User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
58 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kpss 2017

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kpss 2017

Aramızda hazırlanan ya da hazırlanacak olan var mı ? Ben sadece gkgy sınavına hazırlanayım diyorum,bilgilerim taze sayılır. Tek korkum her zaman ki gibi siyaset koltuğundan mülakatla kişilerin atanması. Sizce bu korkuyu yenelim mi ? Yoksa başka ufuklara yelken mi açalım ? Hala bir baltaya sap olamadık iş bulamıyoruz.

80+ Puan'a sahip olmak lazım herhalde basit memurluk kurumları için.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Psikolojik danışmanlık ve Rehberlik alanından giriyorum bu yıl inşallah atanacaz zor koşullara rağmen, Allah hepimizin yardımcısı olsjn

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KPSS ile geleceğinizi ipoteklemeyin derim.Belirsiz bir süreç için çok fazla emek istiyor,yıpratıyor.Bu sene 85 aldın olmadı,seneye 90 alırsan olur,gibi öngörü bile yok.Onun yerine zamanınızı dil öğrenmeye harcayın.Yapmak istediğiniz işin yurt dışı kursları vs. varsa onlara katılın.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

delta0o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siz mali müşavirlik staj başlatmaya hazırlanıyordunuz bıraktınızmı
    TeKS@S

memincbn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah yardımcısı olsun hazırlananların. Hazırlanması bi dert, atanması ayrı bi dert. Zor

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aramızda hazırlanan ya da hazırlanacak olan var mı ? Ben sadece gkgy sınavına hazırlanayım diyorum,bilgilerim taze sayılır. Tek korkum her zaman ki gibi siyaset koltuğundan mülakatla kişilerin atanması. Sizce bu korkuyu yenelim mi ? Yoksa başka ufuklara yelken mi açalım ? Hala bir baltaya sap olamadık iş bulamıyoruz.

80+ Puan'a sahip olmak lazım herhalde basit memurluk kurumları için.
    Anıl eğer KPSS düşünüyorsan önce bir senaryo çiz kendine, yani istediğin kurumlara bak, o kurumlar hangi puan türüyle alım yapmış, yabancı dil puanı istemiş mi gibi. Eğer sadece gkgy'den girmeyi düşünüyorsan hangi kurumlar o puan türüyle almış onları bir araştır.
    Ülkemizin acı kaderi olan kadrolaşma illaki var ancak artık eskisi kadar aleni olduğunu düşünmüyorum. Ben de mülakatın çok yüksek bir paya sahip olduğu bir programı kazandım ve siyasetin s'si geçmedi mülakatta.
    KPSS uzun bir süreç, ben zamanında büyük bir azimle başladım ama sonrasında özel sektörden mülakata çağırdılar vs çabuk sürdü hevesim, dolayısıyla devam etmemiştim sürece. Tavsiyem eğer hazırlanacaksan ya tam hazırlan, dış dünyayla ilişkini bitir ya da hiç başlama, başka türlü kpss başarısı gelmiyor zaten.

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bölüm ne bilmiyorum ama alan dan giricekseniz çok iyi çalışma gerekiyor, günlerce saatlerce planli çalışmanız gerekli. Ha siz her şeyi yapsanizda kesinlikle kazandınız memur oldunuz diye birşey yok. Kurumlar alım yapacak, 10 kişi alıyorsa binlerce kişi başvurucak puanınız yeterse size dicekler ki sen bi gel kurum sınavına gir mülakata gir ,azcık da dayın varsa hadi gel memur ol.
    30 kişilik kpss dersanesi sınıfında 5 kişi atandı bizde. O da 2 yıllık bir süreçte. Bizde bekliyoruz ama pek umut yok açıkçası. ***** ülke durumu da ortada alım var alım var deniyor ama ortada birşey yok.

Birde sadece gk gy sınava giricekseniz duz memurluk için P3 den atamalar çift yıllarda olur bu sene alacağınız puan pek bir işe yaramaz.

Ayrıntılı araştırma için memurlar nete bakabilirsiniz. İssizlerin hepsi orda

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vazgeçtim babam normal yerlere torpil yüzünden sokamıyoruz,devlet kurumlarına nasıl girecen dedi.

Haklıydı
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öğretmenlik için konuşucam. Türkçe öğretmenliğini bitirdim. Bir üst sınıf zamanında 75.9 ile kapanmıştı bizim bölüm ataması. 76 77 ile atanan arkadaşlarım vardı. Bizim sene geldi darbe oldu 81 ile atanamadım. Fetö falan işimiz olmaz her şeyimiz yerinde ama mülakat geldi ve çok yüksek oranda torpil dönüyor. Benden yüksek alıp atanamayan çok arkadaşım var ki onlara daha da koyar. Öğretmenlikten soğuttular ve çalışmama kararı aldım. Asker polis bi şey olmaya zorluyorlar desek orda da torpil var.
    Kısaca, "Dayımız yok" aslında tüm problem de bu.
    BMW E90 320d LCI

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Torpil yoksa uğraşma. Artık herkesin torpili var , dolayısıyla torpilin gücü önemli. Gireceğin kurumda üst düzey memursa zor. Bürokratsa olabilir. Vekil torpili iyi. Bakan pekiyi. Başbakanlık süper , Cumhurbaşkanlığı harika. Son senelerde torpilim yokken girdim diyen varsa yalan söylüyordur
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar ,bu sene kpss ye girmeyi düşünüyorum sınav mayısta sanırım ,nette araştırdığım kadarıyla ÖSYM ye netten kayıt yaptırıp mart ayında bankaya harç yatırmak gerekiyor sanırım , bunların haricinde başka yapmamız gereken birşeyler varmıdır ?
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kadar torpilin sıradanlaşması bir tek bana mı garip geliyor

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işlerde il başkanı, bakan veya üstü tanımıyorsanız şansınız zor.

Doktora yapıyorum şuan. Şimdiye kadar 26 tane akademik ilana başvurdum. 18 tanesine 1. Olarak başvurdum, 8 tanesine 2. Olarak başvurdum.

Tüm evraklarım tam olmasına rağmen bir üniversite eksik evrak var diyip tüm adayları eledi.

Geri kalanlarına sınava veya mülakata gittim. Her gittiğimde alınacak aday belliydi. Üstü kapalı haber salıyorlar zaten.

En sonunda anladımki rektör dayım amcam olmadığı için bu iş olmuyor

"Sen her şeyi yaptın mı" diye soran olursa

Ankara ve Gazi üniversitesinde lisans, ODTU Public Finance Master yaptım, Anadolu üniversitesinde doktora öğrencisiyim. Gayet yüksek ales puanım, başvurulara fazlasıyla yetecek ortalamaya sahibim

En sonunda yurt dışında devam etmeye karar verdim ve burayla ilgili tüm umutlarımı yitirdim. Şu an yabancı dilimi geliştirip toefl ielts yüksek puan almaya çalışıyorum.

Yani dyeceğim o ki torpiliniz yoksa A kadro memuriyet hayaliniz falan pek olmasın.

Geçenlerde haberlerde gördüm kayseride hastane inşaatında çalışacak işçi alımında sağlam torpil dönmüş. Noterin yaptığı çekilişte 1 aday 2 kere çıkıyor. Ortalık fena karışıyor tabi.

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Torpil falan bence bahane üretme, yok yani sağlam bir puanla ne olursa olsun girersin abi.

Ha eğer mülakatta torpilli bir zamana denk gelirsen o zaman zor.

Bundan 3 sene önce Astsubaylık sınavlarında nelerin döndüğünü duyup gördükten sonra daha feriştahı gelse beni sınava falan inandıramaz

Ama iyi bir puan alamadıktan sonra zor maalesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Torpil falan bence bahane üretme, yok yani sağlam bir puanla ne olursa olsun girersin abi.
    Evet güzel kardeşim biz bahane üretiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KPSS ile geleceğinizi ipoteklemeyin derim.Belirsiz bir süreç için çok fazla emek istiyor,yıpratıyor.Bu sene 85 aldın olmadı,seneye 90 alırsan olur,gibi öngörü bile yok.Onun yerine zamanınızı dil öğrenmeye harcayın.Yapmak istediğiniz işin yurt dışı kursları vs. varsa onlara katılın.
    O da bi ise yaramiyor, ben ydisinda guzel bi okula gittim, toefl vs verdim ancak is bulamiyorum, kpss dusunuyodum bende , torpilim yok bosuna kasmayalimmi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O da bi ise yaramiyor, ben ydisinda guzel bi okula gittim, toefl vs verdim ancak is bulamiyorum, kpss dusunuyodum bende , torpilim yok bosuna kasmayalimmi?
    @Sinan58 kardeşimiz torpil falan bahane üretmek çalışın olmaması için bir sebep yok diyor

Burada kpss, akademik ilanları takip edenler uğraşanlar sıkıntı çektiğini söylüyor

Bölümünü bilmiyorum ama A kadro memurluk için son 3 yıldır çok çok az bir kadro açıldı. Hem yüksek puan hemde güzel bir torpilin olacak demek oluyor bu. Alan sınavı en az 2 seneni yer ve sonuç almak çok düşük bir ihtimal.

Düz memurluk için çift yıllarda sınava girmen lazım. 2017 yılındayız malesef 2018'i beklemwn gerekecek.

Bahar dönemi ales'e girip akademik ilan takip edebilirsin. Yalnız yukarda yazdım sonuç alma ihtimali çok çok az.
    -hocan bölümde sözü geçen biri olacak ve dekana diyecek ki "bu çocuğa kadro açın"
    -dayın amcan rektör olacak ilgili dekanı arayacak "benim yeğen geliyor ilan açın kadro isteyin bunu alın" diyecek
    -ihtiyaçtan dolayı kadro açılacak. İl başkanı, bakan dayın telefon edip ilan sana uygun düzenlenecek ve alacaklar.

Bunlara sahip değilsen pek umut bağlama derim

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kpss den geçen sene 86 alan arkadaşımı mülakatla elediler neyin torpil değilinden bahsediyorsunuz acaba? bu arada pskilojik danışmanlık ve rehberlık bolumu için gayet güzel puan
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet güzel kardeşim biz bahane üretiyoruz
    Abi sınav motivasyonu için demiştim, yoksa aynı mesajda torpilin babasının ne olduğunu gördüğümüde yazdım

Hani çalışmak istersin ama çalışmamak için bahane ararsınya bende tam olarak bundan bahsediyorum, başka şansı yoksa torpil falan dinlemeyip çalışılması lazım.

Torpilsizde belki bala şansa girilir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler