User Tag List

Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon
137 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Peugeot'a karşı olan tutum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyla ilgili olan arkadaşlar bu ayki otohaber dergisini mutlaka edinsinler. 3008 ile 100.000 km testi yapılmış. genel olarak problemsizliğinden bahsediliyor. hatta bizim gibi peugeot mağduru veya benzer deneyimlere sahip yazarların yorumu kısaca "hiç beklemiyorduk" şeklinde. ancak tabi burada şunu da göz önünde bulundurmak lazım, araç 3008, yani üst sınıf suv grubu ve 3008'de peugeot'nun baya bi çağ atladığı zaten yazılıp çiziliyordu ama yine de testin güvenilirliği ve sonuçları önemli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetgurlek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyla ilgili olan arkadaşlar bu ayki otohaber dergisini mutlaka edinsinler. 3008 ile 100.000 km testi yapılmış. genel olarak problemsizliğinden bahsediliyor. hatta bizim gibi peugeot mağduru veya benzer deneyimlere sahip yazarların yorumu kısaca "hiç beklemiyorduk" şeklinde. ancak tabi burada şunu da göz önünde bulundurmak lazım, araç 3008, yani üst sınıf suv grubu ve 3008'de peugeot'nun baya bi çağ atladığı zaten yazılıp çiziliyordu ama yine de testin güvenilirliği ve sonuçları önemli
    Otohaber pişmanlıktır, otomobil sektörünün AHaberi'dir. Taa Ahmet Çelik zamanından beri böyle......
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otohaber pişmanlıktır, otomobil sektörünün AHaberi'dir. Taa Ahmet Çelik zamanından beri böyle......
    orasını bilmem. ben verilere dayanan bi testten bahsediyorum. adamlar 100.000 km kullanmışlar, her bakımı her onarımı, değişeni km'sine kadar not etmişler. ilk günkü test verileri ile 100.000 km deki test verilerini koymuşlar (hızlanma vs dahil) yıpranmaları falan fotoğraflamışlar vs vs vs.

bana objektif geldi. merak edenler alır okur, önyargılılar almaz ve okumaz. bu kadar basit.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orasını bilmem. ben verilere dayanan bi testten bahsediyorum. adamlar 100.000 km kullanmışlar, her bakımı her onarımı, değişeni km'sine kadar not etmişler. ilk günkü test verileri ile 100.000 km deki test verilerini koymuşlar (hızlanma vs dahil) yıpranmaları falan fotoğraflamışlar vs vs vs.

bana objektif geldi. merak edenler alır okur, önyargılılar almaz ve okumaz. bu kadar basit.
    Valla merak ediyordum bakıcaktım bayadır unutuyorum. Ama kendi 100.000 testimi yapmayı tercih ediyorum. Bakalım 1.000km yi devirdim. Geriye kaldı 99.000 km.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

stayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar 407 1.6 hdi tecrübesi olan var mı? Fiyat/performans açısından makul duruyor, sizin görüşlerinizi merak ediyorum.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı stayfun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 407 1.6 hdi tecrübesi olan var mı? Fiyat/performans açısından makul duruyor, sizin görüşlerinizi merak ediyorum.
    @lowrider özgür cevaplar

mhmtsrtp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk aracım hariç(fiat uno) kullandığım tüm araçlar peugeot hatta şuan kullandığım 207 sw outdoor şuan 5 nci peugeot um. Sorundan sıkıntıdan kasıt nedir öncelikle bunu tartışmak lazım. Evet belki kısa sürede sanayi yolu gözükür ama her gidişimde 50-100 lirayla işimi hallederim. Bu ülkede 106 quıcsılverlar bile gtı kullanır gibi gazlanırken ve gazlanırken hiçbişeye dikkat edilmiyorken, bırakında araç biraz sorun çıkartsın. Bence araçlar değil bizler sorunluyuz 68 hp aracı abi bu pecooo diyip sıkıp durursak, araçta buna karşılık verir
    Şöle bir anım olmuştu 2004 model 307 xt araç almıştım. Sözde araçlardan çok iyi anlayan bir arkadaşım, bana bu alınırmı sanayiden çıkmazsın demişti. 307 mi 20250 tl ye almıştım ozaman ve bu fiyatlara 97 98 model polo almamı söylüyordu. Taki birgün aracıma binene kadar. Şuan o arkadaşım halen 307 kullanıyor. Yani içine dahi binmemiş kişilerin yorumu çokta ilgilendirmiyor beni.
    Kim ne düşünürse düşünsün büyük ihtimalle sonraki aracımda PEUGEOT olacak.

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım 2009 yılında 2007 executive 1.6hdi almıştık, burnunun yere yakınlığı dışında o zaman için parasına göre çok çok güzel bir araçtı, 15-20bin km kullanıp sattık, kontağı kapatırken volanttan gelen ses/vibrasyon dışında problem yaşadığımızı hatırlamıyorum.
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    179.000km de aldım (alır almaz da yazılım yaptım), 1 sene de 15.000km yaptım.

Yağ su filtre,disk balata dışında para harcamadım. V kayışı değiştirdim bir tek rutin bakım dışında.

Konunun genelinde yazıldığı gibi düzgün bakımlı bir araç alırsan problem yaşamazsın. 407'nin donanımı, konforu, tüketimi güzeldir tavsiye ederim.

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Galericiyim, Peugeot ve Citroen muadllerine göre ağır satılıyor. Birçok modelini kullandım, sahip olduklarımda oldu, denildiği gibi fiyat performans olarak iyiler.
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

CafCaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    onu bunu bilmem 7 aracım oldu bunun 3ü peugeot du peugeot araçlarını çok seviyorum eski yeni farketmez hatta 106 306 206 206cc ları alıp orjinal restore edeyimmi diye düşünmüyor değilim, ama gönlümde anneme 2008 kendime 308 gti ve ya rcz hanıma 208 kızımada 107 yakışırdı hani .

Anti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla merak ediyordum bakıcaktım bayadır unutuyorum. Ama kendi 100.000 testimi yapmayı tercih ediyorum. Bakalım 1.000km yi devirdim. Geriye kaldı 99.000 km.
    16 bin km. de bende mevcut, şimdilik hala sağlam
    Alıntı JenGoO Nickli Üyeden Alıntı
    Olm dayanamıyorum ya k20 olmadan hayatın tadı yok

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Psa grubunla cok hasırnesır bırı olarak sunu soylemeliyim bu ulkeden ıyıkı peugeotlar tutulmuyor cunku bızım ulkemızın ınsanına ustasına fazla bır araba bır kere sorunu bılmeyen adama sen sorun coz dıyemezsın dıger ınceleme vıdeolarında da paylastım korna calmıyor dıye role takan ustadan cok hayır gelmez

bu araclar konfoy beyınlerı olan araclar oyle elleyip mıncıklamaya gelmez ısının ehlı yere gıtmek lazım

307 ve yılı 2001-2005 familya araclarının tek sıkıntısı BSI beynıdır baş sorunu SU dur
    tedavisi değişimtir ...

bsı beynı araca neler yapar

* aracı calıstırtmaz
    * sılecekler kendı kendıne calısır
    * korna basmaz
    *selektor yapmaz
    *kapılar kıtlenmez
    *gosterge panelı calısmaz

bu ve bunun gıbı cesıtlı arızaları yerıne getırır cozumu degısımdır

2 - sıgorta kutusu

* mars basmaz calısmaz
    *farlar tek yanar veya yanmaz

tek sıkıntısı SU

araclarınıza sess sıtemı yaparken ızolasyonunuda ıyı yapınız tek sıkıntısı budur

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su diyince aklıam geldi, biraderin komutanında cordoba vardı, beyin silecek kısmının altındaymış su almıştı, ta urfadan buraya gösterge ve beyin gönderip tamir ettirmiştik.

Ben bazen düşünüyorum bu adamlar bu aletleri neden daha izole yerlere koymazlar diye, kendi aracımda da (c5) akünün arkasında üstü kapalı bir kutunun içinde,

geçen söktüm temizlemek için o kapağı (motor yıkatmaya karşıyım) bilmeyen biri suyu bassa al sana citroen sorunlu araba olacak

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su diyince aklıam geldi, biraderin komutanında cordoba vardı, beyin silecek kısmının altındaymış su almıştı, ta urfadan buraya gösterge ve beyin gönderip tamir ettirmiştik.

Ben bazen düşünüyorum bu adamlar bu aletleri neden daha izole yerlere koymazlar diye, kendi aracımda da (c5) akünün arkasında üstü kapalı bir kutunun içinde,

geçen söktüm temizlemek için o kapağı (motor yıkatmaya karşıyım) bilmeyen biri suyu bassa al sana citroen sorunlu araba olacak
    Araç satılırken değil satıldıktan sonra para kazanılır reis

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bu yazıdan sonra 3008i merak ettiğim için aldım okudum, açıkcası peugeot'un ''Back in race' yaklaşımı da zaten bir dönem ürettiği modellerideki kalite problemlerini kabul eder nitelikte.
    3008 zaten listemde olan ama detaylarını hiç araştırmadığım gidip test sürüşü dahi yapmadığım bir modeldi (marka algısı nedeni ile) üstüne aisin üretimi tork konvertörlü eat6 şanzıman eklenince listemde daha üstlere çıktı, yapılan çalışma da oldukça faydalı

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yazıdan sonra 3008i merak ettiğim için aldım okudum, açıkcası peugeot'un ''Back in race' yaklaşımı da zaten bir dönem ürettiği modellerideki kalite problemlerini kabul eder nitelikte.
    3008 zaten listemde olan ama detaylarını hiç araştırmadığım gidip test sürüşü dahi yapmadığım bir modeldi (marka algısı nedeni ile) üstüne aisin üretimi tork konvertörlü eat6 şanzıman eklenince listemde daha üstlere çıktı, yapılan çalışma da oldukça faydalı
    Test sürüşü ile araba alınmaz bence. Seçenekleri iyice daraltın 3 arabaya. sonra 1 er gün yada hafta sonu kiralayın aracı. Ben 1 gün kiralayarak %100 karar vermiştim.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3008 çok net bir şekilde piyasadaki en iyi SUV. Para olsaydı ben de alacaktım ancak benzer özelliklerde ve yaklaşık 40 bin lira daha ucuz olduğu için Kadjar tercih ettim.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3008 çok net bir şekilde piyasadaki en iyi SUV. Para olsaydı ben de alacaktım ancak benzer özelliklerde ve yaklaşık 40 bin lira daha ucuz olduğu için Kadjar tercih ettim.
    Servisin bulunduğum şehirde olması ve servisin müşteri yaklaşımı nedeni ile kadjar da aklımda. Daha uygun fiyatlı al geç bozulursa servisin kafasına at fikri de cazip geliyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler