User Tag List

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
103 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Tüv-Türk Yanlış Lastik: Lastik jant uyumu hatalı.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi-xenon aracında harbiden yok mu yükseklik ayarı otomatik? Yıkama şart değil ama seviye ayarı şart.
    Yok ayrıca değil.

Xenonların çeşitleri var ve 500x, Renagade vb 1-2 Audi ve Vw modelinde D5S ampul kullanıyor. Bunlar yasal olarak far yıkama ve otomatik yükseklik ayarı olmaması yani maliyet düşürmek için üretilmiş Xenonlar.

D5S: The entry into premier league of Xenon | Philips Automotive
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuMBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok ayrıca değil.

Xenonların çeşitleri var ve 500x, Renagade vb 1-2 Audi ve Vw modelinde D5S ampul kullanıyor. Bunlar yasal olarak far yıkama ve otomatik yükseklik ayarı olmaması yani maliyet düşürmek için üretilmiş Xenonlar.

D5S: The entry into premier league of Xenon | Philips Automotive
    Anladım. Bilmiyodum d5s in zorunluluğu olmadığını. Teşekkür ettim.

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dj ugurcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    verilen cevapların tamamını okumadan cevaplıyorum. araç üzerindeki etiket fabrika çıkış ebatının 1" üzer,inde yazılır. yani aracının orjinali 14" iken bir boy büyütebileceğin anlamına gelmektedir. şu anda üzerinde 16" jant var ise zaten ağır kusur olarak değerlendirmesi çok normaldir. daha önce muayeneden geçme konusuna şaşırdım belki bir ihmal olduğunu düşünüyorum ama dediğim gibi prosedür nizami aracının ağır kusurla kalması nizami.
    tüvtürk personelimisiniz.

yaklaşım birebir aynı.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    verilen cevapların tamamını okumadan cevaplıyorum. araç üzerindeki etiket fabrika çıkış ebatının 1" üzer,inde yazılır. yani aracının orjinali 14" iken bir boy büyütebileceğin anlamına gelmektedir. şu anda üzerinde 16" jant var ise zaten ağır kusur olarak değerlendirmesi çok normaldir. daha önce muayeneden geçme konusuna şaşırdım belki bir ihmal olduğunu düşünüyorum ama dediğim gibi prosedür nizami aracının ağır kusurla kalması nizami.
    Yok öle birşey neye dayanarak yazıyorsunuz?

VW Golf 6 bütün motor seçeneklerinde donanıma ve tercihe göre 195-65-R15 ile 225-40-R18 arasında seçenekler sunmaktadır fabrika çıkış olarak. Kapı etiketinde bu belirtilmektedir lastik havalarına kadar.

Neye göre TUV bırakacak 195-65-R15 Trendline arabaya ben opsiyon olarak fabrika çıkış 225-40-R18 olarak jant lastik takabiliyorum ne dicek ağır kusur mu diyecek?

Ya b.. s... gidin derler adama..
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Etiket yoksa ne oluyor?

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuMBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu araba xenonlu değil, xenonlu olsa kendinden otomatik yükselik ayarı olur, yıkması olur dedi geri zekalı, broşürü kataloğu açtım gösterdim yok dedim öle bir özellik, standart böle yok dedim onaydı yazı al gel vs dedi.

Fuck off man dedim al sana halojen dedim, kusursuz geçtim Allahın salağı.
    Hay allahım ya, sen git içeriden sistemine bak deseydin hocam keşke ne uğraştın. Amiri şefi bişeyine gideydin keşke. İyice sapıttılar ya.

Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi-xenon aracında harbiden yok mu yükseklik ayarı otomatik? Yıkama şart değil ama seviye ayarı şart.
    D5S'lerde hiç bişey yok hocam
    2.000 lümen mi ne aydınlatması, sanıyorum D2S vs. gibi ampullerde ışık şiddeti 2.000lm üzerinde, bu yüzden yıkama ve otomatik yükseklik ayarı istiyor. Maliyet düşürme vs anlamında bunu bulmuşlar, şimdi de komple Led'e geçiyorlar artık zaten.

D5S bu yüzden performans olarak halojenden iyi, geleneksel Xenondan bi nebze daha kötü.

dj ugurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazdığım yazı hakkında birçok tepki almışım bana cevap hakkı doğduğunu düşünüyorum. ne turtürk personeliyim ne de başka birşey. sadece bilinçli bir tüketiciyim. yazdığım yazıyı da tuvtürk prosedürüne dayanarak yazdım. prosedürün 1071 maddesini de açtım tek tek okudum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araçlar fabrikadan çıkarken donanım seçeneğine göre jantların takıldığı ve takılan jantların bir boy büyük etiket hazırlanarak kapı içine yazıldığını biliyorum ben

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir boy büyük derken? Çocuğa elbise mi alıyorsunuz da bir boy büyük yazılacakmış.

Etikette yazılandan 1'' büyüğüne kadar müsaade ediliyor desen bir nebze anlaşılabilir. Fakat ''etiket 1'' büyüğü için yazılır'' demek tamamen cahillik.

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araçlar fabrikadan çıkarken donanım seçeneğine göre jantların takıldığı ve takılan jantların bir boy büyük etiket hazırlanarak kapı içine yazıldığını biliyorum ben
    bunu kanıtlama şansın varsa bizlere bayağı güzel şeyler katmış olursun.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar bunu iddaa etmiyorum ben de sizin gibi bir kullanıcıyım. kararlı olduğum konu kapı etiketindeki jant ebat büyüklüğü üzerinde olan her jantın ağır kusurlu olarak sayılmasıdır. diğer konu ise bu güne kadar yaşadığım deneyimle sınırlı

BlackMamba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün aracımı muayeneye getirdim şans eseri yanımdaki kişilerle konuşurken farkettim arkadaşın aracının orjinal ebatı 185/55/15 fakat kendisi 185/60/15 lastik bulup takmış ve muayeneden kalmış. Muayeneyi yapan arkadaş aracın kapı içindeki veya benzin kapağındaki etiketteki ebata uymadığı için bırakıyoruz eğer etiket olmasaydı bi şey yapamazdık demiş..
    Yeni gidecekler etiketi söküp muayeneye girdikten sonra yapıştırırsa bi sıkıntı olmaz
    BGC Online

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gereksiz atraksiyonlarda tüvtürk

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazdığım yazı hakkında birçok tepki almışım bana cevap hakkı doğduğunu düşünüyorum. ne turtürk personeliyim ne de başka birşey. sadece bilinçli bir tüketiciyim. yazdığım yazıyı da tuvtürk prosedürüne dayanarak yazdım. prosedürün 1071 maddesini de açtım tek tek okudum.
    http://www.kugm.gov.tr/BLSM_WIYS/KUG..._2769_1_64.xls

Şurada 2018 kusur tablosu var, hatta excel formatında.. aratabilirsiniz içinden, ben görememiş olabilirim gerçi, açıkcası çok detaylı incelemeye vaktimde olmadı ama şu yukarıda yazılan prosedür muhabbetindeki gibi 1 inch fazlası gibi birşeye rastlamadım.

O prosedürü nerden okudunuz kaynak gösterebilirmisiniz? En azından öyle detayların yazdığı birşeyi açıp bizde okuyalım.
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mehmetRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.kugm.gov.tr/BLSM_WIYS/KUG..._2769_1_64.xls

Şurada 2018 kusur tablosu var, hatta excel formatında.. aratabilirsiniz içinden, ben görememiş olabilirim gerçi, açıkcası çok detaylı incelemeye vaktimde olmadı ama şu yukarıda yazılan prosedür muhabbetindeki gibi 1 inch fazlası gibi birşeye rastlamadım.

O prosedürü nerden okudunuz kaynak gösterebilirmisiniz? En azından öyle detayların yazdığı birşeyi açıp bizde okuyalım.
    arkadaşlar bunu iddaa etmiyorum ben de sizin gibi bir kullanıcıyım. kararlı olduğum konu kapı etiketindeki jant ebat büyüklüğü üzerinde olan her jantın ağır kusurlu olarak sayılmasıdır. diğer konu ise bu güne kadar yaşadığım deneyimle sınırlı
    diye belirtmiştim yukarıda halbuki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onu belirtmiştinizde, şu 1071. maddesi olan bahsettiğiniz prosedürü merak ettim. Sadece lastik değil, farklı şeyler içinde ölçü bazında bilgiler içeriyor olması gerekiyor.
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mehmetRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onu belirtmiştinizde, şu 1071. maddesi olan bahsettiğiniz prosedürü merak ettim. Sadece lastik değil, farklı şeyler içinde ölçü bazında bilgiler içeriyor olması gerekiyor.
    turtürkün prosedürünü ben okuduğumda 1071 madde var idi. zaman geçtikçe bir dünya eklentileri olmuş. bahsettiğim 1071 prosedürünü okuduğum zamanın baktıkları toplam kusur sayısı isi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turtürkün prosedürünü ben okuduğumda 1071 madde var idi. zaman geçtikçe bir dünya eklentileri olmuş. bahsettiğim 1071 prosedürünü okuduğum zamanın baktıkları toplam kusur sayısı isi
    Ben gerçekten okunması gereken bir kaynak olarak düşündüğüm için soruyorum size ; Bahsedilen etiketteki değerin, takılabilecek jant ölçüsünün 1 inch üzeri olduğu bilgisi, yani sizin yukarıda 1071 için tanımladığınız bilginin yazdığı kaynağı paylaşabilirmisiniz? Çünkü bu tarz bilgiler yazan bir kaynakta, yine TUV Standartlarına yönelik bilmediğimiz, öğrendiğimizde " hadi ya böylemiymiş?" diyeceğimiz enteresan bilgiler illa ki vardır. Bu yüzden tekrar belirteyim, amaç zıtlaşmak felan değil, şunu okuduğunuz yeri yada bir link vs var ise, benimle paylaşırsanız çok sevineceğim.

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işin bir sonrası etiketi olmayan araçların ağır kusurdan kalması olur . Olmaz demeyin ağır vasıtada alb etiketini aynı şekilde yaptılar.
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler