User Tag List

Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon
137 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Peugeot'a karşı olan tutum

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babamda 2004 model 307 hdi var. 4 yıldır yağ su filtre dışında masraf çıkarmadı. Sadece 1 defa sinyal kolu arıza yaptı o da kronik miş zaten hemen hepsinde bozuluyormuş.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ön yargıları yıkma postu

polis degilim ama uygulama yapasım geldi

mhatch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah güzelmiş aracınız.

Alıntı Utku85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2001 - 306 1.8 xt
    2004 - 307 1.6 xs (tek kapı)

306 sıfır alındı, 207 ikinci el fakat 2004'te satın aldım.

İki araç güzeldi fakat 306 ufak bir kazada haşat oldu, gerçi bize bir şey olmadı fakat kaporta çok ciddi hasar aldı. Yolcuları korudu.
    307 şanzımanı kadar nazik bir şansızman daha görmedim.
    Sert vites geçişinde bir dişliyi kırmışım o dişli parçası şanzımanı parçaladı.
    Tamirden sonra aracın 3 kere baskı balatası değişmesine rağmen sürekli kaçırdı.
    307 sürekli elektrik arızası veriyordu ve tavandan su alıyordu, sürekli tahliye boruları tıkanır mı bir aracın

Parça kalitesi ise özellikle 307'de vasat hatta vasatın altındaydı.
    Her plastik parçası her an elinize gelecek gibi hissettirir adamı.

Ama kullanması çok keyifli bir araçtı, hala daha temiz bir tek kapı 307 bulsam alır Harun ustaya bırakırım
    Bu arada Peugeot ile biraz oynamak isterseniz sanayide ömür boyu sürecek dostluklar edinebilirsiniz, 307 sayesinde bostancı sanayide tanımadığım usta kalmadı ama hala daha görüşürüz çoğuyla, artık nasıl bir müşteriysem vakti zamanında
    Peugeotunun ismini kötü andıran aracın 307 olduğunu duymuştum. Kronik sıkıntılı araca yada bakımsız araca denk geldiniz herhalde geçmiş olsun

Alıntı serkanokan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2018 Nisan ayında 2. el 208 1.4 dizel otomatik aldım.

2012 model, 70bin km'de ve boyasızdı. 45bin km'e kadar olan bakımları yetkili serviste yapılmış, sadece 60 bin bakımı dışarıda yapılmış ve o da özel servisin iş emri ile birlikte kayıt altına alınmıştı. Kağıt üzerinde her şey çok güzeldi yani.

Aldığımın ertesi günü yolda kaldım. 1.viteste harekete geçtiğimde arabam bir çok hata verdi ve kendini korumaya aldı. 8-9 hatayı art arda sıraladı yol bilgisayarı. Hatalardan bazıları: Fren sistemi arızası aracı acil durdurun, hill holder arızası aracı acil durdurun, vites kutusu arızası aracı durdurun... Yolun kenarına çekip stop ettikten sonra 1.5 saat boyunca arabam çalışmadı ve yolda kaldım. Sonrasında ilk marşta çalıştı ve sadece arıza ışığı yanık kaldı.

Arabam, 106 zamanlarından beridir 10 yıldır gittiğim özel Peugeot servisine çekildi ve bilgisayara bağlandığında 4-5 tane hata çıktı. 1 gün önce arabayı alırken ekspertize aynı serviste ekspertize soktuğumda hiç bir hata çıkmamıştı. (orjinal servis cihazı).

Hatanın şarj dinamosu veya start&stop sisteminden kaynaklanabileceği söylendi. Hata kodlarını Peugeot yetkili servisindeki arkadaşıma gönderdiğimde o da aynı maddeler üzerinde durdu. İnternette yaptığım bazı araştırmalarda zayıf akünün de bu sorunlara neden olabileceği yazıyordu.

208'lerde şarj dinamosunun tamirinin olmaması ve sıfırına da 3750tl, start&stop beynine de 2000tl civarlarında bir fiyat vermeleri üzerine en ucuz ihtimal olan aküyü değiştirme yoluna gittim. Yeni aküden sonra yolda kalmamayı umarak bastım marşa.

4-5 gün sonra ikinci kez yolda kaldım ve bu sefer arabamı Peugeot yetkili servisine çektim. Herhangi bir hata bulamadıklarını ve yazılım güncellemesi yapacaklarını aktardılar. Düşünün, 80'le giderken birden 10'a yakın hata art arda sıralanıyor ve araba kendini korumaya alıyor 30km/hızı geçmiyor. Yetkili servis bir sorun bulunamadı diyor..
    Arabamın sadece 1 bakımı dışarıda yapıldığı için kendimi savunacak bir hak göremedim, servis yetkililerinin bunu savunma mekanizması olarak önüme sunacakları için. Her neyse, yazılım güncellemesi yaptılar ve bazı araçların benimkine benzer sorunla servise geldiğini, yazılım güncellemesinden sonra bir daha sorunla karşılaşmadıklarını söylediler. Benim bildiğim yazılım güncelleme genellikle minör hataları düzeltmek amacıyla yapılır. 80'le giderken sıra sıra hatalar veren arabalar için değil..

Aradan 1 hafta geçtikten sonra otobanda en sol şeritte 120km/h hızla giderken tekrar aynı sorunlar baş gösterdi ve yolda kaldım. Sabah trafiğinde 120 ile giderken gaz pedalı çalışmayan bir arabada en sol şeritten en sağ şeride geçmek 3 yıl götürdü ömrümden. Arabam tekrar yetkili servise çekildi. Bu sefer bilgisayara bağladıklarında arabamın gaz pedalında bir sorun olduğunu söylediler. Yapılan incelemelerde gaz pedalımın soketinin oksitlendiği ve bu sebepten dolayı bu sorunlarla karşılaştığımı aktardılar. Ellerinde parça olmamasından dolayı parça tedarik süresi ile birlikte 3 gün içimde aracımı teslim ettiler. Madem sorun gaz pedalındaydı, neden son 3 sefer kaldığımda bu sorun bilgisayarda hiç çıkmadı diye sorduğumda, "bilgisayar ne derse biz onu yapmakla hükümlüyüz, öncekilerde bilgisayar bunu söylemedi, şimdi söyledi" dediler.

2 hafta boyunca aynı sorunu bir daha yaşamadım. 2 hafta sonra bir akşam eşim aradı. "Arabayı parkederken direksiyonu taş gibi oldu dönmüyor veya ben döndüremiyorum artık güç bela bir yerlere bıraktım" dedi. Ben taksi ile bulunduğu yere gittim, çalıştırdığımda sorun kendiliğinden düzelmiş, direksiyon kendine gelmişti. Özel serviste orjinal cihaz ile arabaya bağlanıldığında "Direksiyon elektrik motorunun aşırı ısınması" uyarısı çıktı. Demek ki motor soğuyunca direksiyon kendine gelmiş.

Otomatik vitesli bir arabada 3 tane komut kullanılır. Direksiyon, gaz, fren. Ben bunların ikisinde sorun yaşadım ve hayati tehlikesi olabilecek problemlerdi.

Motor & şanzıman & amortisör & konfor & iç-dış genişlik tamamen tercih ve zevk sebebidir, kişiden kişiye değişir, o yüzden bu konulara hakkındaki memnuniyetsizliğimden hiç bahsetmedim.

Ancak yaşadığım bu 2 aylık kötü deneyimden sonra bir daha hiç bir güç bana 106 GTI dışında bir Peugeot modeli aldıramaz.
    Gerçekten tehlikeli sorunlar yaşamışsınız geçmiş olsun.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alışkınım babam da hırsız arabası diyordu

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ön yargıları yıkma postu

Muazzam

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski peugeot yetkili servis çalışanıyım. Daha sonraları honda-hyundai -opel - toyota gibi firmalarda da çalıştım.. peugeot bu saydığım firmalar içinde gerçekten araba üreten bir firma ..
    2004-2010 yılları arasındaki modelleri ( 307-407-206 sedan) problemleri olan araçlardı. öncesi ve sonrası iyidir ama...

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zamanında böyle bir video izlemiştim.

YouTube
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zamanında böyle bir video izlemiştim.

YouTube
    Ana etken aslında 307 olarak görünüyor.

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı sözleri bende duydum defalarca ama 6 yıl ies kullandıktan sonra 2014de değiştirmeye karar verdiğimde cebimdeki paraya kredi çekmeden 30bin bandındaki en mantıklı araba 207 1.6hdi premium oldu lafa bakmadım aldım pişman değilim aksine çok huzurluyum

şu ana kadar 1 kere meşhur antipollution fault arızası verdi yakıt basınç müşürü değiştirdim birde 198binde de egzoz manifold contasını yaktım onun dışında motordan sorun yaşamadım

fakat 3er kere dandik yan sanayi parçalar yüzünden şanzıman alt takozu ve z rot değiştirdim

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @-ER- eğer bu gerçekse yer yerinden oynar
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    307 bana göre çok sorunsuz bir araç 2004-2011(emin değilim +/-1 sene oynar) arası 1.4hdi manuel modelini sıfır km olarak anneme aldık şehir içi 200k+ km yol yaptık bu esnada çıkardığı 3-5 ufak ve çözülebilir arızanın dışında hiç bir sıkıntısı olmadı. 6lı changer vardı bir ara sürekli arıza yapıyordu, sinyal kolunun tetiği bozulmuştu ve sunroof bir kere açık kalmıştı o kadar bunun dışında hiç bir sıkıntı olmadı. Aracı bizden sonra dedem aldı, hala daha biniyor, yaylaya gidip geliyor 300k+ km'lere geldi turbo ve enjektör dışında masraf açmadı. Fakat bizim araba dışında denk geldiğim 2 tane daha 307 vardı 2si de 1.6 tüplü ve otomatikti; biri şanzumanı yedi, diğeri motoru.
    123d

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2011de 2. sahibi amcadan 120binde bordo,klimalı,hiç lpg koklamamış 106xr aldım.
    yağ bakımı hariç hiçbişey yapmamış.
    1 sene kafama göre ağır ağır ve sırayla trigeridir,devirdaimi,frenleri,amortisörleri,sensö rlerini,pompasını,tıkırtısını, gacirtisini,yayını jantını,eksozu,hidroliğini,antifirizini değiştirdim...kafama göre mis gibi yaptım.

sonuçta 98 model araba aldım.

toplamda 2 sene bindim.sattığımda 150bin km.deydi ve klimasına kadar herşeyi çalışıyordu.ilana koyduğum.ilk gelen aldı.dertsiz tasasız 1 sene bindi.oda apaçinin birine sattı.1,5ay sonra conta yaktı.beni arıyorlar abi bu arabada conta yakmak kronikmiş ne yapıcaz diye

Utku85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mhatch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah güzelmiş aracınız.

Peugeotunun ismini kötü andıran aracın 307 olduğunu duymuştum. Kronik sıkıntılı araca yada bakımsız araca denk geldiniz herhalde geçmiş olsun

Gerçekten tehlikeli sorunlar yaşamışsınız geçmiş olsun.
    Araç bakımısız değildi aksine oldukça temiz bakılıyordu fakat dediğim gibi biraz motora yüklenelim, biraz yürüsün araç dediğiniz an bunlar başınıza geliyor.
    Drehmoment ist wichtig

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @-ER- Saygılar abicim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki peugeotlarda bulunan 4 ileri otomatikler hakkında ne düşünüyrosunuz?
    207 outdoor veya 308 1.6 VTİ tam otomatikler hakkında bilgisi olan var mı?

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    307 ilk çıktığı zaman çok yakın bir arkadaşımız abimiz almıştı.1.4HDI olanından.

Valla şöyle söyleyim haftanın 7 günü yollardaydı.Şehir içi şehir dışı kullandı.Klasik bakımlarına gitti km'den dolayı yetkili servisi gitti.

Açıkcası oda çok sorun yaşamadı ama genel bir söylem var.Bunu'da yıkmak çok zor.
    Seat IBIZA FR

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söylemlere göre peugeot 'un en sorunsuz serileri 106-206-306-406 imiş yani sonu 6 ile biten seriler en az kronik problemi olan serilermiş. Bana göre tüm seriler türkiye şartlarına göre hassas araçlar. 2 tane 206 xs im oldu çok şükür lanet edecek bir problem yaşamadım ufak tefek sensör arızaları dışında motorları gerçekten çok sağlam. şimdi nasip olursa 106 gti peşindeyim

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toyota-Honda'dan sonra peugeot'a geçtim.Kesinlikle aşırı memnunum.Tek dezavantajı elektronik aksamları bir japon gibi stabil değil.Gerçi japonda da elektronik yok ama neyse Bence her aracın bakımlısı üzmez
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Doğu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki peugeotlarda bulunan 4 ileri otomatikler hakkında ne düşünüyrosunuz?
    207 outdoor veya 308 1.6 VTİ tam otomatikler hakkında bilgisi olan var mı?
    Otomatik kullananlar daha iyi bilir ama yani manuel gibisi yok bence. Eski peugeot otomatik şanzımanlarından daha iyi olduğunu duydum ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem.

Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    307 ilk çıktığı zaman çok yakın bir arkadaşımız abimiz almıştı.1.4HDI olanından.

Valla şöyle söyleyim haftanın 7 günü yollardaydı.Şehir içi şehir dışı kullandı.Klasik bakımlarına gitti km'den dolayı yetkili servisi gitti.

Açıkcası oda çok sorun yaşamadı ama genel bir söylem var.Bunu'da yıkmak çok zor.
    Evet genel algıyı yıkmak çok zor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler