User Tag List

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
96 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Borusan ikinci el araç alımında dolandırılma problemi

Bolkar1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun. Degişen parçaların bilgisinide verirmisin merak ettim. ben senin yerinde olsam %50 masrafı ödeyip onun üzerinden dava yoluna giderim tekrar sonuçta kolay kazanılmıyor para.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pesimist206 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç sorma yavuz abicim adamlar herşeyden bi haber ...Uzun uğraşlar sonucu bugün sonuca ulaştık kozmetik eksikler harici hadi oda olmasın buda olmasın diye diye 11.000 Tl gibi bir masraf cıktı yüzde 50 50 iki tarafa bölerek borusan tarafından yapılması konusunda anlaştık dava süreci minimum 6 ay sürecegınden 6 ay araçsız kalmak yerine kabul etmek zorunda kaldık.. bu konudanda anladıgımız üzere güvenilir ellerde ekspertiz yaptırmadan nokta nokta incelemeden ve okumadan hiç bir şeye ne imza atmalıyız nede güvenmeliyiz görüyorsunuz ki mılyonlarca lira değerindeki şirketler bile sadece kar amacı güder olmus günümüz Türkiyesinde değerli yorumlarınız için tek tek teşekkürker ilginiz alakanız için ayrıca teşekkürler bende aracımı 5000 tl fazlaya alarak en azından faturalı bir şekilde onarımını yaptırarak içim rahat kullanabılmiş olacagım 1 ay civarı onarım sürecek üst kapak vs almanyadan gelecekmiş bunada şükür
    Bir sey soracagim. Mesela sen borusandan degil de benden bir arac almis olsaydin ve yolda kalsaydin. Ben de sana deseydim ki masraf 11bin tl, yari yariya odeyelim, sen bana 5500daha ver ben arabayi yaptirip sana vereyim deseydim, ne derdin?
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir sey soracagim. Mesela sen borusandan degil de benden bir arac almis olsaydin ve yolda kalsaydin. Ben de sana deseydim ki masraf 11bin tl, yari yariya odeyelim, sen bana 5500daha ver ben arabayi yaptirip sana vereyim deseydim, ne derdin?
    benden araç alıp olmayacak o , seni dolandırarak , expertiz raporları ile oynayarak satsam diye devam etmesi lazım zira dolandırmışlar , basit bir 2. el al , yolda kal olayı değil.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

sweatcaptain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayipli mal ve mail deki evraktan sahtekarliktan sonuc alinabilir bence gecmis olsun
    34 KPT 60 e93 M3
    34 KPT 20 Ek4 Vtec VTI (track only)

Passed = KPT 01 Ek4 Vtec VTI / KPT 51 Ap2 s2000 / KPT 60 Ap2 s2000

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir müşteriye 3 araç satıldı 2 si yolda kaldı 3 ünüde geri aldı borusan kadar büyük olmayan firma

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borusan ne kadar hatalı ise arkadaşta o kadar hatalı. Verilen imza kağıdını okumak zorunda altına imzanı atıyorsun sonuçta.Aracın fiyatı piyasaya göre makul geldigi için arkadas balıklama atlamış bence.Mahkemede Hiç bu konulara girmeseler aracın başka sorunlarıda varmış müşteriye beyan ettik oda kabul etti ve bu arabayı satın aldı expertiz raporunu kabul ettigine dair imzasıda var dese işin içinden cıkar giderler.Mahkemede en fazla araca geri almak zorunda kalırlar. Öle oo sıfır 8 serisi yada 5 serisi durumluk bir konu yok ortada. Konu etik değil onu kabul ediyorum. Vicdanen rahatsız olunacak bi konu buda satış elemanın arabayı itelemek için yapmış oldugu bir durum sırf komisyon alabilmek için.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun. 1500 lirası rutin bakım maliyeti sayılsa 4 bin tl kadar fark etmiş. Aldığınız araç ne kadar bilmiyorum; mahkeme vs. uğraşmak yerine göze alınabilir bi tutar olsa gerek.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can1993 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Borusan ne kadar hatalı ise arkadaşta o kadar hatalı. Verilen imza kağıdını okumak zorunda altına imzanı atıyorsun sonuçta.Aracın fiyatı piyasaya göre makul geldigi için arkadas balıklama atlamış bence.Mahkemede Hiç bu konulara girmeseler aracın başka sorunlarıda varmış müşteriye beyan ettik oda kabul etti ve bu arabayı satın aldı expertiz raporunu kabul ettigine dair imzasıda var dese işin içinden cıkar giderler.Mahkemede en fazla araca geri almak zorunda kalırlar. Öle oo sıfır 8 serisi yada 5 serisi durumluk bir konu yok ortada. Konu etik değil onu kabul ediyorum. Vicdanen rahatsız olunacak bi konu buda satış elemanın arabayı itelemek için yapmış oldugu bir durum sırf komisyon alabilmek için.
    Aynı şeyleri düşünüyorum.

Arkadaş biraz kendim ettim kendim buldum kafasında sanırım. Evet ortada yalan belgeler , yalan beyanlar var.

Ama bu kadar kolay kabullenip yarısını ödeyeyim uğraşmayayım demek bana ilginç geldi.

Alınan fiyat + masrafın yarısı toplamı piyasanın yine yakınındaysa sorunsuz hale gelmiş araç alıyorsunuz.

Bu arada buraya konu açıp aracın markası modeli arızası konularındaki sorulara cevap vermemeniz de ayrıca dikkatimi çekti.

Satarken Problem olmasından çekiniyorsunuz sanırım.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arkadaş biraz kendim ettim kendim buldum kafasında sanırım. Evet ortada yalan belgeler , yalan beyanlar var.

Ama bu kadar kolay kabullenip yarısını ödeyeyim uğraşmayayım demek bana ilginç geldi.

Alınan fiyat + masrafın yarısı toplamı piyasanın yine yakınındaysa sorunsuz hale gelmiş araç alıyorsunuz.

Bu arada buraya konu açıp aracın markası modeli arızası konularındaki sorulara cevap vermemeniz de ayrıca dikkatimi çekti.

evveliyat mühim.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ama araç borusanda yapılacağı için o iş biraz geçti Şase no'yu okuyana, telefonda bile veriyorlar aracın tüm detaylarını
    123d

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama araç borusanda yapılacağı için o iş biraz geçti Şase no'yu okuyana, telefonda bile veriyorlar aracın tüm detaylarını
    Artık verilmiyor ben kendi aracımın bile önceki bakım geçmişini bile rica minnet zor baktım gizlilik getirmişler o duruma bmw için konuşuyorum diğer markalarda durum nasıl bilmiyorum.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç sahibi yanında olmazsa hiçbir bilgiyi paylaşmıyorlar.
    Okumadan imzalamam.....

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç sahibi yanında olmazsa hiçbir bilgiyi paylaşmıyorlar.
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artık verilmiyor ben kendi aracımın bile önceki bakım geçmişini bile rica minnet zor baktım gizlilik getirmişler o duruma bmw için konuşuyorum diğer markalarda durum nasıl bilmiyorum.
    Güncellenmiştir doğrudur ama araç sahibi yanımızdayken sorarız bizde yani her türlü kayda geçti
    123d

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu tarz büyük bayilerinden 2.el bölümü bana nedense güven vermiyor.

geçmiş olsun çok dikkat etmek lazım.ben arabamı sıfır alırken hiç bir belgeye imza atmadım.önce arabayı gösterin bana kontrol edicem sonra imza atarım demiştim.***** sıfır diye sattıkları arabalardada boya darbe çıkıyor.
    Seat IBIZA FR

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ekşide başlık açmayı düşünmüştüm başlığı ilk gördüğümde. eksik bilgiler sebebiyle iyi ki açmamışım diye düşündüm şuan.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Güncellenmiştir doğrudur ama araç sahibi yanımızdayken sorarız bizde yani her türlü kayda geçti
    Ben araç sahibi iken sordum bakıma gittiğimde servis danışmanı yıllardır tanıdığım için rica minnet dedi oda işte kısıtlı önceki sahibinin adı ve bakıma geliş kaydı parça detayını söylemedi.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazen tecrübeyi parayla satın almak gerekiyor.

Konu dışı olacak ama yıllar önce rotbalansçı senin arabayla takla atmıştı değil mi ?

onurars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu okuyunca benim aklıma direk bu olay geldi
    - AOS-

Gimifayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borusan'da iyi iliskileriniz varsa sokakta gördüğünüz herhangi bir arabanın bilgi dökümüne bile ulaşabilirsiniz. İlişkilere bağlı tamamen.
    Ya ölürüm ya da kaskodan para alırım kafası.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler