User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
98 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Kedi savar

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayvan severler bu konuda çok hassas ve bence diğer insanlara bu konuda saygusızlık yapıyorlar, benim anlamadığım bir konu var herkes hayvanlarla iç içe olmak zorunda değil etrafında yemek yediği yerde, alışveriş yaptığı yerde ne biliyim sokak harici mekanlarda etrafında hayvanların olmasını istemeyebilir korkabilir tiksinebilir yani bu insanlara tepki göstermek bence çok anlamsız çünkü bu insanlar hayvanlara zarar vermiyor.. mesela ben köpeklerden çok korkuyorum gerçekten bazen gece sokakta yürürken karşılaşırsam havlarsa falan nefesim kesiliyor fobim var diyemiyorum ama korkuyorum ve biliyorumki korkarsam üzerime gelecek ve o anda korkumu engelleme gibi bir durumum yok sokakta hayvanlarını tasmasız gezdiren insanlar var köpeği gelip beni kokluyor yalıyor ettafımda dolanıyor benim için gerçekten çok zor bir durum yanımdan alırmısınız dediğimde bi şey yapmaz diyorlar şimdi burada saygısızlık yapan düşüncesiz insan benmi oluyorum? Veya babanemlerin sitesinde bir sürü sokak köpeği var dedemin sürekli yemek verdiği bi tanesi dedemi arabadan inerken bacağından ısırıp çekti adamın beli sakat kaldı dedem korkmuyordu böyle bir olay yaşadı bence bunun sevip sevmemekle alakası yok hayvandır be yapacağı belli olmaz,bide bu site içindeki köpekleri besleyen bir sürü insan var ve köpekler otoparkı mesken etmiş vazıyette köpeklerden korkan bir insan için o arabayı o otoparka park edip evine yürümek ne kadar zor anlayamaz kimse ben o sitede otursam ve site toplantısında bu konuyu açsam herkes üzerime üşüşürdü çünkü ben hayvanlardan korkuyorum ve benim o sitede yaşamaya hakkım yok istemiyorsam başka siteye taşınmalıyım açıkçası bu bana çok büyük bir saygısızlık olarak geliyor. Kimse hayvanlara zarar vermesin zarar verenler cezalandırılsın hayvanların hakları korunsun ama hayvanlara hiçbir şey yapmayan sadece etrafında yaşam alanında bulunmasını istemeyen insanlarada anlayış göstermek saygısızlık yapmamak gerekir. Oooo hayvanlardan mı korkuyorsun bişey yapmaz yaaa hayvandan mı korkulur diyerek dalga geçmemek lazım ben bu konuda çok doluyum ve mağlesef günümüz şartlarında gerçekten çok sıkıntı yaşıyorum babam bile bilerek babaneme gittiğimizde zorla tek başıma otoparka koymamı istiyor tek başıma bi tarafıma kaçırarak yürüyorum
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz veya yakınınız çözümü garanti olmayan bir duruma düşer/hastalığa yakalanırsanız anlarsınız.
    Öncelikle geçmiş olsun umarım hastalık veya fobi her ne durumsa bir an önce yenebilirsiniz ve çok daha iyi olursunuz dualarım sizinle bu konu değil demek istediğim.

Maalesef bunlardan var demek hiç hoş değil ben size bir şey öğretecek değilim ama bu dünya sizin vey yakınınız için yaratılmadı o kedinin köpeğin yılanın akrepin hepsinin bu dünya da hakkı var ve biz insanlar onların doğal alanlarını katlediyoruz kediler özellikle gayet sakin ve sıkıntısız insanla iç içe yaşayabilen bir cins maalesef bunlardan var demek yerine durumu açıklayıp nasıl olabilir deseydiniz size tavsiye verebilirdim.

Ayrıca her türlü kedi/köpek savar o hayvanlara acı çektirerek uzaklaştırıyor frekans ayarı yüzünden çok ciddi rahatsız olup açı çekerek gidiyorlar bu bir vahşettir umarım bu yöntemi deneyen herkes bir gün kulak basıncı ağrısı çeker.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ChuckBartowsKi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun umarım hastalık veya fobi her ne durumsa bir an önce yenebilirsiniz ve çok daha iyi olursunuz dualarım sizinle bu konu değil demek istediğim.

Maalesef bunlardan var demek hiç hoş değil ben size bir şey öğretecek değilim ama bu dünya sizin vey yakınınız için yaratılmadı o kedinin köpeğin yılanın akrepin hepsinin bu dünya da hakkı var ve biz insanlar onların doğal alanlarını katlediyoruz kediler özellikle gayet sakin ve sıkıntısız insanla iç içe yaşayabilen bir cins maalesef bunlardan var demek yerine durumu açıklayıp nasıl olabilir deseydiniz size tavsiye verebilirdim.

Ayrıca her türlü kedi/köpek savar o hayvanlara acı çektirerek uzaklaştırıyor frekans ayarı yüzünden çok ciddi rahatsız olup açı çekerek gidiyorlar bu bir vahşettir umarım bu yöntemi deneyen herkes bir gün kulak basıncı ağrısı çeker.
    Siz ve sizin gibiler bırakın tavsiye vermeyi, bir şey yazmazlarsa daha iyi olur.
    Ben sıkıntımı dile getirip, çözüm sordum, gelen "hayvansever" cevaplarına bak, çay demle.......
    Soruma cevap olmayacak şeyler yazanlarda mesaj kalabalıklığı yapmasın. Siz bir konu açsanız, sorunuz dışında cevaplar gelse hoş olur mu?
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ChuckBartowsKi kullanılan aletin basınç ile yakından bir alakası yok. Basınç ve ses çok farklı terimler. Köpek düdükleri de aynı prensip ile çalışır, bu aletler yüksek tiz ses çıkararak çalışıyor ve sandığın gibi bir acı çekme durumu yok. Ben henüz acı çekerek uzaklaşan köpek görmedim, hatta İYTE'de ( İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü) çeşitli yerlerde bu aletler var ve altında uyuyan köpekler de var. Kısacası köpekler tanımadığı bir sese tepki veriyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ChuckBartowsKi kullanılan aletin basınç ile yakından bir alakası yok. Basınç ve ses çok farklı terimler. Köpek düdükleri de aynı prensip ile çalışır, bu aletler yüksek tiz ses çıkararak çalışıyor ve sandığın gibi bir acı çekme durumu yok. Ben henüz acı çekerek uzaklaşan köpek görmedim, hatta İYTE'de ( İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü) çeşitli yerlerde bu aletler var ve altında uyuyan köpekler de var. Kısacası köpekler tanımadığı bir sese tepki veriyorlar.
    Zaten bu aletler kedi-köpek eğitim aracı olarak da geçiyor. Verdiğin komuta uymazsa, bu sesi duyuruyorsun hayvana, hayvan da o komuta uymasını öğreniyor. Kutusunda öyle yazıyor.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu konuyu okuduğumda, hayvansevermis gerçek hayvanseverler ve hayvansevermis gibi davrananlar olduğunu gördüm, gerçek hayvanseverler durumu anlayışla karşılayıp çözüm önerirken diğerleri körü körüne düşüncelerini savunuyorlar..

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G.U.Z. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu konuyu okuduğumda, hayvansevermis gerçek hayvanseverler ve hayvansevermis gibi davrananlar olduğunu gördüm, gerçek hayvanseverler durumu anlayışla karşılayıp çözüm önerirken diğerleri körü körüne düşüncelerini savunuyorlar..
    Üşüşecekler diye başta çok yazmak da istemedim işte ama benzer görüşler olduğunu görmek sevindirici.

Hayvanseverlikle başkalarının haklarına tecavüzü karıştırıyor bazı insanlar maalesef. "Sözde" hayvansever diyorum kendilerine.

İşte yok insanlığımdan utanıyorum, bunlar nasıl insanlar falan gibi söylemler...

Kediden köpekten korkup yola atlayan ezilen çocuk haberi var diyorum, onu bile cımbızlayıp başka yerinden anlayıp "insana saldırma değil insanların saldırdığı haberler var" diyor vatandaş. Sanki biz onu tasvip ediyoruz.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayvan severler bu konuda çok hassas ve bence diğer insanlara bu konuda saygusızlık yapıyorlar, benim anlamadığım bir konu var herkes hayvanlarla iç içe olmak zorunda değil etrafında yemek yediği yerde, alışveriş yaptığı yerde ne biliyim sokak harici mekanlarda etrafında hayvanların olmasını istemeyebilir korkabilir tiksinebilir yani bu insanlara tepki göstermek bence çok anlamsız çünkü bu insanlar hayvanlara zarar vermiyor.. mesela ben köpeklerden çok korkuyorum gerçekten bazen gece sokakta yürürken karşılaşırsam havlarsa falan nefesim kesiliyor fobim var diyemiyorum ama korkuyorum ve biliyorumki korkarsam üzerime gelecek ve o anda korkumu engelleme gibi bir durumum yok sokakta hayvanlarını tasmasız gezdiren insanlar var köpeği gelip beni kokluyor yalıyor ettafımda dolanıyor benim için gerçekten çok zor bir durum yanımdan alırmısınız dediğimde bi şey yapmaz diyorlar şimdi burada saygısızlık yapan düşüncesiz insan benmi oluyorum? Veya babanemlerin sitesinde bir sürü sokak köpeği var dedemin sürekli yemek verdiği bi tanesi dedemi arabadan inerken bacağından ısırıp çekti adamın beli sakat kaldı dedem korkmuyordu böyle bir olay yaşadı bence bunun sevip sevmemekle alakası yok hayvandır be yapacağı belli olmaz,bide bu site içindeki köpekleri besleyen bir sürü insan var ve köpekler otoparkı mesken etmiş vazıyette köpeklerden korkan bir insan için o arabayı o otoparka park edip evine yürümek ne kadar zor anlayamaz kimse ben o sitede otursam ve site toplantısında bu konuyu açsam herkes üzerime üşüşürdü çünkü ben hayvanlardan korkuyorum ve benim o sitede yaşamaya hakkım yok istemiyorsam başka siteye taşınmalıyım açıkçası bu bana çok büyük bir saygısızlık olarak geliyor. Kimse hayvanlara zarar vermesin zarar verenler cezalandırılsın hayvanların hakları korunsun ama hayvanlara hiçbir şey yapmayan sadece etrafında yaşam alanında bulunmasını istemeyen insanlarada anlayış göstermek saygısızlık yapmamak gerekir. Oooo hayvanlardan mı korkuyorsun bişey yapmaz yaaa hayvandan mı korkulur diyerek dalga geçmemek lazım ben bu konuda çok doluyum ve mağlesef günümüz şartlarında gerçekten çok sıkıntı yaşıyorum babam bile bilerek babaneme gittiğimizde zorla tek başıma otoparka koymamı istiyor tek başıma bi tarafıma kaçırarak yürüyorum
    İşte keşke konudaki bazı arkadaşlar da bu ayrımı yapabilse.

Killah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fobisi olana zaten bir sey soyleyen yok.

Binanin kapisinda yemek bekleyen kedilerin size ne gibi bir zarari olabilir bunun izahatini yapar misiniz?

Ben kendime, çocuğuma, eşime, anneme, babama biri mi saldıracak, tırmalasa ne olacak vs. diye düşünmek zorunda değilim.

Bu şekilde bir söylem, kusura bakmayın ama Türkiye gibi bir ülkede kale alınamaz zira günümzde size, eşinize veyahut çocuğunuza (Allah korusun) bir kedinin saldırma ihtimali, bir insanın saldırma ihtimalinden çok çok daha az. Bana ne zarar gelecek diye endişelenmeniz gereken canlılar, emin olun ki kapınızda iki lokma yiyecek bekleyen zavallılar değil.

Kimse, kimseyi kayıtsız şartsız sevmek durumunda değil fakat aaynı havayı soluyup, aynı dünyayı paylaştığınız her canlıya saygı duymak durumundasınız. Bunun da insanlaştırmak ile uzaktan yakından ilgisi yok. İnsan olmak ile ilgisi var.
    Alıntı BarKing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konu gereginden fazla kirici olmaya basladi, gerek yok...

Uygun bir alet bulabildiniz mi? Ozellikleri vs merak ettim
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu gereginden fazla kirici olmaya basladi, gerek yok...

Uygun bir alet bulabildiniz mi? Ozellikleri vs merak ettim
    Dazer marka gerçekten iyi gibi ama pahalı. 250 TL civarı.
    Ben şimdilik 20 TL'lik bir ürün aldım, gittiği yere kadar gitsin. Sonra ibre Dazer olacak gibi.
    Ürünü aldım ama deneyemedim, kedi de yılbaşı tatiline gitti galiba
    Okumadan imzalamam.....

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada bazi arkadaslara gercekten soylenecek bir sey yok adam kapısındaki 2 tane kedinin yedigi tabaga takiliyor gelmis bide bize salliyor. Hala ayni sekilde soyluyorum sizin gibileri görünce insanligimi sorguluyorum ve kendi adima buraya attigim son post bu. Fobisi olan arkadaşa ayni sekilde gecmis olsun dileklerimi iletiyorum ve pskolojik tedavi almasi konusunda bir kere daha fikrimi beyan ediyorum. Herkesin kendine duyulmasını istedigi saygiyi nefes alan tum canlilalara gostermesi dilegi ile.

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bende konuyu okudum yazacaktım ama bir türlü kısmet olmadı bende yazıyım bişeyler bari.

Hayvanları severim genelde ayırt etmem. Ama evde falan bakmak falan bana uzak şeylerdi.

Gel görki şuan evde iki tane kedi var ve gece gelip yüzümde uyuyorlar Sabah kalkıp boklarını temizliyorum.

Adam bir konu açmış bilgi istemiş hemen duyar kasmaya panter emel modlarına girmeye gerek yok.

Bence belediyelerin bu işe el atıp başı boş hayvanları düzgün bir şekilde kısırlaştırması en güzeli olacaktır.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün gece yılbaşı muhabbetinden dönerken evin önünden geçtim , bizim giriş katı bizim camlara bir köpek bakıyor oturmuş girişte.. İlk defa gördüm köpeği buralarda.. Köpek beni görür görmez sanki o baktığı evdeki köpeğin sahibi olduğumu anladı.Arkamdan koşmaya başladı.Başta sahipli sandım sonra baktım kısırlaştırılmış küpeli sokak köpeği.Park ettim beraber eve yürüdük.Sonra o bekledi dışarıda benim köpeği çıkardım tanıştılar oynadılar sonrası ise çok hüzünlü ne yazık ki..

Almam imkansızdı.. çünkü kendime sözüm var kendimi tutacam eve başka köpek almayacam diye , kendimi biliyorum 1-2 tane ile kalmaz o.. Bütün gece o köpeğin son bakışlarını düşündüm çok üzüldüm sokakta yaşamak o kadar zor ki... Sabah çıktığımda yoktu , ömrü uzun olsun..
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kedi fobisi olan bir kadın Zahide Yetiş adlı programda izleyin isterseniz

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fobilerin en kralını çeken bir adam olarak ben anlatayım.. Yüksekten korkmam,karanlıktan korkmam,süratten korkmam,virajdan korkmam ama çay dan korkarım .. elim ayağım birbirine dolanıyor yakınıma çay gelince... bi yere gittiğimizde de çekiyorum hep benim yakınımda dolanıyor çaycı..

Ama şimdi bir tedavi alıyorum Ankara'da bir klinikte. sanırım önüne geçip bu saçma korkumu yeneceğim...şimdiden rahatladım biraz..

Sizinde öyle bir alete para bağlamaktansa sorunun köküne inip bir kaç terapi ile bu sorunu çözmeniz çok çok daha mantıklı olabilir...
    26 aralıkta bunu yazmışım. Bugün 10 ocak ve ben bugün çay taşıdım.. hemde kendim doldurdum .. tamamen gitmiş değil korkum ama bir adım attım en azından... Şarkı sözünde ki gibi.. "korktuğuın kadar razısın"... Darısı diğer fobileri olan arkadaşların başına..

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baktığım kediler evlere giriyormuş, aracının üzerine çıkıyormuş. Sinirlenip yanlış yapmak da istemiyorum.
    Varsa uyguladığınız bir çözüm paylaşın lütfen.
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sitenin girişinde klubeler var.önlerinde mama su kabı var içlerinde her türlü konfor sağlanmış durumda ama onlar gelip ısrarla benim motorun selesinde uyuyorlar.Yetmiyor işeyip bölge belirliyorlar puştlar.çantamda kumaş taşıyorum koltuğa serip yıkamaya öyle götürüyorum motoru keşke hiç olmasa çok daha mutlu olurum ama ne yapalım.
    Çoğu zaman sabahları ben kaldırıyorum kalk işe gidicem diye okadar da rahat puştlar
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

YunuscanVg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önceki sayfalarda yazılmıştı galiba sirke koyun ufak bi kap içinde arabanın altına işe yarıyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler