User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
96 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Borusan ikinci el araç alımında dolandırılma problemi

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En son bir arkadaşıma Honda bakmaya gitmiştik bayiye. Ellerinde yeni kasa BMW 5 serisi M kasa bir araç vardı 3 tane teknisyen kaputu açmış toplanmış -ulan kaç gündür uğraşıyoruz başımıza bela aldık nasıl satacağız bunu diye kendi aralarında konuşuyorlardı. Honda bile en azından aracın sorunlarını çözmeden satmayı düşünmezken Borusan gibi bir firmanın bunu yapması kabul edilemez. Çok geçmiş olsun umarım sorun çözülür.
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kiraccemal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En son bir arkadaşıma Honda bakmaya gitmiştik bayiye. Ellerinde yeni kasa BMW 5 serisi M kasa bir araç vardı 3 tane teknisyen kaputu açmış toplanmış -ulan kaç gündür uğraşıyoruz başımıza bela aldık nasıl satacağız bunu diye kendi aralarında konuşuyorlardı. Honda bile en azından aracın sorunlarını çözmeden satmayı düşünmezken Borusan gibi bir firmanın bunu yapması kabul edilemez. Çok geçmiş olsun umarım sorun çözülür.
    aklıma hondanın 2. elinden kaput tavan bagajı araç sıfırken dolu yemesi sonucu boyanmış ve bana 2-3 parça boyası var diye sattıkları araç geldi. Başlığı açan arkadaşın durumundaydım malesef. ama bu durumu ben aracı sattıktan sonra öğrenmiştim. bu işte honda dod borusan farketmiyor. hepsi aynı b.kun laciverti.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapıcagın iş basıt.
    Once ve ihtarname cek. Sonra ayıplı mal satmaktan dava ac. Ve pesınden yapılanlar dogruysa nıtelıkli dolandırıcılıktan dava ac.
    Uzlasmaya da gıtme.
    Bence de yapman gerekenler bu şekilde..
    Çok geçmiş olsun, kötü bir olay olmuş.. O arabayı o tavırları sergileyen müdüre bi güzel ... lazım da işte.. bu sefer suçlu sen oluyorsun.
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kifoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aklıma hondanın 2. elinden kaput tavan bagajı araç sıfırken dolu yemesi sonucu boyanmış ve bana 2-3 parça boyası var diye sattıkları araç geldi. Başlığı açan arkadaşın durumundaydım malesef. ama bu durumu ben aracı sattıktan sonra öğrenmiştim. bu işte honda dod borusan farketmiyor. hepsi aynı b.kun laciverti.
    en azından honda bile bayisi olmadığı halde 2.el satacağı bir bmw aracın sorunlarını çözmek için tartışıyor uğraşıyor çıkış yolu arıyordu. Bu arkadaşa direk o şekilde satmışlar üstelik bunu yapan Borusan. Çok ama çok üzücü bir durum. Bayilerin bir çoğu çakallık peşinde işini temiz yapan sayı çok ama çok az.
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim arkadaşımda honda çamkırandan ikinciel accord aldı ekspertiz raporlu ertesi gün arıza ışığı yaktı araba 2.600 liralık bi parça yüzünden bayi ister yaptıralım dediler ister geri alalım. hiç sorun sıkıntı çıkmadan geri iade aldılar. ya marka imajı zedelenmesin diye yada hukuksal bi sorunda haksız olabilecekleri bildikleri için mi bilemiyorum.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu an ticari uyuşmazlıklarda direk davaya gidemeyip önce arabuluculuk bürolarına başvurmanız gerekiyor. bence izlemeniz gereken yol - ihtarname, arabuluculuk , sonrasında dava yoluna gidebilirsiniz. arabuluculuk başvurusunda süre duruyor bilginiz olsun. bi avukata danışabilirsiniz bununla ilgili..

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kiraccemal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    honda bile derken çok manidar olmuş
    tekrardan geçmiş olsun arkadaşım umarım en kısa zamanda hallolur
    PROSTOCK GARAGE

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    honda bile derken çok manidar olmuş
    tekrardan geçmiş olsun arkadaşım umarım en kısa zamanda hallolur
    Meşhur Göçük problemlerine uzunca bir süre ''Kullanıcı Hatası'' diyen bir Honda Türkiye için bence hiç de manidar değil.
    Borusan içinde bile ufak ayak oyunlarıyla insanları dolandıran kişiler görevdeyse; Arap/Ortadoğu kafasına bir adım daha yaklaşmışız demektir.

Şu an takip ettiğim kadarıyla, Subaru dışında memnuniyet sağlayan başka Servis/Distribütör yok gibi memleketimde.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı pesimist206 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim problemim değil kimden aldıysan onunla konuş diyor pişkin pişkin ben x bir şahıstan almadım bu aracı sonucta
    Merhaba bende bmw nin başka bir yetkili servisinde aracımın arza yapması sonucu üst bloğun komple değişmesi gerektiğini söylemişlerdi sorun sadece 15 tl lik bir parçadaymış ben parçayı tehmin ettiğim halde yapmak istemediler ve bir sürü sıkıntı çıkardılar aracım arza yapmadan 1 gün öncede kendi servislerindeydi ben bunları bmw nin genel merkezine şikayet ettim telefonla bmw bayileri aşırı derecede korkuyor ordan akşam üzeri sinirle şikayet etmiştim ertesi sabah ilk iş beni arayıp aracımı yapılcağını söylemişlerdi ben sizden farklı olarak masrafları ödedim ancak siz isterseniz bir bmw nin genel merkezini arayın. Hatta servis sonrası puanlandırma sistemlerini bile burası takip ediyormuş düşük puan verdim diye servis sorumlusu aramıştı benide işimide etkiliyorsunuz diye.

BMW GENEL MUDURLUK - İSTANBUL - AVCILAR - 0212 412 00 ... şurdaki numarayı bir deneyin isterseniz ben 2 yıl önce aramıştım 212 li bir numaraydı ama devamını hatırlamıyorum.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir çok yetkili servis,satış ekibinin olduğu bayide güvenlik kameraları bulunmaktadır. Ki Borusan'da da güvenlik kamerası oldugunu düşünüyorum.
    Avukatınız vasıtasıyla giriş-çıkış saati içerisindeki görüntüleri isteyin ve okumadan imzaları attığınızı belgeleyin. Geçmişte bankada çalıştığım dönemde el yazısı ile" tarafımca okunmuş anlaşılmıştır." ibaresi yazan sözleşme için müşteri okumadım ben diye başvurmuş kazanmıştı.

Yukarıda diğer yorum yapan arkadaşların verdiği bilgilere takviye olması açısından; müşteri temsilcisi ben asgari ücretle çalışıyorum benden çıkartırlar dediyse zaten 4 5-0 öndesinizdir demektir. Avukatınız kimdir,hangi konularda ehlidir bilemem ama; güvendiğiniz biri ise direk olarak onun üzerinden yürütün işleyişi.

pesimist206 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bütün gün yoğun telefon trafıklerı devam etti hala bır sonuc bulamadık şu an 11 bin tl masraf cıkardılar ve aracım hala çalışmıyor bunu belirlemeleri için 1000 küsür tl para ıhtıyacları varmıs sürekli ordan oraya baglanıp bır sonuc alamıyorum sağlıklı çalışması ıcın yapıcakları parca denemelerıne bıle masraf yazmaya calısıyorlar ılgılenen kımse yok tarih atsın başımızdan atalıma döndü olay yarın ıhtarnamayi cekıyoruz ekspertiz masraflarınıda ödeyecegız gerekirse butun ıslemlerı bıze aktarmaları ıcın arabayı dısarıda yaptıracagım zaten sorunları kendı ellerıyle dokumana geçmiş olacaklar sonrasında davaya devam edecegız ne kadar surerse sürsün ...
    34 EM 123

AÇIKEL otomotiv... JANTMAX ..

hep bızımlesın ALP GUNAYDIN 34 DUJ 43 ..

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç borusan premium selection mıydı ? yoksa normal borusan premium kiralamadan çıkan satışta olanlardanmı ? km ve yıl bilgisi ne idi ?

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pesimist206 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bütün gün yoğun telefon trafıklerı devam etti hala bır sonuc bulamadık şu an 11 bin tl masraf cıkardılar ve aracım hala çalışmıyor bunu belirlemeleri için 1000 küsür tl para ıhtıyacları varmıs sürekli ordan oraya baglanıp bır sonuc alamıyorum sağlıklı çalışması ıcın yapıcakları parca denemelerıne bıle masraf yazmaya calısıyorlar ılgılenen kımse yok tarih atsın başımızdan atalıma döndü olay yarın ıhtarnamayi cekıyoruz ekspertiz masraflarınıda ödeyecegız gerekirse butun ıslemlerı bıze aktarmaları ıcın arabayı dısarıda yaptıracagım zaten sorunları kendı ellerıyle dokumana geçmiş olacaklar sonrasında davaya devam edecegız ne kadar surerse sürsün ...
    Öncelikle geçmiş olsun dostum. Muhtemelen basiretin bağlandı ve güven duygusundan dolayı incelemeden imza attın. Yukarıda ve önceki sayfalarda çok güzel yönlendirmeler var ancak, yanlış bir yol izliyorsun gibi düşünüyorum. Aracı dışarıda bence hiç elletme. Dava durumunda bilirkişi vs. inceleyecek, hatta 15 günlük süreyi kasten geçirmiş olmalarını bile kanıtlama şansın var kamera kayıtlarından vs. Senin şuan aracı dışarıda yaptırıp masrafı borusana rücu etmen demek, karmaşayı arttırmak demektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    premiıum araclar sadece kendı bakımlarını yaptıkları araclar olarak gecıyor benım satın aldıgım arac takastan gelen araç satın alan satıs elemanının butun problemini bana yıkıyorlar
    34 EM 123

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum geçmiş olsun ,
    Şu an olan olmuş , Sakince hareket etmen lazım , Yapılanlar cinnet geçirtir insana ..
    Servisten aracı teslim alma hatta ısrarla aracı kabul etme olabildiğince döküman ve evrak kayıt ne varsa sakla derim.
    Bu konulara vakıf bir avukat bulursan daha iyi tabi.. gerekirse araç kapının önünde ( Ekonomik Gücün varsa ) 2-3 sene yatsın ama her mecrada canlarını sık.
    Ekşi , Şikayet var vs duzgunce geçir , Bence yurt dışı da etkili olacaktır.
    Servise görüşmeye gidersende Telefon açık kayıtta olsun nolur nolmaz..
    Şu an ne varsa eksik olan sana yıkmaya çalışıp seninde kabul ettiğini bile söylebilirler. Hiç tamire izin verme derim.
    Allah yardımcın olsun..
    Beyin bedava...

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla dostum bence daha araba için sağı solu aramana kendini yıpratmana hiç gerek yok sıfır masrafı olsa arabayı tamir dahi etseler güvenebilir misin gönül rahatlığıyla o aracı kullanabilir misin ? Bence acilen bir avukatla görüşüp aracı geri almalarını sağla o arabadan en azından artık sana hayır gelmez.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F30 ararken bütün borusanları dolaştım.

Borusan istinyedeki premium selection isimli havalı departmana bakan arkadaşın LCI denen şeyden haberi yoktu.

Bixenon - Led far arasındaki farkı bile bilmeyen adamı oraya koymuşlar araba sattırmaya çalışıyorlar.

Sen ben işe başvursak beğenmeyip almazlar şaka gibi.

Geçmiş olsun kardeşim, bence direk dava aç hakkını ara.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hiç sorma yavuz abicim adamlar herşeyden bi haber ...Uzun uğraşlar sonucu bugün sonuca ulaştık kozmetik eksikler harici hadi oda olmasın buda olmasın diye diye 11.000 Tl gibi bir masraf cıktı yüzde 50 50 iki tarafa bölerek borusan tarafından yapılması konusunda anlaştık dava süreci minimum 6 ay sürecegınden 6 ay araçsız kalmak yerine kabul etmek zorunda kaldık.. bu konudanda anladıgımız üzere güvenilir ellerde ekspertiz yaptırmadan nokta nokta incelemeden ve okumadan hiç bir şeye ne imza atmalıyız nede güvenmeliyiz görüyorsunuz ki mılyonlarca lira değerindeki şirketler bile sadece kar amacı güder olmus günümüz Türkiyesinde değerli yorumlarınız için tek tek teşekkürker ilginiz alakanız için ayrıca teşekkürler bende aracımı 5000 tl fazlaya alarak en azından faturalı bir şekilde onarımını yaptırarak içim rahat kullanabılmiş olacagım 1 ay civarı onarım sürecek üst kapak vs almanyadan gelecekmiş bunada şükür
    34 EM 123

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    OOO mevzuya bak. Yeni 8 serisinin en fullü nasıl bedavaya getirilir
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler