User Tag List

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon
148 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 1 Ocak 2019 AKN'siz İnternet

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her şeyi bilen adam RS lover ama Q50'ye binen 500X sahibi @MuMBar35 turkneti tavsiye ediyorsa, denemeye değer ...
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

lucky Jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden gereksiz?

2 blueray film indirsen 70-80 Gb
    Netflixten her gece 1-2 dizi
    Bunun çocuk kamerası, cep telefonu var daha.. Telefon bile evden wirelessa bağlamazsan ayda 15 gb yiyor. Misafir gelmediğini varsaysan bile 2 telefon var evde. Notebooklar, tabletler vs hariç..
    Oyun oynuyorsan oyun güncellemesi, ps4 güncellemesi
    TV'de dizi kaçırdın, digiturkten sonradan izlemek istedin gitti yine kota..

150GB'ın bunlara yetmesi imkansız. Böyle bir kullanımı olanlar için şart sınırsız ya da AKN'li internet..
    Aynen katılıyorum, biz evde 15 gün içinde falan dolduruyoruz 150gb. Sabah oğlan kalkıp netflix kids açıyor akşama kadar açık. İzlemese de o açık duracak ama en azından hızım 24 e düşüyordu. Şimdi 150gb duracak diyorlar, istersem joker paket satın alabilirmişim komedi filmi ya, sınırsız 100mb 299 tl istior o da taahütlü. Ya hız düşüp limitsiz bir pakete geçicem ya da servis sağlayıcı değişicem gibi duruyor. AKN kalktı dediler, adamlar kota koydu. Bir .oku düzgün beceremiyorlar.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuMBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    VDSL'de nasıl bir problem yaşadınız?
    tüm macera şubat 2018 itibarıyla başlamıştı. taşınmış olduğum evimde fiber internet olmadığından superonline adsl'e çevirmişti ve tahahhüdüm bitince turk.net e geçmek en azından biraz daha hızlı olan 35mbit internetin iyi geleceğini düşünerek geçiş işlemini yapıp superonline modemi iade edip kayınpederin kullanmadığı modemi takarak vdsl'e geçiş yaptım. interneti ev kullanıcısı olarak kullanmam dışında ayda bir gelen ve evde oturarak yaptığım nöbet işim ve hobim olarak ilgilendiğim youtube video upload'u için kullanıyorum.

ilk geçiş yaptığım zaman turk.net'in vermiş olduğu telefon dakikalarını kullanmayı düşünmüyordum ama pakete dahil olan telefon görüşmesini sağlayacağım şekildeki hale gelmesi yaklaşık 3 ay sonra olabildi. ama kesinlikle bunu sorun etmediğimi belirtmem gerekir hatta o 3 ay yaptığım internet kullanımı "telefon hattıyla gerçekten bu kadar iyi olabilir mi?" dahi dedirtti.

turk.net ara ara smsle uğraşıyoruz telefon hattınızı bağlayacağız şeklinde mesajlar geliyor çok da kafama takmıyordum ta kş telefon hattınız bağlandı mesajını duyana kadar. telefon hattı ilk bağlandığında internetin olmadığını görmemle "olabilir nolacak" deyip kayıt bıraktım. sonraki gün modemin 16mbit adsl olarak çalıştığını gördüm ikinci kaydı bıraktım ve sonraki gün vdsle geçtiğini gördüm. bu arada doğal olarak sabah işe gidip akşam dönüyorum ve olduğunu görüp sevinip kullanıyordum.

bir süre devam ettikten sonra fırtınalı yağmurlardan biriyle yine internetimin gittiğini gördüm. tabi o zaman sorunun bölgesel olduğu ve 3-4 gün süreceği söylenmedi komşulardan duydum. neyseki nöbetimin olmadığı bir zamana denk gelmediğini düşündüğümden çok da üzerinde durmadım. önceden indirdiğim filmleri izler geceyi geçiririm dedim.

sonra internet geldi sonra fırtınalı yağmur yine yağdı yine gitti destek kaydı oluştur, internet geldi diye sms mail gelsin. tekrar sorun tekrar diye diye devam eden bir ilişkiyle devam ediyoruz kendisiyle. bu arada destek kaydını telefonla ve bir muhatap bulamadan makineyle otomatize bir şekilde oluşturuyor oluşumdan da iyice irite olmaya da başlamıştım. bu arada "eğer sorunu bulamıyorsanız eski yalın hali ile de interneti kullanabilirim nasıl olsa telefon hattını kullanmıyorum" desemde onunla ilgili bir şey demeyip sorunu muhtemelen derme çatma bir yöntemle giderip devam ettiriyorlar.

bu arada oturduğum ilçe olan maltepe/istanbul'da yaşayan arkadaşlar bilir feyzullah caddesindeki türk telekom şebeke binasının yarısı yıkılıp o yarısına "gurme kent" adında nargile, cafe ve şarküteri tarzı bir dükkan açıldı. sorunun bundan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. yani turk.net'in ana dağıtıcı olan türk telekomdan hat ve port alıp bana sattığını biliyorum. belki de türk telekom veya superonline vdsl alsam da aynı sorunlarla boğuşuyor olacaktım.

neyse sonuç olarak bugün evde olduğum süre içerisinde gördüğüm kadarıyla 3 kere internet kesintisi yaşadım. saat 11 civarında olan uzun sürdü 2 saat civarı; saat 22:03'te yaklaşık 2dk 22:11 yaklaşık 7 dk kesildi. sorunun yaşandığı ve düzeldiği saat içerisinde tekrar destek kaydı oluşturup sorunun yaşandığını belirtirken bile internetin gidip gelmesi ise trajikomik gerçekten. haftaya da nöbetimin geliyor oluşu ve internetin elzem hale gelecek oluşu ise stres katsayımı arttırıyor.
    şöyle arkadaşa yazdırmıştım ekşi de 29 eylul 2018 turknet rezaleti - ekşi sozluk

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şöyle arkadaşa yazdırmıştım ekşi de 29 eylul 2018 turknet rezaleti - ekşi sozluk
    Turknete bende talep açıyorum. Turk telekom ekibi geliyor. Turk telekomdan turknete geçtim boşa çıkan turk telekom portunu turknete yok diyip kayıtlarımı yaptırmak için bende çok uğraştım.
    Bu konuda turknetin yapacağı çok birşey olmuyor. Turk telekoma mecbur oldukları için böyle memnuniyetsizlik yaratığını bende gördüm. Taahhüt yok en fazla memnun olmam diyip kapatırım diye abone oldum 2 ,5 senedir kullanıyorum.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende ttnet 100mbit 300 kotalı kullanıyorum daha 1 ay önce yeniledim kontratı. Kontrat bitene kadar bize dokunmazlarsa sorun yok. Seneyede türknete geçerim herhalde fiyat ve memnuniyet açısından en iyisi yine orası sanırım
    bende ona geçicektim bizim burda maksimum 75 veriyorlar haliyle oyle pakette yok 50 kulanıyorum kontratımda yılbaşından sonra 3. ayda bitiyor

ne yapsam bilemedim

banada en az 200gb akn olmalı minimum oda

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Turk.Net veya vodafone düşünüyorum ben.

Turk.net'in avantajı, aynı telefon hattı üzerinden devam edecek. Eve hem daire dışından hem daire içinden kablo çekmek zorunda kalmayacağım. Ayrıca taahhüt yok, istersem iptal ederim. 1 ay da ücretsiz.
    Dezavantajı, muhattap yok. Muhtemelen herkes Turk.Net'e yığılacak, talebi karşılayamama durumları var. Ayrıca kampanya aralık sonuna kadar geçerli, yeni yılda fiyat artarsa avantaj ortadan kalkar. Taahhüt olmadığından istendiği anda iptal edilse de 2 defa iş, iptal prosedürü ile uğraş.

Vodafone'un avantajı hem fiber hem de problem esnasında konuşabileceğin bir muhattap var.
    Dezavantajı, ev içinde az da olsa yeni kablo çekilecek. Evi sıfırdan dizayn ederken tüm kabloları ( alarm sisteminin hareket sensörüne giden kablosu dahil ) duvar içinden geçirmiştim. Şimdi az da olsa ortada bir kablo / kanal görünecek.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende ona geçicektim bizim burda maksimum 75 veriyorlar haliyle oyle pakette yok 50 kulanıyorum kontratımda yılbaşından sonra 3. ayda bitiyor

ne yapsam bilemedim

banada en az 200gb akn olmalı minimum oda
    300gb akn dolunca internet kesilcek diyenler falan varda o doğruysa geçmeye yok. Aynı şekilde devam edicekse zaman kaybetmeden yapmak lazım

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 yıldır doping 2 Aydır da doping Adsl kotasız kullanıyorum. 24 mbps hız ve 69,99 TL faturam var. Gayet başarılı.
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turknet'i 2 senedir kullanıyorum, oldukça memnunum. hattım 35 mbps destekliyor görünüyor ancak 42 mbps alıyorum. ping dalgalanması yok denecek kadar az oluyor.

olumsuz:
    - ayın 1 ve 10'unda hızda net düşüş ve dalgalanmalar yaşıyorum bunu bi' düzeltmediler.
    - müşteri hizmetleri oldukça zayıfladı. kısın ama bitirmeyin be arkadaş.

isteyene 1 ay ücretsiz kullanım için link gönderebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim turknetten yeni haberim oldu
    dsmart kullanıyorum 56 lira dizi film paketi de var yeni taahhğt yaptırdım taahhütüm başlamadı başlamadan iptal edebilir miyim?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    300gb akn dolunca internet kesilcek diyenler falan varda o doğruysa geçmeye yok. Aynı şekilde devam edicekse zaman kaybetmeden yapmak lazım
    akn hız duşuruyor olması gerek ozaman kotalı olur

ben 200 u hep dolduruyorm hız duşuyor oda bazen

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    3 tip tarife var,

Sınırsız, kotalı, akn'li.

Kotalıda belirtilen kapasiteye ulaşınca internet duruyor veya gb başı para kesiliyor.
    AKN'lide ise belirtilen kapasiteye ulaşınca sadece hız düşüyor.
    Sınırsızda bu dertler yok..

Paketleri karşılaştırırken dikkat edin.

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende şunu sorucam,

Yeni taşınacağım sitede turkcell superonline fiber altyapısı var. Site yönetimi superonline'a başvurun dedi. Araştırdığımda 24 mbps hız sınırsız ve tv pluslı. 6 ay 39 tl sonra 54 tl olarak 24 ay taahhütlü. Sizce mantıklımı? 24 mbps hızı görebilir miyim? Netflixde falan 4k yayın donmadan izletirmi? Başka seçenek olarak önerebiliceğiniz bi internet var mı?

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turk.net çok başarılı fiyat tarifesine sahip. Ama bunu da çok az sayıda personel çalıştırıp masraf düşürerek yapıyorlar. Zaten Türk Telekom'un alt yapısını kullandıkları yerde arıza ve kurulum hizmetlerini TTNET veriyor ama resmen rakip firma diye işleri ağırdan alıp insan çıldırtıyorlar. Bütün müşterilerime ikinci hat olarak Türk.net aldırdım. Hem hızlı hem kota derdi yok. Ama olurda ihtiyaç duyarsanız telefonda birisine ulaşmak ölüm. 10 dan fazla firmada senelerdir sorunsuz kullanıyorlar. Ama eş dostumdan arıza durumunda kimseye ulaşamamaktan şikayetçi olanlar var. Bir tanesi bir AVM'de kendilerine ait bir büro / çözüm ortağı / başvuru merkezi gibi bişi keşfetmiş. Gitmiş orayı basmış işini orada halletirmiş. Historia yada Astroia AVM olabilir burası.

Kendim evde FTTH (Fiber to the Home) olarak eve kadar fiber kılı (fiber core) çekilmiş hat üstünde Türk Telekom 100 Mbit 200GB AKN ve telefonsuz yalın internet için 24 ay taahhüt ile 109 TL ye geçen mart başlattım.

Hatta 12 ay taahhüt vereyim dedim nasılsa 1 Ocak 2019'da AKN kalkacak dedim. Cevap şu. "Siz sanıyor musunuz ki Telekom size ucuza sınırsız internet verecek. Bence siz 24 ay verin. Taahhüt bitene kadar kanunun izin verdiği AKN'siz kullanırsınız. Bitince taahhüt keşke daha uzun olsaydı dersiniz." Hakikaten öyle olacak galiba.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de turknetteyim ağustos 2018 den beri. 3-4 defa internet arıza kaydı açmışım, arada bi gidiyor internet, kablolarda sıkıntı olabilir dedi türk telekomdan gelen, adama para karşılığı elektrik kablosu çektirttim, sorun yine devam ediyor 2 gündür. tekrar kayıt açtık, bakalım ne zaman gelecekler, fiyat uygun ama düzeni oturtamadık daha. internet olduğu zamanlarda da 32 mbps den alıyorum baya iyi bence.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turknet 1,5 yıl oldu 75mbit hız sınırsız kotasız +1000dk ev telefonu 69tl şuan bana

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turknet telefonsuz internet sağlıyor mu ? Ttnet yalın internet gibi örneğin
    .

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turk telekom çektiği fiyatların arkasından yenisini yayınlamış, çok birşey değişmemiş.

4mbps 60 TL
    6mbps 70 TL
    8mbps 80 TL
    16mbps 93 TL
    24mbps 120 TL
    35mbps 150 TL turknette 65 TL
    50mbps 250 TL
    100mbps 335 TL

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Runo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turknet telefonsuz internet sağlıyor mu ? Ttnet yalın internet gibi örneğin
    yok tek paket. telefonu bağlamazsın olur biter.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler