User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
79 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Egzosdan arac baglatma güncel ceza

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim evin köşede haftada 2 gün polis ve çevre bakanlığı araçları çevirme yapıyor. çevre bakanlığı pula bakıyor, ekzos emisyon pulu olmaya her araca 2543 lira ….. bu valilik kararı değil, 2872 sayılı kanun o Yüzden ankara İstanbul ayrımı yok. Ama dağıtım ankara dan olunca ***** tebligatlar geç dağılıyor ülkeye.

Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bahsettigim bu. İnternette okudugum kadarıyla bu ceza genelde Ankarada yazılıyor ve 30/1-B den baglanan dumanlı araclara yazılıyor. Varsa baska bilgisi olsan yazarsa seviniriz

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece dumanlı araçlar için değil, egzozu öten her araç için yazılıyor. Otoparka çekilmesi yeterli çoğu zaman, arkadaşım 106 gti ile yedi bu cezayı. İtiraz etti, hala cevap yok.
    Her araca degil sistemde egzos muayenen yoksa yaziliyormus. Muhtemelen senin arkadasinda egzos muayenesi yoktu yada tarihi gecik durumdaydi

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her araca degil sistemde egzos muayenen yoksa yaziliyormus. Muhtemelen senin arkadasinda egzos muayenesi yoktu yada tarihi gecik durumdaydi
    Egzoz pulunun bitimine 3 ay falan vardı, anlamsız yere bu ceza da geldi ama. Gerçekten kim neye göre yazıyor anlaşılmıyor

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2500 TL olan egzoz cezaları eski sistem ile egzoz pulu almış olanlara geliyor. Bilginize. Daha önce bu konu konuşulmuştu.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2500 TL olan egzoz cezaları eski sistem ile egzoz pulu almış olanlara geliyor. Bilginize. Daha önce bu konu konuşulmuştu.
    eski sistem ne ustacım? yeni sistem dediginiz sey 1 ocak 2018 den beri egzos emisyon ruhsatı kagıt olarak verilmiyor sisteme düsüyor E-Devletten takip ediyosun. E 2017 nin icinde emisyon yaptıran adamın 2019 a gecerliligi var o ne olacak?

mhatch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim cezayı yediğimde pulum daha yeniydi muayanede yeniydi ve ben bu cezayı warex var diye yemiştim. Gerçi araç 1 haftalıktı her ne kadar değiştiricem desemde adam değiştireceğim günün önceki gününde yazdı bana cezayı sağlık olsun çok sövmüştüm kendilerine.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü açıklaması; , egzoz gazı emisyonu denetimlerinin önemine değinerek, "Egzoz emisyon ölçümü yaptırılmadığının veya süresi içerisinde yenilenmediğinin tespit edilmesi durumunda bin 206 TL, standartlara aykırı emisyona sebep olduğunun tespit edilmesi durumunda 2 bin 423 TL idari para cezası uygulanacaktır.

Egzoz pulunun bitimine 3 ay falan vardı, anlamsız yere bu ceza da geldi ama. Gerçekten kim neye göre yazıyor anlaşılmıyor

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü açıklaması; , egzoz gazı emisyonu denetimlerinin önemine değinerek, "Egzoz emisyon ölçümü yaptırılmadığının veya süresi içerisinde yenilenmediğinin tespit edilmesi durumunda bin 206 TL, standartlara aykırı emisyona sebep olduğunun tespit edilmesi durumunda 2 bin 423 TL idari para cezası uygulanacaktır.
    Arkadaşıma kesilen cezanın emisyon ile alakası yok, üstelik ceza tutarı da 2910 lira, üstüne de gürültü araç kullanmak diyerek 235 lira daha kestiler
    Egzoz muayenesi ve araç muayenesi vardı. Araç 106 gti, HKS egzoz vardı. (silencer takılı halde kesildi, ceza tarihi de 19 mart 2018.)

MAddesini de paylaşayım , Çevre ve Orman Bakanlığı, ÇEVRESEL GÜRÜLTÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ VE YÖNETİMİ YÖNETMELİĞİ

Madde 26 - c) Susturucu veya ses giderici diğer parçaları olmadan bir motorlu kara taşıtı çalıştırılamaz veya çalışmasına sebep olunmaz, bakım onarım veya diğer değiştirme amacı dışında bir motorlu araç veya motosiklet üzerindeki susturucu veya ses giderici parça çıkarılamaz, çalışamaz hale getirilemez, Motorlu Araçların Sesli İkaz Cihazları ve Bunların Takılması ile İlgili Tip Onayı Yönetmeliğine uyulur, tip onayı verilen sesli ikaz cihazlarında (korna) değişiklik yapılamaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğrudur, sonuçta ekzos. 1 an nedense sesi unutup komple emisyona takıldım. benim gönderdiğim resimde ki ceza da ses olabilir. Haklısın

Arkadaşıma kesilen cezanın emisyon ile alakası yok, üstelik ceza tutarı da 2910 lira, üstüne de gürültü araç kullanmak diyerek 235 lira daha kestiler
    Egzoz muayenesi ve araç muayenesi vardı. Araç 106 gti, HKS egzoz vardı. (silencer takılı halde kesildi, ceza tarihi de 19 mart 2018.)

MAddesini de paylaşayım , Çevre ve Orman Bakanlığı, ÇEVRESEL GÜRÜLTÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ VE YÖNETİMİ YÖNETMELİĞİ

Madde 26 - c) Susturucu veya ses giderici diğer parçaları olmadan bir motorlu kara taşıtı çalıştırılamaz veya çalışmasına sebep olunmaz, bakım onarım veya diğer değiştirme amacı dışında bir motorlu araç veya motosiklet üzerindeki susturucu veya ses giderici parça çıkarılamaz, çalışamaz hale getirilemez, Motorlu Araçların Sesli İkaz Cihazları ve Bunların Takılması ile İlgili Tip Onayı Yönetmeliğine uyulur, tip onayı verilen sesli ikaz cihazlarında (korna) değişiklik yapılamaz.

Vuh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önceki sayfalarda bağlanan aracın egzozuna el konulduğu yazılmış. Böyle bir dünya yok gerekirse çirkeflik yaparak egzozunuzu alın, polis de polisliğini bilsin eşkiyalığın lüzumu yok. Başımdan benzer bir olay geçti yazın, ona dayanarak konuşuyorum, el koyma hakları yok diye biliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de sizinle aynı düşüncedeyim, haklarının olmadığını düşünüyorum. Fakat onlar da şunu söylüyorlar; ekzosunuz sesli bu yüzden ceza yazarken suç unsuru olan alete el koyma yetkimiz vardır diyorlar, kanun maddesini de cama asmışlar zaten, altına da itiraz mercii burası değil yetkili mahkemelerdir diye 2nci bir yazı asmışlar.

yine belirteyim herhangi bir inat içinde değilim. bende sizin gibi düşünüyorum lakin uygulama bu şekilde

Alıntı Vuh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önceki sayfalarda bağlanan aracın egzozuna el konulduğu yazılmış. Böyle bir dünya yok gerekirse çirkeflik yaparak egzozunuzu alın, polis de polisliğini bilsin eşkiyalığın lüzumu yok. Başımdan benzer bir olay geçti yazın, ona dayanarak konuşuyorum, el koyma hakları yok diye biliyorum.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yakında narkotik ekipleri misali egzozları masaya koyup fotoğraf da yayınlarlar

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her türlü men ve motor işleme işlerini hallederim arkadaşlar
    Ya kelebekler hayatı görünce intahar ediyorsa???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egzosa isterlerse el koyarlar ama genelde ceza yazıp aracı cektiriyorlar. Egzosa el koyalım diye ugrasan yok. Git egzosunu düzelt emisyon yaptır getir diyor. Sonra bi daha gidip eski egzosunu yaptır istersen bidaha yakalanırsan gene patlarsın

by_hayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @XoR

SSD-S2k

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Oha yapmışlar bile baskında lav silahı, ak47 falan yakaladılar sanki

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

JANJ@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egzoslar da erik gibiymiş
    K.Atatürk

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakında narkotik ekipleri misali egzozları masaya koyup fotoğraf da yayınlarlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ohaaaa egzoz müzesi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler