User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
96 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Borusan ikinci el araç alımında dolandırılma problemi

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı onurars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okuyunca benim aklıma direk bu olay geldi
    Bunu borusan avcılar girişine koysaymis iyiymiş
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tip vakalar hiç bir zaman bitmeyecek. Çünkü bu arkadaş gibiler bu karaktersizleri besliyor. Taktik, Çoğu gösterip beterini gösterip aza tamah ettirmek. Müşteri de şükürler olsun yarısı cebimizden çıkmayacak diye mutlu oluyor. E o karaktersizler hem sana sorunlu arabayı çaktı, seni aldattı, hem de cebinden ekstra para aldı, ama müşteri mutlu.

Bizim insanımızdan cacık olmaz.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tip vakalar hiç bir zaman bitmeyecek. Çünkü bu arkadaş gibiler bu karaktersizleri besliyor. Taktik, Çoğu gösterip beterini gösterip aza tamah ettirmek. Müşteri de şükürler olsun yarısı cebimizden çıkmayacak diye mutlu oluyor. E o karaktersizler hem sana sorunlu arabayı çaktı, seni aldattı, hem de cebinden ekstra para aldı, ama müşteri mutlu.

Bizim insanımızdan cacık olmaz.
    Abi ben olsam bende kabul ederdim ama mutlu olduğumdan yada kararı çok iyi bulduğumdan değil. Bilsem ki dava 1 sene de sürse alacağım paramı tamam razı gelmem ama bilmiyorum ki paramı alabilecekmiyim, alamayacakmıyım mahkeme ne kadar sürecek o sırada benim param hiç mi olacak.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben derim boyalı pert araba her zaman iyidir

Böyle uğraşmaktasa arkadaş malı bu şekilde kurtarmayı seçti

Bende bu ihaleden bu şekilde kurtulurdum

Borusan 2.el alacaklara ders niteliğinde bedava tecrübe oldu
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yalnız şöyle bir durum var. Borusan bu BMW'nin distribütör'ü yani, Almanya'dan getirdiği parçalara minimum %250 kar koyuyor ki Jaguar'ın eski distribütör'ü %270 kar marjı ile çalışıyordu.
    Borusan 5.500 TL'yi ben ödiyeyim demiş ama getirilen malzemenin kar marjını düşersek yaklaşık 2.000 TL'lik zararla işi kapatmış. Yapılacak işçiliğin bedelini de zaten mağdur'dan fazlasıyla alıyor.
    Yine zararlı mağdur kişi olmuş.

Not: Lanet olsun içimde ki parçacıya

pesimist206 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet benim aracım takla atmıştı..
    34 EM 123

AÇIKEL otomotiv... JANTMAX ..

hep bızımlesın ALP GUNAYDIN 34 DUJ 43 ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Balıklama atlama tabirini sanırım istemeden kullandınız cok hoş bi acıklama olmamıs daha öncedende borusan müşterisi oldugumdan düşünmeden hareket ettim diyelim ona hangi araba ne kadar ediyor biliyorum araçta mini cooper s 2009 model he ayrıca belirtiyim aynı aracın roadstarı dan countryman s ine kadar r53 dahil 12 adet mini cooper sahibi oldum kimse işin içinden cıkamaz yalan beyanla daha önemli işlerim oldugundan 5 bin tl masrafı kabul ettim.. Aracın üst kapak değişiyor turbo borusu degısıyor bobinler vs çok meraklı arkadaslar varsa ben listeyi maliyetini yazarım merak etmeyin
    34 EM 123

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen öyle abi yapacak fazla birşey kalmadı bizde şirket oldugumuzdan ticari mahkeme acılacakmış 6 ay ile 3 yıl arası sürüyormuş bi an önce kurtulmak istedim
    34 EM 123

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir sey soracagim. Mesela sen borusandan degil de benden bir arac almis olsaydin ve yolda kalsaydin. Ben de sana deseydim ki masraf 11bin tl, yari yariya odeyelim, sen bana 5500daha ver ben arabayi yaptirip sana vereyim deseydim, ne derdin?
    yapılacak bılgılerı beyan ettiğinizde tahaaut ettiğinizde kabul etmek zorunda kalırdım yine kontrol ettirip alırdım ayrıca şahıstan arac alırkende mutlaka ekspertiz yaptırırdım ***** firma ekspertiz yaptırtmıyor şu an bu tarz bır mahkemeyi takip edebilecek kadar müsait vaktim yok bi an önce sorunsuz bı sekılde aracı teslım almak en mantıklısı
    34 EM 123

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BÖYLE BİR ÇEKİNCEM YOK konu niye bu yöne geldi anlamıyorum 2009 model cooper s araç
    34 EM 123

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı pesimist206 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Balıklama atlama tabirini sanırım istemeden kullandınız cok hoş bi acıklama olmamıs daha öncedende borusan müşterisi oldugumdan düşünmeden hareket ettim diyelim ona hangi araba ne kadar ediyor biliyorum araçta mini cooper s 2009 model he ayrıca belirtiyim aynı aracın roadstarı dan countryman s ine kadar r53 dahil 12 adet mini cooper sahibi oldum kimse işin içinden cıkamaz yalan beyanla daha önemli işlerim oldugundan 5 bin tl masrafı kabul ettim.. Aracın üst kapak değişiyor turbo borusu degısıyor bobinler vs çok meraklı arkadaslar varsa ben listeyi maliyetini yazarım merak etmeyin
    BÖYLE BİR ÇEKİNCEM YOK konu niye bu yöne geldi anlamıyorum 2009 model cooper s araç
    Kime yazdığını alıntılayarak yazarsan daha iyi olur. Mesela bir üst mesajında ki "balıklama atlama" tabirini ben kullanmadım ama mesajın son kısmı bana sanırım.
    Listenin maliyetini yaz istersen bana giren, çıkan birşey yok. Zaten mağdur edildiğin olayda daha fazla para vermemen için bir mantık yürütmüştüm ama gerek yokmuş.

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine hakkını arama zahmetine girmekten çekinen bir müşteri, bizim toplum olarak bir adım ileri gidemememiz çok normal...

Hukuki süreç hakkında bir fikre sahipsin ve avukatlarınız da varmış ya sana vekaletnameden bahsetmediler mi hiç? 15 dk da bu işlerin hepsini avukata yıkıyorsun ve senin vaktini çalacak hiç bir şey kalmıyor. Ayrıca araçsız kaldığın sürece kullandığın tüm ulaşım maliyetlerini resmi olarak belgeleyen fiş ve faturaların toplanması halinde tazmini, geçen süre içerisinde maddi manevi kaybının tazminini aynı zamanda talep edeceğin tazminatı alma hakkını elinin tersiyle iyip zaten hakkın olan şeyin üzerine 5000 TL daha ödemeyi kabul ettiğin için seni alkışlamayacağız kusura bakma.

İnsan mağdur da olsa nasıl haksız olabilir sorusunun cevabını özetleyen bir olay olmuş geçmiş olsun.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine hakkını arama zahmetine girmekten çekinen bir müşteri, bizim toplum olarak bir adım ileri gidemememiz çok normal...

Hukuki süreç hakkında bir fikre sahipsin ve avukatlarınız da varmış ya sana vekaletnameden bahsetmediler mi hiç? 15 dk da bu işlerin hepsini avukata yıkıyorsun ve senin vaktini çalacak hiç bir şey kalmıyor. Ayrıca araçsız kaldığın sürece kullandığın tüm ulaşım maliyetlerini resmi olarak belgeleyen fiş ve faturaların toplanması halinde tazmini, geçen süre içerisinde maddi manevi kaybının tazminini aynı zamanda talep edeceğin tazminatı alma hakkını elinin tersiyle iyip zaten hakkın olan şeyin üzerine 5000 TL daha ödemeyi kabul ettiğin için seni alkışlamayacağız kusura bakma.

İnsan mağdur da olsa nasıl haksız olabilir sorusunun cevabını özetleyen bir olay olmuş geçmiş olsun.
    Şöyle bi durum var mahkemede ya haksız çıkarsam �� adamlar aracın beyan tutanagını kabul ettiğine dair imzalatmışlar. 3 senenın sonunda mahkeme borusanı haklı çıkartırsa ��

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Can1993 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bi durum var mahkemede ya haksız çıkarsam �� adamlar aracın beyan tutanagını kabul ettiğine dair imzalatmışlar. 3 senenın sonunda mahkeme borusanı haklı çıkartırsa ��

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yapılacak bılgılerı beyan ettiğinizde tahaaut ettiğinizde kabul etmek zorunda kalırdım yine kontrol ettirip alırdım ayrıca şahıstan arac alırkende mutlaka ekspertiz yaptırırdım ***** firma ekspertiz yaptırtmıyor şu an bu tarz bır mahkemeyi takip edebilecek kadar müsait vaktim yok bi an önce sorunsuz bı sekılde aracı teslım almak en mantıklısı
    Iste mevzu bu. Sahistan arac alirken ekspertiz yaptirirdim, ama ne de olsa buyuk sirket, gerek yok deyip yaptirmamak bu gibi sonuclar dogurabiliyor. Dahasi, insanlar bu kafada oldukce boyle sirketler yuz buluyor, almazsan alma pozisyonuna geciyor. Halbuki ben paramla mal alacagim, ister ekspertize sokarim ister test surusu yaparim.
    Ben hep soyluyorum, bu halkin en buyuk dusmani yine bu halk, ne yapiyorsak kendi kendimize yapiyoruz.
    Neyse gecmis olsun, insallah senin gibi alicilarla karsilasirim hep.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani arkadasa da kizamiyorum ki...
    Borusan demis guvenmis. Hepimiz olmasa da cogumuz icin o imaj yok mu kafamizda. Demek ki yanlis.

Benzeri basima yillar evvel geldi. Ilk mavi Megane RS.imi satarken bi musteri cikti, telefonla konustuk ettik ve anlastik. Taa Tekirdagdan kalkti Izmire araci almaya geldi. Adamcazi eksper yaptirmasi konusunda ikna edemedim. Yok gerek yok, ben Tekirdag servis calisanlarina sordum ettim. (Ailem Tekirdagda ikamet etmekte bu arada ve sik sik gider gelirdim) Seni de taniyorlar, arabani da, vb.vb.vb... Yok; ikna edemedim adami. Neyse.. biz alnimiz ak satisini matisini verdik ettik sonrasinda. Amaaa... ya ben Izmir'deyken belki bu son surusum olabilir ayagina atraksyon yapsaydim ve mazaallah basima bisey gelseydi ve bunu ortpas etmeye calissaydim ? ? Her yaptigimi Tekirdag'daki servise bildirmek zorunda degilim ya...

Hasil-i kelam; sunu anladik ki buyuk yer deyip guvenmemek gerekiyomus. Onu ogrendik.

Eren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kurumsal diyip güvenmemek lazımmış arkadaşın yaptığı mantıklı bi hareket bence araca belli bi para bağlanmış mahkemeye verilse araç en 6 ay yatıcak ve mahkemenin sonucuda belli değil borusan kazansa mahkeme parası araç masrafı ve bi ton baş ağrısı ile sonuçlancak zararın neresinden dönülse kardır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bunlar hep tecrübe işte

Özkan kardeşim iyi niyetli düşünmüş

Ama dünya ne kadar kahpelerle dolu

Birkez daha görmüş oldu olduk hatta

Borusan denilince akla düzenbaz karaktersiz satıcı geliyor artık

Geçmiş olsun zarar diye üzülme allah beterinden korusun kardeşim
    Dr.ECU

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tekrardan çok geçmiş olsun tercih seçim sizin ama ben bu saatten sonra bana bu şekilde araç satan firmanın yaptığı onarıma ne kadar güvenirdim bilemedim ne olursa olsun araya güvensizlik girdi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler