User Tag List

Sayfa 1/23 12311 ... SonSon
429 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: yeşil inşaat innovia projesi emre yeşil ifşa

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

yeşil inşaat innovia projesi emre yeşil ifşa

2012 Ocak ayında Innovia Projesinden 1+1 56 m2 ev satın aldım. O dönemde bu projenin yakınlarında benzer özelliklerde %40 daha uygun fiyatlı bitmiş daireler olmasına rağmen hem oturmayı düşünmediğim için hemde daha da değerlenebileceğini düşündüğüm için tercihim bu yönde oldu.
    2015 yılının mayıs ayında tüm ödemelerimi bitirdim Aralık ayını iple çekmeye başladım. En kısa zamanda evi kiraya verip ekonomik anlamda biraz nefes almaktı niyetim. Tabii ki teslim gerçekleşmedi. Şirketten yapılan açıklama mücbir sebepten aksaklık olduğu için 2016 Aralıkta teslim edileceği yönündeydi. 2016 Aralıkta yine teslim olmadı. Zaten çalışmalar çok yavaş ilerliyordu zaman zaman duruyordu. Bu süreçte çok kez taşeron şirketler değişti çalışan işçiler değişti değişmeyen tek şey inşaatın durumuydu. Hiçbir ilerleme gerçekleşmiyordu. Bu süreçte bize gecikme cezası ödenmesi gerekiyordu binde üç gibi komik bir oranda tabii ki 5-6 ay sonra kesildi. 2017 yıldında da teslim gerçekleşmedi. Artık evi biran evvel paraya çevirmem gerekiyordu çünkü evlilik hazırlıklarına başlamıştım. Orda oturamayacağım aşikardı fakat paramıda alamadığım için başka bir ev almayada niyetlenemiyordum. Bu forumda açılan İnnovia Techturkey kampanya konusunun sahibi olan @emre yeşil e maduriyetimi yazdım verdiği cevap budur

Alıntı emre yeşil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Murat forumu çok sık takip etmiyorum bir arkadaşım yazını whatsapp dan yolladı az da olsa fikir sahibi olabilirsin diye yazıyorum tabi ki kaybın için üzgünüm yazacağım yazıyı şirket den bilgi alıyormuş gibi değerlendirmeni istemem yaklaşık 3 yıldır şantiyeden içeri hiç girmedim holdingle uzun süredir akrabalık dışında bir bağım kalmadı. Gecikmenin ana sebebi satılmış ve uygulanacak olan ve projenin araziye uyumsuzluğun dan kaynaklanmasıdır arazinin projeye uygun hale getirilmesi ve kazık çalışmalarının yapılması çok fazla zaman almış ve tahminimce 26 ay gibi bir süre kaybı oluştu bunun haricin de kaba inşaatın bitmesi ve ince yapı imalatı peyzaj çalışmaları 24 ay kadar sürer son verilen süreye sadık kalacaklardır haricin de şirket yaptırımları ile alakalı maalesef senin için yapabileceğim bir şey yok.
    @emre yeşil bağım yok diyordu fakat abisininde artık bağı yoktu çünkü şirket genel müdürlüğünü başkalarına devrediyorlardı. Bunlar zaten her zaman başvurulan yöntemlerdi. Merak ettiğim konu @emre yeşil hayatını nasıl kazanıyordu avatarındaki Ferrari'yi maaşlı bir işte çalışarak mı kazanmıştı?

Bu süreçte maddi olarak bir hayli yıprandım kredi kartımın aylık ödemeleri bir hayli yükseldi bodrum katında bir ev anca tutabildim ister istemez beni bu derece madur eden insanların hayat standartlarında bir düşüş oldu mu?

Şu an inşaat tamamen durmuş halde. Tüm alet-edavat, makineler, vinçler toplanmış durumda. Mecburen bir avukat buldum ve dava hazırlıklarına başladık. Hal böyle olunca inşaat şirketi bize uzlaşma teklifinde bulundu dava açmamamız karşılığında bir fiyat sundular 2012 yılında ödediğim rakamın biraz üzerinde bir teklifti bu paramı kurtarmak için son çare olduğu için kabul ettim.
    Tabii ki bu da zaman kazanmak için bir kandırmacaymış. Çek verilmedi zaten avukatımın daha önce aldığı 10 çekte vadesi geldiğinde ödenmedi. Hemen dava açılmasını istedim fakat dava da açamıyorduk. Avukatım tedbir koydurabileceğimiz hiçbirşeyin olmadığını davayı kesin kazanacağımızı fakat elimize hiçbirşeyin geçmeyeceğini hatta kendisinin daha önceden kazandığı davalardan sebep alacaklarının olduğunu ve tahsil edemediğini söyledi.

İnşaat şirketinden son açıklamalar ise mevcut krizden sebep inşaatı tamamlayamadıklarını söylüyorlardı. Ama tabii ki durum öyle değil 6000 konutluk projede dairelerin %70-80 inin satıldığı yönünde bilgiye sahibiz. Bu satılan dairelerinde çok büyük bir kısmının ödemelerinin tamamlandığı kesin. Yani bizim ödediğimiz paralar başka yerlere harcanmasaydı bu paralarla bu proje çoktan tamamlanırdı.

Şimdi benim yerimde olsanız siz ne yapardınız değerli dostlar

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önceki konuda gerekeni yazdım zaten. şimdi sadece geçmiş olsun diyorum. ayrıca bu konunun hiç bir haber kanalına malzeme olmaması çok enteresan. birtek tv24 de yeşil inşaat işçilerinin eylem yaptığını maaşlarını alamadıklarını okudum o kadar.

bence whatsapp ihbar hatlarından haber yaptırmak için çaba gösterin kanallara.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Benzer durumu Ukra inşaat projesinde yaşadım 2010'da. Ödediğim peşinatı 2017'de ancak 4 taksitte geri ödediler faiz vs ödemediler.

Umarım kısa süre içerisinde Yeşil inşaat kanadından zararınızı faizi ile tanzim edebilirsiniz.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önceki konuda gerekeni yazdım zaten. şimdi sadece geçmiş olsun diyorum. ayrıca bu konunun hiç bir haber kanalına malzeme olmaması çok enteresan. birtek tv24 de yeşil inşaat işçilerinin eylem yaptığını maaşlarını alamadıklarını okudum o kadar.

bence whatsapp ihbar hatlarından haber yaptırmak için çaba gösterin kanallara.
    grubumuzdan temsilciler şu an Ankara'da mecliste çalışma yapıyor medya içinde gerekli çalışmalar yapılacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzer durumu Ukra inşaat projesinde yaşadım 2010'da. Ödediğim peşinatı 2017'de ancak 4 taksitte geri ödediler faiz vs ödemediler.

Umarım kısa süre içerisinde Yeşil inşaat kanadından zararınızı faizi ile tanzim edebilirsiniz.
    ödeme aldığına sevindim darısı benim başıma

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Öncelikle bu kadar büyük bir mağduriyetin parçası olmanıza çok üzüldüm. Hukiki olarak bile uyanıklık yapıp, önünüzü kesmeleri zaten işin ne kadar planlı olduğunu gösteriyor.

İnşallah en kısa zamanda bir çözüm bulur hukuki olarak maddi manevi tazminatıyla paranızı geri alırsınız.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    seneler önce bu vatandaştan kırmızı 200sx alan birini tanıyorum...
    bildiğim çok şey varda fazla detaya girmemeyim.

araç güldürmedi, güldürmedi
    médiocrité partout

altima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bende bi ara niyetlenmiştim,, ama ""beklemekte fayda var"" demişti bi tanıdığım.
    arada kaynadı gitti sonra..

bahse konu araç ""kırmızı s14 ise"" güldürmediği doğrudur.

Değilse özür dilerim.

Rıdvan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bence bildiklerinizi paylaşın bundan sonra en azından başkaları hata yapmaz

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Paraların bir kısmının wowwoya gittiği kesin bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    grubumuzdan temsilciler şu an Ankara'da mecliste çalışma yapıyor medya içinde gerekli çalışmalar yapılacak
    Mecliste nasıl bir çalışma var bilemedim ama sonucu öğrenmek isterim

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence bildiklerinizi paylaşın bundan sonra en azından başkaları hata yapmaz
    Detaya girsemde birşey olmayacak bugün yeşilden kurtarsanız yakanızı yarın kırmızı kaptıracaksınız.

Allahtan müslüman ülkede yaşıyoruz, yoksa ülkede dolandırıcılık yalancılık hak yeme falan kol gezicekti...

Alıntı altima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bi ara niyetlenmiştim,, ama ""beklemekte fayda var"" demişti bi tanıdığım.
    arada kaynadı gitti sonra..

bahse konu araç ""kırmızı s14 ise"" güldürmediği doğrudur.

Değilse özür dilerim.

Rıdvan
    ysl plakaydı sanıyosam,has plakalıyı verdilermi hatırlamıyorum.
    sonradan s14a'a çevirme..
    bahsettiğiniz oysa evet aynı arabadan bahsediyoruz.
    médiocrité partout

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ödeme aldığına sevindim darısı benim başıma
    İnşallah sende kısa sürede paranı Yeşil İnşaat'dan alırsın. @emre yeşil konuya dahil olup 2 kelam yazsa artık

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mecliste nasıl bir çalışma var bilemedim ama sonucu öğrenmek isterim
    milletvekillerine ve parti gruplarına sesimizi duyurma çabaları diyeyim amaç inşaat vurgunlarını meclise taşıyabilmek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah sende kısa sürede paranı Yeşil İnşaat'dan alırsın. @emre yeşil konuya dahil olup 2 kelam yazsa artık
    bir arkadaşı yazımı whatsapp dan yollarda lütfedip 2 kelam yazar mı bilemedim

evliya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle çok geçmiş olsun,
    Aynı olay benim de başıma geldi ve paramı hala alamadım. Bunlar şirketlerin içini boşaltmaya harcadıkları enerjiyi, projeyi bitirmeye harcasalar çok daha farklı yerlerde olurlardı. Eskiden ticarette ahlak, namus vardı. Söze inanırdık. Yeni nesil firmalar, çocukları çoğu bu şekilde, kendileri en lüks şekilde görgüsüzce yaşıyorlar ama müşterinin parasını vermezler, taşeronun parasını vermezler. Hak yemekten başka bildikleri yok ama işin diğer bir ilginç yanı da en Müslüman bunlar. İlkokul mezunu tipler müteahhit oldu, rüşvetle bir yerlere gelince kendilerini işadamı zannettiler, bu sistem değişmedikçe, başımıza bu tür olaylar gelmeye devam edecek. Umarım en yakın zamanda zararınızı faiziyle birlikte alırsınız.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Allah sabır versin Murat çok zor süreç gerçekten, umarım hakkını alabilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı evliya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun,
    Aynı olay benim de başıma geldi ve paramı hala alamadım. Bunlar şirketlerin içini boşaltmaya harcadıkları enerjiyi, projeyi bitirmeye harcasalar çok daha farklı yerlerde olurlardı. Eskiden ticarette ahlak, namus vardı. Söze inanırdık. Yeni nesil firmalar, çocukları çoğu bu şekilde, kendileri en lüks şekilde görgüsüzce yaşıyorlar ama müşterinin parasını vermezler, taşeronun parasını vermezler. Hak yemekten başka bildikleri yok ama işin diğer bir ilginç yanı da en Müslüman bunlar. İlkokul mezunu tipler müteahhit oldu, rüşvetle bir yerlere gelince kendilerini işadamı zannettiler, bu sistem değişmedikçe, başımıza bu tür olaylar gelmeye devam edecek. Umarım en yakın zamanda zararınızı faiziyle birlikte alırsınız.
    barmek olayını biliyorum yazdıklarınıza tamamen katılıyorum umarım bu konudan muzdarip herkes parasını kurtarır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah sabır versin Murat çok zor süreç gerçekten, umarım hakkını alabilirsin.
    sağol Özgür bir yolunu bulacağız elbet

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler