User Tag List

Sayfa 4/9 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
169 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: TBM Plaka ve Çakarlar?

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var ki açıyoruz, olmayan ne yapsın ?

Bu kadar para verip taktırdık kullanmayalım mı yani ?

Ayrıca servis araçlarının önünde resmî polis aracının yol açmasına takılmış biriside, polis orda arkada çakarlı servis aracı polis zaten ceza kesecek olsa keser ...

Sana düştü yargılamayı yapıp infazı vermek ...

Vermeyin ama vermeyin yol vermeyin biz nasılsa alıyoruz o yolu ...
    O kadar para verip taktırmış olman bizi hiç ilgilendirmiyor. Yolda vermiyorum hadi geçebilen geçsin bariyere sürtene kadar ittiriyorum.En çok ta o saat 5 den sonra çakar takan ducato minibüslere ayar oluyorum eve servis çekiyor yakmış çakarları dat dat gidiyor arkadan selektör yapa yapa geliyor topu topu eve gidiuorsun ne bu acele hiçbirini geçirmiyorum bu zamana kadar da ceza yemedim. Bi sefer şehirler arası yolda a8 e yol vermedim korumaları önüme geçti saga çektirdiler durdum indim göreve gittigine dair kagıt istedim suratıma bakıyorlar . Ezdirmesin kimse kendini. maslak sanayide 200 liraya takıyorlar o çakarları herkes çakar takıp yola cıkıyor.

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yol verip yanında gazlayın hahah
    Tufan has no limits.

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ayrıca servis araçlarının önünde resmî polis aracının yol açmasına takılmış biriside, polis orda arkada çakarlı servis aracı polis zaten ceza kesecek olsa keser ...

Önce üslübünü düzelt sonra gel benden bi yol al bakalım ala biliyormusun deneyelim bi..
    Çakar erkeği seni...

Bu arada o çakarlı ve eskortlu minibüsler çağlayan adliyenin servisi savcılar vs. Falan oluyo içinde ondan dolayı öyle bürmkoruma hizmetleri var...

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

para verip taktırdığınız şeyleri gelip yolda banada açın nolur.
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde bakırköy sahil dolunda başıma denk geldi.. siyah bi audi yakmış çakarları millette patır patır yol veriyor bana geldi tıkandı. Vermiyorum yol ısrarla söndürmüyor... Bi süre sonra söndürdü çakarları sağımdan sinyal vererek geçti gitti. Anlamıyorum gerçekten yani o yolu öncelik olacak alacağına inanıyosan gel geç.. Sadece çakarlara güvenen bir kısım insanlar yüzünden başım belaya girecek bi gün.. Arkadaşlar iç işleri bakanlığının yazısı var lütfen okuyun.

''İçişleri Bakanlığı polisler haricinde çakarlı araçların trafikte geçiş üstünlüğünün kaldırıldığını duyurdu. Konvoy haricinde çakar yakmak da yasaklandı.İçişleri Bakanlığı, polis araçları hariç bütün çakarlı araçlara ilişkin önemli bir düzenlemeye imza attı. Bu kapsamda çakarlı araçların geçiş üstünlükleri iptal edildi.
    Öte yandan gelişmeye göre konvoy haricinde hariç çakar yakmak da yasaklanıyor. Düzenlemeye göre hiçbir çakarlı araç görev kağıdı olmadan bu üstünlüğü kullanamayacak.
    Kaynak Yeniçağ: Çakarlı araçların geçiş üstünlüğü kaldırılıyor ''
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaş ironi yapıyordur herhalde ciddi olamaz.
    3 sene Karaman milletvekiline ait meclise kayıtlı çakarlı 5 kasa kullandım. İstanbulda 1 kere bile çakarını açmadım. Emniyeti kullanıyordum bazen zaman problemi oluyordu. Polis durdurunca camdaki kartı görüp devam ettiriyordu.

Şimdi şöyle bir durum var devlet kurumunda çalışıp zaman problemi olup bi evrağı yada birini bir yere yetiştirmesi istenen durumlar olabiliyor ve bu insanların tek işi trafikte sağa sola gitmek olabiliyor. Amirinden laf yememek için mecbur emniyet yapıyorlar.

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can1993 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar para verip taktırmış olman bizi hiç ilgilendirmiyor. Yolda vermiyorum hadi geçebilen geçsin bariyere sürtene kadar ittiriyorum.En çok ta o saat 5 den sonra çakar takan ducato minibüslere ayar oluyorum eve servis çekiyor yakmış çakarları dat dat gidiyor arkadan selektör yapa yapa geliyor topu topu eve gidiuorsun ne bu acele hiçbirini geçirmiyorum bu zamana kadar da ceza yemedim. Bi sefer şehirler arası yolda a8 e yol vermedim korumaları önüme geçti saga çektirdiler durdum indim göreve gittigine dair kagıt istedim suratıma bakıyorlar . Ezdirmesin kimse kendini. maslak sanayide 200 liraya takıyorlar o çakarları herkes çakar takıp yola cıkıyor.
    he kardes kesin inip kagıt isteyip hesap sormussundur

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=denizhandinc;8532791]he kardes kesin inip kagıt isteyip hesap sormussundur [/QUO
    Bi gün denk gelirsek görürsün Benim arabam yanlız senin ki gibi değil. Çevirdikleri zaman istedigi kadar arayıp inceleyebilir. Fabrika mod on ��

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Savunmanın bana bir faydası yok da başınıza iş almayın diye yazayım

Cumhurbaşkanlığına kayıtlı makam,koruma farketmez 1.sınıf yani A sınıfı araçları valinin dahi durdurma kısıtlama veya herhangi bir çevirmede arama yetkisi yok.

Sisteme kayıtlı bütün maddeleri hatta acil durumlarda yol dışı alanları kullanma hakkı var

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avrupa yakasında tem veya e5 te akşam 6 civarı çakarlı sprinter-crafterlara denk gelen oldu mu ? Önlerinde ekip otosu sirenler çakarlar trafiğin anasını belliyorlar. Hakim ve savcıları lojmana götürüyorlar, evlerine dönerken ne aceleleri var anlamış değilim. Sen daha evine dönerken halkın hakkına tecavüz ediyorsun sonra da mesai saatlerinde adaleti sağlıyorsun yersen....
    Onlardan bir tanesi babam, çağlayandan adliyeden başakşehir tarafına gidip geliyor
    Bazen ben hafta içi şehir içindeysem işim yoksa bende babamla birlikte gidip geldiğim oluyor. Babam o çoğu teröristler gibi milleti yara yara gitmiyor fakat işi aldıkları kişi mümkün mertebe en çabuk şekilde gidip gelinmesi konusunda hatırlatmalar yapıyor. Hatta babam gibi emekli bir amca o atraksiyona heyecana ayak uyduramayıp yavaş gidiyor diye işine son verildi araçtakilerin şikayeti üzerine işi aldılar elinden.

Bizimkinde ekip otosu arkamızda oluyor hep

Arabada bulunan hakim ve savcıların yarısı emniyet şeridinde önümüze araba çıkınca şerefsize bak bize yol vermiyor muhabbetinde
    Aracın diğer yarısı ise o da insan evine gitmeye çalışıyor diye ötekilerle tartışıyor
    İnanın her akşam hakim savcıların çoğu böyle laf dalaşında değişik bir kısır döngü
    - Bize Her Yer TRABZON

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Usta sen şu plakasız renault traffic kullanan arkadaş mısın? Sadece isim benzerliğinden soruyorum.

Düşüncen tamamen yanlış birde üstüne nasılsa alıyoruz o yolu diyince işin rengi değişir arabanda çakar var diye her yol senin değil malesef daha iyiçakarlı biri gelir alabilecek yolun dahi kalmaz

Ülke olarak bir yere gelemeyiş sebeplerimizden biri sizin bu davranış
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çakarlı servis araçları hakim, savcı taşıyor. Önünde zaten genelde polis aracı eskortluk eder, plakaları sisteme kayıtlıdır. Güvenlik gerekçesi ile emniyet şeridinden giderler.

MK8800, güzelce açıklamış. 16 Yıldız A sınıfı araçlara dokunmayın, bulaşmayın, yolda peşinden gazlamayın, plakanız mimlenir, sisteme işlenir. Siz ne kadar iyi niyetli olsanız da o konvoyda asayişten, terör saldırılarına kadar pek çok anti-terör durumuna karşı eğitimli arkadaşlar var. Öyle araç kullanıyor ki o arkadaşlar, 220 km/h ile tampon tampona tespih gibi giderler, bir yandan da aynadan konvoyun en arkasındaki yabancı arabayı gözlerler.

İstanbulda çakar takan arabalara bakın, bakımsız, pis veya sağında solunda ezik çizik var ise %99.9 emniyet envanterindeki araçlardır.

APP Plaka var ise, hayırlı cumalar postları paylaşan, "abi bi taşıma ruhsatı çözsek bana ya" diye ortalarda gezen kekoların bindiği arabadır araçta koruma kararı yoktur.
    Devlet erkanından bile değildir. Gördüğünüzde sıkıştırın, kafasınız ezin, bariyere atın, polis görürseniz çakar vardı diye ihbar edin.

Fluence, Megane, Passat, Jetta, Suberb,Mondeo,A4 vb. orta sınıf araç ise, sessiz sedasız çakar açmış yolunda gidiyorsa, emniyet müdürü, kaymakam, vali yard. vb., bakan danışmanı, müsteşar, müsteşar yard. bazı il müdürleri vb orta sınıf devlet erkanından birisinin arabasıdır, makam arabadayken vatandaşı rahatsız etmezler, makas atamazlar, emniyetinden usuluyle giderler. Yolunu verin.

A6-E Serisi-BMW 5-6 Serisi vb. araçlar eskortsuz geziyorrsa, %99.99 özel üniversitenin mütevelli heyeti başkanı, ilçe belediye başkan yardımcısı, il meclis üyesi, holding ceo'su, holding yk üyesinin arabasıdır %100 koruma kararı vs. yoktur, kimisi cezaları göze alıp gezer, kimisini polis çevirmez, EDS'den yazılıyor cezalar diye umursamaz. Devlet erkanından olup, a6-a8, BMW 7, BMW 5 serisi vb. F Segment arabalara binecek makamın eskortsuz gezme ihtimali yok.

Bunları bilin, bir aracı siz sıkıştırabiliyorsanız, yol isteyebiliyorsanız, yanında uzun süre seyahat edebiliyorsanız o araçta eğitimsiz şöför vardır, eğitimsiz şöförleri de normal konvoylara bile koymazlar.

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çakarlı servis araçları hakim, savcı taşıyor. Önünde zaten genelde polis aracı eskortluk eder, plakaları sisteme kayıtlıdır. Güvenlik gerekçesi ile emniyet şeridinden giderler.

MK8800, güzelce açıklamış. 16 Yıldız A sınıfı araçlara dokunmayın, bulaşmayın, yolda peşinden gazlamayın, plakanız mimlenir, sisteme işlenir. Siz ne kadar iyi niyetli olsanız da o konvoyda asayişten, terör saldırılarına kadar pek çok anti-terör durumuna karşı eğitimli arkadaşlar var. Öyle araç kullanıyor ki o arkadaşlar, 220 km/h ile tampon tampona tespih gibi giderler, bir yandan da aynadan konvoyun en arkasındaki yabancı arabayı gözlerler.

İstanbulda çakar takan arabalara bakın, bakımsız, pis veya sağında solunda ezik çizik var ise %99.9 emniyet envanterindeki araçlardır.

APP Plaka var ise, hayırlı cumalar postları paylaşan, "abi bi taşıma ruhsatı çözsek bana ya" diye ortalarda gezen kekoların bindiği arabadır araçta koruma kararı yoktur.
    Devlet erkanından bile değildir. Gördüğünüzde sıkıştırın, kafasınız ezin, bariyere atın, polis görürseniz çakar vardı diye ihbar edin.

Fluence, Megane, Passat, Jetta, Suberb,Mondeo,A4 vb. orta sınıf araç ise, sessiz sedasız çakar açmış yolunda gidiyorsa, emniyet müdürü, kaymakam, vali yard. vb., bakan danışmanı, müsteşar, müsteşar yard. bazı il müdürleri vb orta sınıf devlet erkanından birisinin arabasıdır, makam arabadayken vatandaşı rahatsız etmezler, makas atamazlar, emniyetinden usuluyle giderler. Yolunu verin.

A6-E Serisi-BMW 5-6 Serisi vb. araçlar eskortsuz geziyorrsa, %99.99 özel üniversitenin mütevelli heyeti başkanı, ilçe belediye başkan yardımcısı, il meclis üyesi, holding ceo'su, holding yk üyesinin arabasıdır %100 koruma kararı vs. yoktur, kimisi cezaları göze alıp gezer, kimisini polis çevirmez, EDS'den yazılıyor cezalar diye umursamaz. Devlet erkanından olup, a6-a8, BMW 7, BMW 5 serisi vb. F Segment arabalara binecek makamın eskortsuz gezme ihtimali yok.

Bunları bilin, bir aracı siz sıkıştırabiliyorsanız, yol isteyebiliyorsanız, yanında uzun süre seyahat edebiliyorsanız o araçta eğitimsiz şöför vardır, eğitimsiz şöförleri de normal konvoylara bile koymazlar.
    Devlet erkanında mı yok A6 5 serisi 7 serisi yada F segmenti he ahahahahahaha laaan hhahh

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KoramiraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlet erkanında mı yok A6 5 serisi 7 serisi yada F segmenti he ahahahahahaha laaan hhahh
    Alıntı KoramiraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlette bu ve üstünde segmentte çok araba var ama benim yazdığım sanırım anlaşılmamış, altta kalın olarak ne ifade ettiğimi yazdım.

Bu araçların tahsis edilebileceği hiç bir makam İstanbul'da eskortsuz gezemez. Hangi makam bu segment arabaya eskortsuz biniyor acaba? "Devlet Erkanından".
    İstanbul'da, Passat-A4-Suberb'den daha iyi arabaya binen ilçe kaymakamı, İlçe Emniyet Müdürü, İl Emniyet Müd Yard. yok. Vali Yard. yok. Kurum müdürlerinden de yok.

"Hükümet, Belediye Erkanından" demiyorum. Yani, bilmem ne partisi MV'nin şahsi arabası değil. İl Belediye Başkan Yardımcısının, İlçe Belediye Başkanının, İlçe Belediye Başkan Yard. sının "Kamu Hizmetine Tahsisli" belediye şirketince kiralanmış arabalarını koruma kararlı devlet arabası olarak biliyorsanız bir şey diyemem.

Kamu ödeneğinden karşılanacak şekilde bu segmentte araç tahsis edilen "devlet görevinde" olan kimseler konumları gereği eskortlu gezerler. Eskortusuz gezen ve bu segmentte olan çakarlı arabalar, yukarıda da bahsettiğim şekilde kullanılıyordur.

İlde İl'de Vali'den üst mevkide kimse olmadığından ve taşra teşkilatı ve merkez teşkilatlarındaki kamu görevlilerin %99.9'u dahil hiç birisinin bu segmentte araba kullanmadığını birebir bildiğimden ve bu segment araba tahsis edilecek makamların eskortsuz gezmediğini bildiğimden dolayı, bilmediğimiz konularda konuşmayalım isterseniz.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ckrc Kıyı Emniyeti Genel Müdürü ve yardımcısında birer tane A6 var.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazmayı unuttum, kusura bakmayın ikinci mesaj olarak. Bu amcalarımız eskort araç olmadan geziyorlar.

PROMINENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2.5 sene kayitli cakarli S ile gezdim, izmir ve istanbul'da gitmedigim yer yok. Biryerden biryere giderken de kullandim, izmir ve istanbul'da hatta forumdan bir kaç arkadaşim ile simariklik da yaptik acikcasi. Bu yaptigimiz durum bazen beni utandirirdi, kisisel acelem vs icin cakar kullanmak hos degil.
    Senin uslubunu gorunce benim utanmam kat ve kat artip baskasi adina utanmak seviyesine geliyor. Yrramin anteni seni demek cok icimden geldi ama hem yasin ufak, hem de forum da kufur yasak. Diyemiyorum.
    Kork!!sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak...

tolga_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Vermeyin ama vermeyin yol vermeyin biz nasılsa alıyoruz o yolu ....
    Direksiyonunuz zayıf paşam o yolu alamıyosunuz. Geçende denk geldi. Açık yolda bayan sürücülerde tapa gaz basar sıkıntı yok.
    Alıntı .*$#_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enteresan, ha gayret vtı acıcak arayı derken adam araya tır soktu
    (Corsa C 1.7 dti hız sabitleyici ve Follow me home .)

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gözlüklü, memur spect görünümlü olduğum için ve şirket aracım beyaz clio sümbül olduğu için aynadan geldiğini görüyorum tampona yanaşıyor tınmıyorum sellektör atmaya başlıyor yine keyfim yetene kadar tınmıyorum ve sanki birden görmüşüm ve paniğe kapılmışım gibi acemice şerit değiştirip yol veriyorum.en kötü geçerken ters ters bakıyorlar ama direksiyonu 09:15 tutup ben de onlara şaşkın bakışı atıyorumçok eğlenceli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler