User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Lazerle göz ameliyatı olanlar, memnun musunuz ?

Mesut-RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lazerle göz ameliyatı olanlar, memnun musunuz ?

Selamlar,

Lazerle göz ameliyatı olanlara sorum, memnun musunuz ? Uzun vadede komplikasyonlar, şikayetler başlıyor mu ? 10 yıldır numaralı lens kullanıyorum ama sıkıldım.Lazerle ilgili internette okuduğum kadarı ile göz ardı edilemeyecek kadar pişman olanlar var.En çok şikayetler gece görüşte düşüş,ışık kaynaklarına bakıldığında yansıma ve kuruluk.Popüler doktorlarla ilgili bolca şikayet var forum ve sözlüklerde.

Lenste kuruluk harici şikayetim olmadı - bir hafta çıkarmadığım olurdu-.Numaralarım 3-4 yıldır değişmedi ki zaten -2.00 miyop.
    It is better to travel well than to arrive.

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.0 için çizdirmeye değmez ..
    group b ___

WooX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.0 İle 2012 yılında çizdirdim herhangi bir sorun sıkıntı yaşamadım. Gayet mutluyum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Galiba 2011'di, excimer laser yöntemiyle Konya Göz Hastanesi'nde sağ -4, sol -4,50 olan değerler sıfırlandı.Göz kuruluğu ve gece ışık yansıması sorununu hâlâ yaşıyorum ama çok dert değil.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Bugün bi arkadaşım çizdirdi -4 civarındaki gözlerini, bakalım yazarım.

haricinde @BaDCaT melih çizdirmişti..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim gözlerde gidik. Gece tabelaları dibine gelene kadar göremediğim oluyor. Doktora gittim gözlük kullan dedi kaldı öyle. Lazerle çizdirmenin riski nedir ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar,

Bahsettiğiniz operasyonu bende sizin gibi bu derecelerde çekimser olarak düşünüyordum , fakat yaptığım en iyi işlerden biri olarak bahsedebilirim. 2-3 seneye yakın zaman geçti üzerinden hiç bir şikayetim sıkıntım olmadı son derece memnunum. Özellikle gece trafikte vs. çok rahatsızlık duyuyordum. Lensin nazı, kışın gözlüğün buharı derken iyi bir hastanede tecrübeli bir cerrahla yapıldığı sürece sorun yaşanmayacağını düşünüyorum. Benden sonra 3 arkadaşım daha oldu referans alıp onlardan da henüz şikayet duymadım. Eğer gözleriniz ilerlemiyorsa bunu 6 -12 ay kontrol sağlayarak doktor gözetiminde ilerlemediğine kanaat getirirseniz. Kornea kalınlığınız operasyona el veriyorsa hiç düşünmeyin derim Tüm operasyon yatıp kalkma dahil 25 dk sürmüştü benim iki göz için. Eve araç kullanarak döndüm ağrı sızı yaşamamıştım.

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1,5 sene önce lazer operasyonu geçirdim. 2,75 ve 0,5 astigmat vardı. Çok memnunum. Çok tereddüt etmeme rağmen zor karar vermiştim. İyi ki yaptırmışım.
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başka bir yönünü anlatayım , bende 2,0 miyoptum sene 2010.

lens takarken doktorum komple herşeyi bırak 5 yıla gözün iyileşecek dedi - hadi lan dedim.
    yarı üşengeçlikten yarı tavsiye gözlük lens herşeyi attım.
    sene 2018de ehliyet yenilemek için muayane gittim gözler 0,50 miyop
    médiocrité partout

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmir Kaşgaloğlu Göz Hast. ne çizdirmek için gittim, çizmediler. Kuruluk, ışığa hassasiyet vb riskinden dolayı gözüm uygun değilmiş. Helal olsun dedim. Başka yerde olsa direk dalarlardı sanırım.
    Hastane çok önemli.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 yıl önce gözlükten kurtulmak için yaptım. Hayatımda yaptığım en doğru hareket oldu. Lazer konusuna hakim bir doktor ve kaliteli bir makina ile ileriye dönük sorunda yaşanmaz bence. Amilyat sonrası ilk 2-3 gün biraz zorlu geçiyor sonrasında kademe kademe düzeliyor. Ben 2 yıldır hiç bir sıkıntı yaşamadım çok şükür. Düşünenlere öneririm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bana gore goz bozuklugunun derecesi ikiye ayrilir, gozluk takmasi gerekenler, gerekmeyenler. O yuzden 2.0 ile 4.0 ayni bana gore.

Ben 5 yil once cizdirdim, mutluyum. Ki gunde 10 saate pc ekranina bakiyorum.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende cok düşünüyorum ama cokta korkuyorum.Numaram yillardir sabit (sol 1 +0.75 astigmat - sag 1.5)
    Normal hayatta lens kullaniyorum, ders calisiren veya cok uzun sure pc kullanacaksam gozluge geciyorum
    Bu isin yasliligi falanda var onuda dusunuyorum , o zaman ne olacak diye
    İnternette yazilanlari okumak zaten yetiyor, bu konuda cok ciddi ve guzel doktor ile calismak sart gozukuyor.
    Bilmiyorum , cok korkutucu geliyor bana ama yaptirmakda dunyalarimi rahatlatacak

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gözlük doktoru bile tavsiye etmemişti bende ameliyatı düşündüğüm zamanlar, yaşlılıkta katarakt ameliyatı olma şansını şimdiden kulanıyorsun diye bir yorum yapmıştı. özetle uzun süredir lens kullanıyorum, her gece çıkar sabah yeniden tak şeklinde, gayet memnunum

alper_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nisan'da 4 sene olacak lazer operasyon yaptıralı. 2.5 miyop ve 1.5 derece astigmat vardı. Hayatımda verdiğim en iyi karardı kesinlikle. Hiçbir olumsuz şikayetim olmadı. Doktorumu da tavsiye ederim , çok ilgili ve bilgiliydi. İsmi ''Bayram Yapıcı''. Pendik Dünya Göz Hastanesi'nde oldum ben , odadan çıkıp operasyon yapılıp tekrar odaya dönmem 8-9 dk sürdü sanırım Hatta babam , noldu lan iptal mi oldu demişti

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    göz ve lazerle tecrübem baya eskiye dayanıyor ve çok tecrübe yaşadım
    ilk lazer operasyonumu 2000 senesinde olmuştum sol 6 sağ 11 astigmatti.sağ gözümde keratokonus hastalığı vardı (korneada bombe).lazer sonrası değerlerim baya düştü yaklaşıl 1.25 civarına kadar ama dr sağ gözümdeki durumdan ötürü yıllar sonra tekrarlayacağını belirtti.Operasyon sonrası baya rahatlamıştım 10 sene boyunca.10 sene sonrasında tekrar nüksetmeye başladı sağ gözüm.Doktor arayışına girdim.istanbulda en taştaşlısından tutun tüm dr lara gittim çözüm bulamadılar kimi direk vezneye yönlendirdi kimi bu beni aşıyo şuna bi gözük falan hepsi farklı kafadan sonucu olmayan başarı oranını bile söyleyemedıklerı önerilerde bulundular.2018 sonlarında tavsiye üzerine bi doktora gittim çok iyi bir şekilde inceleme altına alıp bu hastalıktan %100 kurtulamayacağımı fakat %40 görme oranımımı 70+ olucağını söyledi.Doktorun hastaya yaklaşımı ve bilgi aktarımı çok önemli sonuçta gözümüz hayata baktığımız organ riski çok.
    Kornea kalınlığı lazerde çok önemli.normal bir insanın kornea kalınlığı ortalama 540 miktron olur.Lazer olan birinin gözünde bu değer düşük olur işlem kaynaklı.Benim şu an güncel kornea kalınlığım 550 mikron çıktı ve dr çok şaşırdı çok iyi bir durum dedi ve hemen ve 2 hafta önce korneamla ilgili ilk operasyonu oldum. 2. operasyon için 1 ay ara süreci var.ikinci operasyonumu olduktan sonra buraya yorumlarımı yazarım
    Lazer operasyonu sonra biraz ağrılı geçiyor sebebi ise korneadan sinirlerin geçtiği ve beyine çok yakın olmasından kaynaklı buna hazırlıklı olun
    Seçeğiniz Doktorun tüccar olmamasına malını itelemeye kalkan esnaf gibi yaklaşmamasına dikkat edin ve .ötünün kılı pişmaniye olmuş beyni örümceklenmişlerden uzak durun.
    "Wagen"thusiast

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2001 yilinda 7-7.5 olan ablami lazer tedavisi oldu. cok memnun olduktan sonra 2003 yilinda ben wavefront oldu. 3-3.5 numaraydi gozlerim. o zamanlar 3 numaran assagisini yapmiyorlardi. ve wavefront icin gozde bazi ozellikler gerekiyordu. bende varmis ve yaptirdim. hayatimda aldigim en dogru kararlardan biridir. kesinlikle ve siddetle tavsiye ederim. hicbir sorunum yok. sadece sunu soyleyebilirim dip not olarak kullanilacak makina doktor ve ameliyat personeli cok onemli. sorun yasayan kisiler bu 3 factorun 1 sini es gecmelerinden dolayi olur.
    Gökhan ÇAPRAZ

34 BYC 099 civic sport plus

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kornea kalınlığına bakıldı. kalın olduğu iki kere lazer olabileceğim söylendi. 2011'de ameliyatı oldum. problem yok. ameliyat sonrasındaki 1.5 gün sıkıntılı sonra problem olmuyor. Eski Kartal Göz Yeni Veni Vidi Göz'de Özer bey yaptırmıştı.

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Peki göz çizildikten sonra tekrar bozulur mu?
    Tufan has no limits.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler