User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İş kurma hakkında bilgi (Oto Aksesuar);

OmerAkdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question İş kurma hakkında bilgi (Oto Aksesuar);

Merhabalar herkese,

Uzun zamandır aklımı kurcalayan ve forumda konusunu açıp açmama arasında çok gidip geldiğim bir mesele.. Kendimize ait dükkanda zaten var olan oto aksesuar işi yapan kardeşime ortak olup bu işi yapmak istiyorum (Kişiliği konusunda sıkıntı olmadığı için). Lakin bu sadece parça satıp, montajını yapmakla sınırlı kalmaması gerektiğini biliyorum. Fakat aklıma takılan sorular var ve siz değerli forum içerisindeki abilerimden veya kardeşlerimden fikir almak istiyorum.

1. X yazılım firması ile anlaşıp bayilik ile mi çalışayım? ( Bulunduğu çevrede yazılım yapan yer olduğu duymadım en yakını kartal veya bostancı sanayi )
    2. X firmalar ile anlaşma sağlayıp fiber parçalar satış ve montajı ya da ses ve görüntü sistemleri ile mi ilerleyelim?
    3. Ve aksesuar olarak görülen parçaları İstanbul'da nereden temin edebilirim?

Daha önceden bu işi yapmadığım bu tarz soruları sormak, araştırmak ve işin ehli kişilerden bilgi almak istiyorum. Forumda da bu konuda bilgili ve deneyimli insanlar olduğunu düşünüyorum.

Önerilerinizi, bilgi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum

Hepinize iyi hafta sonları, mutlu günler

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şahsi fikrim eğer acelen yoksa en az 6 ay beklemen piyasaya göre hareket etmeni tavsiye ederim.

Sıf senin için değil yeni iş kuracak herkes için bir tavsiye
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahsi fikrim eğer acelen yoksa en az 6 ay beklemen piyasaya göre hareket etmeni tavsiye ederim.

Sıf senin için değil yeni iş kuracak herkes için bir tavsiye
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Haklısınız, çevremde bolca esnaf bulunduğu için şu anda piyasanın aşırı derece durgun olduğunu gözlemliyorum ve bunlara bulunduğumuz mevsim eklendiği zaman beklemek ona göre hareket etmek daha mantıklı geliyor.

En azından ön bilgi olarak birşeyleri öğrenebileceğimi, kavrayacağımı ve düzgün şekilde bir plan yapacağımı düşünüyorum.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanlar ile ticaret yapmadan şahıslarına çok güvenme. haziran 2018 de benzer bir mantık ile ortaklık kurdum. Param yok kredi çekicem dükkan bunu ödesin yeter dedim.

Sezonda 2 ay sabah 8-18 kendi işimde 18-24 bazen gece 2 lere kadar çalıştım. çok şükür iş de vardı her şey güzel gidiyordu. Hesaba bi oturduk kasada 18 bin lira olması lazım, para nerede diyorum yok.

Çalacağına inansam kafasını gözünü kırardım ama öyle biri değil peki dedim borcum vardı borcumdan düştük.

İşler iyi dedik, adam 15 senedir bu sektörde, ben de haliyle tekliflerle ilgili bir çalışma yapmadım hiç, neyse muhasebe programı aldık verileri girmeye başladık çıkan sonuç,

en kötü %20 net kazanması gereken sektörde 650 bin TL lik iş alıp 50 bin TL içeri girmişiz. Projeleri geriye dönük bir maliyetlendirdim 36 bin tl lik projenin sadece malzeme maliyeti 34 bin tl. Önlemleri aldım maliyetleri düzelttim ama 50K kenarda para olması gerekirken 50K borcum var piyasaya şuan.

Ki kendisi uyumlu ne desem tamam diyip yapan birisi, zaman zaman okuyorum canına ses etmiyor. Farklı bir yapıda olsa ya da benim harici bir işim olmasa ev geçindirme beklentim olsa o işten çoktan birbirimize girmiştik.

Yani kişiliği konusunda net bir yargın olmasın.

+çıraklığını yapmadığın işin ustalığına soyunma. yapabiliyorsan tek yap.

hele ki mevcut ekonomik durumda kuru paran varsa koy faize ya da dövize keyfine bak.

Benim gibi romantik hayallerle işe girip uykusuz stresli geceler geçirme.

Ha illa işi yapıcam dersen ortaklık işlerini noter / ticaret odası üzerinden bitirmeden para verme. Ve mutlaka ve mutlaka bir işletmeye sonradan ortak olacaksan hesap mutabakatlarını yaptır, ortak olduktan sonra geriye dönük çıkacak borçlardan sen sorumlu olursun diye belirt.

Ben hala adamın geçmişten gelen borçlarını ödüyorum :S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanlar ile ticaret yapmadan şahıslarına çok güvenme. haziran 2018 de benzer bir mantık ile ortaklık kurdum. Param yok kredi çekicem dükkan bunu ödesin yeter dedim.

Sezonda 2 ay sabah 8-18 kendi işimde 18-24 bazen gece 2 lere kadar çalıştım. çok şükür iş de vardı her şey güzel gidiyordu. Hesaba bi oturduk kasada 18 bin lira olması lazım, para nerede diyorum yok.

Çalacağına inansam kafasını gözünü kırardım ama öyle biri değil peki dedim borcum vardı borcumdan düştük.

İşler iyi dedik, adam 15 senedir bu sektörde, ben de haliyle tekliflerle ilgili bir çalışma yapmadım hiç, neyse muhasebe programı aldık verileri girmeye başladık çıkan sonuç,

en kötü %20 net kazanması gereken sektörde 650 bin TL lik iş alıp 50 bin TL içeri girmişiz. Projeleri geriye dönük bir maliyetlendirdim 36 bin tl lik projenin sadece malzeme maliyeti 34 bin tl. Önlemleri aldım maliyetleri düzelttim ama 50K kenarda para olması gerekirken 50K borcum var piyasaya şuan.

Ki kendisi uyumlu ne desem tamam diyip yapan birisi, zaman zaman okuyorum canına ses etmiyor. Farklı bir yapıda olsa ya da benim harici bir işim olmasa ev geçindirme beklentim olsa o işten çoktan birbirimize girmiştik.

Yani kişiliği konusunda net bir yargın olmasın.

+çıraklığını yapmadığın işin ustalığına soyunma. yapabiliyorsan tek yap.

hele ki mevcut ekonomik durumda kuru paran varsa koy faize ya da dövize keyfine bak.

Benim gibi romantik hayallerle işe girip uykusuz stresli geceler geçirme.

Ha illa işi yapıcam dersen ortaklık işlerini noter / ticaret odası üzerinden bitirmeden para verme. Ve mutlaka ve mutlaka bir işletmeye sonradan ortak olacaksan hesap mutabakatlarını yaptır, ortak olduktan sonra geriye dönük çıkacak borçlardan sen sorumlu olursun diye belirt.

Ben hala adamın geçmişten gelen borçlarını ödüyorum :S
    Öncelikle cevapladığınız için teşekkür ederim.

Başınıza gelen olaya üzüldüm. İnşAllah biran borçsuz harçsız bir düzen oluşturursunuz.

Kendi babam dahil olmak üzere çevremdekilerin de ortaklık konusunda bana verdikleri bilgiler doğrultusunda hareket edeceğim. Ve dediğiniz parasal olaylarda ise gerek işletme bölümü okumam gerek babamın kendi işlerini bildiğim için yakından takip edeceğim ve kendi işimizde olsa parayı düzgün bir şekilde kontrolünü sağlayacağım. Düşüncem paranın hergün düzenli olarak şirketin banka hesabına yatırıp daha düzenli bir kayıt oluşturacağımı düşünüyorum. Ek olarak günlük giriş ve çıkışların kontrolünü de ilk başlarda program satın alamayacak olsam bile düzgün bir sisteme oturtup takibini sağlarım.

Uyarınız için teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmerAkdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Başınıza gelen olaya üzüldüm. İnşAllah biran borçsuz harçsız bir düzen oluşturursunuz.

Kendi babam dahil olmak üzere çevremdekilerin de ortaklık konusunda bana verdikleri bilgiler doğrultusunda hareket edeceğim. Ve dediğiniz parasal olaylarda ise gerek işletme bölümü okumam gerek babamın kendi işlerini bildiğim için yakından takip edeceğim ve kendi işimizde olsa parayı düzgün bir şekilde kontrolünü sağlayacağım. Düşüncem paranın hergün düzenli olarak şirketin banka hesabına yatırıp daha düzenli bir kayıt oluşturacağımı düşünüyorum. Ek olarak günlük giriş ve çıkışların kontrolünü de ilk başlarda program satın alamayacak olsam bile düzgün bir sisteme oturtup takibini sağlarım.

Uyarınız için teşekkür ederim.
    Güven çok thlikeli bir zehir insanın gözünü kör ediyor. ben de mali müşavirim milyonluk şirketin muhasebesinde görevliyim ama güvenince salıyorsun

Hiç uğraşma git 300 TL ver online bir program al. Ben bilsoft kullanıyorum her yerden erişim var, takibi kolay ve basit bir program.

Önce hesabını netleştir. Ortaklığını (sermaye şirketi olduğunu varsayıyorum) tescil ettir. Madem işletme okuyorsun mali işlerden kendin sorumlu ol.

Gelen giden ne varsa kayıt altına al. Ve daha önce de yazdım firmalar ile mutabakat yap ortaklık kurulduğunda alacağınız ve borcunuz ne kadar net olarak bil.

İlerleyen zamanda karşına olmadık borçlar çıktığında rahatsız olursun. Destek lazım olursa yaz bana özelden.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmerAkdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar herkese,

Uzun zamandır aklımı kurcalayan ve forumda konusunu açıp açmama arasında çok gidip geldiğim bir mesele.. Kendimize ait dükkanda zaten var olan oto aksesuar işi yapan kardeşime ortak olup bu işi yapmak istiyorum (Kişiliği konusunda sıkıntı olmadığı için). Lakin bu sadece parça satıp, montajını yapmakla sınırlı kalmaması gerektiğini biliyorum. Fakat aklıma takılan sorular var ve siz değerli forum içerisindeki abilerimden veya kardeşlerimden fikir almak istiyorum.

1. X yazılım firması ile anlaşıp bayilik ile mi çalışayım? ( Bulunduğu çevrede yazılım yapan yer olduğu duymadım en yakını kartal veya bostancı sanayi )
    2. X firmalar ile anlaşma sağlayıp fiber parçalar satış ve montajı ya da ses ve görüntü sistemleri ile mi ilerleyelim?
    3. Ve aksesuar olarak görülen parçaları İstanbul'da nereden temin edebilirim?

Daha önceden bu işi yapmadığım bu tarz soruları sormak, araştırmak ve işin ehli kişilerden bilgi almak istiyorum. Forumda da bu konuda bilgili ve deneyimli insanlar olduğunu düşünüyorum.

Önerilerinizi, bilgi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum

Hepinize iyi hafta sonları, mutlu günler
    Tecrübe ve bilgin yoksa yazılım gibi teknik konulara girme derim. Çok gördük duyduk bayinin yaptığı yazılım sonrası Arap saçına dönen durumları. Fiber ıvır zıvır tarzı işlerde en kötü tedarikçinle papaz olur 1-2 parçalık bakiye mevzu olur fazla can yakmaz baş ağrıtmaz

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Paranı vadeliye yatır, sakın ticaret yapna
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güven çok thlikeli bir zehir insanın gözünü kör ediyor. ben de mali müşavirim milyonluk şirketin muhasebesinde görevliyim ama güvenince salıyorsun

Hiç uğraşma git 300 TL ver online bir program al. Ben bilsoft kullanıyorum her yerden erişim var, takibi kolay ve basit bir program.

Önce hesabını netleştir. Ortaklığını (sermaye şirketi olduğunu varsayıyorum) tescil ettir. Madem işletme okuyorsun mali işlerden kendin sorumlu ol.

Gelen giden ne varsa kayıt altına al. Ve daha önce de yazdım firmalar ile mutabakat yap ortaklık kurulduğunda alacağınız ve borcunuz ne kadar net olarak bil.

İlerleyen zamanda karşına olmadık borçlar çıktığında rahatsız olursun. Destek lazım olursa yaz bana özelden.
    Bu konularda çok hassas olacağım.

Tekrardan teşekkür ederim.

Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tecrübe ve bilgin yoksa yazılım gibi teknik konulara girme derim. Çok gördük duyduk bayinin yaptığı yazılım sonrası Arap saçına dönen durumları. Fiber ıvır zıvır tarzı işlerde en kötü tedarikçinle papaz olur 1-2 parçalık bakiye mevzu olur fazla can yakmaz baş ağrıtmaz

Zaten ben parayı vereyim bana dosyalarını, cihazı ver ben işe başlayayım tarzında bir düşüncem hiç olmadı. Gerekli eğitimi aldıktan sonra böyle bir işe girişmek isterim. Benimde görmek istediğim müşteri memnuniyetini karşımdakilere yansıtmak isterim. O yüzden birden bacadan düşer olmayacağını biliyorum ama tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paranı vadeliye yatır, sakın ticaret yapna

Vadeli hesaplarda gelen paranın bana yararı olmayacağını düşünüyorum açıkcası. Kazanacağım parayı sınırlamak yerine hakkımızda hayırlısını dileyip bir işe girişmek, ticarette bulunmak daha mantıklı geliyor bana. Risk almadan, cesaret göstermeden birşeylere sahip olabileceğimi düşünmüyorum.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parayı vadeye yatır en az 6 ay ortak olacağın mekanda işçi olarak çalış ondan sonra karar ver.

Sen 1 adamla ortak olacağını sanıyorsun ama asıl büyük ortak devlet olacak. Stopaj vergi sigorta vs.vs.

Günlük hasılatı akşam olunca şirket heabına yatırma işi hayal, faturasız aldığın malı satıp resmi hesaba yatırırsan hesabını zor verirsin.

İlla ortak olucam dersen seçimin bitmesini bekle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Parayı vadeye yatır en az 6 ay ortak olacağın mekanda işçi olarak çalış ondan sonra karar ver.

Sen 1 adamla ortak olacağını sanıyorsun ama asıl büyük ortak devlet olacak. Stopaj vergi sigorta vs.vs.

Günlük hasılatı akşam olunca şirket heabına yatırma işi hayal, faturasız aldığın malı satıp resmi hesaba yatırırsan hesabını zor verirsin.

İlla ortak olucam dersen seçimin bitmesini bekle.

Mal sahibi olduğumuz için sık sık yanında bulunuyorum zaten. Fakat dediğiniz gibi yanında çalışmak ayrı bir durum onu da konuşup anlaşılır.

Tabii ki de onların farkındayım seneler öncesinde babamın işletti hırdavatçı dükkanından bilgilerimiz var. Hepsini olaylar tam kesinleştiği zaman enine boyuna konuşup danışıp ona göre bir plan program yapma taraftarıyım. Şu anda birazda ön bilgi olsun istiyorum.

Bildiğim kadarıyla ürünlerin çoğunu faturalı olarak alıyor, faturasız malzeme aldığını görmedim. Ama ona da farklı bir çözüm bulunur elbet. Günlük kazancımızı cebimize koyup evimize gidersek paranın takibi oldukça zor olur.

Şu anda durum zaten onu gösteriyor. Piyasa çok durgun, gelen para gideni karşılamıyor. En azından kış mevsimi için öyle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değerli büyüklerimin bana önerdikleri şeyleri dikkate alacağım. Lakin forum üzerinde bu işlerle meşgul kimse yok mu yahu? Şu ürünleri şuralardan temin edebilirsin yada bizde böyle başladık şöyle şöyle devam ettik tarzında ön ayak olabilecek kişiler? Bilgi ve birikimler paylaştıkça güzeldir, beni ve bu işe girmek isteyen arkadaşlarımızı da bilgilendirirseniz çok güzel olur

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu piyasada riskli bir yatırım olur bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragstar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu piyasada riskli bir yatırım olur bence

Dediğiniz gibi oldukça riskli bir iş olur. Ben hem ön bilgi almak istiyorum hem de en azından yapan kişiler var ise onların deneyimlerinden yararlanıp bir yol çizmek istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim fikrim yapmak istediginiz iste bi sure bi yerde calisip ondan sonra kendiniz o isi acmaniz yonunde . Benimde aklimda olan bazi seyler var ben yaza kadar bekleme karari aldim .

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devletin verdiği teşvikleri takip edin. Kardeşimde yeni dükkan açtı, 30 yaşın altında olduğu için genç girişimci sayılıyor ve 30 yaşına kadar bağkur ödemesi yapmayacak, ayrıca 75000tl'ye kadar gelir vergisinden muaf şimdilik. Bu prosedürleri bilen biriyle görüşün.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

bluestain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuya yazan herkes doğru olanı söylemiş zamanında bu işleri yapmış birisi olarak bende birşeyler söyleyeyim.
    iş yeri tabelamız da hala aksesuar yazısı durmakta 3 senedir aksesuar alıp satmıyoruz ana işimiz de aksesuar olmadığı için çok ta önemsemiyoruz kendi ürününü alıp gelen olursa montaj yapıyoruz satış olayını bırakmamızın sebebide internetle mücadele edemiyorsun senin aldığın ürünün aynısını vatandaş sana geliş fiyatından bazen daha da ucuza satıyor haliyle birçok insan internetten almayı tercih ediyor.
    bunun yanında üründe çıkması muhtemel sıkıntılar da eklenince keyfinde kaçıyor düzgün parada kazanamıyorsun.
    ama ben büyük yatırım yaparım bu işi büyük oynarım dersen para kazanılır tabi şuanki piyasada değil.
    ayrıca sattığın her ürünle ilgili bilgi sahibi olmalısın hepsinin montajını kendin de yapabilmelisin başkalarına güvenmemelisin ( bence en önemli kısım da bu )
    hakkında hayırlısı olsun eğer çok detaylı bilgi istersen özelden telefonunu yaz müsait olduğumda arar bilgilendiririm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enes_srb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim fikrim yapmak istediginiz iste bi sure bi yerde calisip ondan sonra kendiniz o isi acmaniz yonunde . Benimde aklimda olan bazi seyler var ben yaza kadar bekleme karari aldim .

Dediğinize katılıyorum. Sevdiğim işleri hızlı bir şekilde öğrenip, kendimi geliştirdiğimi biliyorum. Ortak olacağım arkadaşın yanında bir müddet çalışırım tabii ki de öğrenecek şeylerim var. Yarın ne olacağını meçhul birşeylerin bilgisine sahip olmam gerektiğinin farkındayım. Benim içinde durum aynı şekilde gözüküyor. X kişilere kazandırmak yerine ben kazanayım diye düşünüyorum ama şu anki piyasada oldukça zor gözüküyor.

Alıntı kado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devletin verdiği teşvikleri takip edin. Kardeşimde yeni dükkan açtı, 30 yaşın altında olduğu için genç girişimci sayılıyor ve 30 yaşına kadar bağkur ödemesi yapmayacak, ayrıca 75000tl'ye kadar gelir vergisinden muaf şimdilik. Bu prosedürleri bilen biriyle görüşün.

Bu konuyu bilmiyordum. Girişimcilik dersimiz vardı, kosgeb proje istemişti proje hazırlamıştık ama hocamız böyle şeylerden bahsetmemişti. Bilgilendirdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim.

Alıntı bluestain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuya yazan herkes doğru olanı söylemiş zamanında bu işleri yapmış birisi olarak bende birşeyler söyleyeyim.
    iş yeri tabelamız da hala aksesuar yazısı durmakta 3 senedir aksesuar alıp satmıyoruz ana işimiz de aksesuar olmadığı için çok ta önemsemiyoruz kendi ürününü alıp gelen olursa montaj yapıyoruz satış olayını bırakmamızın sebebide internetle mücadele edemiyorsun senin aldığın ürünün aynısını vatandaş sana geliş fiyatından bazen daha da ucuza satıyor haliyle birçok insan internetten almayı tercih ediyor.
    bunun yanında üründe çıkması muhtemel sıkıntılar da eklenince keyfinde kaçıyor düzgün parada kazanamıyorsun.
    ama ben büyük yatırım yaparım bu işi büyük oynarım dersen para kazanılır tabi şuanki piyasada değil.
    ayrıca sattığın her ürünle ilgili bilgi sahibi olmalısın hepsinin montajını kendin de yapabilmelisin başkalarına güvenmemelisin ( bence en önemli kısım da bu )
    hakkında hayırlısı olsun eğer çok detaylı bilgi istersen özelden telefonunu yaz müsait olduğumda arar bilgilendiririm

Tabii ki de konuya yazan herkesin ortak noktası şu andaki piyasada yapılacak iş olsa bile hem maliyet hemde risk açısından oldukça yüksek olduğunu söylüyor. Ve bende en azından seçimler sonrasına kadar bekleme kararı aldım.

İnternet üzerinden birçok ürünü araştırıyorum. Her ne kadar kalite farkı olsa da kullanacak insanlara bunu anlatmak oldukça zor. Dediğiniz gibi internet ile baş edebilmek çok zor. Belki konteyner ile çektiği malı satıyor ve birden fiyat indiriyor. Onlara kafa tutmak oldukça güç.

Şu anda zaten montaj yapılıyor. Elektrik işlerine de bakılıyor. Ben araç gizli özellikleri vs. işlerine de bakmak istiyorum, kendi aracımda deneye deneye kaplama işini de yapmak istiyorum. Gelsin parça satayım mantığı ile bakmıyorum bu işe hiçbir zamanda bakmadım. Ancak işi yapmış bir kişinin bu detayları vermesi bu konularda daha dikkatli olmam gerektiğini, daha çok üzerinde durmam gerektiğini gösteriyor. Tekrardan teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanlarla uğraşmak zor, illa bir şey yapacağım diyorsan e-ticaret'e yönel.

yakın zamanda yaşadığım örneği anlatayım, bir iş aldık. işin yarı parasını aldım. Adama 30 gün sonra işin biter dedim, malzemenin parasını ödedim,

Koskoca geri zekalı fabrika çalışanları kapaklarımı üretemedi bir türlü adamın işini sırf bu yüzden 20 gün geç bitirdim.

Adam laf söyleye söyleye bitiremedi, haklı mı ? sonuna kadar haklı. İşi teslim ettim o olmadı bu olmadı dedi ok dedik. Ne dese yaptık.

En son fabrikasına 2 dolap yaptım onu da bana kitledi cezanızı kestim diye. Hoop al sana ummadığın maliyet.

sen bir de araç işi diyorsun, hadi ben 2 metre dolabı komple sıfırdan yapsam maliyetim belli. Geldi sana parçası pahalı bir araba, özellik elektronik vs kurcalarken bozuldu, belki zaten bozuktu bilmiyorsun. ne yapacaksın ? Uğraş dur.

Sıkıntı yaşarsın, girişimciliğini takdir etmekle birlikte sana önerim. Kosgeb kursuna git, güzel bir proje hazırla, ve yapmayı planladığın işte bir süre çalış.

Çünkü işin içine girince dışarıdayken bilmediğin çook fazla şey çıkacak. Bir sürü iş yapmış bir abin olarak söylüyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler