User Tag List

Sayfa 5/9 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
166 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Vintage Audio Bahane, 90'lar Şahane !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı coyote Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tigra kullanımının birtakım cinsel yönelimlerle bağdaştırıldığını hatırlıyorum da, rsi'ı yeni duyuyorum
    18 yaşında ilk otomobilim Tigra'ydı, her çevirmede illa ki aracın içerisine bakarlardı. Hatta oturduğum semtte benim dışımda 3 tane daha Tigra vardı ve hepsi translara aitti. Çok keyif alarak kullanmıştım.

İzmir'de Carrefour arkası kalkışlar falan çok zevkliydi ya.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mahallemizde vardı bir abimizde flash beyaz 1.7 TESISATLI, tekirdagı bilen bilir yasam hastanesi virajında takla atmıstı... kosa kosa gitmistik gormeye hala hatırlarım

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi konu Pioneer, yıl da 91/92 olunca, bir çoğunuz konunun nereye varacağını anlamıştır. Buyrun:

Bu 6985'leri babam bir arkadaşına ödünç veriyor. O da Nova'sını satarken üzerinde vermiş (ya da sattı mı naptı artık). Abartısız 10 yıl konuşmadılar. En sonunda rica minnet, yine üst seri bir hoparlör çifti gönderdi, özür diledi. Öylelikle barıştılar.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    90 yıllardan benim hatırladığım çoğu doğan, şahin, tipo ve tempranın deposunda banko şu stickerdan vardı :

Dedemin 93 model serçesi vardı, arkadaşımın abisi power fm stickerı vermişti. Hemen arka kapı camına yapıştırmıştım, hakikaten matah birşey sanıyordum
    Mahalledekilere falan gösterdim, bakın nasıl olmuş falan. Gören de sticker +7 hp veriyor sanar

96 yılında babam ayağımızı yerden kessin diye hava soğutmalı motor bis almıştı. O arabayla gitmediğimiz yer kalmadı, ancak istisnasız 15 günde bir yolda kalıyorduk. 5-6 kişi falan binerdik.
    Babam yıllar sonra bize " araba yüklüyken yokuşlarda durmuyordu, panik yapmayın diye size söylemedim " demişti Pedal kayış gibi aşağıya kadar inermiş. Bazen el freniyle falan dururduk
    "Bıktım bu arabadan, satacağım artık" falan derken bir gün adamın teki önümüzü kesti, "abi ben bu arabaların meraklısıyım , istersen Samara ile takas edelim" demişti , anlaşıp takas etmiştik

97 yılında sıfır Toyota corolla almıştık, 1.3 XEI modeliydi. Starlet diye gidip onu almıştık Hergün üşenmeden teybin kafasını söker eve götürürdük, hatta kutusu falan vardı. Çalarlar diye eve getirirdik
    Bir gün Ankara'ya dönerken kasaba gibi bir yerde ışıkta durduk. Aynı renk bir Corolla daha yanımıza yanaştı, babamla adam göz göze geldiler. Heyecan dorukta, içimden de cocuk aklıyla diyorum, " inşallah yarışırlar" falan diye.
    Adam bize 10 tır boyu atmıştı, öbür ışıkta adamı yakaladık yanına yanaştık. Bir baktık arkada 1.6 XEI yazıyor
    Babamın yol boyu söve söve " keşke bundan alsaymışız, ne biçim gidiyor" diye söylendiğini hatırlıyorum

99 yılında 96 model petrol yeşili tipo almıştık, 1.6 enjeksiyonlu motordu galiba. Hiç unutmuyorum, adam satarken babama " abi dikkatli sür, bu arabada çip var" demişti
    Babam da arkadaşlarına sormuş, onlar da "bu araba oynanmış, almasan mı" falan demişti. O ara eksper falan ne gezer tabii, arabayla test sürüşü yapıp oradan notere
    Kışın arabanın kapılar hep donardı. Sadece bagaj açılırdı, ben oradan içeri girer kapıları falan açardım. Haftada 3-4 kere yaptığımı hatırlıyorum Ailede herkes normal karşılardı olayı, hatta komşular falan bile çağırırdı bazen. " Sizin cocuk bizim kapıları da açsın" derlerdi Karşı binada amcanın Ford Festiva vardı, onu da az açmadım
    Bir gün yolda giderken arabanın dijital gösterge bozuldu, 3. viteste 180-200 falan gösteriyordu. Geri viteste bile 80 oluyordu. Mahalleden arkadaşlara söyledim, kimse inanmadı. Babama anlattım durumu, dedim bana inanmıyorlar. O da bir gün 4-5 arkadaşımı arabayla gezdirdi. Neyse yarım saat sonra geldiler, hepsi arabadan ağzı açık indi.
    "Olm baban 300 yaptı" falan diyorlardı, babam da kıs kıs gülüyordu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkanda dikilip jetonunu kurtarayım mı diyen hıyarlar sebebiyle heyecanın daha da artıp oyunu kaybetmeler
    'sen bi jeton bitirene kadar başkasına 10 jeton satiyom' deyip kovulmuştum. O gün anladım bu ülkede hiç bir başarı cezasız kalmaz 😀

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Grimlord toyota corolla ile babam ben babam çocukluk arkadaşı (sanayide dükkanı var) bir anımız var.

ortaköyden sahilden istinyeye doğru gidiyoruz.bizde o zaman eski mini cooper var.bende arkada ayakta duruyorum konuşmaları araba kullanımı kaçırmayım diye.önümüzde bir tane beyaz corolla vardı birden sollamaya çıktı ama karşıdan da araba geliyor babam dedi aha vuracak hızı kurtarmaz demişti adam resmen ışınlanmıştı solladı yoluna devam etti.sonra vay be 16v dedikleri bu olsa gerek demişti.o zaman da corolla bende çok hayran kalmıştım.

fiat olarakda tipo 2.0 unutmayalım SEDICIVALVOLE ve tempra serisi şimdinin jettası passatı gibiydi.
    Seat IBIZA FR

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu okudugumdan beri kafamda sadeness caliyor. 2000lerin basinda ise yerini chemical brothers bass test aliyor. Peee...
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Chemical brothers-under the influence idi sanirim.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Grimlord toyota corolla ile babam ben babam çocukluk arkadaşı (sanayide dükkanı var) bir anımız var.

ortaköyden sahilden istinyeye doğru gidiyoruz.bizde o zaman eski mini cooper var.bende arkada ayakta duruyorum konuşmaları araba kullanımı kaçırmayım diye.önümüzde bir tane beyaz corolla vardı birden sollamaya çıktı ama karşıdan da araba geliyor babam dedi aha vuracak hızı kurtarmaz demişti adam resmen ışınlanmıştı solladı yoluna devam etti.sonra vay be 16v dedikleri bu olsa gerek demişti.o zaman da corolla bende çok hayran kalmıştım.

fiat olarakda tipo 2.0 unutmayalım SEDICIVALVOLE ve tempra serisi şimdinin jettası passatı gibiydi.
    Acaip hızlıydı 1.6 Corollalar, kendine has metalik bir egzoz sesi vardı. Çok hoşuma giderdi Felaket alçaktı ama, düz yolda bile altını sürtenler olurdu.
    Tiponun arkaya da hep sedicivalvole yazarlardı Gösterge paneli falan çok hoştu aslında, dijital gösterge falan çok iyiydi.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaip hızlıydı 1.6 Corollalar, kendine has metalik bir egzoz sesi vardı. Çok hoşuma giderdi Felaket alçaktı ama, düz yolda bile altını sürtenler olurdu.
    Tiponun arkaya da hep sedicivalvole yazarlardı Gösterge paneli falan çok hoştu aslında, dijital gösterge falan çok iyiydi.
    banada civicden nedense daha hos gelirdi corolla

guzel zamanlarmis cocukduk biz cok tat alamadik
    Seat IBIZA FR

serci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6985 Ne kadar efsane ise benim için decade lerde o kadar efsanedir..

serci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de aciko ekollayzır lar vardı mahallede bunlardan takılı bi araç vardı hep hayranıkla onun işiklarını izlerdik..

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sene 2001'de 3 kadettden sonra kadett gsi almıştı abim.18 yıl bindikten sonra ben satalı 1 yıl oluyor.. O zamanlar akıl pek ermezdi ama şimdi bazı şeyleri saklamak isterdim.kadettde keh2500r teyp vardı,yine o eski piooner hoparlorler felan.. Çiftliğe gidip dondurma yemek ardına tur atması çok keyifli idi..ivedik o zaman drag'a ev sahipliği ediyordu.306 gti 106s16 205ler araçlardan ziyade çok sıkı ve içten kültür ve bağımlılık vardı.Buluşmalar yapılır kilometrelerce yol yapılıp saatlerce sohbet edilirdi.kimsenin arabasını bokladığını asla duymadım.Sarı koniler,blistein amortisorler,lexmaullar,chipler,onno ustalar,etap pist yarışları,autodrom,forum drag organizasyonları.. Oto dergileri.. Özellikle almanyada gelme gti mag dergisi vardı hala kapağı aklımda.. Yine tipo ,yeni focus katalogları..pionner'in katalogu vardı derin mavi kapaklı onuda hiç unutmam Yıllar sonra büyüdüğüm aracı abimden alıp bindiğimde maalesef aynı hissi alamadım.. Çünkü aynı dünya ,aynı çevre yoktu..herkesin bir yarış içinde olması,herkesin bir boklama çabası çok acıydı.Kültür kalmamıştı.O zamanın her şeyi kaliteymiş bence.Bugün en iyi tesisat veya en iyi bir spor direksiyon bile o zamanın momo'su sparcosu gibi değil sanki.. Konu çok güzel,bol paylaşımla dolar umarım
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bak ben bunu o zamanlar nasıl akıl edememişim yahu?
    hocam bu R5 GT turbo beyaz miydi ?

coyote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gemsazr9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bu R5 GT turbo beyaz miydi ?
    Kırmızıydı. Benimle aynı zamanlarda bildiğim bir de gri (sonradan mavi yapıldı) vardı ki, sonradan sahibiyle de tanıştık. Bir de, birkaç defa gördüğüm, aşırı temiz, yabancı plakalı olan GTT vardı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sene 2001'de 3 kadettden sonra kadett gsi almıştı abim.18 yıl bindikten sonra ben satalı 1 yıl oluyor.. O zamanlar akıl pek ermezdi ama şimdi bazı şeyleri saklamak isterdim.kadettde keh2500r teyp vardı,yine o eski piooner hoparlorler felan.. Çiftliğe gidip dondurma yemek ardına tur atması çok keyifli idi..ivedik o zaman drag'a ev sahipliği ediyordu.306 gti 106s16 205ler araçlardan ziyade çok sıkı ve içten kültür ve bağımlılık vardı.Buluşmalar yapılır kilometrelerce yol yapılıp saatlerce sohbet edilirdi.kimsenin arabasını bokladığını asla duymadım.Sarı koniler,blistein amortisorler,lexmaullar,chipler,onno ustalar,etap pist yarışları,autodrom,forum drag organizasyonları.. Oto dergileri.. Özellikle almanyada gelme gti mag dergisi vardı hala kapağı aklımda.. Yine tipo ,yeni focus katalogları..pionner'in katalogu vardı derin mavi kapaklı onuda hiç unutmam Yıllar sonra büyüdüğüm aracı abimden alıp bindiğimde maalesef aynı hissi alamadım.. Çünkü aynı dünya ,aynı çevre yoktu..herkesin bir yarış içinde olması,herkesin bir boklama çabası çok acıydı.Kültür kalmamıştı.O zamanın her şeyi kaliteymiş bence.Bugün en iyi tesisat veya en iyi bir spor direksiyon bile o zamanın momo'su sparcosu gibi değil sanki.. Konu çok güzel,bol paylaşımla dolar umarım
    Maltepe minibüs yolunda, şimdi yıkılan Carrefour'un karşısında bir galeride zamanında siyah bir Audi Quattro görmüştüm. Gördüğüm ilk dijital göstergeli otomobil oydu. İkincisi de Kadett GSI.

Malesef, eskiye ait bir objeye şimdi sahip olup, ondan eskiden aldığımız tadı alamamak, hepimizi için geçerli. Çünkü onu o yapan, salt kendi özellikleri değil, içinde bulunduğu ortammış. Ama, eskilerden aynı atmosferi yaşadığım insanlarla, eskiye özlemi paylaşmak da ayrı güzel.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de aciko ekollayzır lar vardı mahallede bunlardan takılı bi araç vardı hep hayranıkla onun işiklarını izlerdik..
    90'lar değil ama, 80'lerin 2. yarısında, bu ya da bunun çok benzeri, ailemizin Opel Commodore'unda takılıydı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6985 Ne kadar efsane ise benim için decade lerde o kadar efsanedir..

Evet, T595 gerçekten efsaneydi, hatta 6985 bile bunların eline su dökemezdi. Zaten fiyat olarak da daha kallaviydi.

Yanlız tam emin değilim ama, galiba 90'lardaki decade'ler bile ilk nesil değildi, sanırım bunların orjinalleri 90'lardan bile önce üretilmiş. Bilgisi olan bir arkadaş paylaşırsa, biz de öğrenmiş oluruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Grimlord, Power fm çıkartması bende de vardı. Yanlız ben aracıma değil, çalışma masama yapıştırmıştım. Yanında da, şimdi hangi motor mağazasıydı tam emin olamadım ama (mototaş olabilir), bir motor mağazasının dağıttığı maska çıkartması. Muhtemelen o çıkartmayı da, birçok aracın üzerinde görmüşsündür.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler