User Tag List

Sayfa 2/9 İlkİlk 1234 ... SonSon
169 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: TBM Plaka ve Çakarlar?

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlislikla yapiyormus gibi duzenlerini bozunca baya komik oluyor. Ben hep oyun oynuyom sonra saliyorum. Ne yapiyorsam da sanki gerizekaliymisim da ondan yapmisim gibi gosteriyorum bisey de diyemiyorlar
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en son bende sizin gibi yaptığımda arkadan 3 tane ceza yollatmıştı sevgili o.ç
    Livestrong

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en son bende sizin gibi yaptığımda arkadan 3 tane ceza yollatmıştı sevgili o.ç
    hangi madde bu ceza?

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğitimleri takım liderinden komut aldıkları an vurup geçmek üzerine eğer bir konvoy ise. Tekil cakarli araçtan ne çıkar bilmem de bırakın gitsin. Bulaşmayın. Başınıza ole yada bole bela alabilirsiniz.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskişehir-Ankara yolu arasında arkalarından gelip yaklaşık 140 filan gidiyorlardı selektörle yol istedim vermediler biraz daha hızlandılar. Yine yol istedim, verdiler geçtim gittim. 2-3 sene oldu ceza filan gelmedi. Benim araçta da kart vardı önde ondan olabilir. Egzozdan dumana ceza yokken corsa ile boşa atıp çok dumanlamışlığım vardır. Şimdi yapsan direk trafikten men.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motosiklet kullandıgım icin emniyet seritlerinde ozellikle kendileriyle surekli hasır nesir oluyoruz

gecenlerde besiktasta yine motorlayım gece gec saat 01:00 fume renk bir yeni kasa megane arkamdan geldi cakar yaktı siren caldı ''yol istiyor'' hay hay dedim saga yanastım gecti gitti. 1 km kadar sonra besiktas evlendirme dairesinin onunde trafik ekipleri uygulama yapıyor 5-6 ekip aracı var kalabalıklar.

birde baktım ki bu kamili de almıslar kenara ''cakar yakıp siren calan'' gittim memurun yanına durdum dedim memur bey su fume meganda cakar ve siren var az once benden yol istedi cakar yakıp siren calıp bilginiz olsun. bu meganmı dedi evet dedim mevcut arabayı bıraktı meganın yanına gitti ben bastım devam ettim ne oldu bilmiyorum ama eminim canını saglam yakmıslardır

emniyette giden ne udugu belirsiz arabakara korna calıyorum eger memursa oda dat dat yapıyor yol verin abi ugrasmaya degmez.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün iş çıkışı zamanı Kadiköyden Nuh kuyusuna gidişi kapatmışlardı. Kadıköy içinden çıkışım muhteşem oldu. Haftasonu en cafcaflı zamanlarda Kozyatağından Kadıköye gidişi yolu kapatıyorlar filan. Artık iyice botu çıktı.

Bi kere de Çengelköy camiine cumaya gelmişti Binali Yıldırım o zaman arabasız gelmiştim bu sefer de otobüs bulamamıştım.. o GMC'lerin benzini haram olsun ne diyeyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkesinde bir anısı var bu çakarlı araçlar ile ilgili. Ben yol verdim gitti hep. Ne olacak ki yol verin geçsin gitsin... Uğraşmaya, can sıkmaya değmez... Yasallığı falan bilemezsin o an. Kafaya takar gelir uğraş dur sonra...

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkede para kazanmak zor yeni kasa A8 sahibi olmak çiğ bi adamın harcı değil. TBM plaka saçma geldi ama meclisle alakalı bişeydir sağlam bi iş adamıysa da yine meclisle alakalı olabilir

Bozüyük yolunda sıklıkla görüyorum çakarlı abileri EDS tabelasını görüp frene basan olursa bide ben basıyorum bunlara çünkü bunlar genelde çakma çakarlılar oluyor. Onun dışında bu zaman kadar benden yol isteyen çakarlı araba Bahçeli nin konvoyuna mensuptu en öndeki arabaydı ona yol verdiğim gibi 10 arabaya yol vermiş oldum maşallah tesbih gibi gidiyolar tampon tampona

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz enka roll yapaken arkadan çakarlı 2.0 passat geldı dıger araba onu gorunce bıraktı ben bırakmadım rollıng yaptık 06DB plakaydı araba 180 e kadr onde 180 den sonra ben geçtım bıraktım
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuMBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün iş dönüşü arkamda çakarlı bir araba yol istedi, baktım sivil yol vermedim ama yaklaşamıyor vatandaş ben daha hızlı gidiyorum, selektör atıyorum aramızda 10 araba mesafe var, yaklaştı selektörü değil uzunları açık bıraktı ben de kapattım gazı baktım yetişemiyor sağa geçtim merak ettim geçti yanımdan yeni kasa A8 miş 06 TBM 10 plakası.

Şimdi sorum bu araç resmi araç mi, milletvekili aracı mı, yoksa ölesine TBM plaka alınmış çakar takılıp MV görüntüsüne sahip bir araç mı.

Tahminim şoför kullanıyordu aracı çünkü A8'in Q50'yi geçememe ihtimali yok diye düşünüyorum bakmadım gerçi teknik verisine ama geçerdi yani. Yasal olmadığı ve hakkı olmadığı için yol vermedim açıkçası, yine vermem.

Nedir ne değildi merak ettim bilgisi olan var mı
    Muhtemelen makam sahibi araçta olduğu için çok uzak mesafeden selektör atmış ve yaklaşmamıştır. Ani frenlemeden ve sert hareketlerden kaçınırlar genelde ters bir durum olursa güvenle durabilmek için

Çakarlı araçların kullanımı korunan ve koruyan araçlar için geçerlidir. Aslında geçiş üstünlüğü yok. Ama protokol işlerinde bir yerden biryere zamanında yetişmek gerçekten çok zor olabiliyor.

Anlayışlı olmak gerek yol vermek gerek diye düşünüyorum ben ve genelde yol verir arkasına takılır açık yoldan rahatça giderim
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de genelde yol verip açtığı yolda peşinden gidiyorum , bir defa konvoyun en arkasındaki passatlar bitincr araya daldım pasifik mavi tiguan konvoydan değildir diye . 2 tane makineli tiguanın sağ sol arka camdan uzaınca tiguanın arkasına geçmek zorunda kaldım ��

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçenlerde bi yunus ile birlikte özel plakalı sprinter havaalanı yolunda yol istedi . Yol verdim bende ama bi görseniz yunus un yol işteyişini öyle kibar , üzerine bide teşekkür etti. Noluyo lan dedim japonyadamıyız diye sorguladım kendimi. İnsan hayret ediyo.

Ben genelde sol şeriti kullanmam hatta soldan gidince rahat hissetmem hiç kendimi,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz enka roll yapaken arkadan çakarlı 2.0 passat geldı dıger araba onu gorunce bıraktı ben bırakmadım rollıng yaptık 06DB plakaydı araba 180 e kadr onde 180 den sonra ben geçtım bıraktım
    06DB passatlar genellikle bahcelinin koruma araclari.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı korki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    06DB passatlar genellikle bahcelinin koruma araclari.
    aynen bende oyle bılıyorum sıkıntı olmadı ama ceza fln gelmedı
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vekillerde devletin gorevlendirdigi koruma olmaz vekil isterse kisisel sekilde koruma araci pesinde gezdirir. Meclis icinde korumalar sadece partinin genel baskan, baskan yardimcilari, meclis baskani, meclis baskani yardimcilari, bakanlar ve bi kac ozel gorevi veya durumu olanlara verilir. Yani o cakarlilarin cogu ya fake yada gorevi disinda evine vs giden koruma/sofor vs
    Bu saydiklarim hic bir zaman tek gezmez yani 2-3 araba konvoy olur oyle tek basina geziyorsa gorevi disindadir ceza yazma veya yol isteme hakki yok.
    Tabi muz ulkesinde ne yazikki kurallar gecerli degil herkes kral herkes pasa herkes birilerinin yigeni
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    itle dalaşmaktansa çalıyı dolaşmak daha güvenlidir

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Asla yol vermiyorum , yol vermedigim gibi emniyete felan girmeye calistiklarinda mumkun mertebe darliyorum.. burasi ringonun ahiri degil ceza meza islerinden tirstigimiz muddetce bizden adam olmaz.. memleket iyice oligarşinin kopegi oldu resmen, rus cografyasi felanda boyledir..
    Tango-1 never dies.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Arkdaşlar araba tekti, koruma vs yoktu, araç resmi plaka değildi. Neden yol vereyim yani s.çayım makamına makamlıysa görevdeyse resmi plakalı arabaya hemen yolumuzu veririz neyin tribi yani bem de takayım o zaman zindan film alayına yol yok öle dünya.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler