User Tag List

Sayfa 5/8 ÝlkÝlk ... 34567 ... SonSon
137 sonuçtan 77 ile 95 arasý

Konu: Peugeot'a karþý olan tutum

Ahmetfikri - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Manisa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün akþam iþten çýktým kontaðý çevirdim o iðrenç uyarý sesi ve ekranda bir yazý çýktý yazýyý göremedim tekrar kontak yaptým direction indicators faulty yazýyor aklýma direk bu konu geldi az daha 2 liralýk ampül için bende aððbi pejo sorunlu araba alýnmaz moduna giriyordum

BARR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    35.5
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Pejo benim için Berkay Koçero'dur.
    @B.Koçer
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaþýmlarým: edriver_35

mhatch - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    29
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Ahmetfikri Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    dün akþam iþten çýktým kontaðý çevirdim o iðrenç uyarý sesi ve ekranda bir yazý çýktý yazýyý göremedim tekrar kontak yaptým direction indicators faulty yazýyor aklýma direk bu konu geldi az daha 2 liralýk ampül için bende aððbi pejo sorunlu araba alýnmaz moduna giriyordum
    Çok sorun çýkarýyor yauv

-Murat Özcan- - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    33
    Þehir
    Turkey / Tekirdag
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim arkadaþým da vardý 207 1.4 Dizel yýlmýþtý çocuk arabadan.

Sürekli ývýr zývýr þeyler çýkýyordu. Sonrasýn da büyük turbo arýzasý verdi.

Zararýna sattý tövbe dedi bir daha alýrsam..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

meganes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o bir fransýz bir þeyi sökmek için 10 þeyi sökmen gereken araç hep japon kullandým sevmem fransýzlarýn berbat iþçiliðini
    aracý yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazýsý varmý ??

Yaþ
    37
    Þehir
    çekmeköy-yalova
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Ahmetfikri Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    senin arabaya hastayim manisanýn gülü

GEB - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    31
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Millet bakımsız, hastalıklı arabayı alıyor sonra b*k atıp izi kalıyor Bu her marka için geçerli problemsiz araç yok ama maalesef Peugeot için biraz fazla söylem var. 7 Yıldır kullanmasam inanırdım da durum öyle anlattıkları gibi değil Ya da ben temiz bakıp, iyi araştırıp düzgün insanlardan almışım... 2011 yılında 206 ile Fransız'a adım attım, attığım gibi de kaldı senelerdir

İlk 206'ıma 2 sene bindim 50 binde aldım, tek yaşadığım problem lpg taktırdığımda ibrenin düşmesi sonucu benzin almamaktan, benzin pompasını yakmak oldu. Onunda çözümünü yarım deponun üzerinde tutmakmış benzini. Pıtır pıtır bindim 30-35K km kadar.

İkinci 206'ım dizeldi 160 binler de aldım 190'larda sattım. Keyfi dışında bir şey harcamadım. Yaşadığım ekstrem problem kalorifer peteğinin patlaması oldu. Şubat ayıydı, bir sabah bir baktım gaz pedalının altı ıslak antifriz akmış. Kalorifer peteği değişimiyle bitti o zamanın parasıyla 150 lira ödemiştim. Başka markaları bilmiyorum da Peugeot'larda bu durum biraz fazla rastlanıyor ama maliyetli, markadan soğumaya sebep verecek problem değil. Arabanın 12 yaşında olmasını düşününce pekte sorun etmiyor insan.

Üçüncü ve en çok keyif aldığım aracım 307 idi. 1.6 HDi 110 binler de aldım 2. sahibinden 40'binden beri yazılımlı olan motor, ben aldıktan sonra bir kaç ufak dokunuş ve yeniden yazdırma sonrası hiç bir problem yaşamadan 130 binde sattım. 5-6 ay sonra geri almak istedim satmadı. Halen sorunsuz kullanıyor.

Dördüncü ve beşinci araçlarım 308 1.6 HDi. İlk 308'imi ucuza aldım 180 bindeydi. Aracın 1-2 parçasında kaporta masrafı vardı, sahibi ben motora bakarım kaporta önemli değil benim için diyordu araba bi geldi motor suyu yok araçta devirdaim'den kaçırıyor. Neyse aldık triger, devirdaim, arka patlak amortisörler falan derken bakımını yaptıktan araba çiçek gibi oldu. Abartmıyorum 4-5 kuruş yakıtı düşmüştü bakımdan sonra. 185 binler de sattım şuan kullandığım 308'e biniyorum halen..

Kıssadan hisse özet geçecek olursak bir kere de vay anasını diyerek sanayiye gitmedim, bir kere lanet etmedim bindiğim arabaya. Olabildiğince düzgün araç aldım ve düzgün, işi bilen ustaya emanet ettim.

Ama benim de çevremde vardı 307'si olup lanet eden. Sebep piyasasından ucuz araç, soldan kazalı ve düzgün toplanmamasından ötürü beyne su alması 1 beyin değişimi 1 beyin tamiri sonrası satarak kurtuldu. Ne kadar ekmek o kadar köfte diyebiliriz buna da.

GEB - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    31
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý GEB Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Millet bakımsız, hastalıklı arabayı alıyor sonra b*k atıp izi kalıyor Bu her marka için geçerli problemsiz araç yok ama maalesef Peugeot için biraz fazla söylem var. 7 Yıldır kullanmasam inanırdım da durum öyle anlattıkları gibi değil Ya da ben temiz bakıp, iyi araştırıp düzgün insanlardan almışım... 2011 yılında 206 ile Fransız'a adım attım, attığım gibi de kaldı senelerdir

İlk 206'ıma 2 sene bindim 50 binde aldım, tek yaşadığım problem lpg taktırdığımda ibrenin düşmesi sonucu benzin almamaktan, benzin pompasını yakmak oldu. Onunda çözümünü yarım deponun üzerinde tutmakmış benzini. Pıtır pıtır bindim 30-35K km kadar.

İkinci 206'ım dizeldi 160 binler de aldım 190'larda sattım. Keyfi dışında bir şey harcamadım. Yaşadığım ekstrem problem kalorifer peteğinin patlaması oldu. Şubat ayıydı, bir sabah bir baktım gaz pedalının altı ıslak antifriz akmış. Kalorifer peteği değişimiyle bitti o zamanın parasıyla 150 lira ödemiştim. Başka markaları bilmiyorum da Peugeot'larda bu durum biraz fazla rastlanıyor ama maliyetli, markadan soğumaya sebep verecek problem değil. Arabanın 12 yaşında olmasını düşününce pekte sorun etmiyor insan.

Üçüncü ve en çok keyif aldığım aracım 307 idi. 1.6 HDi 110 binler de aldım 2. sahibinden 40'binden beri yazılımlı olan motor, ben aldıktan sonra bir kaç ufak dokunuş ve yeniden yazdırma sonrası hiç bir problem yaşamadan 130 binde sattım. 5-6 ay sonra geri almak istedim satmadı. Halen sorunsuz kullanıyor.

Dördüncü ve beşinci araçlarım 308 1.6 HDi. İlk 308'imi ucuza aldım 180 bindeydi. Aracın 1-2 parçasında kaporta masrafı vardı, sahibi ben motora bakarım kaporta önemli değil benim için diyordu araba bi geldi motor suyu yok araçta devirdaim'den kaçırıyor. Neyse aldık triger, devirdaim, arka patlak amortisörler falan derken bakımını yaptıktan araba çiçek gibi oldu. Abartmıyorum 4-5 kuruş yakıtı düşmüştü bakımdan sonra. 185 binler de sattım şuan kullandığım 308'e biniyorum halen..

Kıssadan hisse özet geçecek olursak bir kere de vay anasını diyerek sanayiye gitmedim, bir kere lanet etmedim bindiğim arabaya. Olabildiğince düzgün araç aldım ve düzgün, işi bilen ustaya emanet ettim.

Ama benim de çevremde vardı 307'si olup lanet eden. Sebep piyasasından ucuz araç, soldan kazalı ve düzgün toplanmamasından ötürü beyne su alması 1 beyin değişimi 1 beyin tamiri sonrası satarak kurtuldu. Ne kadar ekmek o kadar köfte diyebiliriz buna da.
    Yazý karakterlerinde sorun olmuþ.

Millet bakýmsýz, hastalýklý arabayý alýyor sonra b*k atýp izi kalýyor Bu her marka için geçerli problemsiz araç yok ama maalesef Peugeot için biraz fazla söylem var. 7 Yýldýr kullanmasam inanýrdým da durum öyle anlattýklarý gibi deðil Ya da ben temiz bakýp, iyi araþtýrýp düzgün insanlardan almýþým... 2011 yýlýnda 206 ile Fransýz'a adým attým, attýðým gibi de kaldý senelerdir

Ýlk 206'ýma 2 sene bindim 50 binde aldým, tek yaþadýðým problem lpg taktýrdýðýmda ibrenin düþmesi sonucu benzin almamaktan, benzin pompasýný yakmak oldu. Onunda çözümünü yarým deponun üzerinde tutmakmýþ benzini. Pýtýr pýtýr bindim 30-35K km kadar.

Ýkinci 206'ým dizeldi 160 binler de aldým 190'larda sattým. Keyfi dýþýnda bir þey harcamadým. Yaþadýðým ekstrem problem kalorifer peteðinin patlamasý oldu. Þubat ayýydý, bir sabah bir baktým gaz pedalýnýn altý ýslak antifriz akmýþ. Kalorifer peteði deðiþimiyle bitti o zamanýn parasýyla 150 lira ödemiþtim. Baþka markalarý bilmiyorum da Peugeot'larda bu durum biraz fazla rastlanýyor ama maliyetli, markadan soðumaya sebep verecek problem deðil. Arabanýn 12 yaþýnda olmasýný düþününce pekte sorun etmiyor insan.

Üçüncü ve en çok keyif aldýðým aracým 307 idi. 1.6 HDi 110 binler de aldým 2. sahibinden 40'binden beri yazýlýmlý olan motor, ben aldýktan sonra bir kaç ufak dokunuþ ve yeniden yazdýrma sonrasý hiç bir problem yaþamadan 130 binde sattým. 5-6 ay sonra geri almak istedim satmadý. Halen sorunsuz kullanýyor.

Dördüncü ve beþinci araçlarým 308 1.6 HDi. Ýlk 308'imi ucuza aldým 180 bindeydi. Aracýn 1-2 parçasýnda kaporta masrafý vardý, sahibi ben motora bakarým kaporta önemli deðil benim için diyordu araba bi geldi motor suyu yok araçta devirdaim'den kaçýrýyor. Neyse aldýk triger, devirdaim, arka patlak amortisörler falan derken bakýmýný yaptýktan araba çiçek gibi oldu. Abartmýyorum 4-5 kuruþ yakýtý düþmüþtü bakýmdan sonra. 185 binler de sattým þuan kullandýðým 308'e biniyorum halen..

Kýssadan hisse özet geçecek olursak bir kere de vay anasýný diyerek sanayiye gitmedim, bir kere lanet etmedim bindiðim arabaya. Olabildiðince düzgün araç aldým ve düzgün, iþi bilen ustaya emanet ettim.

Ama benim de çevremde vardý 307'si olup lanet eden. Sebep piyasasýndan ucuz araç, soldan kazalý ve düzgün toplanmamasýndan ötürü beyne su almasý 1 beyin deðiþimi 1 beyin tamiri sonrasý satarak kurtuldu. Ne kadar ekmek o kadar köfte diyebiliriz buna da.

akay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    49
    Þehir
    bodrum
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peugeot piþmalýktýr 2014 da 95k de aldým 307 xt. aldýðýmda triger deðiþmiþti ve bakýmlarý otomatik þanzuman dahil yapýlmýþtý. antalyaya tayinim çýktý ve þu kadarýný söyleyim benim antalya da taksiye bindiðimden çok çekiciye bindi araba marþ motoru gitti saklýkentte 5 saat mahsur kaldým, çekiciyle indim. . immo bozuldu evden çýkamadým araba çekiciyle gitti. alternatör gitti meþhur antipollition fault verdi, otomatik þanzuman automatic gear fault verdi bakýma girdi. bobinler gitti. yetmedi benzin pompasý gitti. lpg sistemi ben ne duruyorum dedi o da gitti yeni sistem kuruldu. alt takým süspansiyonlar falan bunlar sarf malzemeleri onlarý saymýyorum. bi ara sudan etkilendi sanýrým arka park sensörü gitti. beyni yanmýþ yenisi 800 dedi eyv dedim kalsýn.. bu arada yaklaþýk 70k km yaptýðým için triger set deðiþti. kaput açýlýnca dediler motor takozu da kýrýlmýþ. o bu derken 1500 tl öpücük.. haa arabayý seviyormuyum, evet amk neden çünkü bu araba 30k 35k arasýnda. ve ben bu dolulukta araba alayým desem sýfýrý 120k den baþlar. ehh deðiþmesi gereken herþeyi deðiþtirdim seve seve biniyorum.. bu arada, peugeot piþmanlýktýr demiþmiydim

VW6R - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    ANTALYA /Dortmund
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sene önce hanýma 2013 model 208 aldým. Yakýt ve donaným olarak çok memnunuz. Kaporta saðlamlýðý olarak çok vasat ayrýca dokunmatik ekran çok güneþ ýþýðýna maruz kaldýðýnda kendini korumaya alýyor kapanýyor,akü kutup baþýný sökmezsen bir daha açýlmýyor.

Alýrken ailem çok karþý çýkmýþtý piþman olursun elinde patlar vwden sonra binilmez felan diye. Tam tersi her depoyu fulledigimde iyi ki almýþým bunu diyorum
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

.::EmrE::. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peugeot nasýldýr bilemem, hiç sahip olmadým ancak 3008'in kokpiti hayatýmda gördüðüm en güzel kokpit tasarýmlarýndan biri.

Yaþ
    29
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý VW6R Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    2 sene önce hanýma 2013 model 208 aldým. Yakýt ve donaným olarak çok memnunuz. Kaporta saðlamlýðý olarak çok vasat ayrýca dokunmatik ekran çok güneþ ýþýðýna maruz kaldýðýnda kendini korumaya alýyor kapanýyor,akü kutup baþýný sökmezsen bir daha açýlmýyor.

Alýrken ailem çok karþý çýkmýþtý piþman olursun elinde patlar vwden sonra binilmez felan diye. Tam tersi her depoyu fulledigimde iyi ki almýþým bunu diyorum
    Almandan peugeot gerçi yeni modele geçmiþsiniz ama en çok ne farketti iki araç arasýnda yakýt tüketim konfor parça ücreti falan detaylýca

VW6R - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    ANTALYA /Dortmund
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý mhatch Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Almandan peugeot gerçi yeni modele geçmiþsiniz ama en çok ne farketti iki araç arasýnda yakýt tüketim konfor parça ücreti falan detaylýca
    Polo ile kýyasladýðým zaman malzeme kalitesi, konfor, saðlamlýk ve sürüþ keyfi olarak hissedilir fark var. ( 4 sýfýr polo alýp en fazla 15k km de sattýðým için de öyle gelmiþ olabilir neticede pejoyu 50k km aldým.)

Donaným olarak polodan çok daha dolu ( Dokunmatik ekran teyip, katlanýr ayna,hýz sabitleyici,mercek & led far gibi )

LPG de km de 20-25 krs arasý yakýyor bu deðer Polo da imkansýzdý ( 2 Poloya da alýr almaz LPG baðlatmýþtým )

Pejoyu Sanayi de bakýma sokuyorum parçalar servisten alýp max 300₺

Aklýma gelenler þuan için bunlar kýsacasý oldukça memnunum,sanýrým uzun yýllar satmam pejoyu
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

Yaþ
    29
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý VW6R Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Polo ile kýyasladýðým zaman malzeme kalitesi, konfor, saðlamlýk ve sürüþ keyfi olarak hissedilir fark var. ( 4 sýfýr polo alýp en fazla 15k km de sattýðým için de öyle gelmiþ olabilir neticede pejoyu 50k km aldým.)

Donaným olarak polodan çok daha dolu ( Dokunmatik ekran teyip, katlanýr ayna,hýz sabitleyici,mercek & led far gibi )

LPG de km de 20-25 krs arasý yakýyor bu deðer Polo da imkansýzdý ( 2 Poloya da alýr almaz LPG baðlatmýþtým )

Pejoyu Sanayi de bakýma sokuyorum parçalar servisten alýp max 300₺

Aklýma gelenler þuan için bunlar kýsacasý oldukça memnunum,sanýrým uzun yýllar satmam pejoyu
    Anladým teþekkür ederim. Güle güle kullanýn uzun yýllar boyu kazasýz belasýz inþallah

Rockford - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    40
    Þehir
    Mugla
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce 206plus hdi, 207hdi kullandým ve su an 508 sw hdi kullaniyorum. Pejoya karsi olan tutumdan memnunum. Alirken bu uygun fiyatla ekononik arac sahibi olmami sagladi bu onyargilar. Satarken de benim gibi bunlara aldirmadan düzgün aracsa alýnýr düþüncesindeki insanlar aldi araclarimi. Diðerleri de iyiydi fakat 508 cidden cok iyimis. 4bolgeli digital klima vs bunlar cogu aracta isteseniz bile opsiyona sokulamayacak ozellikler.
    508i performans odakli kullanacagim diyen kimseye önermem ama gunluk kullaniyorsaniz alisiyorsunuz. Ozellikle chip sonrasi baya toparlandi araç. Özetle Pejo kötüsüne bakimsizina henüz denk gelmedigim icin iyidir. Tavsiye ederim

crazydog - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    40
    Þehir
    ýstanbul/bakýrkoy
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1990 model 205 gti 1.6 tek sýkýntýsý debimetreydi onuda ingiltereden getirdim sýkýntýsýz uzunca süre bindim
    1992 model 205 gti 1.9 4 defa üst kapak söktüm sahip olduðum araçlar içinde kullanýrken en çok keyif aldýðým aracýmdý
    1 ay önce 98 VTS aldým map , benzin pompasý ve oksijen sensörü onun dýþýnda daha sýkýntý yaþamadým çok þükür

Yaþ
    37
    Þehir
    Sapanca
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    206 rc ye 1 senede 10býnden fazla masraf yaptým... kapýya býr daha eský model peugeot kesýnlýkle sokmam...

boosted_pug - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39
    Þehir
    44 - 06 - 77
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    106 ve türevleri hariç peugeot alýnacak araç deðil

serkanOC - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42
    Þehir
    ÝSTANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý serkanOC Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    herkes kendine gore yasadiklarini paylasmis.. bence birazda nereden baktiginizla alakali.. sikintı cikartmayan marka var mi ? vardir heralde bentley falan cikarmaz bence

hakikaten parasinin ederi bir araba.. ama bizim memlekette adama dsg sikinti diyosun sana kufur ediyo.. dolayisi ile cok tartismamak lazim.. anlamasi zor durumlar..

ben 3-5 ay gibi kisa sureli binip satiyorum.. genelde binmedigim markalari modelleri tercih eder oldum artik.. sahsi tecrubem pejo nun digerlerine nazaran daha sorunlu bir marka oldugu yonunde.. ozellikle eski modeller de sanziman arizasini bizzat yasadim, yaklasik 200k km (106 gti, 406 sedan, partner) pejo tecrubem oldu..

ben bmw severim.. istedikten sonra bmw yi bile gomerim.. dolayisiyla markayi kotulemek yerine sanziman kronigi oldugunu kabul etmek lazım pejo da diye dusunuyorum.. 3-5 sene satmadan binecek olsam, tercihim pejo olmazdi..sebebi de sikinti cikartma ihtimali daha dusuk olan markalar var..
    YouTube
    3:45 ten yada 9:05 ten sonra da izleyebilirsiniz..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler