User Tag List

Sayfa 1/8 123 ... SonSon
148 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1 Ocak 2019 AKN'siz İnternet

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

1 Ocak 2019 AKN'siz İnternet

1 Ocak itibari ile AKN kalkacak diyorlar ancak ISP'lerin buna yönelik kampanyalarına baktığımızda ya fahiş fiyat ya da kotalı / AKN'li seçenekler karşımıza çıkıyor.

Ocak ayında Turkcell ile taahhütüm dolacak, ne kullanmak gerek diye araştırmaya başladım. Öncelikle Turkcell oturduğum yere fiber olmadığından VDSL veriyor. Ancak vodafone fiber verebiliyor. Alt yapı aynı değil midir? 1'i verebilirken diğeri neden veremiyor anlayamadım.

Kampanyalara gelince;

Vodafone'da fiber seçenekler
    25 Mbps, limitsiz / AKN'siz 90 TL 24 ay taahhüt ile
    50 Mbps, limitsiz / 250Gb AKN, 80 TL 24 ay taahhüt ile
    Ayrıca dandik de olsa 1 tane samsung tablet veriyorlar.. Modem fiyatın içinde..

Turk.net'te ise mevcut telefon hattı üzerinden limitsiz, AKN'siz, taahhütsüz 32Mbps 65 TL. Ayrıca sitelerinde çıkan kod ile ilk ay ücretsiz. Rakip operatör varsa kurulum ücreti de yok..

Turkcell ile devam etmek istersem 24Mbps limitsiz, 100Gb AKN 95TL 24 ay taahhüt ile

Var mıdır daha avantajlı paket bulabilen? Kotalılara hiç girmiyorum, belirtilen kapasiteye ulaşıldığında ya internet duruyor ya da GB başı ücret alıyorlar..

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kablonet kullanıyorum 1 yıldır 46 tl 50 gb akn li yeni yılda 50 gb aşarsam geçirmasyonmu yapacaklar ? yoksa ne olacak biraz cahilim bu konularda
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan piyasada en akıllı seçenek Turk.Net 65tl ye gerçekten sınırsız ve kota vs olmayan paket bu.

Aynı zamanda referansla üye olunduğunda hem referans olan kişiye hemde yeni üyeye ücretsiz

Eğer geçemek isteyen olursa referans linki verebiliriö

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Türk Net dışında hepsi ağır saçmalamış durumda

Taahhüt bittiği gibi döneklik yapmazlarsa türknete geçicem bende
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kablonet kullanıyorum 1 yıldır 46 tl 50 gb akn li yeni yılda 50 gb aşarsam geçirmasyonmu yapacaklar ? yoksa ne olacak biraz cahilim bu konularda
    Benim anladığım 50 gb'yi aşınca gb başı ödeme yapmaya başlayacaksın.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu akn kalkınca ben hep aynı hızda kullanıcam sanıyordum ama çok iyimserim herhalde.

ne olacak şimdi atıyorum 50 gb bitince para mı yazacak ?

benim 24 ay taahütüm var şimdi ben o zaman eski akn li tarifeden mi devam edeceğim ?
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan piyasada en akıllı seçenek Turk.Net 65tl ye gerçekten sınırsız ve kota vs olmayan paket bu.

Aynı zamanda referansla üye olunduğunda hem referans olan kişiye hemde yeni üyeye ücretsiz

Eğer geçemek isteyen olursa referans linki verebiliriö
    türkneti allah bildiği gibi yapsın... 3 kere evrak gönderdim eksik dediler. 2 haftada bi hat bağlayamadılar müşteri hizmetleri ve memnuniyeti sıfır. Tövbe..
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

dahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    türkneti allah bildiği gibi yapsın... 3 kere evrak gönderdim eksik dediler. 2 haftada bi hat bağlayamadılar müşteri hizmetleri ve memnuniyeti sıfır. Tövbe..
    bende tukrnet abonesiydim internet hızı çok çok iydi 3 ay sonra teknik arıza yaşandı internet gitti çok aradım ilgilenin diye tam 1 hafta oldu ne gelen var ne giden...
    sonra kafam attı kapatın dedim neden kapattırıyorsun diye aglamaya başladılar istemiyorum kapatın dedim sonra telefonda abone sahibi istediler annemi verdim kadın ne anlar internetten bunu kandırmaya çalışıyolar yok şöylede yok böylede telefonu hemen aldım kızdım...
    sonra ttnete gectim iy kötü 1 senedir kullanıyorum en azından adamlara ulaşıyorsun zaten hiç bir teknik sorunda yaşamadım...

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu akn kalkınca ben hep aynı hızda kullanıcam sanıyordum ama çok iyimserim herhalde.

ne olacak şimdi atıyorum 50 gb bitince para mı yazacak ?

benim 24 ay taahütüm var şimdi ben o zaman eski akn li tarifeden mi devam edeceğim ?
    Aynı soruyu ben de merak ediyorum. Henüz 24 Aylık taahhütüm dolmadı ama domalmak da istemiyorum. Neler yapıcaz bu başlık altında bir şeyler çıkar
    imzasız..

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende tukrnet abonesiydim internet hızı çok çok iydi 3 ay sonra teknik arıza yaşandı internet gitti çok aradım ilgilenin diye tam 1 hafta oldu ne gelen var ne giden...
    sonra kafam attı kapatın dedim neden kapattırıyorsun diye aglamaya başladılar istemiyorum kapatın dedim sonra telefonda abone sahibi istediler annemi verdim kadın ne anlar internetten bunu kandırmaya çalışıyolar yok şöylede yok böylede telefonu hemen aldım kızdım...
    sonra ttnete gectim iy kötü 1 senedir kullanıyorum en azından adamlara ulaşıyorsun zaten hiç bir teknik sorunda yaşamadım...
    Aman abi hiç gerek yok.. 3-5 kuruş az verelim derken onun stresini yaşamak istemiyorum. Ttnet'in teknik binası bizim mahallede başvuru yaptım 1 gün sonra geldiler. Bütün arabaları bizim sokakta tek tek elden geçiririm ttnetten devam...
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

dahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aman abi hiç gerek yok.. 3-5 kuruş az verelim derken onun stresini yaşamak istemiyorum. Ttnet'in teknik binası bizim mahallede başvuru yaptım 1 gün sonra geldiler. Bütün arabaları bizim sokakta tek tek elden geçiririm ttnetten devam...
    hele birde superonlıne maceram varki evlere şenlik adamlar resmen psikolojimi bozdu adamlar yok ortada hayaletler sen onları bulamıyorsun onlar seni buluyor tam 1 aya yakın adamlara ulaşmaya çalıştım yok adamlar yok bi telefon çalar bi bakmışın superonline ne konuştun konuştun sonra imkanı yok uşaşamıyon...
    şimdi nasıldırlar bilmiyom....aynen maceraya gerek yok ttnet le devam nede olsa eski toprak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her ISP'nin her binada fiberi olmayabiliyor, benim tasındıgım yerde de Turkcell vermedigi icin TurkTelekom fibere gectim gecen ay. 100mbit 50gb akk'li, dusunce 24 oluyor. 82 TL ucreti var, 24 ay taahhutlu. Sitede yazdıgına gore taahhut bitene kadar 1 ocaktan itibaren limitsiz olarak devam edecek, ama hic sanmıyorum 100mbit limitsizi 82 liraya devam ettirsinler. Suan kullandıgım paketin adı da Fibernet/Hipernet Limitsiz olarak geciyor, ama 50 gb akk var.

Turknet ve Milleni icin ise bir sorun cıktıgında muhattap bulamadıgınızı soyluyorlar.

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    internet biraz şans işi aslında. çünkü iyi bir fiber altyapı olan muhitte yaşıyorsanız adsl fiyatına cayır cayır fiber kullanıyosunuz.
    50 Mbps 120GB Akn kullanıyordum ben. (90 TL) ara sıra geçiyodum akn'i. yani ortalama kullanım 120'di zaten.
    geçen taahhüt bitince;
    100 Mbps 200GB kotalı aldım. 120 tl ödüyorum. daha uygun paketler yok mu, var. ama takıntılıyım aga, 4k video bile donmayacak kesintisiz izlicem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kablonet'te taahhüt ne ise o tarife devam ediyor. Ben uydunet 25 mb 150 akn kullanıyorum. Oyun , dizi ,video izlerken hiç sorun yaşamadım. Ayrıca en iyi müşteri hizmetleri kablonette bulunuyor.

Tecrübelerime göre şunları yazabilirim.

Kablonet ayda 1 gece kesiliyor, bulunduğunuz sokakta arızayı çözmek için bir ekip gelirse sizin bağlantınız yavaşlıyor. Sonrasında siz müşteri hizmetlerini arıyorsunuz.Gelip hattınızı düzeltiyor.Bu karmaşa hemen her ay oluyor. Bu durumu çok kez yaşadım.
    Oyun camiasında en çok ping sorunu ttnet kullananlarda görülüyor.
    Müşteri hizmetleri en kötü olan Türknet.(Sorun yaşadığında kesinlikle muhattab bulamıyorsun.)
    Coğrafya kaderdir

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    200gb internet o hızda çabuk dolmuyor mu ama , bende süperonline var çok memnunum ama 9.ayda biticek sözleşme , fiyatlar şuan uçmuş oturur inş. zamanla 9 ayım var daha
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende kotalı pakete geçtim, son 1 yıllık kullanımıma baktım hiç 80gb i gecmemis indirmem. Bundan dolayı 125 gb kotali 50mbit hizli superonline pakete gectim 75tl ye. Sınırsız diye yavas internet kullanmak istemedim

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaz aylarında ttnetten--> kablo nete geçiş yaptım.

Kablo net (25mbps hız /150gb akn) AKN sonrası hız 8mbps
    Kablo TV (üst paket+ altın sinema paketi)
    Kablo ses -ev telefonu-(her yöne 50dk)

24 aylık abonelik ile fiyat sabit Üçüne toplam 80 lira ödüyorum. Oyunla pek aram yok ama kardeşimin dediğine göre ttnette yıllarca işkence çekmişiz.
    Ayrıca indirme hızım genelde 3mb/sn arada 4mb/sn bile oluyor. Yükleme hızım 1-1.5 mb/sn değişiyor. 4 ayda bir defa sıkıntı yaşadım, müşteri hizmetlerini aradıktan yarım saat sonra çözüldü. Verdikleri modem pek iyi değil harici bir modem alınsa değerler daha iyi çıkar diye düşünüyorum. AKN dolunca 25gb akn yanlış hatırlamıyorsam 5lira olması gerekiyor.
    MR.EVO53

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar turknet harici hepsi saçmalamış durumda.
    3 kullanıcının faturasını 1 kişiye yükleyip sınır demek ayıptır.
    2 yıldır turknet kullanıyorum. bağlanması konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadım. o turk telekomun yüzünden.

turknet kullanan arkadaşınız varsa davet etsin 2 ay sonra bir fatura bedava veriyor. Ben bu sene 7 ay fatura ödemişim. turknette 65 olan paket ttnet de 169 tl böyle sçmalık görmedim.

lucky Jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla superonline ağır saçamaldı. Ben 100mb kullanıyorum 99tl. Geçen gün aradılar. Teklif şu: 100mb 150gb kotalı,kota dolunca internet duruyor ek paket almam lazım ve taahütlü fiyatı 119 lira. Şu an akk dolsada 24 mb de düşüyordu, ben hayatıma devam ediyordum. Şimdi hem duracak diyor hemde 20 lira zam yapıyor.
    Diğer tekliflerde hep düşük hız. 100mb kullanacaksınız bunu kullancaksınız diyor veya kotasızı varmış 100mb fiyat yazıyorum hazırsanız 299TL

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler