User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
103 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Tüv-Türk Yanlış Lastik: Lastik jant uyumu hatalı.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burası törkii fazla da şeetmemek lazım heran herşey bianda degişebilir ,aşk var mı aşkk @kanashibari
    PROSTOCK GARAGE

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ön 175-55r15
    arka 195-55r15
    ile geçtim.kapıdaki etiket yoktu.burdada konusunu açmıştım.tüv türk müşteri hizmetlerini arayıp sormuştumda.aynı aks üzerinde aynı ebat jant ,lastik olsun yeterli demişlerdi.

std. ebatımda 175-60r14 tü

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ön 175-55r15
    arka 195-55r15
    ile geçtim.kapıdaki etiket yoktu.burdada konusunu açmıştım.tüv türk müşteri hizmetlerini arayıp sormuştumda.aynı aks üzerinde aynı ebat jant ,lastik olsun yeterli demişlerdi.

std. ebatımda 175-60r14 tü
    arka ebatı yanlış yazmışım
    arka 195-50r15 doğrusu

sfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene sorunsuz geçen şirket aracı bu sene aynı durumdan kaldı.Etiket olmadığında sistemden bakacağını sanmıyorum.Firma da aynı araçtan iki tane var etiketin birisi 15" diğeri 16" neye göre bakacak.Ayrıca muayeden geçtikten sonra verilen kağıtta yazan lastik ölçüsü hep ayrı bi dünya

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kanashibari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onuda sordum 20 yaşında araç ya o etiket olmasaydı ne olacaktı diye sordum? Sistemden kontrol edip o şekilde bir jant lastik var mı diye bakacaktım diye cevap verdi görevli.
    kesin bakardı zaten

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Etiketçilik kazanacak!
    Düz adam___

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstasyonların arasındaki bi standart yok ki ak birinden gecen araba digerinde kalıyor.

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    babamın jeep için lastikler uyumsuz diyerek muayeneden bıraktılar. Lastiklerde daha 2 yıllıktı geçen muayeneden sorunsuz geçmişti. 3,500 TL ye 4 tane araca uyumlu ebatta lastik almak zorunda kaldık.
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

leventrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şirket araçlarımızdan biri 9 yaşındaydı ve ticari olduğu için her sene muayeneye giriyor. 9 sene boyunca muayeneden geçen aracımız 9 sene sonra ağır kusurlu olarak kaldı. Sebebi ruhsattaki bir yazı. İşin tuhaf tarafı 9 senedir aynı ruhsatla muayeneden geçiyordu Yapacak bir şey yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek bilgi;
    Tüv türkü aradım ilgili birime bağladılar.
    Sorunu ilettim. Telefondaki yetkili arkadaş öyle bir esneklik tanındığını iletti.
    Aracın kapı etiketindeki jant ebatındaki yanak ölçüsü önemli değil dedi. Çap büyümemesi lazım dedi.
    Örnekleyelim mi dedim 195/55/15 yazan kapı etiketindeki ebat 195/50/15 205/50/15 gibi değerlerde olabilir dedi.
    16 janta çıkarsanız veya 14 e çapı düşürürseniz ağır kusur olarak değerlendirilir şeklinde bilgi verdiler.

akay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elemana göre değişiyor demek. 185 60 15 yerine 215 40 17 ile geçirmiştim eski arabayı.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ek bilgi;
    Sorunu ilettim. Telefondaki yetkili arkadaş öyle bir esneklik tanındığını iletti.
    Aracın kapı etiketindeki jant ebatındaki yanak ölçüsü önemli değil dedi. Çap büyümemesi lazım dedi.
    Örnekleyelim mi dedim 195/55/15 yazan kapı etiketindeki ebat 195/50/15 205/50/15 gibi değerlerde olabilir dedi.
    16 janta çıkarsanız veya 14 e çapı düşürürseniz ağır kusur olarak değerlendirilir şeklinde bilgi verdiler.
    Ulan salak neredeyse bütünAlman arabalarında 15-16-17'' lastik kombinasyonları yazıyor donanıma göre nasıl çap büyümüyor deseydin...

Mal herifler ya, ben de dün geçtim geri zekalı adam B-Xenon uzunlarıyla alakalı ağır kusur yazdı, dedim öle bir özellik yok, ben bilmem diyor. Neyse taktım halojenleri al sok bi tarafına dedim, kusursuz geçtim. Bi-xenonları da geri taktım. Farlar OEM bu arada
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu olayla ben tuzladaki muayene istasyonunda karşılaştım

arabamda 195 50 15 lastık vardı kapı içinde tam hatırlamamakla birlikte 175 65 14 yazıyor 98 1.6ies araba.

bunun için beni muayenede bıraktılar. o gün hiç yoktan yere lastik kiralama ücreti, yol masrafı, lastikler sokulurken kırılan bijonların degıssımı derken 300-400 lira para harcadım.

beni bırakan beyefendinin Corsa GSİ yada C2 gibi bir arabası varmış yazılımlı egzozlu değişik ebatlı lastıkler falan tüvden geçmesi imkansız bir arabaya biniyor beyefendi.

dedim bunu görmesen kim sana ne dicekti? yasak dedi. dedim senle yolda denk gelmeyelim bende seni sikayet edeceğim egzozlu arabayla gezemezsin milleti rahatsız edemezsin.

tabi insanlık bizde kaldı şikayet etmedik beyefendiyi. muhtemelen burada birileri vardır arkadaşı.

o kapıdaki etiketi sökmüş olsaydım hafif kusurla geçicekti.

o ebattaki sıfır lastiğin kimseye bir zararı olmadığını hepimiz biliyoruz bunu uygulayanda biliyordu.

bu nedenle kamu kurumlarında çalışıp inisiyatifi halkın vatandaşın zararına kullanan kim varsa hepsinin Allah belasını versin.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar.
    Geçen hafta aracımla tüv türk e muayeneye gittim standart periyottaki bakımlarımı yaptırıp kontrolleri yapıp.
    Muayeneye aracımı soktum. İşlem bitip aracımın sorunsuz geçeceğini düşünürken ağır kusurlu muayeneden kaldınız demesiyle görevli beyin
    başımdan kaynar sular döküldü.
    Elime tutuşturulan kağıtta başlıkta yazdığım sebepten ötürü ağı kusur aldığımı gördüm.
    Aracımın kapı etiketinde bulunan jant lastik ebadının aracımın üzerindeki jant lastik ebadından farklı olduğu için geçemediğimide sorunca söylediler.
    Etiket bilgisinde 195/55/15 84v lastik bilgisi mevcut
    benim ise 205/50/16 lastiklerim var. 91v.

Şurayı anlamıyorum 2 yıl önceki araç muayenesinden kusursuz 205/40/17 lastikle geçen aracımın bu muayeneden kalması saçmalık değil mi?
    Yine bana mantıksız gelen tarafı aracımın orijinal jant lastik ölçüsüne her zaman en yakın ölçüleri tercih etmişimdir jant lastik hesaplamalarına baktığımda kabul edilebilir sapma sınırı olan %+-3 sınırını geçmediğimi söylememe rağmen kural böyle diyip başlarından savdılar.

Karşılaşan veya bu konu ile ilgili bilgisi olan var mıdır?
    Bu sene gelen bir sistem bu benim eski aracımda mini cooper 5 kişilik yazıyordu ruhsatta daha önce muayneye gittiğim istasyona tekrar gittiğimde koltukları sayıp bir koltuk eksik diye ağır kusur vermişlerdi bana tamamen orda çalışanın akli dengesine göre araç geçen bir sistem.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

sfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek bilgi;
    bu bilgi doğru değil ford custom kamyonet etiket ölçüsü 215 65 15 araç üzerindeki lastikler 205 70 15 olmasına rağmen 12.01.2019 tarihinde muayenede ağır kusur yazıldı.

Aps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen muhabbeti vardı Bursa pilot bölge mi neymiş bu jant lastik vs olaylarını biraz sıkı tutuyorlarmış Ercan Abi

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben lastik yönünden kalmıştım muayeneden

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    görevli farkıda olabilir belki aynı şekilde başka bir adamdan geçsen kalmazdı , geçen sene benim lastikde mikronluk taş kesiği gibi bir şey yüzünden bıraktılar , onuda nasıl gördü anlamış değilim
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek bilgi;
    ercan sende biliyorsun ki 1.4 is'ler orjinal 13, 1.6 ies orjinal 14,vti'lar orjinal 15 inç. yani üretici firma aynı kasaya 3 farklı çap ölçüsü koymuş. sebebi motor güçleri. yani uğraşmaya değse tam mahkemelik bir konu. bir kere bu kuralı getiren kişinin yuvarlanma yarıçapından haberi yok demek ki.yani ben 1.4 90hp aracıma vti'ın ölçülerini takarsam ne gibi bir güvenlik ihlali yapmış olurum merak ettim doğrusu.

bu pezevenkler kafayı ölçüye takacağına tse'den geçememiş jant ve lastikleri sattırmasalar kimse birşey diyemez.gerçi gümrük bakanlığının ne böyle bir denetimi, ne de tse'nin jant lastik kontrolü yapacak bilgi birikimi olduğunu sanmıyorum. muhtemelen o kurumların başında emekli cami imamları filan vardır
    komançero garage

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler