User Tag List

Sayfa 17/23 İlkİlk ... 71516171819 ... SonSon
429 sonuçtan 305 ile 323 arası

Konu: yeşil inşaat innovia projesi emre yeşil ifşa

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazdıklarının hepsi doğru da, bu kısmı ben direk biliyorum...
    Burada çok net bir üçkağıt var, hak edilmeyen bir bedel var. Bunu nasıl kendi içlerinde "helal" ya da "legal" olarak dönüştürüyorlar onu merak ediyorum.

Muhtemelen o araçları da eş dost satın alıp kiraya verip kredisini ödettiriyordur.

konunun özelinde de ben bazı amcalar gibi ilahi adaletin falan yerini bulacağını sanmıyorum. Çalan çaldığıyla kalıyor, sen evine ekmek götürmeyi düşünürken adam senin aylık mutfak masrafını mekanda popi manitalarla eziyor. Adalet gelse ne olur ben aç kaldıktan sonra ?

o yüzden en güzel ticaret para bir yana tapu bir yana. Vereceğin paraya sıfır alma 10 yaşında al evi ama içine gir otur, mal senin olsun.

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son gelişmeyi aktarıyorum savcılık cimere başvuranları ifadeye çağırmaya başladı sanırım seçim öncesi bu konuya eğilecekler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okumadan imzalamam.....

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet dün eylem vardı Binali Yıldırım'a konu aktarıldı ayrıca Ekrem İmamoğlu'da konu hakkında bilgi sahibi

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese iyi haftalar!

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada çok net bir üçkağıt var, hak edilmeyen bir bedel var. Bunu nasıl kendi içlerinde "helal" ya da "legal" olarak dönüştürüyorlar onu merak ediyorum.

Muhtemelen o araçları da eş dost satın alıp kiraya verip kredisini ödettiriyordur.

konunun özelinde de ben bazı amcalar gibi ilahi adaletin falan yerini bulacağını sanmıyorum. Çalan çaldığıyla kalıyor, sen evine ekmek götürmeyi düşünürken adam senin aylık mutfak masrafını mekanda popi manitalarla eziyor. Adalet gelse ne olur ben aç kaldıktan sonra ?

o yüzden en güzel ticaret para bir yana tapu bir yana. Vereceğin paraya sıfır alma 10 yaşında al evi ama içine gir otur, mal senin olsun.
    Fakir sukredecek ki zengin daha zengin olsun...
    Yani zengin sukrederse fakir kalmaz aslinda...

Ilahi adalet vs... Bu ogreti yine calan caldigi ile kalsin, gariban umit etsin icini ferahlatsin amaci ile kullaniliyor...

Velhasil zulmeden zulmettigini mumkunse hemen yasasin.

Bana zulmediyorsa adam burada beter olsun... Cennete gitsin sonra valla sorun degil. Ben bu dunyada gormek istiyorum...

Bu durumu dini literaturde 'sen dunyalik' dusunuyorsun diye aciklarlar sorsak...

Yok kardesim... O kadar hosgoruluyum ki, adamin cennetie engel olmasin, bu dunyada ceksin cezasini diyorum... Bundan daha hosgorulu bir bakis olablir mi? Yani bana vaat ettikleri 'bu dunyada cektiklerin oteki dunyana kefaret' olayini mumkunse garibanlar degil, zulmedenler yasasin... hatta daha cok ceksinler daha cok cennete gitsinler.. hep gitsinler, pek gitsinler... dinimiz... amin...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul seçimleride sonuçlanmasının ardından sayın başkandan görüşme talep edildi başkanda durumumuzdan haberinin olduğunu daha önce beylikdüzünde benzer bir konu yaşandığını ve çözdüğünü bize iletti yani artık güzel şeyler oluyor hayırlı cumalar hayırlı kandiller

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul seçimleride sonuçlanmasının ardından sayın başkandan görüşme talep edildi başkanda durumumuzdan haberinin olduğunu daha önce beylikdüzünde benzer bir konu yaşandığını ve çözdüğünü bize iletti yani artık güzel şeyler oluyor hayırlı cumalar hayırlı kandiller
    yapışın yakasına Ekrem başkanın. o çözmezse zaten bu işin peşini bırakın derim. ondan başkası uğraşmaz gibi geliyor bana.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hatta twitterdan sık sık durumunuzu paylaşın ekrem başkanı etiketleyip, bazen reklam için bile öncelik gösterilebiliyor. sosyal medya artık çok güçlü. çözersen sen çözersin filan girin abi damardan.

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi hayırlısı. maduriyetinizin en kısa zamanda yaşattığı stresi ile birlikte telafi edilemsi ve sorunluların gerekli cezayı almadı dilerim. Aslında olması gereken bu ama ne acıkı insana hayal gibi geliyor. Dünya böyle bir yer olsa, her suçlu cezasını çekse ne güzel olur.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Murat bey mutlu sona bir an evvel ulasmanizi diliyorum. Umarim kansizlar gerekli cezalarini fazlasiyla oder.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş kandiliniz kutlu olsun

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı 1 Mayıs'lar.

'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı cumalar gencolar. unutulanları unutmayalım lütfen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Wromm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı 1 Mayıs'lar.

inşaat sektörü modern dünyanın ponzisidir
    insanların barınmak için kullandıkları yerlere 10-15 yıl bir aylık emeklerinden fazlasını taksit taksit ödemesi akıl alır gibi değil
    insanların geçmişteki yaşam alışkanlıklarıyla bugünkü bu ev manyaklığını kıyaslayınca çok acayip geliyor
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    inşaat sektörü modern dünyanın ponzisidir
    insanların barınmak için kullandıkları yerlere 10-15 yıl bir aylık emeklerinden fazlasını taksit taksit ödemesi akıl alır gibi değil
    insanların geçmişteki yaşam alışkanlıklarıyla bugünkü bu ev manyaklığını kıyaslayınca çok acayip geliyor
    aslında ev almak şartlar adil olsa manyaklık değil ama bizde bu işinde b.kunu çıkardılar. hiç kendine ait evi olmayan milyonlarca insanımız var iken, tek başına 2bin dairesi olan adam da var. halbuki adil vergilendirme sistemi olsa, örneğin ilk evini alana %0 vergi, 2nci %20 vergi, 3ncü %50 gibi gitse, hatta 10 ncu evi alan adama %500 vergi yapsalar. hem insanlar birikimlerini betona gömmek yerine gerçek bir ticaret yapmaya yönlenebilir. düşünsene adamın 2bin adet evi var. bu nasıl bir paradır çöp edilen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında ev almak şartlar adil olsa manyaklık değil ama bizde bu işinde b.kunu çıkardılar. hiç kendine ait evi olmayan milyonlarca insanımız var iken, tek başına 2bin dairesi olan adam da var. halbuki adil vergilendirme sistemi olsa, örneğin ilk evini alana %0 vergi, 2nci %20 vergi, 3ncü %50 gibi gitse, hatta 10 ncu evi alan adama %500 vergi yapsalar. hem insanlar birikimlerini betona gömmek yerine gerçek bir ticaret yapmaya yönlenebilir. düşünsene adamın 2bin adet evi var. bu nasıl bir paradır çöp edilen.
    bütün dünya genelinde bir konut balonu var
    bence 20 yıl sonra sistem ufak ufak değişmeye başladığında "ulan eskiden evler ne para vermiştik ya" diyecekler
    çünkü bu işin birde atadan kalma boyutu var
    benim ailemin 2 evi var bende alsam ne olacak?
    ev balonu mutlaka patlayacak insanlar evlerin bu paralar edecek şeyler olmadığını anlayacak ve bunu ilk yaşayacak ülkelerden biri biziz..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bütün dünya genelinde bir konut balonu var
    bence 20 yıl sonra sistem ufak ufak değişmeye başladığında "ulan eskiden evler ne para vermiştik ya" diyecekler
    çünkü bu işin birde atadan kalma boyutu var
    benim ailemin 2 evi var bende alsam ne olacak?
    ev balonu mutlaka patlayacak insanlar evlerin bu paralar edecek şeyler olmadığını anlayacak ve bunu ilk yaşayacak ülkelerden biri biziz..
    bence de patlasın artık. dua etsinler ben ülkenin başında değilim, 2 den fazla evi olan herkesin emlak vergisini 10 katı yapardım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler