User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Trafik Sigortası Sorunu

sinisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Trafik Sigortası Sorunu

Herkese merhabalar,
    Şirket adına yeni aldığımız ikinci el aracımızın trafik sigortası 4. basamaktan başlaması gerekirken 1. basamaktan başlatılıyor. Farklı sigortacılardan da durumu teyit ettirdim ve baktıklarında bunun 2007de sattığımız motorsiklet yüzünden olduğunu söylediler. Fakat garip olan bu motor hasarsız ve neredeyse hiç kullanılmadan satıldı. ikinci gariplik ise bu zamana kadar şirket üzerine araç alındı satıldı böyle bir durum oluşmamıştı. şimdiye kadar bu durum niye bize bildirilmedi veya diğer araçlara yansıtılmadı belli değil.

Bu duruma itiraz şansımız var mıdır?

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sinisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar,
    Şirket adına yeni aldığımız ikinci el aracımızın trafik sigortası 4. basamaktan başlaması gerekirken 1. basamaktan başlatılıyor. Farklı sigortacılardan da durumu teyit ettirdim ve baktıklarında bunun 2007de sattığımız motorsiklet yüzünden olduğunu söylediler. Fakat garip olan bu motor hasarsız ve neredeyse hiç kullanılmadan satıldı. ikinci gariplik ise bu zamana kadar şirket üzerine araç alındı satıldı böyle bir durum oluşmamıştı. şimdiye kadar bu durum niye bize bildirilmedi veya diğer araçlara yansıtılmadı belli değil.

Bu duruma itiraz şansımız var mıdır?
    Başka şirket aracınız var mı?
    AmcaPolo

sametozt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,
    Yeni gelen uygulamayla birlikte artık trafik sigortası keserken sistem otomatik olarak geçmiş poliçelerinizden hasarsızlık için referans çekiyor.
    Normalde motosiklet referansı motosiklete , otomobil referansı otomobile vb. şekilde gelmesi gerekiyor.
    Hasarlı referanslarda ( 3. basamak ve altı ) bu şekilde kullanım tarzı tutmasa bile sistem bu poliçeyi referans olarak çekebiliyor.
    Bu poliçe ne olursa olsun referans olarak karşınıza çıkacak.
    Neden 1. basamak olduğu da tramer üstünden kontrolle anlaşılabilir.
    Geçmişte sigortacılık yapıyordum. Hala yapıyor olsaydım sizin için kontrol sağlayabilirdim ama maalesef şu an yardımcı olamıyorum.

sinisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sametozt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Normalde motosiklet referansı motosiklete , otomobil referansı otomobile vb. şekilde gelmesi gerekiyor.
    Hasarlı referanslarda ( 3. basamak ve altı ) bu şekilde kullanım tarzı tutmasa bile sistem bu poliçeyi referans olarak çekebiliyor.
    motorda hasar olsa anlayacağım ama motorda hasar yoktu. Ama kullanılmadığı için sigortası geciktirilmiş olabilir. Ondan dolayı 1. basamağa düşürmüş olabilirler mi?

Alıntı slowmotion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka şirket aracınız var mı?
    Şu an 7 araç var şirket üzerine sanırım hepsi 6 yada 7. basamak

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sigorta işi yapıyorum, bizimde başımıza çok geliyor bu tür işlemler. Aynı araç tipinden referans çekmesi gerekirken farklı kullanım tiplerini ancak 3.2.1. kademe olursa çekiyor. Tramerin bi uygulaması bu.
    Buna çözüm olarak şirket adına alım satım yapıldığı için yine şirket adına ciddi ucuz bir motosiklet bulup(fiyatı uygun olur diye motosiklet diyorum) bu 1. kademe referansı ona çektirip onu kenarda bekletip diğer aracınıza 4. kademeden sigorta başlatabilirsiniz. Yada diğer yöntem başka biri adına aracı devretmek. İtiraz bile etseniz o yıllarda trafik sigortası kademeleri 1'den başladığı sonra uygulama değiştiği için bu şekil maduriyet oluşuyor.
    Barış

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler