User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
45 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Satınca pişman olunan araba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Satınca pişman olunan araba?

Arkadaşlar öncelikle merhaba, kafam bu aralar çok karışık fikir almak için yazıyorum. Zamanında babamın sıfır aldığı kartalı geçen sene sattık. Yıllarca yük taşımış pek bakımlı olmayan bi arabaydı. Ön direkler sünger gibiydi çürümekten yok gibiydi artık, kapı altları, davlumbaz içleri, cam kenarları baya çürük vardı arabada. Muayeneden geçmeyince altını yaptırıp yok parasına verdim. Boyası orjinaldi değişeni yoktu ama her tarafı ezik cizik içindeydi, cam kenarları camurluklar çürükten delinmeye başlamıştı. Komple elden geçmesi gerekiyordu motor dahil. Bununla baş edilmez yada harcanan paraya değmez deyip arabayı verdim ama şuan çok pişmanım kapıda çürüseydi daha iyiydi. Birde şuan öğrenciyim eğer geri alırsam 4-5 sene yatırıp ondan sonra komple toplatmak istiyorum. Şimdi sormak istediğim bu kadar çürük bir araba toplandıktan sonra bakınca fabrikadan çıktığı gibi durur mu? Başkası için bu arabadan sokaklarda yüzlerce olabilir ama benim için maneviyatı cok başka. Şuan ortalama 45bin bütcem var araba almak için ama hiç bişey beğenemedim o'nu istiyorum Birde geri almak için noter kağıdında adamın numarası var ancak nasıl yaklaşmalıyım? Ne yapmalıyım bi fikir bir yol gösterin

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu ekonomik sıkıntıların olduğu dönemde o araca o kadar masraf yapmak milli zarardır.

mhatch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En azından şimdilik beklemeni öneririm yatiracagina kapının önünde bekle kasasi düzgün birsey alıp ufak tefek yerlerini toplattirabilirsin çürük araba daha zor oluyor toplaması zaman nakit bence bekle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mhatch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En azından şimdilik beklemeni öneririm yatiracagina kapının önünde bekle kasasi düzgün birsey alıp ufak tefek yerlerini toplattirabilirsin çürük araba daha zor oluyor toplaması zaman nakit bence bekle
    Benim demek istediğim herhangi bi kartal toplamak değil öyle seveni falanda değilim de ben sattığımız arabayı üstündeki plakasıyla geri alıp birşeyler yapmak istiyorum. onun haricinde bi tofaş alıp saçlarımı dökemem

AyBEROZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Duygusal yaklaşmayıp , eli ayağı düzgün birşey al. keyfine bak derim ben. 45 bin bütçem var diyorsun. 45 bine alınabilecek o kadar çok araba var ki. 4,5 bin değildir heralde...

Al bir Punto bak keyfine ... 2011 - 2012 düzgün o paralara Punto çok var.
    ÇİZİK BİR ELMAS, ÇİZİK OLMAYAN BİR ÇAKIL TAŞINDAN DAHA İYİDİR

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam biz de 20 yıl bindiğimiz Şahini sattık iki yıl önce. Değişensiz ve boyasızdı. Motoru ve yürüyeni saat gibiydi. Satmamayı çok istedim , yakınım alsın istedim ama olmadı. Bir süre sonra şimdiki arabaya alıştık. He dursa fena mı olurdu olmazdı ama insan yeniye ve iyi çabuk alışıyor. Bir süre sonra siz de alışırsınız merak etmeyin
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yeni bir araç aldığınız zaman unutursunuz bence genellikle düşünceniz her uzun süre aynı araca sahip olan insan sattıktan sonra özler aracını yenisini alınca unutulur genelde unutulur derken hatırası akılda kalır ama özlrmi gider 45 bin çok ciddi bir para ve onca çürümeye başlamış aracın kaportasını toplasanız bile şasesini ne yazıkki toplayamazsınız allah korusun bir kaza olsa canınızdan olma ihtimaliniz bile var. Yinede yok ben o aracı istiyorum derseniz farklı daha iyi durumdaki bir aracı alarak eski aracınız gibi toplayabilirsiniz hem daha güvenli olur hemde daha az maliyetli olur sizin için
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seni benden daha iyi anlayan yoktur heralde. Şimdi buraya yazardımda satıkcak piyasasını yapmaya çalışıyor derler hahah özelden yazıcam
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin parmağı tetikte

mhatch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı axener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim demek istediğim herhangi bi kartal toplamak değil öyle seveni falanda değilim de ben sattığımız arabayı üstündeki plakasıyla geri alıp birşeyler yapmak istiyorum. onun haricinde bi tofaş alıp saçlarımı dökemem
    Anladim ben yanlış anlamışım

aliozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, tam olarak bu dediğini 5 sene önce yaptım. İlk sahibi olduğumuz 20 senelik şahinimizi tepeden tırnağa restore ettim.
    Tam 1 sene sürdü. Orijinal recaro koltuklar, orijinal bbs rsler , orijinal gucci kemerlerinden tutun porsche 944 kadranlarına kadar vardı.
    O zamanın parası 12.000tl harcandı. Çok ta güzel oldu. İp gibiydi ama gel gör ki ne kadar iyi yaparsan yap 2. senenin sonunda yeniden paslanmalar başladı.
    Eğerki paranız varsa yapılır çok ta iyi olur ama dediğim gibi yine en başa dönmeniz çok sürmeyecektir. Benden tavsiye uğraşmamanız. Bu şekilde harcayak param olursa yeniden yapıcam o ayrı

Forumda twisted şayin diye ararsanız restore konularını bulabilirsiniz aracımın.

Kolay gelsin
    Legen...wait for it...dary!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlıyorum seni. 96 model e34 5.20ia kullandım 9 yıl ve sattım.Bil bakalım hangi hayvan gibi pişmanım.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabaya gerçekten bağlandıysan, manevi yönü büyükse 100 bin liraya araba alsan da özlersin.
    Bence kimseyi dinlemeden karar ver, millete sorarsan işin içinden çıkamazsın

" o arabaya bu kadar para harcanır mı?"
    " harcasan nolacak, yine aynı para edecek"
    " yazık günah, yeni araba alırsın " vs diyip duracaklar çünkü. Kalbinin sesini dinle, pişman bile olsan kendim ettim, kendim buldum dersin

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu maneviyatsa paraya bakma,
    konu paraysa al bir araba geç.

1999'dan beri evin 5. bireyi ss (nissan sunny). Sene 2013-2014 babam elini ayağını çekti arabadan; kendine farklı arabalar aldı sattı bindi etti. Onun gözünde bir araba a yerinen b yerine giderken yanında eşyada taşırsa fevkalade olan bir araç. Benim için durum bambaşka, arabaları severim ilgilenirim ama sevda konusu sadece ss te mevcut. Binlerce kez kızdım satmayı düşündüm, ama ağzımdan tamam sattım lafı çıkmıyor olmuyor işte. Yerine nice araç geldi bindim ettim ama gel gelelim başka araçta elime ne anahtar alıp zevkle iş yapıyorum ne de çıkıp zevk alarak gazlıyorum.

Yazdığımın özeti bence buraya konu açacak kadar ikilemde kaldıysan bu araç senin için değerli değil hevestir. Belli bir süre sonrada pişman olabilirsin bu yüzden bi araba alıp geçmeni öneririm.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ilk arabamı satmadan önce, şu LPG'li arabayı satsam da artık AVM'lere rahatça girsem, akasya'ya her gittiğimde arabayı çeken memurlarla uğraşmasam, uzun yolda tek kontak 900 kmleri falan gitsem şu LPG 300 kmde bir bitmese, bagaj biraz daha yüklenebilse falan diyordum. Ama o araba ile çok ilkleri yaşadım, çok anı biriktirdim 3 sene 140 bin km binmiştim, 220 binde sattım, satana kadar hiç bir sorun çıkartmamıştı.

Araç satıldı, 3 haftaya yeni araç aldım, ilk başlarda öyle güzel sindi içime, eskisini aramıyorum, hemen cam filmi, paspaslar falan güzel güzel biniyorum. Uzun yollar, şehir içi mesafeler falan derken 1 senede 35-40 bin km yol yapıyorum. 2. aydan sonra kaşıntı başladı, sattığım araba dolu C segment arabaydı, ben daha modelli, daha donanımlı B segment araba almıştım ama "Opel olsa böyle giderdi" , "Opel olsa bu viraja 180'le girerdim" diye kaşıntı başladı, 4-5 ay ilanlarda aynı renk, model arabayı arıyorum.

Bir gün, kız arkadaşım da yanımda, boğaz kenarından eve gelmişiz saat 00:00 falan, insanlar içip içip eski sevgilisine falan mesaj atar, ben arabayı sattığım adama mesaj attım, "Üstat, sattığım fiyatın 5 lira fazlasına arabayı alacağım bana dönersen sevinirim" diye. Sabah 6:45 bir mesaj geldi, hocam araç geçen hafta pert oldu, hurdacıya verdik. Eski sevgilisinin, kendi doğum gününde nişanlandığını öğrenen arkadaşım gibi ruh haline büründüm, evdeki arabamdan soğudum, bu arabamdan sonra hiç bir arabaya bağlanmadım, sevemedim şu an arabanın bir yanını boydan boya çizseler, canın sağ olsun kardeşim derim, basar giderim. O denli uzağım ki arabalara artık yağmur yağıyordu, kapalıya koymadım yıkansın araba diye.

Kız arkadaşım bu olayda ilk başta şüphelendi kime mesaj atıyorsun diye, sabah mesajın sesine uyanıp mesajları görünce sen gerçekten delisin demişti, hakkatten yaptığım delilikti. Ben bile, isteye, hatta sevinçle sattım arabama 2 ay sonra götümde tepikler ata ata geri döndüm, aramaya başladım. Fotoğraflarını falan arşivden bulup çıkarttım.

Bulabilirsen o arabayı al dostum, çürürse çürüsün.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ilk arabamı satmadan önce, şu LPG'li arabayı satsam da artık AVM'lere rahatça girsem, akasya'ya her gittiğimde arabayı çeken memurlarla uğraşmasam, uzun yolda tek kontak 900 kmleri falan gitsem şu LPG 300 kmde bir bitmese, bagaj biraz daha yüklenebilse falan diyordum. Ama o araba ile çok ilkleri yaşadım, çok anı biriktirdim 3 sene 140 bin km binmiştim, 220 binde sattım, satana kadar hiç bir sorun çıkartmamıştı.

Araç satıldı, 3 haftaya yeni araç aldım, ilk başlarda öyle güzel sindi içime, eskisini aramıyorum, hemen cam filmi, paspaslar falan güzel güzel biniyorum. Uzun yollar, şehir içi mesafeler falan derken 1 senede 35-40 bin km yol yapıyorum. 2. aydan sonra kaşıntı başladı, sattığım araba dolu C segment arabaydı, ben daha modelli, daha donanımlı B segment araba almıştım ama "Opel olsa böyle giderdi" , "Opel olsa bu viraja 180'le girerdim" diye kaşıntı başladı, 4-5 ay ilanlarda aynı renk, model arabayı aradım.

Bir gün, o zamanki kız arkadaşım da yanımda, boğaz kenarından eve gelmişiz saat 00:00 falan, insanlar içip içip eski sevgilisine falan mesaj atar, ben arabayı sattığım adama mesaj attım, "Üstat, sattığım fiyatın 5 lira fazlasına arabayı alacağım bana dönersen sevinirim" diye. Sabah 6:45 bir mesaj geldi, hocam araç geçen hafta pert oldu, hurdacıya verdik. Eski sevgilisinin, kendi doğum gününde nişanlandığını öğrenen arkadaşım gibi ruh haline büründüm, evdeki arabamdan soğudum, bu arabamdan sonra hiç bir arabaya bağlanmadım, sevemedim şu an arabanın bir yanını boydan boya çizseler, canın sağ olsun kardeşim derim, basar giderim. O denli uzağım ki arabalara artık yağmur yağıyordu, kapalıya koymadım yıkansın araba diye.

O zamanki kız arkadaşım bu olayda ilk başta şüphelendi kime mesaj atıyorsun diye, sabah mesajın sesine uyanıp mesajları görünce sen gerçekten delisin demişti, hakkatten yaptığım delilikti. Ben bile, isteye, hatta sevinçle sattım arabama 2 ay sonra götümde tepikler ata ata geri döndüm, aramaya başladım. Fotoğraflarını falan arşivden bulup çıkarttım.

Bulabilirsen o arabayı al dostum, çürürse çürüsün.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizdede üvey evlat muamelesi yapılan, %90 yatan, her tarafı boya/macun olan bir b5.5 pd130 passat vardı. Bütün ergenliğimi, saçma sapan hareketlerimi onunla yaptım. Keza bir sürüde anı biriktirdim hala özlerim. Satıldığında çok üzülmüştüm. Biz satalım dedikten 6ay sonra bayiye takasa gitti, sonra ben 1buçuk sene bayinin 2.el reyonunda ziyaret etmiştim arabayı . Şuan bulsam almak isterim ama tabi gözüm kapalıda girmem yada kendi kadar para yiyeceğini bilsem. Bende hep dursun istedim ama bizdeki araba 10-15 yese rahatlardı ve bence değerdi de. Şimdi sizin arabada yiyecek belli ve yediği zaman rahatlayacak mı meçhul, bu yüzden yerinizde olsam kısıtlı bütçeyle bu işe girişmezdim.
    123d

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi kartal gitti diye üzülüyorsun ya , geri alıp sanayiye adım attığında daha çok üzüleceksin. Kimse ellemek istemeyecek elleyen s2nin ucuyla iş yapacak beğenmeyeceksin vs.vs.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizdede üvey evlat muamelesi yapılan, %90 yatan, her tarafı boya/macun olan bir b5.5 pd130 passat vardı. Bütün ergenliğimi, saçma sapan hareketlerimi onunla yaptım. Keza bir sürüde anı biriktirdim hala özlerim. Satıldığında çok üzülmüştüm. Biz satalım dedikten 6ay sonra bayiye takasa gitti, sonra ben 1buçuk sene bayinin 2.el reyonunda ziyaret etmiştim arabayı . Şuan bulsam almak isterim ama tabi gözüm kapalıda girmem yada kendi kadar para yiyeceğini bilsem. Bende hep dursun istedim ama bizdeki araba 10-15 yese rahatlardı ve bence değerdi de. Şimdi sizin arabada yiyecek belli ve yediği zaman rahatlayacak mı meçhul, bu yüzden yerinizde olsam kısıtlı bütçeyle bu işe girişmezdim.
    Edit: Birde şu durum var; sonradan düşündüğümde buna bağladım. O arabadan sonra, hiç bir arabada onun kadar rahat değilim. Belkide onu özlüyorumdur diye düşündüm. Yani ondan başka hiç bir arabanın direksiyonunda sigara içmedim mesela ama onun a sütununda bile sigara yanığı vardı o yüzden çok rahattım. Yada ne bileyim %60ı boyalıydı, yok marşpiyeli ezdim, yok kapıyı taktım, aman sütunu dal çizmiş, yukardan bişey düşmüş vs. hiç kafaya takmıyordum. Tabi bunun yanında şimdi düşününce aklıma geliyor, virajlardaki yatışını bile severdim. Sende belki arabanın bakımsızlığından gelen rahatlığı özlüyorsundur.
    123d

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Basligi okudum sadece:cevabim toyota starlet
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler