User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
77 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Çıkmacılık Mesleği Hk.

chatlaxs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trde bu işi yazılanlar gibi yapan yok yada ben görmedim. Mesela kendim ebay'da parça numarası ile çıkma parça arayıp bulup dünyanın öteki ucundan satın alabiliyorum. Ama Tr de böyle imkan yok malesef, Komple araç fotosu konup parça parça satılık yazılıyor, arayıp soruyorsun şu parça varmı gel burda bak diyor satan arkadaş. Dolayısıyla fiyatta yok. Hatta aracı ilk aldığım zaman çok aradağım göğüslük çerçevesini İzmirde bi çıkmacıda buldum telefonda görüştük bu parça varmı dedim var dedi ne kadar dedim satmıcam şimdi dedi
    Böyle bişeye başlayacaksanız öncelikle orjinal parça numarası yazılmalı ki arayan bulunabilsin, detaylı fotoğrafları çekilmeli, yapılabiliyorsa parçanın temizliğide yapılmalı, yağlı kirli koymak yerine tertemiz alacak da durumuna karar verebilir. Fiyatı mutlaka yazılmalı. Kendi sitenizde online satışa çıkarabilirsiniz. Hiç işi bilmeyen müşteri için araç şasi numarası yada marka model girilip o araca ait satışta olan tüm parçalarınız listelenir, Birde şöyle bişey diyim büyük parçalar bi şekilde bulunuyor fakat trim parçaları o parçalara ait küçük vidalar, tıpalar somunlar vs eminim benim gibi arayıp bulamayan vardır. Ebayda vidaları bile tek tek fotolayıp yayınlayan satıcılar denk geliyor. Kısacası layıkıyla yapılırsa ülkedeki bi eksiklik giderilir kanımca

Sahibindende çekici kamyon çıkmacı buldum mesela tek tek fotoğraflamışlar ilanlara ama fiyatlar temsili gene

Trafik & Kasko Sigorta işleri Yapılır

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @chatlaxs bahsettiğin mantık bende hakim, ama işi yapanlar içinde olanlar bu şekilde yapılamayacağını söylüyor.

Bunu da müşteri portföyündeki insan profiline bağlıyorlar. Çıkmacıların tavrından ben de muzdaribim, eğitimsiz ve iletişimi zayıf insanlar mesleğin genelini oluşturuyor.

Ama günde 150 tane adamla uğraşıp bana far lazım diye arayan adama nasıl muamele edilir bilemedim.

Her sektörde çürük müşteri var, burada da vardır illaki ama potansiyel sanırım çok yüksek.

Temizlik ve detaylı foto kısmı tam düşündüğüm sistem zaten. Hatta öyle ki kargo aşaması bile özenli olmalı.

Ama bunu anlayan müşteri de olur anlamayan müşteri de, hedef kitleyi doğru belirlemek lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @chatlaxs bahsettiğin mantık bende hakim, ama işi yapanlar içinde olanlar bu şekilde yapılamayacağını söylüyor.

Bunu da müşteri portföyündeki insan profiline bağlıyorlar. Çıkmacıların tavrından ben de muzdaribim, eğitimsiz ve iletişimi zayıf insanlar mesleğin genelini oluşturuyor.

Ama günde 150 tane adamla uğraşıp bana far lazım diye arayan adama nasıl muamele edilir bilemedim.

Her sektörde çürük müşteri var, burada da vardır illaki ama potansiyel sanırım çok yüksek.

Temizlik ve detaylı foto kısmı tam düşündüğüm sistem zaten. Hatta öyle ki kargo aşaması bile özenli olmalı.

Ama bunu anlayan müşteri de olur anlamayan müşteri de, hedef kitleyi doğru belirlemek lazım.
    Bu işi yap, yapma demem ama hayalinde ki gibi olmayacağına her türlü iddiasına varım. Sen e-ticaret sitesi gibi çıkmacı düşünüyorsun ama anlattığın gibi Türkiye de yaparsan açık ve net söylüyorum AÇ kalırsın.
    Çok uzun bir şekilde sana neden istediğin gibi olmayacağını bir iki kez daha istersen anlatabilirim ama tek tavsiyem beklentini düşür.
    Sadece şöyle bir örnek verip kenara çekiliyorum.
    Mantık olarak çıkma parça sıfır parçadan pahalı olamaz ve bu etik değil diye düşünüyorsun (ben öyle düşünüyorum en azından). Sıfır parça'nın tedarik süresi 2 ay ve senin elinde çıkması var. Parça arayan kişiye de acil lazım. İşte o zaman sıfır fiyatına çok yakın bir fiyata ürünü satınca kendi etik değerini bir kere çiğnedikten sonra anlarsın aslında hayalinde ki gibi olmayacağını

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı chatlaxs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koltuğun fiyatını öğrenebildin mi alınabilir duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu işi yap, yapma demem ama hayalinde ki gibi olmayacağına her türlü iddiasına varım. Sen e-ticaret sitesi gibi çıkmacı düşünüyorsun ama anlattığın gibi Türkiye de yaparsan açık ve net söylüyorum AÇ kalırsın.
    Çok uzun bir şekilde sana neden istediğin gibi olmayacağını bir iki kez daha istersen anlatabilirim ama tek tavsiyem beklentini düşür.
    Sadece şöyle bir örnek verip kenara çekiliyorum.
    Mantık olarak çıkma parça sıfır parçadan pahalı olamaz ve bu etik değil diye düşünüyorsun (ben öyle düşünüyorum en azından). Sıfır parça'nın tedarik süresi 2 ay ve senin elinde çıkması var. Parça arayan kişiye de acil lazım. İşte o zaman sıfır fiyatına çok yakın bir fiyata ürünü satınca kendi etik değerini bir kere çiğnedikten sonra anlarsın aslında hayalinde ki gibi olmayacağını
    Ben sana da katılıyorum bir noktada, işin içindeki adama kulak asmak lazım. Ben fiyat olayına şöyle bakıyorum, çıkma mal sıfırına erişilebiliyorsa min %50 altına satılmalı.

Bazen fiyatlarda terste kalınıyormuş onu gördüm mesela bu konuda. Ben şahsen çıkma parçaya %50ödemeyi kabul ederim mal temiz ise.

Ya da 2 ay tedarik beklemek yerine arabam yürüsün diye çıkma parçaya (atıyorum kapı camı) sıfıra yakın yine öderim.

Burada sıkıntı milletin bunu kullanıyor olması. Benim hayal ettiğim gibi olmayacağı aşikar zaten o konuda hem fikiriz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @fthdrn koltuk güzel ama accorda sığmaz
    şöylede bişey var temiz orjinal çıkma parçayı ben yan sanayi parasına alırım mesela, yan sanayi çamurluk davlumbazı tam oturmuyor ama orjinal parça öyle değil,

mesela şu zımbırtıyı 1 aydır arıyorum

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @fthdrn koltuk güzel ama accorda sığmaz

[I[/IMG]
    Servis minibüsü var ona koyardık link atsana

CafCaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en mamtıklısı öyle bence sadece ve sadece çıkma online parça satışı yapılacak telefon olayı hiç olmayacak ama parçaların orjinal parça kodu detaylı resmi ve net fiyatı yazılıp adam online şekilde alacak. dükkan mükkan hikaye. bu tarz bir işi sadece far olarak yapmayı planlıyorum çıkma far stop online satış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servis minibüsü var ona koyardık link atsana
    koltuk güzel

1841 CIKMA ŞOFOR KOLTUĞU - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 610943731

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Ben şuna katılmıyorum, "günde 150 tane adamla muhattap oluyorlar ondan böyle"

Arkadaş bütün iş yapan esnafı olsun, masa başında telefonla iş yapan olsun herkes bir şekilde günde 50-100-150 kişiyle iletişim kuruyor, kurmak da zorundaki iş yapsın.

Bir yerde alışveriş yaparken kasada kasiyer somurttuğunda diyor musunuz kendi kendinize, "aa ama günde 350 kişiye hizmet veriyor biri canını sıkmıştır" diye, bence demiyorsunuz.

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trde bu işi yazılanlar gibi yapan yok yada ben görmedim. Mesela kendim ebay'da parça numarası ile çıkma parça arayıp bulup dünyanın öteki ucundan satın alabiliyorum. Ama Tr de böyle imkan yok malesef, Komple araç fotosu konup parça parça satılık yazılıyor, arayıp soruyorsun şu parça varmı gel burda bak diyor satan arkadaş. Dolayısıyla fiyatta yok. Hatta aracı ilk aldığım zaman çok aradağım göğüslük çerçevesini İzmirde bi çıkmacıda buldum telefonda görüştük bu parça varmı dedim var dedi ne kadar dedim satmıcam şimdi dedi
    Böyle bişeye başlayacaksanız öncelikle orjinal parça numarası yazılmalı ki arayan bulunabilsin, detaylı fotoğrafları çekilmeli, yapılabiliyorsa parçanın temizliğide yapılmalı, yağlı kirli koymak yerine tertemiz alacak da durumuna karar verebilir. Fiyatı mutlaka yazılmalı. Kendi sitenizde online satışa çıkarabilirsiniz. Hiç işi bilmeyen müşteri için araç şasi numarası yada marka model girilip o araca ait satışta olan tüm parçalarınız listelenir, Birde şöyle bişey diyim büyük parçalar bi şekilde bulunuyor fakat trim parçaları o parçalara ait küçük vidalar, tıpalar somunlar vs eminim benim gibi arayıp bulamayan vardır. Ebayda vidaları bile tek tek fotolayıp yayınlayan satıcılar denk geliyor. Kısacası layıkıyla yapılırsa ülkedeki bi eksiklik giderilir kanımca

Sahibindende çekici kamyon çıkmacı buldum mesela tek tek fotoğraflamışlar ilanlara ama fiyatlar temsili gene

Söylediklerinizde çok haklısınız.Kendi aracım olan 1994 model Astra F i önce hurdaya ayırıp sonra parçalarını sattım.parça kodu girerek koyduğum ilanlardaki müşteri kitlesi çok farklı ve bilinçli hiç sorun yaşamadım ama ilanı görüp arayan arayana ki uğraşmak zor.tek bir marka modelle başlamak istenilen detayı yakalamak konusunda çok daha verimli olacaktır.Mesela ben eski model opellerle uğraştığımdan astra vectra kadett ascona da kullanılan ortak bir çok parçayı bilirim ki yaptığım satışlarda da faydasını çok gördüm ama model ayısı arttıkça yetişmesi zor olacaktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şuna katılmıyorum, "günde 150 tane adamla muhattap oluyorlar ondan böyle"

Arkadaş bütün iş yapan esnafı olsun, masa başında telefonla iş yapan olsun herkes bir şekilde günde 50-100-150 kişiyle iletişim kuruyor, kurmak da zorundaki iş yapsın.

Bir yerde alışveriş yaparken kasada kasiyer somurttuğunda diyor musunuz kendi kendinize, "aa ama günde 350 kişiye hizmet veriyor biri canını sıkmıştır" diye, bence demiyorsunuz.
    Bence kasiyer örneği çok oturmadı buraya.

Kasiyer malı okutur kredi kartını alır şifre ister geçer. Ama mutabakat yapıyorum ay sonları ba-bs formları için zaman zaman günde 50+kişi ile telefonda konuşuyorum min 2 max 5 dk kadar. Üsluplar konuşmalar öyle enteresan ki.

Ben aradığımda Merhaba ben Tolga, x firmasından mutabakat için arıyorum yardımcı olur musunuz diyorum.

Y firmasından biri arıyor ba-bs ye bakabilir miyiz ? Bakalım da kardeşim sen kimsin nerden arıyorsun bir kendini tanıt önce.

Şimdi çıkmacı olduğumuzu düşünelim adam senden twingo farı istiyor, biliyorum bunun 2-3 modelli var, model soruyorsun 96 diyor var diyorsun.

Gönderiyorsun, sonra diyor ki bizimki 97 imiş far-sinyal beyaz, sen gönderdin far beyaz sinyal sarı. Bu kimin suçu ?

He ben marka model şasi vermiş olmama rağmen sırf uzak diye bana malı çakan şerefsizler de var piyasada.

Her müşteri özeldir, az önceki örnekte can sıkan birisi yüzünden diğer bir firmayı aradığımda geçmişin etkisini siler konuşurum. Bunu yapmak mesele.

Ama insanların evirdiği bir meslek görüyorum ki bu, ben gibi hizmet kalitesine önem veren adamlar için zor

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Valla herkesin işi zor, herkes bir sürü insanla saçma sapan taleple uğraşıyor. Kasiyer örneği cuk oturmasa da benim bahsettiğim olayın gerçekliğini değiştirmiyor.

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günde ortalama 500 tane döner siparişi alan kasiyerin işi de zor hem dükkanın hesabını tut, hem telefonla sipariş al. Mesela çok yoğun olan ama her verdiğiniz siparişi tamı tamına yapan yerler var. Bu iş özveri ve doymuşlukla alakalı bence.

cess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence asıl sorun insanların okumaya üşenmesi ya da okuduğunu idrak edemeyecek kapasite de olmasıdır. Sahibinden e aracımdan çıkarttığım ön farları koydum. Her ilanımda yaptığım gibi önce temizledim, her açıdan fotolarını çektim, kusurlarını da çektim, parça kodlarını da yazdım, kaç model ve hangi kasaya ait olduğunu da yazdım. Buraya kadar olan herşey sizin düşündüğünüz yapıda aslında. Sonra birisi arıyor 2013 modele olurmu diyor, yok diyorum kasalar farklı bu 2011 model, ben bi ustama sorayım tekrar diyor. Birisi arıyor, benim aracım 2010 model olur mu, olmaz kardeşim seninki krom tabanlı bunlar siyah zeminli. Bir diğeri farlarda herhangi bir sorun varmı diyor, sol farda çatlak var diyorum, tamam o zaman diyor, e kardeşim ilanda fotosu da var açıklama kısmında da yazıyorya, okusana.

Yani siz istediğiniz kadar detay vs. verin ister istemez canlı destek verecek bir muhattap olmalı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cess Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence asıl sorun insanların okumaya üşenmesi ya da okuduğunu idrak edemeyecek kapasite de olmasıdır. Sahibinden e aracımdan çıkarttığım ön farları koydum. Her ilanımda yaptığım gibi önce temizledim, her açıdan fotolarını çektim, kusurlarını da çektim, parça kodlarını da yazdım, kaç model ve hangi kasaya ait olduğunu da yazdım. Buraya kadar olan herşey sizin düşündüğünüz yapıda aslında. Sonra birisi arıyor 2013 modele olurmu diyor, yok diyorum kasalar farklı bu 2011 model, ben bi ustama sorayım tekrar diyor. Birisi arıyor, benim aracım 2010 model olur mu, olmaz kardeşim seninki krom tabanlı bunlar siyah zeminli. Bir diğeri farlarda herhangi bir sorun varmı diyor, sol farda çatlak var diyorum, tamam o zaman diyor, e kardeşim ilanda fotosu da var açıklama kısmında da yazıyorya, okusana.

Yani siz istediğiniz kadar detay vs. verin ister istemez canlı destek verecek bir muhattap olmalı.
    Aynen öyle, OKUMUYORUZ vir tane pvc makinası var ilanımda. Alt frezesi ayar gerektiriyor yazmışım.

Çok ta makul bir fiyat yazdım imalatı kapadığım için koyacak yerim yok diye, %50 altına diyelim o kadar uygun.

İlanı güncelledim, şu kadar olursa alayım, dedim olmaz ama orta yolu buluruz, 1-2 mesajlaştık.

Sonra "herhangi bir sorunu var mı" yazmış, ne denir bu insana şimdi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zamanında 21 turbo varken klima kompressoru aldım cıkmacıdan alet arızalı cıktı taktık calısmadı. soktum geri goturdum iade almadılar allah belanızı versin haram zehir zıkkım olsun dedim cıktım. gittim sıfırını aldım taktık calıstı.

aynı 21 ile kaza yaptım tavan 2 kapı yan direk alt marsbiyel surucu koltugu gibi bir dolu parca icin benden 3000 tl istediler. 1500 teklif ettim hepsine azarlayıp gonderdiler beni dukkanlarından

2 gun sonra telefonum caldı 1500 e oke gel al parcaları dediler kaportacımla gittik aracın uzerinden kestirdik tavanı marsbiyeli herseyi yuklendik getirdik

caresiz durumda oldugunuzu anlarlarsa acımazlar, bu adamlar ticaret yapmanın dısında iyide insan sarrafı olmuslar.

bu işi turkiyede layıgı ile yapan var mı bilmiyorum illaki vardır ama cogunlugu malesef modern insan yiyen yamyam allah dusurmesin.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CafCaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en mamtıklısı öyle bence sadece ve sadece çıkma online parça satışı yapılacak telefon olayı hiç olmayacak ama parçaların orjinal parça kodu detaylı resmi ve net fiyatı yazılıp adam online şekilde alacak. dükkan mükkan hikaye. bu tarz bir işi sadece far olarak yapmayı planlıyorum çıkma far stop online satış.
    Bilenler bilir, Bursa'da Almira'nın arkasında bir aynacı var. Adamda sadece ayna var. Hepsi çıkma. Ama o kadar çok var ki... Ustayla konuştum, ayrı buradan 3-5 kat büyük depo var dedi. Sahibi de orda, hani görsen bu adam milyonluk demezsin Ama Bursa'da nereye gitsen oraya yollar seni. Gelen gidenden benim başım döndü.

İçerde Range Rover lüks cip vardı. Baya anlayamadılar ama en sonunda yaptılar. Motorları ters takmışlar Biri açılırken diğeri kapanıyor.

Geldi sıra bana. Mondeo MK4 Titanium açılır kapanır açılı ayna var. Sol taraf çalışmıyor. "Abi ya motoru gidik ya bağlantılar sorunlu, bakalım" dedi. Gençten çocuk 30 yok. Ezbere açtı, getirdi güç kaynağını motor dönmüyor. Dedi motor gitmiş aynısını çıkma içini alıp takıcam orjinal dedi. 120 istedi. Eyvallah dedim işçilik vs makul.

Abi adam o ayna kalabalığına bir daldı. Hani ben arasam sabahtan akşama bulamam. Buldu getirdi bozuk çıktı Gitti 1 dk geçmedi bir tane daha getirdi

UIan aynacısın ayna motoru çıkarma anahtarı yok. İkili sivri uç girer ya yuvarlağa, adı ne bilmiyorum. Sokacak bastıracak çevireceksin. Ford da aynanın her tarafına yalıtım bile koymuş

Çocuk uğraştı açamadı. Keseyim dedi. Dedim nabıyon. Abi atçaz dedi. He tmm dedim. Dükkanın sahibi 5 dk uğraştı. Ev anahtarıyla açtı Aya kapağını da tornavidayla açtığından izi durur. Plastik levyesi yok adamlarda. İçeride milyonluk mal var la milyonluk

Sektör böyle inanılmaz.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilenler bilir, Bursa'da Almira'nın arkasında bir aynacı var. Adamda sadece ayna var. Hepsi çıkma. Ama o kadar çok var ki... Ustayla konuştum, ayrı buradan 3-5 kat büyük depo var dedi. Sahibi de orda, hani görsen bu adam milyonluk demezsin Ama Bursa'da nereye gitsen oraya yollar seni. Gelen gidenden benim başım döndü.

İçerde Range Rover lüks cip vardı. Baya anlayamadılar ama en sonunda yaptılar. Motorları ters takmışlar Biri açılırken diğeri kapanıyor.

Geldi sıra bana. Mondeo MK4 Titanium açılır kapanır açılı ayna var. Sol taraf çalışmıyor. "Abi ya motoru gidik ya bağlantılar sorunlu, bakalım" dedi. Gençten çocuk 30 yok. Ezbere açtı, getirdi güç kaynağını motor dönmüyor. Dedi motor gitmiş aynısını çıkma içini alıp takıcam orjinal dedi. 120 istedi. Eyvallah dedim işçilik vs makul.

Abi adam o ayna kalabalığına bir daldı. Hani ben arasam sabahtan akşama bulamam. Buldu getirdi bozuk çıktı Gitti 1 dk geçmedi bir tane daha getirdi

UIan aynacısın ayna motoru çıkarma anahtarı yok. İkili sivri uç girer ya yuvarlağa, adı ne bilmiyorum. Sokacak bastıracak çevireceksin. Ford da aynanın her tarafına yalıtım bile koymuş

Çocuk uğraştı açamadı. Keseyim dedi. Dedim nabıyon. Abi atçaz dedi. He tmm dedim. Dükkanın sahibi 5 dk uğraştı. Ev anahtarıyla açtı Aya kapağını da tornavidayla açtığından izi durur. Plastik levyesi yok adamlarda. İçeride milyonluk mal var la milyonluk

Sektör böyle inanılmaz.
    dersin ki roman yazmışsın haa ,akıcı bi şekilde okudum bi ara ugrayayım bende oraya sol aynam kırık
    teşekkürler bilgi için
    PROSTOCK GARAGE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler