User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Microsoft XBox One X Arızası - Mağduriyeti.

leventrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Microsoft XBox One X Arızası - Mağduriyeti.

Arkadaşlar herkese selamlar. Microsoft ile başımdan geçen mağduriyetimi yazacağım. XBox almak isteyenler bir kez daha düşünsün. Sahibi olanlar da herhangi bir arıza durumunda sürece dikkat etsin diyerek buraya bu konuyu açıyorum.

Garanti kapsamındaki Microsoft Xbox One X marka oyun konsolumuz güncelleme yapamadığından ötürü kendi kendine arızalandı. Bu arıza sebebi ile Microsoft'u aradım ve servis talep ettik. Bize seri numara vererek UPS Türkiye firmasına yönlendirdiler. Aynı gün içinde ups kuryesi ürünü almak için geldi fakat bize üründe hasar meydana gelirse sorumluluk kabul etmeyeceklerini söyledi. Ups genel merkezi aradık aynı şekilde sorumluluk kabul etmediklerini iletti. Bizde gideceği onarım merkezinin adresini istedik ve kendimiz götürdük. İyi ki de biz götürmüşüz. Bu adreste bize cihazın yurt dışına gönderilip inceleneceğini belirttiler. Tamam dedik. Ne zaman geri döneceğini sorduk. Ne zaman döneceğinin bir öneminin olmadığını, bize arızası çözülmüş başka bir ürün vereceklerini belirttiler. Yani arızalı ürünü daha önce bir sebepten arıza için giden başka bir ürünle yer değiştirip size veriyorlar . Sizin ürününüz de ülkenize geri dönünce bir başkasına veriliyor. Bu durumda benim ürünümü alan yaşadı. Keza 2 haftada bir açar yarım saat oynayıp kapatırım. Peki ya bana verilecek cihaz kaç saat oynanmış olacak Allah bilir . Tabi böyle bir problem yaşadığım için araştırdım. Şikayetvar sitesinde arızadan sonra seri numarası değişik kullanılmış ürün gönderilen bir sürü mağdur var. Sonra Microsoftu arayıp aynı şekilde onlara da anlattık bu durumu. Madem bu kadar saçma bir prosedürünüz var; madem ikinci el ürün veriyorsunuz sıfır cihaz ile değiştirin dedik. Daha önceden arıza yapan ve tamir edilmiş bir cihazı neden kabul edelim dedik. böyle bir şeyin mümkün olmadığını ilettiler. tüketici haklarına başvuracağımı söylediğimde de dalga geçer gibi '' Nasıl isterseniz; görüşleriniz bizim için önemlidir.'' dendi. Microsoft gibi bir markaya olan güvenimiz sıfırlanmış oldu.

Tüketici haklarına başvurdum. Bakalım bir şey çıkacak mı çok merak ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    20 günde tamir edilemeyen ürünün bedeli iade edilir - Memurlar.Net
    bunu bir araştırın
    güncel olarak da dün böyle bir haber okumuştum
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 günde tamir edilemeyen ürünün bedeli iade edilir - Memurlar.Net
    bunu bir araştırın
    güncel olarak da dün böyle bir haber okumuştum
    Bunu ben de gördüm. Zaten niyetim toplasanız 2 haftada bir oynadığım cihazın değişimi değil onarımıydı. Fakat Microsoft un tutumu ürünü yurt dışına gönderip; yerine başka bir zaman diliminde arızası giderilip ülkemize getirilmiş ikinci el bir cihazla değişimi. Söylenen de şu: '' Şirketin prosedürü bu şekilde.'' O sebeple kitlenmiş vaziyetteyim.

Öneriniz için çok teşekkür ederim tabii.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Apple da cihaz değişimlerini bu şekilde yapıyor. Onarım yapılmak yerine refurbished olarak bir ürün geliyor.

Size verilen cihaz evet ikinci el ancak sıfırlanmış bir ikinci el. Kozmetik hata ya da donanımsal bir sorun çıkmayacaktır. Bir çok elektronik cihaz için bu şekilde değişim yapılması oldukça sıradan bir durum.

Bir mesaj yukarıda yazılan 20 gün boyunca gelmezse sıfırının ücret iadesi konusuna girmemek için hemen sıfırlanmış bir cihaz çıkarıp veriyorlar. Arızalı cihazlar toplanarak fabrikaya gönderiliyor, sıfırlanıyor ve servis noktalarına gönderiliyor. Oturalım kart değiştirelim, arıza tespiti yapalım falan uğraşmıyor firmalar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Apple da cihaz değişimlerini bu şekilde yapıyor. Onarım yapılmak yerine refurbished olarak bir ürün geliyor.

Size verilen cihaz evet ikinci el ancak sıfırlanmış bir ikinci el. Kozmetik hata ya da donanımsal bir sorun çıkmayacaktır. Bir çok elektronik cihaz için bu şekilde değişim yapılması oldukça sıradan bir durum.

Bir mesaj yukarıda yazılan 20 gün boyunca gelmezse sıfırının ücret iadesi konusuna girmemek için hemen sıfırlanmış bir cihaz çıkarıp veriyorlar. Arızalı cihazlar toplanarak fabrikaya gönderiliyor, sıfırlanıyor ve servis noktalarına gönderiliyor. Oturalım kart değiştirelim, arıza tespiti yapalım falan uğraşmıyor firmalar.
    Bir arkadaşımın İphone unun telefon tuşu bozulduğunda Apple' a gitmiştik. Bize direk kutusunda hiç açılmamış sıfır ürün vermişlerdi. Bu 6-7 ay önceydi. Belki şu anda sistem değişmiştir tabii ki şimdi bilemiyorum.

Ama şu anda uygulanan sistem çok yanlış. Sonuç olarak bana ikinci el verdiği cihazın içinde ne gibi parçaların değiştirildiğini, değiştirilmeyen parçaların kaç saat kullanıldığının bana kimse garantisini veremezki. Kaldı ki onarım bölümü prosedürün bu şekilde olduğunu söylüyor. Ben Microsoft' u arayıp prosedürün böyle olup olmadığını soruyorum. Önce öyle olmadığı söyleniyor. Onarım merkezinde söylendiğini belirttiğimde '' Onların sizinle böyle bir diyaloğa girmeleri yasaktı. '' deniyor. Benim midemi bulandıran husus bu. Yoksa bana sıfır ürün verip vermemeleri umrumda değil. Ben haklı olarak kendi cihazımın onarımının yaptırılıp bana verilmesini istiyorum. Bu şekilde yapılamıyorsa da ürünün para iadesi ya da sıfırıyla değişimini talep ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Apple derken, KVK vs gibi firmalar dediğim şekilde yapıyor. Apple'ın kendi onarım departmanları farklı olabilir. Ya da telefon yine refurbisheddir ancak kutusunu da sıfırlamışlardır

Telefon ile ulaştığınız yer çok yüksek ihtimalle bir çağrı merkezi ve bazı metinlere bağlı kalarak cevaplar veriyorlar. Firmada konu ile alakalı, çağrı merkezi dışında biriyle görüştüğüme emin değilsem ben servise daha çok güvenirdim bu durumda.

Sizin cihazınızın ne kadar daha garantisi var acaba ? Tek sıkıntı yeni verecekleri ürünün garanti süresinin eski ürünün garanti süresiyle aynı olması aslında. Garanti uzatması da verseler ben hiç düşünmem sıfır ürün verdiklerinde

Onarım konusunda yüksek ihtimalle sonuç alamayacaksınız, çünkü yedek parça stoğu tutmuyor bir çok firma. Microsoft'un da tuttuğunu hiç sanmıyorum. Size özel parça getirtmeye çalışsalar da 20 günü geçeceği için bu riski almayacaklardır.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanlış anlamayın ben bi mağduriyet goremedim , tum dunyada kabul gormuş bi servis proseduru bu ayrıca size ikinci el cihaz vermicekler sıfırlanmış cihaz vericekler beklemiceksiniz daha ne olsunki ?

apple dahil tüm firmalar kullanır refurbished olarak gelicek cihaz teslim edilir size

normal şartlarda size verilen cihazın nasıl geldiği vs bilgisi verilmes değişim denir size başka cihaz verilir

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Apple derken, KVK vs gibi firmalar dediğim şekilde yapıyor. Apple'ın kendi onarım departmanları farklı olabilir. Ya da telefon yine refurbisheddir ancak kutusunu da sıfırlamışlardır

Telefon ile ulaştığınız yer çok yüksek ihtimalle bir çağrı merkezi ve bazı metinlere bağlı kalarak cevaplar veriyorlar. Firmada konu ile alakalı, çağrı merkezi dışında biriyle görüştüğüme emin değilsem ben servise daha çok güvenirdim bu durumda.

Sizin cihazınızın ne kadar daha garantisi var acaba ? Tek sıkıntı yeni verecekleri ürünün garanti süresinin eski ürünün garanti süresiyle aynı olması aslında. Garanti uzatması da verseler ben hiç düşünmem sıfır ürün verdiklerinde

Onarım konusunda yüksek ihtimalle sonuç alamayacaksınız, çünkü yedek parça stoğu tutmuyor bir çok firma. Microsoft'un da tuttuğunu hiç sanmıyorum. Size özel parça getirtmeye çalışsalar da 20 günü geçeceği için bu riski almayacaklardır.
    Ocak 2020 de bitiyor ürünün garantisi. Merak ediyorum bakalım nasıl çözülecek Çok teşekkürler bilgilendirmeniz için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı leventrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ocak 2020 de bitiyor ürünün garantisi. Merak ediyorum bakalım nasıl çözülecek Çok teşekkürler bilgilendirmeniz için.
    Hocam ben nasıl çözüleceğini yazayım isterseniz, boşuna başınızı ağrıtmayın. Çünkü ne kadar uğraşırsanız uğraşın ücret iadesi yapmayacaklar, onarımları da yok.

Telefonda görüştüğünüz kişinin size 'onların size böyle bir bilgi vermemesi gerekirdi' dediği husus size verilecek olan donanımın refurbished olması

Size serviste bu hatalı cümleyi söylemek yerine 'Abicim bu sendeki mefta, yenisini veriyoruz hemen' deselerdi siz de büyük mutlulukla saniyesinde çıkartıp sıfır cihaz verdiler diye alıp çıkacak, büyük memnuniyetle ayrılacaktınız. Verecekleri cihaz da sıfır aslında zaten, cihazın içerisindeki kartın komponentlerini falan değiştirmiyorlar. Açıyorlar cihazı, kart değiştiriyorlar bir de sıfır kasa takıyorlar yine sıfır cihaz oluyor. Sadece garantisi eskisinin süresiyle aynı oluyor.

Bence kendinizi yormayın, beklediğinize ve uğraştığınıza değmez. Alın yeni cihazı, eve gelin huzur içinde oyuna devam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış anlamayın ben bi mağduriyet goremedim , tum dunyada kabul gormuş bi servis proseduru bu ayrıca size ikinci el cihaz vermicekler sıfırlanmış cihaz vericekler beklemiceksiniz daha ne olsunki ?

apple dahil tüm firmalar kullanır refurbished olarak gelicek cihaz teslim edilir size

normal şartlarda size verilen cihazın nasıl geldiği vs bilgisi verilmes değişim denir size başka cihaz verilir
    Şöyle ki;

Bana Kargo firmasını gönderiyorlar. Kargo firması üründe herhangi bir kırılma konusunda sorumluluk kabul etmiyor ''Kırıladabilir'' diyor. Microsoft' u arıyorum. Microsoft' da sorumlulugu almıyor. (Benim Microsoft' a kızdığm husus bu değil tabii. Oraya benim gitmemin nedenini açıklıyorum'' onarım merkezine ben götürüyorum. Onarım merkezinde direk olarak '' ikinci el cihaz ile değiştirilecek'' deniyor. Böyle söylendiği için haliyle ürünü vermiyorum. Sonucunda microsoft' u arıyorum ''Size böyle bir bilgi vermeleri yasaktı'' deniyor. Kimse sizin ya da

Benim rahatsız olduğum husus; kimse sizin ya da nightfish' in bahsettiği gibi mantıklı bir açıklama yapmıyor. Şu anki düşüncem de haliyle '' Bana verecekleri cihazın içindeki bütün parçalar mı sıfırlanmış olacak yoksa belirli parçalarmı'' oluyor. Sonucunda yaşadığım güvensizliğin sebebi bu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam ben nasıl çözüleceğini yazayım isterseniz, boşuna başınızı ağrıtmayın. Çünkü ne kadar uğraşırsanız uğraşın ücret iadesi yapmayacaklar, onarımları da yok.

Telefonda görüştüğünüz kişinin size 'onların size böyle bir bilgi vermemesi gerekirdi' dediği husus size verilecek olan donanımın refurbished olması

Size serviste bu hatalı cümleyi söylemek yerine 'Abicim bu sendeki mefta, yenisini veriyoruz hemen' deselerdi siz de büyük mutlulukla saniyesinde çıkartıp sıfır cihaz verdiler diye alıp çıkacak, büyük memnuniyetle ayrılacaktınız. Verecekleri cihaz da sıfır aslında zaten, cihazın içerisindeki kartın komponentlerini falan değiştirmiyorlar. Açıyorlar cihazı, kart değiştiriyorlar bir de sıfır kasa takıyorlar yine sıfır cihaz oluyor. Sadece garantisi eskisinin süresiyle aynı oluyor.

Bence kendinizi yormayın, beklediğinize ve uğraştığınıza değmez. Alın yeni cihazı, eve gelin huzur içinde oyuna devam.
    İşte söylemeye çalıştığım şey... Beni ikilemde bırakan durum da buydu. Genellikle elektronik cihaz konusunda şanslıyımdır. Hiç problem yaşamadığım için de bu zamana kadar hiç böyle bir şey yaşamadım.

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    prosedürü tam bilmiyorum ancak mekanik, arıza yaşanması muhtemel parçaları ve kasayı sıfırlıyorlardır.

Yani üzerindeki disk sıfır kasa sıfır ama board sıfır değildir.

Board zaten çalışıyorsa çalışıyordur çalıştıkça eskiyecek diye bir durum yok

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bence ortada bir mağduriyet ya da problem yok
    Onarım uzun sürecekse veya ürün onarılamıyorsa yapılacak değişimlerde refurbished ürün verilmesi bir çok firmanın uyguladığı bir yöntem.
    Misal, bir cihazdaki X kartı yandı ise o kart değişiyor ve diğer kontroller yapılıp kutulanıyor.
    Garantisi, ilk alınan cihaz kadar devam ettiğinden bir sorun olma olasılığı düşük.
    Bu sistemlerde de en büyük problem disktte olduğundan ve disk de değiştiğinden baş ağrıtmaz diye düşünüyorum.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında büyük ihtimal Microsoft'ta da öyledir ama, Apple hakkında DH'de falan da bunun geyiği çok döndü. Hatta "swap cihaz" diye bi geyik uydurdular, ilan verene yok efendim seninki swap cihaz, 3 değil 2 bin TL isteyebilirsin, yok şöyle yok böyle diye... Hikaye... İlla 2.el gelecek diye de bir kaide yok bence yani. Bizde 2.el ile "Yenilenmiş" de karışıyor.

Apple "bu şekilde bir cihaz verilebilir" diyor, onarım ve garanti prosedüründe. Diyor ki yenisi ile değiştirmek gerektiğinde sıfır da verebiliriz, "sıfırlanmış" da verebiliriz.

Mantıken diyor ki "bizim gözümüzde bu cihazlar aynıdır, biz onardık, onayladık, hiçbir sıkıntısı yok". Zaten ona da garanti veriyor. Garanti devam ediyor yani. Bir sorun olursa onu da değiştirecek.

Yoksa şu da mantıksız, atıyorum telefonun veya Xbox'ın bir parçası bozuldu, parçası değiştirildi (zaten tamiri yok bu tip aletlerin, parça değişir), ee ne yapacak, ona verme, buna verme, hurda mı olacak Adam zaten "ben garanti ediyorum, sıfır oldu bu" diyor.

Başta ben de başıma gelse ne oluyo lan derim mesela ama bu şekilde düşününce doğru oluyor.

Servisteki hırbo "2.el" demiş, mide bulandırmış. Yukarıda arkadaşlar da yazmış zaten, bunların saat ömrü pek yok, bozulursa bozulur, devam ederse eder "Sıfırlanmış" denen aletin kilit yerleri sıfırlanmıştır. Yoksa size içi dolu, hesap açık falan bişey gelmeyecek Geldiğinde eminim ki sıfır mı yenilenmiş mi anlayamayacaksınız bile.

"Refurbished" etiketi falan bulmaya çalışın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Evrenoz , @Ormancı ;

Aynen bende de oturdu şimdi konu. Daha önce böyle bir şey yaşamadığım için ''Refurbished'' diye bir şey bilmiyordum. Bana '' Bu ürünü alıp ikinci el onarılmış bir ürün vereceğiz.'' demeselerdi; Çağrı merkezinin de bu cümlenin üzerine '' Size böyle bir açıklama yapmaları yasak.'' demeseydi de bu konudaki sizler gibi bana bir açıklama yapsalardı da ben de anlasaydım konuyu.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı leventrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle ki;

Bana Kargo firmasını gönderiyorlar. Kargo firması üründe herhangi bir kırılma konusunda sorumluluk kabul etmiyor ''Kırıladabilir'' diyor. Microsoft' u arıyorum. Microsoft' da sorumlulugu almıyor. (Benim Microsoft' a kızdığm husus bu değil tabii. Oraya benim gitmemin nedenini açıklıyorum'' onarım merkezine ben götürüyorum. Onarım merkezinde direk olarak '' ikinci el cihaz ile değiştirilecek'' deniyor. Böyle söylendiği için haliyle ürünü vermiyorum. Sonucunda microsoft' u arıyorum ''Size böyle bir bilgi vermeleri yasaktı'' deniyor. Kimse sizin ya da

Benim rahatsız olduğum husus; kimse sizin ya da nightfish' in bahsettiği gibi mantıklı bir açıklama yapmıyor. Şu anki düşüncem de haliyle '' Bana verecekleri cihazın içindeki bütün parçalar mı sıfırlanmış olacak yoksa belirli parçalarmı'' oluyor. Sonucunda yaşadığım güvensizliğin sebebi bu.
    zaten siz personel kurbanısınız , onarım merkezindeki arkadaşın size diyiceği cumle bizde tamir yok , değişim yapıyoruz olucaktı

kargo konusunda gelince , orjinal kutusunda gonderimde kutu hasarı olduğu anda mesuliyet vs kabul etmiyoruz durumu soz konusu olamaz xbox müşteri hizmetlerine daha once çok ürün gonderdik

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler