User Tag List

Sayfa 3/9 İlkİlk 12345 ... SonSon
169 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: TBM Plaka ve Çakarlar?

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı MuMBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yasal olmadığı ve hakkı olmadığı için yol vermedim açıkçası, yine vermem.

YouTube
    1881 - 193

kadireren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakan araçlarında plakalar yerine göre sivil - siyah - kırmızı takılı gezerler çoğunlukla sivil plaka gezerler sanırım güvenlik amaçlı yani sivilse yol vermeyim demek saçma olur eğer keyfi geziyorsa çakar siren bilemem ama görevlilerse ve özellikle makam içindeyse ani fren, şerit değiştirme vs yapmazlar konforlu götürmek adına işleri de oldukça zor bence yol verin geçsinler belki cidden görevlidir şöförde emir kulu zor durumda bırakmamak gerek

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuMBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkdaşlar araba tekti, koruma vs yoktu, araç resmi plaka değildi. Neden yol vereyim yani s.çayım makamına makamlıysa görevdeyse resmi plakalı arabaya hemen yolumuzu veririz neyin tribi yani bem de takayım o zaman zindan film alayına yol yok öle dünya.
    Gecen sene ayni olay... basin expresste ise gidiyorum arkamda siyah bir audi cakarli standart kendini yirtiyor polis sireni vs.. plaka sivil , ki ortamda musait ama arkadas padisahin sol tasagi oldugu icin istedigi seridi kapatmakta ozgur havalimanina kadar sol seritten ayrilmadim. Havalimaninin onunde polisi gorunce durdum, yavsak giriste hemen cakarlari kapatti.. Ondan once girmenin verdigi avantajla direk polise sikayet ettim. Ayirip asagi indirdiler..

Ne olursa olsun kimin adami olursa olsun sikimde degil. En yakin arkadaslarimdan birinin esi bunlar yuzunden panikleyip onundeki araca carpti icinde 16 aylik bebekle..
    Tango-1 never dies.

r3dkit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yıllar önce 206 varken, gri komple cam filmli fluance geldi tamponuma kadar girdi çakarlar yandı sirenler çalıyor geçmek için 120 falan gidiyorum. çekildim anons etti hızlı çekil diye. Bilenler vardır aydınlıkevler de ki 82lere geldik asıldı frene çakarlar kapandı. Dedim ki gel şimdi sıra bende önde plakam da yoktu, girdim tamponuna basıyorum sellektörü çekil diye. sağa kaçmaya çalıştı saçmaladı korktu, çekildi asıldım 3-4 bıraktım. yanıma geldi camı açtı yazdım yazıcam gibi bi hareket yaptı bende el salladım uzadım sonra. Ne gelen vaaarrr ne giden Ama şu sıralar uymamak lazım. başbakanlık koruma da ki arkadaşım bile koçan verdiler yazın diye sıkıştırıyorlar diyor.
    Find what you love and let it kill you

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi madde bu ceza?
    Telefonla konuşma (konuşmuyordum )
    Hatalı şerit değiştirme (önündeki şeritten çıkmadım )
    Emniyet kemeri (takılı değildi )
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asla yol vermiyorum , yol vermedigim gibi emniyete felan girmeye calistiklarinda mumkun mertebe darliyorum.. burasi ringonun ahiri degil ceza meza islerinden tirstigimiz muddetce bizden adam olmaz.. memleket iyice oligarşinin kopegi oldu resmen, rus cografyasi felanda boyledir..
    Sonuna kadar katılıyorum abi ama memlekette demokrasinin beşiği denilen Odtü'de bile idari personelle akademik personele ayrı, öğrenciye ayrı muamele var. Yol kenarına, normalde park yapılmaz ama park yapılmaz levhası yok, park ettiğim için ki ağaçlık bölge önüm arkam onlarca idari akademik stickerlı araçla doluyken aracıma ceza yazıp 2 ay men etmişler odtüden. Adaletin şu an gelmiş olması lazım...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir bakan koruma aracı çarpmıştı park halindeki aracıma, fotoğrafları çekmeden önce bagajdaki plakaları taktılar, iki plaka da gayet sıradan plakalardi. Plakanın sivil olmasına falan kanmayin geçen Ankara girişindeki çevirmeden beyaz BMW 525 geçti cakarli, polis geçerken göz ucuyla baktı kontrol bile etmedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G.U.Z. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir bakan koruma aracı çarpmıştı park halindeki aracıma, fotoğrafları çekmeden önce bagajdaki plakaları taktılar, iki plaka da gayet sıradan plakalardi. Plakanın sivil olmasına falan kanmayin geçen Ankara girişindeki çevirmeden beyaz BMW 525 geçti cakarli, polis geçerken göz ucuyla baktı kontrol bile etmedi
    Eski vekillerin veya Diyarbekirli ağaların vs. devletten gerekli izinlerle hakkı mı var acaba merak ettim var mı bilgisi olan?

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resmi plaka olmadığı sürece kesinlikle yol vermiyorum Emniyete giriyorlar orda bile darlıyorum. Bzıları camı açıp yazdım hareketi yapıyor el sallıyorum onlarada. Bu zamana kadar da hiç ceza yemedim. Eğer ki yersemde mahkemede itiraz ederim hiçte umrumda değil dingonun ahırı değil burası . Daha oncede defalarca polise şikayet etmişliğim var. Benim seçtiğim adamın benden üstünlüğü olamaz. Önünde polis aracı ile gittiklerinde müsade ediyorum.

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim bu düzenden en büyük nefret etme sebebim bu olay. çıldırıyorum resmen
    Tango-1 never dies.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avrupa yakasında tem veya e5 te akşam 6 civarı çakarlı sprinter-crafterlara denk gelen oldu mu ? Önlerinde ekip otosu sirenler çakarlar trafiğin anasını belliyorlar. Hakim ve savcıları lojmana götürüyorlar, evlerine dönerken ne aceleleri var anlamış değilim. Sen daha evine dönerken halkın hakkına tecavüz ediyorsun sonra da mesai saatlerinde adaleti sağlıyorsun yersen....

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beraber gazlamisligimiz var korumalarla. Arkadan yetismistim, dedim naabio bunlar bi adalet dagitayim, trafik kitlenince koruma olduklarini izah etti adamlar 4 kisi olarak kisacasi yol verin, ihbar edin. Gorursenizde takılmayın.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otobanlar da ve şehirler arası yollar da benim de başıma denk geliyor sürekli.

Yazın Ankara Kırıkkale arasında denk geldi.

Baktım 2 koruma arabası siyah passat diğeri a8 mi o seri bir arabaydı.

Dedim bu kim ya yol vermedim bir süre sirenler kornalar uzun kısalar sonra geçtim sağa baktım.

Bayan lidermiş. Dedim sende mi vay be IYI miş dedim :S
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yol verin gitsin ya ne uğraşıyosunuz mallarla

Ben en çok sıkışık trafikte kaçacak yer olmayınca uyuz oluyorum. Lan trafik zaten yürümüyor ne gürültü yapıyosun. Gak gak guk guk gaaaaaaaakk, viiiiuuuuuuu... Kes lan

Avukat bi arkadaş var, polis gıcıklık yaparsa uğraşmayı seviyo, trafikte falan takıştığı zamanlarda sivili korumayı geçtim, üniformalı polise bile "şimdi 155'i arıyorum, gerçek polis misin değil misin tespit yaptıracam" diyince adamlar niyeyse geri adım atıyormuş. Niye şimdi uzatacağız o kadar, gerek yok yaauuv falan diyorlarmış. İşe yarar mı bilemiyorum

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu o kadar televizyonda haber gectiler, sivil çakarli araclar emniyet seridinden gidemez vs diye fakat hala devam ediyorlar. Kanunun yazili olupta , uygulanmadigi tek ulkeyiz galiba.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vtec_2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu o kadar televizyonda haber gectiler, sivil çakarli araclar emniyet seridinden gidemez vs diye fakat hala devam ediyorlar. Kanunun yazili olupta , uygulanmadigi tek ulkeyiz galiba.
    Evet hocam kağıt üstünde yasa olarak hiç bir eksiğimiz yok, hatta avrupaya oranla bir çok noktada daha ağır cezalara sahibiz
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Var ki açıyoruz, olmayan ne yapsın ?

Bu kadar para verip taktırdık kullanmayalım mı yani ?

Ayrıca servis araçlarının önünde resmî polis aracının yol açmasına takılmış biriside, polis orda arkada çakarlı servis aracı polis zaten ceza kesecek olsa keser ...

Sana düştü yargılamayı yapıp infazı vermek ...

Vermeyin ama vermeyin yol vermeyin biz nasılsa alıyoruz o yolu ...
    ...

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2004 model Doblo 1.9 jtd varken benim de başıma böyle bir olay geldi. Sol şeritte 120-130 araç solluyorum.(Sağa geçme imkanım yok.) Selektör yaparak geldi çakarlar vs. ama ben de pek sallamadım.3 tane a6 yada 8 hatırlamıyorum.Geçtiler yanımdan.Bende verdim peşine,her gün 3 kez geçtiğim yol.Sıka sıka gittik.180 civarı bir hızda yakaladım bunları ama gaz pedalı dayandı dibe.Adamlar eğitimliydi kesinlikle.Frene bir asıldı.Öndeki ikili uçtu gitti.Sonra adam da gazladı gitti.Yetişemedim.Adamlar hızlı çıktı yani. Ama hızlı bir şey olsaydı altımda denemek isterdim arkalarından gitmeyi.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var ki açıyoruz, olmayan ne yapsın ?

Bu kadar para verip taktırdık kullanmayalım mı yani ?

Ayrıca servis araçlarının önünde resmî polis aracının yol açmasına takılmış biriside, polis orda arkada çakarlı servis aracı polis zaten ceza kesecek olsa keser ...

Sana düştü yargılamayı yapıp infazı vermek ...

Vermeyin ama vermeyin yol vermeyin biz nasılsa alıyoruz o yolu ...
    Benim yazdıklarımı iyi oku , emniyet şeridinden gidiyor dememişim akşam trafiğinde trafiğin anasını belliyor demişim. yargılama veya infaz yapmıyorum vatandaş olarak gördüğüm yanlışı dile getiriyorum.

bildiğiniz gibi gidin Allah görüyor......

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler