User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Imar barisi ile ilgili yardim

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Imar barisi ile ilgili yardim

Merhabalar,

Ist da 1992 den beri oturdugumuz sitede hala tapumuz yok ama yasal olarak tum adreslerimiz, faturalarimiz vs mevcut.

Birkac gun once babam aradi imar barisi mi ne cikmis 7500 tl istedi. Parayi yatirdigimiz takdirde evin iskanimi ne alinacakmis, apartmanda 32 daire var. Biraz yogunum biraz arastirayim bos gunumde hallederim dedim. Bugun tekrar konustuk parayi apartman yoneticisinim hesabina yatiracakmisik birkac komsu oyle yapmis. Dedim o nasil is kim muhattap olacak, apartman yoneticisi dedi, paralar toplandiktan sonra yonetici belediyeye gonderrecekmis vs bana cok sacma geldi birinin kisisel hesabina para gondermek ve tabiki oyle sey olmaz dedim gondermedim.

Nedir bu isin asli astari. 32 kisilik bir apartmanda herkes bireysel olarakmi basvurmali yoksa toplu haldemi?

Toplu haldeyse nereye?

Neye gore odeme cikariliyor bunu nereden naisl ogrenebiliriz? Neye gore 7500tl mesela?

Galiba son tarihi 31 aralikmis.

Tesekkurler

Yusuf U.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    binanın bilgilerini tek kişi e-devletten giricek, önce bilgileri doğru girmesi lazım ondan sonra fiyat bilgisi çıkıyo ne kadar ödenmesi gerektiğini, o tutar bankaya yatırılıyor. Tutarı yatırmaya birlikte gidebilirler topluca veya yönetici dekontu gösterebilir herkese. Ama şöyle bişey var, elinizde her hangi bir tapu yok ise m2 bilgileri falan nereden girilcek ?
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    binanın bilgilerini tek kişi e-devletten giricek, önce bilgileri doğru girmesi lazım ondan sonra fiyat bilgisi çıkıyo ne kadar ödenmesi gerektiğini, o tutar bankaya yatırılıyor. Tutarı yatırmaya birlikte gidebilirler topluca veya yönetici dekontu gösterebilir herkese. Ama şöyle bişey var, elinizde her hangi bir tapu yok ise m2 bilgileri falan nereden girilcek ?
    Hicbir bilgim yok. Yonetici kesinlikle dolandirmaya fln calismiyordur ondan adim kadar eminimde sonucta yasli basli adam yanlis anlayabilir, yanlis yapabilir.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben halamın evi için edevletten başvuru yaptım zaten baş vurular ordan oluyor bildiğim kadarı ile arsa iskan metre karesine kadar bir çok detay istiyor ve size ödemeniz gereken bir tutar çıkarıyor. Ödeme yapmak içinde belirli bankalarda hesaplar vardı oraya yapılıyordu ödeme. Ama 32 kişilik apartman nasıl olur bilmem belediyeye sormakta fayda var abi onlar size bir yol gösterirler o yolu izlersiniz. Apartman yöneticisi nolursa olsun pek güvenli bir yol değil.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    parayı e devlet üzerinden başvuru yaptıktan sonra ptt, ziraat ya da halkbank yoluyla ödüyorsunuz. yalnız sormak istediğim benim de birşey var, üyelerden 3 tanesi ödemeyi kabul etmiyormuş, bu durumda tapu ve iskan için başvuruda bulunamıyor herhalde, bizimkisi kooperatif olduğu için sanırım hukuki hak da doğuyormuş, yani o ödemyen 3 kişiye tazminat açabileceklerini söylüyorlar fakat ben pek bir yaptırımda bulunabileceğini düşünmüyorum, 31 aralık son gün olduğu için ödeme aşamasında beklemedeyim ben de, başvuru kısmını yaptım e devlet üzerinden
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hicbir bilgim yok. Yonetici kesinlikle dolandirmaya fln calismiyordur ondan adim kadar eminimde sonucta yasli basli adam yanlis anlayabilir, yanlis yapabilir.
    + olarak şöyle bişey var, daire daire ayırmak istenirse tapular, ödenecek miktar 2 katına çıkıyor. Bizim evi yaptık biz bikaç ay önce, 4 katlı ev için 14k civarı bişey ödemiştik. Tek tek ayırmak isteseydik + bir o kadar daha para ödememiz gerekicekti.

Yani bu şu demek, biz şuan katları ayrı ayrı satamayız.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de şöyle bir yanılgı var. Ödediğin para iskan alabilmenin önünü açıyor sadece ondan sonra iskan için proje vs derkeb belediyeye ödenen para x2 olarak bir daha çıkıyor cebinden.

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e devletten bireysel başvuru yapmak yeterli

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yusuf senin isini lisansli adamlar cozer Lihkab Buroları | Tapu ve Kadastro Genel Mudurluğu Burdan size yakin biri varsa gidilsin gorusulsun.

Yapikayit belgesi alirsiniz ama tapu almak icin farkli asamalar var ve cogunluk gerekebilir. 7500 yapi kayit icin odersiniz bir okadar da tapu icin , haritacinin proje cizmesi gerekli onada 2000 civari bir rakam odenebilir daire basi . Fakat bunlar farazi suan , en iyisi bir likhab burosu ile gorusmek , onlar konuya vakiflar.
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir yanlışlık yok, her bir bina için tek bir kişi başvuru yapabiliyormuş.
    Aynı şekilde babam oturduğumuz binanın yöneticisi, şimdi ona da danıştım. Daire sakinleri ayrı ayrı başvuru yapamazlar, her bina adına tek bir başvuru olması gerektiği için yönetici veya daire sahiplerinin aralarında ( apartman genel kurulu vb. ) tayin edecekleri bir kişinin başvurması gerekli.
    Babam apartman adına bankada hesap açtırdı ve o hesaba para yatırıldı. Şahıs hesabında da toplanabilir veya nakit olarak da toplanabilir, sonrasında çevre bakanlığının hesabına yatırılıyor. Fakat önce imar barışı için başvuru yapılması ve onaylanması gerekli ki sizin durumda zaten yapılmış herhalde çoktan.
    Bedel hesabı ise binanın projesindeki arsa ve bina kullanım alanlarının, belediyenin belirlediği rayiç bedelleriyle çarpılarak yapılıyormuş. Arsa için ayrı üzerindeki yapı için ayrı hesaplanıp dairelere m2 bazında pay ediliyormuş.
    YouTube
    DR.ECU

MTZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    parayı e devlet üzerinden başvuru yaptıktan sonra ptt, ziraat ya da halkbank yoluyla ödüyorsunuz. yalnız sormak istediğim benim de birşey var, üyelerden 3 tanesi ödemeyi kabul etmiyormuş, bu durumda tapu ve iskan için başvuruda bulunamıyor herhalde, bizimkisi kooperatif olduğu için sanırım hukuki hak da doğuyormuş, yani o ödemyen 3 kişiye tazminat açabileceklerini söylüyorlar fakat ben pek bir yaptırımda bulunabileceğini düşünmüyorum, 31 aralık son gün olduğu için ödeme aşamasında beklemedeyim ben de, başvuru kısmını yaptım e devlet üzerinden
    Kanka direk icra yoluyla talep edebiliyosun odemeyenlerinkini, Yonetmelikte o sekilde bir madde var. Hatta dava acmana bile gerek yok, apt. aidati gibi direk islem yapiyorlar
    LSX

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bizzat kendim ilgilendim apartmanın imar barışı başvurusu ile
    E- devletten bireysel olarak olarak binanın adına bir kişinin başvurması yeterli
    belediyeden arsanın rayiç bedelini öğreniyorsunuz örn: 1m2=750TL
    *arsanın üzerindeki toplam yapı alnını hesaplıyorsunuz* örn:200m2 arsada 100er m2den çift daire şeklinde 5 kat var ise 1000m2 yapı alanı vardır. (dıştan dışa ölçebilirsiniz)
    daha sonra ise binanın fotoğraflarını çekip ekliyorsunuz
    para ödemesi parça parça yapılmıyor tek seferde yapılması lazım ister bir kişi gider ister hepiniz birlikte gidersiniz

yukarıdaki bilgilere vakıfsanız intertte bir kaç hesaplama siteleri var

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit: toplam yapı alanına merdiven boşlukları kömürlük bodrum çatı vs. alanlarda dahil edilecek

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MTZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka direk icra yoluyla talep edebiliyosun odemeyenlerinkini, Yonetmelikte o sekilde bir madde var. Hatta dava acmana bile gerek yok, apt. aidati gibi direk islem yapiyorlar
    çok iyi o zaman bro, ben bekletmeyim direk ödeyim direk.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

delta0o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu imar barışındaki başvurma olayının asıl amacı kaçak olan kısımların bildirilmesi ve eğer elekt.su,vs alınamıyorsa ,yapı kayıt belgesı verılerek bunların alınması.
    tapu için ,kat mülkiyetlerinin vs alınması için bi o kadar daha paralar ödenmesi gerekecek
    TeKS@S

therev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde yararlandık. Miktar yüksekti kredi çektik zirrat ve halkbank imar affı için özel düşük faiz kredi veriyor miktar kadar ve direk parayı senin adına yatırıyorlar.

Ayrıca kooparatifte ödeme yapmayanlara dava ve haciz direk uygulanıyor. Büyük bir projede dükkanımız var 200 kişi ödicek ilk başta tereddüt ettik ödemesek mi acaba diye ***** dolandırıcı bol, ama biraz araştırdık ödememenin ciddi yaptırımı var çoğunluk öderse.
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elin oğlu mars için tarih veriyor biz halen kesicide honda yürütüyoruz.
    RUH CZT

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    imar barisindan faydalanmak icin basvurduk. apartman 2008 yilinda yapildi plan proje yapi denetimi her seyi zamaninda belediyeden alinarak aslina uygun olarak. tek kusurumuz 2008 yilinda alinan insaat ruhsatinda bina 3 katli gozukuyor biz 5 kat yaptik ve yoldan 4.5 metre cektik o zaman belediye oyle izin vermisti. imar affina basvuru yaptik 19.300 tl ilk odeme cikti vakifbank a parayi yatirdik. simdi haritaci 2bin tl istiyor sebebi ise belediye yol hakkini 6 metreden 7 metreye cikarmis ve bizim bina 50 cm yola girmis gozukuyor. simdi tekrardan muhendise 3bin haritaciya 800 belediyeye 300 tl harc ve daha sonra gelecek min. ilk yatirdigimiz paranin 2 kati yani 19.300X2 gibi bir miktar daha odeyip tapumuzu alacaz.
    imar affi dediler resmen milleti mikiyorlar sonradan cikan yeni kanunlarla...
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boğaz şeridindeki ve boğaz şeridindeki ön görünüm alanında olan yalılar hariç tüm binalarda imar affı kapsamına girecekmiş,

Yıllardır boğaziçi imardan çekmediğimiz kalmadı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler