User Tag List

Sayfa 4/8 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
137 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Peugeot'a karşı olan tutum

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyat/fayda oranları her daim en yüksek seviyede olmuştur
    Son dönemlerde kendini çok geliştirmiş durumda özellikle kalite konusunda çok ciddi atılım söz konusu
    Senelerdir yürüyen aksamlarında zayıflık vardır hep ama bunlarda kalmadı
    Zaten son nesil araçlarına bakınca ( 3008-5008-508 vb.) selefindeki bir çok araca soğuk ter döktürür
    Sıçrama aşamaları harika almanlar gibi daha stabil gitmiyorlar daha cesurlar

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İki sene arkadaşın 207 aracını kullandım. Kaputu açıp suyuna bile bakılmadı. Ama motordan yana sorun yaşamadı.
    Bir kere şanzıman kitledi. Okulda kaldık, çekici ile getirdik sanayiye
    Ama genel olarak kalite çok düşük bence 207’de. Araç 60.000km’deydi ama ne bileyim aşırı yıpranmış duruyordu içi.
    Bir de korna çaldığımda sanki korna aracın içinde çalıyordu
    Kendi aracımdan kaynaklı heralde. Ben korna çaldığımda kendim bile zor duyuyorum Passat’ta.

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkes kendine gore yasadiklarini paylasmis.. bence birazda nereden baktiginizla alakali.. sikintı cikartmayan marka var mi ? vardir heralde bentley falan cikarmaz bence

hakikaten parasinin ederi bir araba.. ama bizim memlekette adama dsg sikinti diyosun sana kufur ediyo.. dolayisi ile cok tartismamak lazim.. anlamasi zor durumlar..

ben 3-5 ay gibi kisa sureli binip satiyorum.. genelde binmedigim markalari modelleri tercih eder oldum artik.. sahsi tecrubem pejo nun digerlerine nazaran daha sorunlu bir marka oldugu yonunde.. ozellikle eski modeller de sanziman arizasini bizzat yasadim, yaklasik 200k km (106 gti, 406 sedan, partner) pejo tecrubem oldu..

ben bmw severim.. istedikten sonra bmw yi bile gomerim.. dolayisiyla markayi kotulemek yerine sanziman kronigi oldugunu kabul etmek lazım pejo da diye dusunuyorum.. 3-5 sene satmadan binecek olsam, tercihim pejo olmazdi..sebebi de sikinti cikartma ihtimali daha dusuk olan markalar var..

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yasindavulcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @-ER- eğer bu gerçekse yer yerinden oynar
    Alıntı mhatch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @-ER- Saygılar abicim

Ne o yaa mevzuyu anlamadım galiba baştan sona mı okumam lazım ?

mhatch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -ER- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne o yaa mevzuyu anlamadım galiba baştan sona mı okumam lazım ?
    Konu pejoya laf etmeleri abi kısaca Senin bu konuya geleceğini düşünerek o 306 gti'nı görerek saygılar dedim bende

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @mhatch Senin mesajını okudum sadece;

Peugeot sorunlu arabamıdır bence değildir sorunlu kullanıcılarla ucuz işliklere maruz kalandır.
    Citroen de aynı şekilde , şöyle bi dönem atlattı Peugeot SAGEM ve MAGNETTİ MARETLLİ işletim sistemli yada elektronik malzemeli dönemi olmuştu 90lar da 2000ler biraz sorunlu geçti. Narindi yabancı müdaheleri sevmeyen bi elektrik elektronik yapısı vardı. Ufak tefek saçma Koltuk hareketinde bile airbag ikazı yakıyordu.
    Tesisatını saçma ssapan şeyler bağladığında alakasız yerlerden arızalar veriyordu ki buda bence gayet normal. Eskisi için konuşuyorum, yok xenon taktım kadranlar sapıttı,farları yakınca klima çalışmıyor. Sunroof açarken teypte parazit falan bu gibiişler saçmasapanelektrikçilerden kaynaklı işler stok binen ve yetkili servisdemiyorum ama PSA nın huyusnu suyunu bilen elektrikçilerle halledilse böyle işler başlarına gelmez.
    Ustalık hatasını markaya lanse etmek bence saçma.
    2 adet 306 Gti'ım oldu biri 98 birisi 2001
    98 model tesisat yapılmış sökülmüş, kaza yapmış işlem görmüş sökülmüş takılmış bir araçtı, konsol söküllmüş bir mid takım takılmış sökülmüş ama sonrasında güzel ustalara denk gelmiş ki elektrik elektronik arızası yaşatmadı.
    İnsanlar şikayet ederken ben bana saydıkları şikayetleri neredeyse yaşamadım.
    O2 sensörü ayda bir bozuyorlar mekatronik olarak bir arıza ne neyi tetikliyor anllamıyorum.
    Sibop yakalıyıp duruyor diyo sente kaçık diyor vs vs
    Abuk subuk saçma işler 306 Gti için konuşuyorum DS3'ümde bir sorun yaşamadım sadece yazılım yaptığıktan sonra elektrovana arızaları yaşadım başkada bir sorun yaşamadım.

Genel kanı çok değişik;
    Başımdan geçen bir konuşma arkadaşım diyor Peugeot sorunlu araba babası da oradan evet-evet sorunlu vs olm niye aldın falan konuşuyor
    Dedim abi senin kaç tane peugeot'un oldu.
    cevap: hiç olmadı 2.sorum abi araban ne cevap linea
    Başka sorum yok abi mko ne diyorsun sen ya kasjdhasjkdhsa
    içimden tabi
    Lan hiç Peugeot a binmemiş gelmiş bana ağız yapıyor.
    Gerçekten kimi kitle ama sorun yaşamış ve sservislerin sorun çözme tarzından madurda olmuşlardır sanki VAG GM veya diğer gruplarda yaşanmıyor mu tabiki yaşanıyor ama servis veya distribtör yaklaşımıda insanı markadan soğutuyor yada sevdiriyor.

Neyse çok yazdım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1. alfa romeo 2. peugeot sorunlu klişesi bu ulkeden silinemez malesef kara cahil halk sebebiyle. hic bir araba sorunlu degildir ; sorunlu olan ustalar ve kullanan kişidir.ben bu zamana kadar peugeotta hic sorun yaşamadim. 406 nin sunroof borusu tarafindan su alip beyin gitti , sol diregi bi actik adam diregin icine cam kopugu sıkmış borudaki patlagı çatlagı gizlemek icin.ulan boru 10 lira , kara cahil biri olsam derimki aaaaaaaaaa pöjö sorunlu.yok oyle birsey , fukara zihniyetli karbüratör beyinli kullanici ve ustalardadir sorun.bi arkadastan duymustum arabasini servise goturdugunde alfasına çıkma motor yaği arayan adam varmış.daha ne olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -ER- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @mhatch Senin mesajını okudum sadece;

Peugeot sorunlu arabamıdır bence değildir sorunlu kullanıcılarla ucuz işliklere maruz kalandır.
    Citroen de aynı şekilde , şöyle bi dönem atlattı Peugeot SAGEM ve MAGNETTİ MARETLLİ işletim sistemli yada elektronik malzemeli dönemi olmuştu 90lar da 2000ler biraz sorunlu geçti. Narindi yabancı müdaheleri sevmeyen bi elektrik elektronik yapısı vardı. Ufak tefek saçma Koltuk hareketinde bile airbag ikazı yakıyordu.
    Tesisatını saçma ssapan şeyler bağladığında alakasız yerlerden arızalar veriyordu ki buda bence gayet normal. Eskisi için konuşuyorum, yok xenon taktım kadranlar sapıttı,farları yakınca klima çalışmıyor. Sunroof açarken teypte parazit falan bu gibiişler saçmasapanelektrikçilerden kaynaklı işler stok binen ve yetkili servisdemiyorum ama PSA nın huyusnu suyunu bilen elektrikçilerle halledilse böyle işler başlarına gelmez.
    Ustalık hatasını markaya lanse etmek bence saçma.
    2 adet 306 Gti'ım oldu biri 98 birisi 2001
    98 model tesisat yapılmış sökülmüş, kaza yapmış işlem görmüş sökülmüş takılmış bir araçtı, konsol söküllmüş bir mid takım takılmış sökülmüş ama sonrasında güzel ustalara denk gelmiş ki elektrik elektronik arızası yaşatmadı.
    İnsanlar şikayet ederken ben bana saydıkları şikayetleri neredeyse yaşamadım.
    O2 sensörü ayda bir bozuyorlar mekatronik olarak bir arıza ne neyi tetikliyor anllamıyorum.
    Sibop yakalıyıp duruyor diyo sente kaçık diyor vs vs
    Abuk subuk saçma işler 306 Gti için konuşuyorum DS3'ümde bir sorun yaşamadım sadece yazılım yaptığıktan sonra elektrovana arızaları yaşadım başkada bir sorun yaşamadım.

Genel kanı çok değişik;
    Başımdan geçen bir konuşma arkadaşım diyor Peugeot sorunlu araba babası da oradan evet-evet sorunlu vs olm niye aldın falan konuşuyor
    Dedim abi senin kaç tane peugeot'un oldu.
    cevap: hiç olmadı 2.sorum abi araban ne cevap linea
    Başka sorum yok abi mko ne diyorsun sen ya kasjdhasjkdhsa
    içimden tabi
    Lan hiç Peugeot a binmemiş gelmiş bana ağız yapıyor.
    Gerçekten kimi kitle ama sorun yaşamış ve sservislerin sorun çözme tarzından madurda olmuşlardır sanki VAG GM veya diğer gruplarda yaşanmıyor mu tabiki yaşanıyor ama servis veya distribtör yaklaşımıda insanı markadan soğutuyor yada sevdiriyor.

Neyse çok yazdım
    Yaz abi yaz dök içini öğüt değerinde yazdıkların. Maalesef böyle abi ben konuyu açmadan önce bu kadar peugeot kullanan insan olduğunu düşünmüyordum açıkçası forumda. Şaşırdım doğrusu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. alfa romeo 2. peugeot sorunlu klişesi bu ulkeden silinemez malesef kara cahil halk sebebiyle. hic bir araba sorunlu degildir ; sorunlu olan ustalar ve kullanan kişidir.ben bu zamana kadar peugeotta hic sorun yaşamadim. 406 nin sunroof borusu tarafindan su alip beyin gitti , sol diregi bi actik adam diregin icine cam kopugu sıkmış borudaki patlagı çatlagı gizlemek icin.ulan boru 10 lira , kara cahil biri olsam derimki aaaaaaaaaa pöjö sorunlu.yok oyle birsey , fukara zihniyetli karbüratör beyinli kullanici ve ustalardadir sorun.bi arkadastan duymustum arabasini servise goturdugunde alfasına çıkma motor yaği arayan adam varmış.daha ne olsun.
    Yok artık çıkma motor yağı mı

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Size eli sopalı bir Peugeot'cu lazım aslında kafaya vura vura sorunlu olmadığını öğretecek ama. Birgün herkes Peugeot'cu olacak ULAN.

Şaka şaka. Şirket ortaklarımla aldığımız ilk Broadway harici hep Peugeot sahibi oldum. Arada bir tane yancı VAG Caddy 1.6 TDI aldım 10 ay kadar. Plastik su devirdaimi patlattı kronikmiş, yerine metal olanı takıldı.

Amma velakin yalan yok 307 ler yüzünden söylediğim bir laf vardı. Peugeot'un spor modellerini hothatch lerini alırım ama binek modellerini asla almam diyordum. Ama sonu 7 ile biten modeller sonlandırılıp 8 li modeller çıktığından beri (208,308,508 gibi) bu fikrim değişti. Velhasıl 8 yıl coiloverlı camber kitli 206RC'den sonra Caddy'in yüksek tavanlı hali hoşuma gitmedi değil. Hemen 2016 yılında sıfır Peugeot 2008 Crossover aldım. Test sürüşünü yarı otomatik şanzımanlı versiyon ile yaptım. Ve söylediğim şuydu satışçıya. "Bedava verseler almam bu şanzıman ile". Nitekim düz vites aldım 2.5 yılda 57.000 KM yaptım. Garanti bitmesine yakın kronik ön amortisörler değişti ücretsiz. Bir kerede silecek rölesi bozuldu garantiden değişti ama onda benim hatam var sanırım. Yakıt ve konfordan çok memnun halde daha büyüğüne geçmek için 10 gün önce takasa verip sıfır 3008 SUV aldım. Tam otomatik şanzıman ve oldukça dolu bir araç, şuan gayet memnunum. Audi ÖTV kampanyası ile 183.000 TL'ye Audi Q3 1.4 TSI veriyordu. Ama sadece logoya para verip boş araba almadım tabiki biraz daha üstüne dizel ve dolu araç aldım. Halihazırda 10'uncu yılındaki 206RC, 106 GTI (proje aracı) ve 3008 SUV ile 3 tane Peugeot ve 1 tanede projelik Citroen AX GTI ile Fransız otomobillerine karşı tutumumu belli etmişimdir sanırım.

Bence Peugeot lar oldukça sağlam araçlar. Bu kadar işkencelere rağmen halen daha sokaklarda yürüyorlar. Fiyatları ucuz olduğu için ikinci el alanlar sanayide en olmadık merdiven altı yerlerde kurcalatıyor. Sorun çıkarmalarına rağmen yürüyorlar. Her markanın bazı uzak durulması gereken motor / şanzıman / kasa / modelleri vardır. Mercedes konularında bile W bilmemkaç modellerden uzak dur. Şu motor olanı alma diyorlar. Ama marka Peugeot olunca komple alınmaz. İki yüzlü bir milletiz napalım.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki sene arkadaşın 207 aracını kullandım. Kaputu açıp suyuna bile bakılmadı. Ama motordan yana sorun yaşamadı.
    Bir kere şanzıman kitledi. Okulda kaldık, çekici ile getirdik sanayiye
    Ama genel olarak kalite çok düşük bence 207’de. Araç 60.000km’deydi ama ne bileyim aşırı yıpranmış duruyordu içi.
    Bir de korna çaldığımda sanki korna aracın içinde çalıyordu
    Kendi aracımdan kaynaklı heralde. Ben korna çaldığımda kendim bile zor duyuyorum Passat’ta.
    benim eşim de 6 sene kullandı 207, sahip olduğumuz en kötü arabaydı. ihtiyacımız olduğu için, değiştirme imkanımız olmadığı için çaresizlikten kullanmak zorunda kaldık. şeklen otomatik gibi duran şanzımanı hiç değilse 5 kere falan kitlendi, ayrıca beyni 2 veya 3 kere değişti. sayısız defa yolda kaldık. iç mekan kalitesi bana göre 3. sınıf. direksiyon pimini gizleme gereği bile duymamışlar, öyle açıkta duruyor, paspasa falan sürtüyor çevirdikçe.

aracın iyi yanları tipinin güzel olması, fiyatının çok uygun olması, aşağı yukarı aradığınız tüm özelliklerin standart olarak ve uygun fiyata sunulması, tüketiminin çok düşük olması. bu yüzden kadınlar tarafından çok tercih ediliyor. yoksa araba kültürü olan bir insanın tercih edeceği bir raç değil bana göre

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    160km süratle bariyerlere çarpışım ve burnumun kanamadan indiği aracımdı 406 Her kuruşu helali hoş olsun

Arabayı hurdaya verdikten sonra biraz daha açık renklisini aldım

Sahip olduğum araçlar içinde en keyif aldığım araçtan biridir

Şuan piyasası biraz arttı ama vakti zamanında ikisinede maksimum ödediğim para 19.300 TL'idi. Maviyi 27.000'e satmış olsamda

- Bize Her Yer TRABZON

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    13 yıldır Xsara 2 sahibiyim,söyleyeceklerim bu kadar.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    160km süratle bariyerlere çarpışım ve burnumun kanamadan indiği aracımdı 406 Her kuruşu helali hoş olsun

Şuan piyasası biraz arttı ama vakti zamanında ikisinede maksimum ödediğim para 19.300 TL'idi. Maviyi 27.000'e satmış olsamda

Taxi izledigimden beri severim bu kasayı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Abi çok geçmiş olsun büyük bir kaza atlatmışsınız iyi bari bişey olmadan. Şu an kullandığınız aracınız nedir ?

Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    13 yıldır Xsara 2 sahibiyim,söyleyeceklerim bu kadar.
    Maşallah Abi

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Taxi izledigimden beri severim bu kasayı
    Etkisinde kalmış olmalıyım bende, arada halen ilanları incelemiyor değilim

Alıntı mhatch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi çok geçmiş olsun büyük bir kaza atlatmışsınız iyi bari bişey olmadan. Şu an kullandığınız aracınız nedir ?
    Eyvallah kardeşim benim aynen öyle, Allah kimsenin başına vermesin. Şuan biraz komik olacak ama 2004 Transporter 2.5 TDI 174'lük

406'dan sonra, E46 3.18i, Citroen C5 dizel, tam 3 adet E39 5.20i kullandım
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oldu olası hep bmw vardı.. 3 yıl olacak 206 gtı kullanıyoruz .. ailenin üyesi gibi oldu
    bmw lere harcadığım onca paralardan sonra : 206 gtı kesinlikle sorunsuz bir araba diyebilirim
    3 yılda boyunca aracı alırken yaptırdığım torsiyonu saymazsak ( zira onun maliyetini düşmüştük ):
    bir kere debriyaj halatı.. bir kez bobin rölesi.. bir kez radyatör alt hortumu değiştirdim
    bir ara kendi, kendine sinyal veriyordu düzeldi..
    şunuda belirteyim: e36 e46 3.20 3.25 3.28 3.30 da kıyasa dahil olmak üzre diyebilirim ki ben alt devirleri böyle verimli bir araba hiç kullanmadım
    her ne kadar adı gtı olan bir arabanın üst değil altlarının dolu dolu olması traji komik olsada ) resmen turbo şarj dizel gibi
    birde inanması güç gelebilir sakin sürüşlerde 6 litre lpg ile 90 - 95 km yapabilmeside cabası..

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Psa grubu candır millet ne kadar kötülese de ben o kadar çok seviyorum özellikle citroen'i çok severim beni tanıyanlarda iyi bilir zaten ne kadar süredir sahibi olduğumu.
    Anlayan ustasına götürdükten sonra sorun çıkartacak arabalar değiller ben yıllardır ufak tefek şeyler dışında sorun yaşamadım, Türkiye şartlarında psa grubu fiyat performans arabası.
    Daha yeni citroen aracımı sattım yine citroen alacağım nasipse

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    99 astra hb den sonra 1 ay içinde 2 tane 406 aldık arkadaşımla ben, arkadaşımın ki boyalı 2003 model benimki az boyalı 2000 model di. Ama benim araç iyi bakılmamış olsa gerek sürekli sorun çıkarıyordu, üstelik sadece hafta sonu ve acil durumlar da kullanıyordum. Arkadaşımın ki ise sürekli yollarda olduğu halde hiç sorun çıkarmadı. Her şeye rağmen 406 nın konforu gidişi hele 200 km üstünde ki yol tutuşu mükemmeldi. İmkanım olsa yeni model pejo almaktan çekinmem.
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler