User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 20 ile 27 arası

Konu: İş kurma hakkında bilgi (Oto Aksesuar);

BRKBRDL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bin bilsen bir bilene sor mantığıyla yazacağım. Çoğu yazılım firması zaten İstanbul merkezli belki aynı yakada olmayan firmanın bayiliğini alabilirsiniz. Onun yerine yaptığınız işleri youtube instgram gibi yerlerde paylaşıp basit facebook instgram araba gruplarına üyelikle daha çok kişiye daha kısa yoldan hitap edebileceğinizi düşündüm... Gizli özellik yaparken beyne hasar verenleri filan hatırlıyorum. Vagcom da Kess Ktag Cmd derken yazılım işi orjinal kablolar ve lisanslarla hem çok maliyetli hemde riskli. Yinede siz bilirsiniz

OmerAkdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanlarla uğraşmak zor, illa bir şey yapacağım diyorsan e-ticaret'e yönel.

yakın zamanda yaşadığım örneği anlatayım, bir iş aldık. işin yarı parasını aldım. Adama 30 gün sonra işin biter dedim, malzemenin parasını ödedim,

Koskoca geri zekalı fabrika çalışanları kapaklarımı üretemedi bir türlü adamın işini sırf bu yüzden 20 gün geç bitirdim.

Adam laf söyleye söyleye bitiremedi, haklı mı ? sonuna kadar haklı. İşi teslim ettim o olmadı bu olmadı dedi ok dedik. Ne dese yaptık.

En son fabrikasına 2 dolap yaptım onu da bana kitledi cezanızı kestim diye. Hoop al sana ummadığın maliyet.

sen bir de araç işi diyorsun, hadi ben 2 metre dolabı komple sıfırdan yapsam maliyetim belli. Geldi sana parçası pahalı bir araba, özellik elektronik vs kurcalarken bozuldu, belki zaten bozuktu bilmiyorsun. ne yapacaksın ? Uğraş dur.

Sıkıntı yaşarsın, girişimciliğini takdir etmekle birlikte sana önerim. Kosgeb kursuna git, güzel bir proje hazırla, ve yapmayı planladığın işte bir süre çalış.

Çünkü işin içine girince dışarıdayken bilmediğin çook fazla şey çıkacak. Bir sürü iş yapmış bir abin olarak söylüyorum.
    Dediklerinizde sonuna kadar haklısınız. Ortak olacağım arkadaşın başına geldi. Farı kırıkmış arkadaş ampülü bağlarken elinde kalmış. Sen yaptın alıcaksın muhabbetine girmiş ee mecbur almış.

Aslında bir projem var lakin bu proje oldukça yüksek maliyetli oldu benim için. Hizlandir.com adı altında. Otomobil performans parçaları online satışı projesiydi. Lakin bu proje için kendimce çıkardığım maliyet oldukça yüksekti. Firmalarla anlaşma yapsam isteyecekleri rakamları kestiremedim. Ürünlerini benim sitemde satmak, bu proje için reklam masrafı vs. derken oldukça fazlaydı. Alan adı hala bende. Satılığa çıkarttım fakat sonuç ne olur bilmiyorum. Ne yapabilirim onuda bilmiyorum. Tekrar tekrar teşekkür ederim size

Alıntı BRKBRDL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bin bilsen bir bilene sor mantığıyla yazacağım. Çoğu yazılım firması zaten İstanbul merkezli belki aynı yakada olmayan firmanın bayiliğini alabilirsiniz. Onun yerine yaptığınız işleri youtube instgram gibi yerlerde paylaşıp basit facebook instgram araba gruplarına üyelikle daha çok kişiye daha kısa yoldan hitap edebileceğinizi düşündüm... Gizli özellik yaparken beyne hasar verenleri filan hatırlıyorum. Vagcom da Kess Ktag Cmd derken yazılım işi orjinal kablolar ve lisanslarla hem çok maliyetli hemde riskli. Yinede siz bilirsiniz
    Öncelikle cevapladığınız için teşekkür ederim.

Sancaktepe/Yenidoğan mevkiinde yazılım yapan veya gizli özellik açan kimse olmadığı için öyle bir düşünceye girdim. Dediğiniz gibi oldukça riskli bir iş. Öneriniz için teşekkür ederim.

sahnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle genç yaşta girişimcilik yapma hevesinizi takdir ediyorum.Fakat ülkedeki ekonomik durumlar ***** dolar / Euro kuru sürekli dalgalı hemen hemen herşey dışardan geliyor bu durumda 2 parti malzeme arasında büyük fiyat farkları ortaya çıkabilir.Ayrıca bölgenizin sosyoekonomik tarafını da arastırmanızı tavsiye ederim o bölgede bu işe para ayıracak insan sayısı nasıldır.Son olarak da ortak olmak istediğiniz arkadaşınız akraba mı yok sa tanıdık mı?

Eğer akrabaysa ben ticaret yapmama taraftarı olurdum.
    Akraba değilse ve iyi çalışan bi işletmeyse neden ortak alıp kar oranını düşürmek istesin?
    LASTİK YAK RUHUNU DEĞİL...

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sahnnn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle genç yaşta girişimcilik yapma hevesinizi takdir ediyorum.Fakat ülkedeki ekonomik durumlar ***** dolar / Euro kuru sürekli dalgalı hemen hemen herşey dışardan geliyor bu durumda 2 parti malzeme arasında büyük fiyat farkları ortaya çıkabilir.Ayrıca bölgenizin sosyoekonomik tarafını da arastırmanızı tavsiye ederim o bölgede bu işe para ayıracak insan sayısı nasıldır.Son olarak da ortak olmak istediğiniz arkadaşınız akraba mı yok sa tanıdık mı?

Akraba değilse ve iyi çalışan bi işletmeyse neden ortak alıp kar oranını düşürmek istesin?
    Anladığım kadarıyla ortak olmak istenen işletme bı arkadaşların kiracısı, bana çok iç açıcı gelmedi bu durum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sahnnn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Birşeyleri başarabilmek için bazı riskleri göze almam gerektiğini farkına vardım. Lise döneminde fark ettiğim bir şey var x bir ticaret faaliyetinin içinde olmayı sevdiğim. Tanıdığımız hırdavat toptancısının yanında lise döneminde bunu anladım. Fakat çevremde tanık olduğum olaylar doğrultusunda o sektörden oldukça korkuyorum. Bunun yanında otomobillere olan ilgim alakam ile ticareti birleştirip hazır böyle bir fırsat varken değerlendirmek istedim. Asıl projem bir önceki cevabımda söylediğim " hızlandır.com " idi. Fakat oldukça yüksek maliyetler ve bu işin Dolar/Euro ile dönmesi beni o işten geri çevirdi.

İşletmenin bulunduğu muhit aman aman bir yer değil. Belki bilirsiniz Sancaktepe'yi. İşletmeyi büyütmek için bir çok düşüncem vardı lakin forumdaki yaşça büyük kişilerin benimle paylaştıklarıyla birlikte şu anlık bunu erteliyorum. En azından seçimler sonrasına kadar.

Akraba ile asla ama asla ( büyük konuşmamak gerek Allah öyle bir şey yazdıysa olur ama yazdıysa bozsun ) ortaklık düşünmem.
    Şirket şu anda kurulu ve aktif olarak çalışıyor. Ben oraya ortak olacağım. Dükkan şahsımıza ait.

Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla ortak olmak istenen işletme bı arkadaşların kiracısı, bana çok iç açıcı gelmedi bu durum.
    Açıkçası dükkanın şahsımıza ait olması beni daha çok cesaretlendi. Arkadaş bırakıp giderse öyle bir düşüncesi olursa ben bu işi devam edebilirim diye düşünüyorum.

Ama sizin de önerdiğiniz gibi bu durumu erteleme kararı aldım.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmerAkdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence gir, borçlanmadan cebindeki kadarıyla gir. Daha hiç bir sorumluluğun yokken(bakmakla yükümlü olduğun aile vs. gibi), tam batmayı öğrenip tecrübe kazanacak yaştasın. Kazık ye, dolandırıl, çekler elinde patlasın, ödeme günlerini kaçır vs. olabilecek en kötü senaryoyu deneyimlemeyebilmek için en uygun dönemdesin ve bunun için ödeyeceğin bedel karşısında kimse aç kalmayacak peşine bankalar takılmayacaK vs. Bu yaşta batıracağın para 30 yaşında batıracağından çok daha ufak olur ama para ve insan ilişkilerinde aynı deneyimi kazanırsın. Birde çıkacağın yeri iyi kestirmen lazım, onun dışında gir büyütürsen büyür, batarsanda az paraya çok tecrübe kazanmış olursun ama bu deneyimin sayesinde 30 yaşında tekrar kendi işini kuracağın zaman çok daha tecrübeli olursun. Bence bir terazi yap sağ tarafa koyacağın parayı, sol tarafa da olabilecek en kötü senaryoda kazanacağın deneyimi koy değer dersen gir.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence gir, borçlanmadan cebindeki kadarıyla gir. Daha hiç bir sorumluluğun yokken(bakmakla yükümlü olduğun aile vs. gibi), tam batmayı öğrenip tecrübe kazanacak yaştasın. Kazık ye, dolandırıl, çekler elinde patlasın, ödeme günlerini kaçır vs. olabilecek en kötü senaryoyu deneyimlemeyebilmek için en uygun dönemdesin ve bunun için ödeyeceğin bedel karşısında kimse aç kalmayacak peşine bankalar takılmayacaK vs. Bu yaşta batıracağın para 30 yaşında batıracağından çok daha ufak olur ama para ve insan ilişkilerinde aynı deneyimi kazanırsın. Birde çıkacağın yeri iyi kestirmen lazım, onun dışında gir büyütürsen büyür, batarsanda az paraya çok tecrübe kazanmış olursun ama bu deneyimin sayesinde 30 yaşında tekrar kendi işini kuracağın zaman çok daha tecrübeli olursun. Bence bir terazi yap sağ tarafa koyacağın parayı, sol tarafa da olabilecek en kötü senaryoda kazanacağın deneyimi koy değer dersen gir.

Aslında pekte öyle değil. Şu anda çocukluğumdan beri ( lise döneminden beri hala daha çocuğum ) birlikte olduğum, sevdiğim kız ve ailesi benden artık bir şeyler bekliyor. Aslında birçok noktaya yetebilmek bir yandan büyük oynayıp büyük risk almak isterken diğer yandan atacağım adımı sağlam ve emin şekilde atmak istiyorum.

Kendim yaşamadığım sürece deneyim kazanamayacağımı biliyorum fakat yakın aile dostumuzun çektiği sıkıntıları oldukça dikkatli bir şekilde izliyorum. Eşi ile birlikte patlayan çekleri ödemek için yırtınıyorlar. Büyük bir meblada çeklerinin patladığını biliyorum Allah yardımcıları olsun. Ben kendimde şu avantajı görüyorum kendi babam da dahil olmak üzere çevremi gözlemleyebilme ve ticaretin içinde olabilme şansım oldu. O yüzden şu anda o riski göze alamam maalesef.

Tekrardan düşüncelerini benimle paylaştığın için teşekkür ederim

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmerAkdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aslında pekte öyle değil. Şu anda çocukluğumdan beri ( lise döneminden beri hala daha çocuğum ) birlikte olduğum, sevdiğim kız ve ailesi benden artık bir şeyler bekliyor. Aslında birçok noktaya yetebilmek bir yandan büyük oynayıp büyük risk almak isterken diğer yandan atacağım adımı sağlam ve emin şekilde atmak istiyorum.

Kendim yaşamadığım sürece deneyim kazanamayacağımı biliyorum fakat yakın aile dostumuzun çektiği sıkıntıları oldukça dikkatli bir şekilde izliyorum. Eşi ile birlikte patlayan çekleri ödemek için yırtınıyorlar. Büyük bir meblada çeklerinin patladığını biliyorum Allah yardımcıları olsun. Ben kendimde şu avantajı görüyorum kendi babam da dahil olmak üzere çevremi gözlemleyebilme ve ticaretin içinde olabilme şansım oldu. O yüzden şu anda o riski göze alamam maalesef.

Tekrardan düşüncelerini benimle paylaştığın için teşekkür ederim
    Son bir şey yazayım; batmam diyorsan girme Her zaman işler ters giderse diye kenarda para tut ve hesaplarını en kötüsü üzerinden yap. Ben teşekkür ederim.
    123d

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler