User Tag List

Sayfa 1/8 123 ... SonSon
137 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Peugeot'a karşı olan tutum

mhatch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Peugeot'a karşı olan tutum

Selamlar forum halkı çevremde de çok denk geliyorum. Bu tür konuşmalara ve düşüncelere bugünde denk geldim.
    Genel olarak milletin gözünde peugeot arabası kötü o araba alınmaz peugeot alıp napcan sanayiden çıkamazsın berbat bir araba gibi bir düşünce var.
    Size fikrinizi sormak istiyorum. Siz nasıl düşünüyorsunuz ?
    Kötüyse neden ?
    İyiyse neden ?
    Bunu tartışabilir miyiz?
    Bende bir peugeot sahibi olarak anlam vermeye çalışyıorum.
    Şimdiden teşekkürler.

DMR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    A dream chaser

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yenilerini bilmem ama bende 2006 cam tavanlı 307 vardı. cam tavanın perdesi sık sık bozuluyordu. onun dışında çok ekonomik ve dolu bir araçtı. parçası uygundu. benzinli versiyonuydu bendeki ve hiç arıza durumu yaşamadım. hatta en arızasız aracımdı. impreza sti da bile daha fazla bozulan parça olurdu amortisör v.s
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DMR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu videoya acayip güldüm yalnız

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    topgear'da sağolsun öldürmüşler koskoca markayı.o kadar'da değil.her marka belli dönemlerle çıkışlar ve yükselişler yakalar.örnek olarak zamanında fiat tipo tempra en iyi arabaydı.sonra japonlar atak yaptı ondan sonra fransızlar biraz lider gitti sonra vw (vag) gurubu tahta geçti.(türkiye için yazdım bunları)

golf 4 satılırken piyasada bora'da vardı ama çok satılmadı.bora aslında jettaydı ama ismi bora diye herhalde TR'de çok talep görmedi.sonra jetta olarak geldi satışlar çıktı.

birazda bu üreticilerin markaların strateji hataları'da var.

Peugeot motorları mesela çok güzeldir çoğu marka onun motorunu kullandı.Örnek olarak 1.6 270HP motorları var.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    topgear'da sağolsun öldürmüşler koskoca markayı.o kadar'da değil.her marka belli dönemlerle çıkışlar ve yükselişler yakalar.örnek olarak zamanında fiat tipo tempra en iyi arabaydı.sonra japonlar atak yaptı ondan sonra fransızlar biraz lider gitti sonra vw (vag) gurubu tahta geçti.(türkiye için yazdım bunları)

golf 4 satılırken piyasada bora'da vardı ama çok satılmadı.bora aslında jettaydı ama ismi bora diye herhalde TR'de çok talep görmedi.sonra jetta olarak geldi satışlar çıktı.

birazda bu üreticilerin markaların strateji hataları'da var.

Peugeot motorları mesela çok güzeldir çoğu marka onun motorunu kullandı.Örnek olarak 1.6 270HP motorları var.
    Evet bu araçların nedense 206 da ve 106 da motorlarına bayılıyorum. Çok atik hızlı motorlar benzinlisi değil dizelide aynı şekilde ama dediğim gibi hani öldürdükçe öldürüyorlar. Çevrede çok boş muhabbet var anlamayan usta yapıştırıyor Peugeot bu bir işe yaramaz sat kurtul. Sonra böyle dilden dile dolaşıyor. halbuki ben aracımdan memnunum 207 ile değiştireceğim dediğimde kıyamet kopartıyor millet ne çok biliyorlar

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    topgear videosu cok amacsiz olmus. ben firma sahibi olsam dava acardim.

uzun zamandir PSA grup araclari kullaniyorum ve memnunum. Bir sonraki aracim yine bir psa olacak. TR insanlar kulaktan dolma bilgiler ile konusur hep. fiyatinin daha uygun olmasi nedeniyle Peugeot ve Citroen kullanicilari arasinda bilincsiz kullanici fazladir. Aracin sadece yagini degistirmenin bakim oldugunu sanan bu arkadaslar sonra etrafta markayi kötülerler. Benim fikrimce en başlıca sebep bu maalesef
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    topgear videosu cok amacsiz olmus. ben firma sahibi olsam dava acardim.

uzun zamandir PSA grup araclari kullaniyorum ve memnunum. Bir sonraki aracim yine bir psa olacak. TR insanlar kulaktan dolma bilgiler ile konusur hep. fiyatinin daha uygun olmasi nedeniyle Peugeot ve Citroen kullanicilari arasinda bilincsiz kullanici fazladir. Aracin sadece yagini degistirmenin bakim oldugunu sanan bu arkadaslar sonra etrafta markayi kötülerler. Benim fikrimce en başlıca sebep bu maalesef
    Kesinlikle katılıyorum. Şöyle bir bilgilendirmede vereyim bir marka fanatiği değilim. Körü körüne bir markayada bağlı değilim olamamda bence her markanın kendince eksileri artıları vardır. Ama benim gördüğüm kadarıyla ülkemizde alman aşkı çok fazla araba almansa o araba mükemmeldir gözüyle bakılıyor.

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomatik vitesli yeni model araçlarında secdeye yatma problemi var vites atarken bildiğiniz öne gidip geliyorsunuz ve o kadar rahatsız edici bir durum ki asla aldırtmam dedirtiyor adama
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Video saçmalık olmuş
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Utku85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2001 - 306 1.8 xt
    2004 - 307 1.6 xs (tek kapı)

306 sıfır alındı, 207 ikinci el fakat 2004'te satın aldım.

İki araç güzeldi fakat 306 ufak bir kazada haşat oldu, gerçi bize bir şey olmadı fakat kaporta çok ciddi hasar aldı. Yolcuları korudu.
    307 şanzımanı kadar nazik bir şansızman daha görmedim.
    Sert vites geçişinde bir dişliyi kırmışım o dişli parçası şanzımanı parçaladı.
    Tamirden sonra aracın 3 kere baskı balatası değişmesine rağmen sürekli kaçırdı.
    307 sürekli elektrik arızası veriyordu ve tavandan su alıyordu, sürekli tahliye boruları tıkanır mı bir aracın

Parça kalitesi ise özellikle 307'de vasat hatta vasatın altındaydı.
    Her plastik parçası her an elinize gelecek gibi hissettirir adamı.

Ama kullanması çok keyifli bir araçtı, hala daha temiz bir tek kapı 307 bulsam alır Harun ustaya bırakırım
    Bu arada Peugeot ile biraz oynamak isterseniz sanayide ömür boyu sürecek dostluklar edinebilirsiniz, 307 sayesinde bostancı sanayide tanımadığım usta kalmadı ama hala daha görüşürüz çoğuyla, artık nasıl bir müşteriysem vakti zamanında
    Drehmoment ist wichtig

SinanTT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 hdi motorlu olarak 3 araç ile toplamda 450k km yaptık.Çok memnunuz.307 ve Partner Tepee kullandık şirkette.Partner için sınıfında donanım olarak daha dolu araç olduğunu düşünmüyorum.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Peugeotun eskilerini çok severim yeni modellerini bir türlü sevemedim bu zamana kadar 3 tane peugeot eskittik tek sıkıntı yaşadığımız arabamız 2002 model peugeot 307xs ti oda ilk çıkan serileri kronik sıkıntılıydı o yüzden onun dışında bizi hiç üzmedi şimdiye kadar bir tek biz kullandığımız zamanlar ikinci eli çok kötüydü şuan nasıldır bilmem ama ne bizim kullandığımız araçlarda hemde yakın arkadaşlarımın kullandığı peugeotlarda rutin dışında garip bir sorun çıkmadı ülkemizde bir fransız algısı var sanırım bu yüzden ön yargıyla yanaşıyorlar Onca araba eskittik 106 ve 307 mizi halen unutamadım çok zevkli çok güzel araçlardı
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2018 Nisan ayında 2. el 208 1.4 dizel otomatik aldım.

2012 model, 70bin km'de ve boyasızdı. 45bin km'e kadar olan bakımları yetkili serviste yapılmış, sadece 60 bin bakımı dışarıda yapılmış ve o da özel servisin iş emri ile birlikte kayıt altına alınmıştı. Kağıt üzerinde her şey çok güzeldi yani.

Aldığımın ertesi günü yolda kaldım. 1.viteste harekete geçtiğimde arabam bir çok hata verdi ve kendini korumaya aldı. 8-9 hatayı art arda sıraladı yol bilgisayarı. Hatalardan bazıları: Fren sistemi arızası aracı acil durdurun, hill holder arızası aracı acil durdurun, vites kutusu arızası aracı durdurun... Yolun kenarına çekip stop ettikten sonra 1.5 saat boyunca arabam çalışmadı ve yolda kaldım. Sonrasında ilk marşta çalıştı ve sadece arıza ışığı yanık kaldı.

Arabam, 106 zamanlarından beridir 10 yıldır gittiğim özel Peugeot servisine çekildi ve bilgisayara bağlandığında 4-5 tane hata çıktı. 1 gün önce arabayı alırken ekspertize aynı serviste ekspertize soktuğumda hiç bir hata çıkmamıştı. (orjinal servis cihazı).

Hatanın şarj dinamosu veya start&stop sisteminden kaynaklanabileceği söylendi. Hata kodlarını Peugeot yetkili servisindeki arkadaşıma gönderdiğimde o da aynı maddeler üzerinde durdu. İnternette yaptığım bazı araştırmalarda zayıf akünün de bu sorunlara neden olabileceği yazıyordu.

208'lerde şarj dinamosunun tamirinin olmaması ve sıfırına da 3750tl, start&stop beynine de 2000tl civarlarında bir fiyat vermeleri üzerine en ucuz ihtimal olan aküyü değiştirme yoluna gittim. Yeni aküden sonra yolda kalmamayı umarak bastım marşa.

4-5 gün sonra ikinci kez yolda kaldım ve bu sefer arabamı Peugeot yetkili servisine çektim. Herhangi bir hata bulamadıklarını ve yazılım güncellemesi yapacaklarını aktardılar. Düşünün, 80'le giderken birden 10'a yakın hata art arda sıralanıyor ve araba kendini korumaya alıyor 30km/hızı geçmiyor. Yetkili servis bir sorun bulunamadı diyor..
    Arabamın sadece 1 bakımı dışarıda yapıldığı için kendimi savunacak bir hak göremedim, servis yetkililerinin bunu savunma mekanizması olarak önüme sunacakları için. Her neyse, yazılım güncellemesi yaptılar ve bazı araçların benimkine benzer sorunla servise geldiğini, yazılım güncellemesinden sonra bir daha sorunla karşılaşmadıklarını söylediler. Benim bildiğim yazılım güncelleme genellikle minör hataları düzeltmek amacıyla yapılır. 80'le giderken sıra sıra hatalar veren arabalar için değil..

Aradan 1 hafta geçtikten sonra otobanda en sol şeritte 120km/h hızla giderken tekrar aynı sorunlar baş gösterdi ve yolda kaldım. Sabah trafiğinde 120 ile giderken gaz pedalı çalışmayan bir arabada en sol şeritten en sağ şeride geçmek 3 yıl götürdü ömrümden. Arabam tekrar yetkili servise çekildi. Bu sefer bilgisayara bağladıklarında arabamın gaz pedalında bir sorun olduğunu söylediler. Yapılan incelemelerde gaz pedalımın soketinin oksitlendiği ve bu sebepten dolayı bu sorunlarla karşılaştığımı aktardılar. Ellerinde parça olmamasından dolayı parça tedarik süresi ile birlikte 3 gün içimde aracımı teslim ettiler. Madem sorun gaz pedalındaydı, neden son 3 sefer kaldığımda bu sorun bilgisayarda hiç çıkmadı diye sorduğumda, "bilgisayar ne derse biz onu yapmakla hükümlüyüz, öncekilerde bilgisayar bunu söylemedi, şimdi söyledi" dediler.

2 hafta boyunca aynı sorunu bir daha yaşamadım. 2 hafta sonra bir akşam eşim aradı. "Arabayı parkederken direksiyonu taş gibi oldu dönmüyor veya ben döndüremiyorum artık güç bela bir yerlere bıraktım" dedi. Ben taksi ile bulunduğu yere gittim, çalıştırdığımda sorun kendiliğinden düzelmiş, direksiyon kendine gelmişti. Özel serviste orjinal cihaz ile arabaya bağlanıldığında "Direksiyon elektrik motorunun aşırı ısınması" uyarısı çıktı. Demek ki motor soğuyunca direksiyon kendine gelmiş.

Otomatik vitesli bir arabada 3 tane komut kullanılır. Direksiyon, gaz, fren. Ben bunların ikisinde sorun yaşadım ve hayati tehlikesi olabilecek problemlerdi.

Motor & şanzıman & amortisör & konfor & iç-dış genişlik tamamen tercih ve zevk sebebidir, kişiden kişiye değişir, o yüzden bu konulara hakkındaki memnuniyetsizliğimden hiç bahsetmedim.

Ancak yaşadığım bu 2 aylık kötü deneyimden sonra bir daha hiç bir güç bana 106 GTI dışında bir Peugeot modeli aldıramaz.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı ChuckBartowsKi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otomatik vitesli yeni model araçlarında secdeye yatma problemi var vites atarken bildiğiniz öne gidip geliyorsunuz ve o kadar rahatsız edici bir durum ki asla aldırtmam dedirtiyor adama
    Tüm yarı otomatik şanzımanlı araçlar öyle neredeyse.

Yeni model araçlarında tekrar tam otomatiğe döndü ve dediğin secdeye yatma problemi yok.

Peugeot rakiplerine göre fiyat olarak her zaman daha uygun ve donanım olarak daha zengin olmuştur.

Kötü/bakımsız araba alırsan,bilinçiz kullanıcının elinden geçmiş araba alırsan sonrasında sorun yaşaman kaçınılmaz, Mercedes'te olsa VW'de olsa aynı şey yaşanır.

Şu an 7. Peugeot marka aracıma biniyorum.20 yaşında ki modelden tut sıfır modeline kadar, 15.000km'den tut 190.000km kadar geniş bir skala'da araçlarım oldu ama hiç saç baş yolduracak bir problem yaşamadım

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık 5 aydır Citroen C2 1.4 HDİ sahibiyim bundan önceki aracım 98 model Audi A3'dü.
    Belki yaş ile de alakası vardır fakat A3'e neredeyse 1 A3 parası daha harcamıştım ve hala harcasam yerim diyecek gibiydi Evet konforu yol tutuşu daha güvenliydi fakat her ay mutlaka bir eksiği vardı.
    A3'den önceki aracım Corsa C'ydi ve harcadığım rakam aldığım rakamın üstündeydi yine aynı şekilde harcamaya devam etsem hayır demezdi

Şuanki Citroen'im evet çok konforlu değil evet diğer araçlarım gibi mutlu etmiyor fakat diğerlerinin 5 ay içinde çıkartmış olduğu hiç bir sorunu çıkartmadı
    İlk aldığımda trigerini baskı balatasını yağını suyunu fren balatalarını değiştirdim ki her aldığım araçta gerekmese bile debriyaj haricinde hepsini değiştirim bunların haricinde bir röleden başka bir sıkıntı çıkartmadı

İnsanların Fransız araçlarına karşı bir ön yargısı var evet ama bu bence markaya göre değil aracın eski sahipleri ve nasıl bakıldığıyla alakalı olmalı
    Kötü araç yoktur bakımsız araç vardır

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    artık kötü araba diye bir şey yok , her markanın hatta modelinin kendine göre artısı eksisi kronik sorunu vs. var. tüketici olarak bunları değerlendirip takip edip karar vermek gerek. Bu tarz fanatik söylemler genel geçer olarak halk arasında konuşulan şeyler çok takmamak lazım.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracıyla sorun yaşayan da tövbe edebiliyor. Arkadaş belli ki "sorunlu" bi araba almış gibime geldi.

Peugeot'ya böyle bakarsak VAG'a ne demeli, kimsenin binmemesi gerekir Ben de bu konuda haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Alman diyeceksek, kalite diyeceksek zaten VAG'a da ... yemek düşer, Merdeces BMW'ye gideriz direkt... Ki BMW'de de ekran bozuldu bilmemne diye şikayet eden arkadaşım var. Ekran niye bozulur, niye çalışmaz bilmemne olmaz, Fiat mı bu anasını satayım. Servis 20.000 TL diyormuş. Direk mahkemelik olay, kullanıcı hatası vs olması imkansız, aşınma bilmemne olacak parça değil.

Arkadaşım yukarıda 208'de yaşananların çok benzerlerini Audi A3'te yaşadı. Milyarlarca para verdiler zamanında, en süper araba çok süper bilmemne diye. Çıkmadık sorun kalmadı. Adamlar tövbe etti bi daha Audi almam diye

Opel de çok yerden yere vuruluyor mesela ama ben halen inanmıyorum.

106 ve 207 kullandım, senelerce Vectra kullandık 2 ayrı kasa. Salak sulak problem çok çıkarırlar, ama ufak tefektir, hallolur genelde. Öyle tövbe ettirecek hiç sıkıntı yaşamadım şahsen.

Şimdi 500x kullanıyorum. Fiat önyargısı olan adamımdır bir de Aptal aptal sınıfına özgü sorunları yok mu, elbette var. Peugeot'lar da öyle. Ama örneğin bi 308'i tercih ederim, "olmuş" alet. 3008, 5008, bunlar hep "olmuş" araçlar.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ön yargıları yıkma postu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler