User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
100 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Borusan Samandıra

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haber izliyorum senin dediğin tarzda haberler yok...
    a haberden duyamazsın tabii..
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borusan Otomotiv'e yada Borusan Oto'ya birşey olduğu, maddi sıkıntıda olduğu filan yok. Aynısını 2008 yılı kasım ayında ve 2009 yılı şubat ayında yaptılar. Amaçları yıllar önce şirkete girmiş ve güne göre yüksek maaş alan çalışanlardan kurtulmaktı bu nedenle krizi bahane ettiler. Bu arada 2001 yılı krizinde de personel çıkarmamak adına çalışanların birçok hakkını gasp ettiler ve işler düzelince tekrar vermediler aldıkları hakları.
    Aynı senaryo tekrar ediyor, yine birçok çalışanla yollarını ayırıyorlar. Zaten son 10 yılda şirketin kalitesi ve çalışanına verdiği değer dibe vurdu, buna bağlı olarak çalışan kalitesi her geçen gün geriye gitti. Aslında yöneticiler hariç hatta C sınıfı yöneticiler ve altındaki tüm çalışanları güvenlik görevlileri gibi outsource elemanlardan oluştursunlar onlar için en temizi budur.
    Yazmayım daha fazla, etik olmaz.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pardon a haber yazacaktim
    Abi a haber - Atv - Trt den bu haberleri duyamazsın onlar ülkemizden bahsetmiyorlar nerden bahsediyorlar bilmiyorum ama orda yaşamak isterdim hiç bir kötülük yok o diyarda.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mazda Derya'nın instagram sayfasını takip ediyorum. Adamlar müşteriye cx3 sattı diye konfeti ve şampanya patlattılar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mbulur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Borusan Otomotiv'e yada Borusan Oto'ya birşey olduğu, maddi sıkıntıda olduğu filan yok. Aynısını 2008 yılı kasım ayında ve 2009 yılı şubat ayında yaptılar. Amaçları yıllar önce şirkete girmiş ve güne göre yüksek maaş alan çalışanlardan kurtulmaktı bu nedenle krizi bahane ettiler. Bu arada 2001 yılı krizinde de personel çıkarmamak adına çalışanların birçok hakkını gasp ettiler ve işler düzelince tekrar vermediler aldıkları hakları.
    Aynı senaryo tekrar ediyor, yine birçok çalışanla yollarını ayırıyorlar. Zaten son 10 yılda şirketin kalitesi ve çalışanına verdiği değer dibe vurdu, buna bağlı olarak çalışan kalitesi her geçen gün geriye gitti. Aslında yöneticiler hariç hatta C sınıfı yöneticiler ve altındaki tüm çalışanları güvenlik görevlileri gibi outsource elemanlardan oluştursunlar onlar için en temizi budur.
    Yazmayım daha fazla, etik olmaz.
    etiklik durum olmaz bence abi olumlu olumsuz bilgi paylaşımı.

GökhanÖzkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buraya yazsam roman olur
    kısa özetle ne beklentilerle, ne ümitlerle gitmiştim.. gittiğimde de gerçekten dedim ki bunca zaman neden bu arayışa girmemişim.. harika insanlar tanıdım.. harika dostluklarım oldu.. ama gözardı edilemeyecek bir şey var... 55.000 metrekare alana günde 5 kişi bile gelmiyorsa ne yapsanız boş.. en ucuzu 80.00 euro olan arabayı elinizde bröşürle kapı kapı gezip su arıtma cihazı satar gibi satamayacağınız için kaçınılmaz son..
    son 3 ay bildiğiniz çalmayan telefonlar hiç ziyaret almayan showroomlar.. ama ekranın sağ alt tarafından gelen bildirim borusan sanat vs vs vs
    satış ekibi kendi kendimize derdik bize çam ağacı girmiş s.k.ndirik departmanlar kozalağın peşinde.. bunlar da lazım tabiki ama doğru yer doğru
    100 euro yüzünden kaçan satışınız için saatlerce belki haftalarca emekleriniz mahvolmuş geri bildirimler yapılmış dinleyen yok 1 hafta sonra 5.000 euro indirim gelmiş adamı arayıp biz o gün muayyer günümüzdeydik bugün 5.000 euro tersine sizin kucağınıza oturalım ne dersiniz diye aramak gibi birşey..
    satış yapan arkadaşlar vardır aramızda bilirler.. O masadan geçmeyip isim gücü yüksek ünilerin mühendisleri (ağırlıklı) pro seviyede excel kullanan, ingilizcesi iyi, plaza dili olan adamların sıcak satışı bilmeyip excel tablolarından satış raporlarından hayatı kontrol etmesi sizinle aynı dili konuşamayıp aynı pencereden görememesi.. hoş buna kızmamak lazım onları alt yapıları herşeyi raporlardan okumaya yüzdelik hesaplarla konuşmaya el verişli...Günün sonunda 15 kişi işten ayrılıyor bakın o 15 kişiye hepsimi çöp? hepsimi kötü? hepsinin mi ailesiyle hayatıyla derdi varda çalışamıyor? yada hepsi mi iş görüşmesinde kendini çok iyi sattı da yönetim o gölü yedi??
    benim ayrıldığım gün ayrılan ekibi başka bir shworooma alsanız benide sallayın bi kenara diğerlerini düşünün açar bilgisayarını verin önüne arabayı/ ürünü satamayacağı başaramayacağı birşey yok.. fenalaşanlarmı dersiniz, borcu harcı yüzünden ailesi dağılanlarmı... neler neler... benimde psikolojim alt üst oldu.. 2018 yılı kariyerim için önce harika başlayıp daha sonrasında akıl sağlığımı yitiriyordum..
    bi yandan da hayat tabiki devam ediyor... nasıl olsa yerine en rahat koyabileceği ekip satış ekibi.. ilanlar yine açılsa insanlar kendini keser girmek için..
    kriz mriz yok ülkede herşey yolunda hiiç kasmamıza da gerek yok.. 100 lerce insan işsiz kaldı.. sağlığından oldu.. durmak yok durmadan parçalanmaya kırılmaya mücadele etmeye kaybetmeye devam...
    2014 - VW GOLF MK7 R 3K
    2002 - BMW X5 4.6is
    2005 - CITROEN C2 VTR

hobi instagram @thegarageoffical_

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç bir firma için kolay değil çalışanlar için ise hiç ama hiç kolay değil
    Borusan orayı açalım iş olmazsa herkesi kovarız mantığını güdecek değildir elbet severiz sevmeyiz orası ayrı ama yazık gerçekten yazık
    Harcanan paraya emeğe ayrı yazık, çalışanların işsiz kalmaları işini kaybetmeleri ise ayrı yazık..
    Ülkenin durumu kötü gerçekten kötü ve herhalde daha da kötüsü umut ışığının hiç olmaması nasıl düzelecek neyle düzelecek ne zaman düzelecek sorularının hiç ama hiç cevabı yok..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç bir firma için kolay değil çalışanlar için ise hiç ama hiç kolay değil
    Borusan orayı açalım iş olmazsa herkesi kovarız mantığını güdecek değildir elbet severiz sevmeyiz orası ayrı ama yazık gerçekten yazık
    Harcanan paraya emeğe ayrı yazık, çalışanların işsiz kalmaları işini kaybetmeleri ise ayrı yazık..
    Ülkenin durumu kötü gerçekten kötü ve herhalde daha da kötüsü umut ışığının hiç olmaması nasıl düzelecek neyle düzelecek ne zaman düzelecek sorularının hiç ama hiç cevabı yok..
    mutlaka kimse istemezde.. yukarda bahsettiğim detaylarda işler iyi iken sorun yok.. işe frasnız birinide getirseniz zaten alım olunca bizler sadece işlemi yapan kişi oluyoruz.. işler kötüyken ekiple yönetim aynı dili konuşamayınca excel tablosundan takip yemiyor işte..
    sonra altın kapılarımız kan oldu tayfuuuuuuuun
    2014 - VW GOLF MK7 R 3K
    2002 - BMW X5 4.6is
    2005 - CITROEN C2 VTR

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    1 serisi 87.000 tl
    3 serisi 117.000 tl

Satıldığı zamanlar borusan fena kazanıyordu

Şuan millet showroom gezmeye bile korkar oldu
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

VTec_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 ü 112 bine almıştım koltuk ısıtmalı cruise lu full dolu hemde granit gri idi, sonra 103 2 ay bekleyerek satmıştım

Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 serisi 87.000 tl
    3 serisi 117.000 tl

Satıldığı zamanlar borusan fena kazanıyordu

Şuan millet showroom gezmeye bile korkar oldu
    Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya,cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur.ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı naughty_tsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buraya yazsam roman olur
    kısa özetle ne beklentilerle, ne ümitlerle gitmiştim.. gittiğimde de gerçekten dedim ki bunca zaman neden bu arayışa girmemişim.. harika insanlar tanıdım.. harika dostluklarım oldu.. ama gözardı edilemeyecek bir şey var... 55.000 metrekare alana günde 5 kişi bile gelmiyorsa ne yapsanız boş.. en ucuzu 80.00 euro olan arabayı elinizde bröşürle kapı kapı gezip su arıtma cihazı satar gibi satamayacağınız için kaçınılmaz son..
    son 3 ay bildiğiniz çalmayan telefonlar hiç ziyaret almayan showroomlar.. ama ekranın sağ alt tarafından gelen bildirim borusan sanat vs vs vs
    satış ekibi kendi kendimize derdik bize çam ağacı girmiş s.k.ndirik departmanlar kozalağın peşinde.. bunlar da lazım tabiki ama doğru yer doğru
    100 euro yüzünden kaçan satışınız için saatlerce belki haftalarca emekleriniz mahvolmuş geri bildirimler yapılmış dinleyen yok 1 hafta sonra 5.000 euro indirim gelmiş adamı arayıp biz o gün muayyer günümüzdeydik bugün 5.000 euro tersine sizin kucağınıza oturalım ne dersiniz diye aramak gibi birşey..
    satış yapan arkadaşlar vardır aramızda bilirler.. O masadan geçmeyip isim gücü yüksek ünilerin mühendisleri (ağırlıklı) pro seviyede excel kullanan, ingilizcesi iyi, plaza dili olan adamların sıcak satışı bilmeyip excel tablolarından satış raporlarından hayatı kontrol etmesi sizinle aynı dili konuşamayıp aynı pencereden görememesi.. hoş buna kızmamak lazım onları alt yapıları herşeyi raporlardan okumaya yüzdelik hesaplarla konuşmaya el verişli...Günün sonunda 15 kişi işten ayrılıyor bakın o 15 kişiye hepsimi çöp? hepsimi kötü? hepsinin mi ailesiyle hayatıyla derdi varda çalışamıyor? yada hepsi mi iş görüşmesinde kendini çok iyi sattı da yönetim o gölü yedi??
    benim ayrıldığım gün ayrılan ekibi başka bir shworooma alsanız benide sallayın bi kenara diğerlerini düşünün açar bilgisayarını verin önüne arabayı/ ürünü satamayacağı başaramayacağı birşey yok.. fenalaşanlarmı dersiniz, borcu harcı yüzünden ailesi dağılanlarmı... neler neler... benimde psikolojim alt üst oldu.. 2018 yılı kariyerim için önce harika başlayıp daha sonrasında akıl sağlığımı yitiriyordum..
    bi yandan da hayat tabiki devam ediyor... nasıl olsa yerine en rahat koyabileceği ekip satış ekibi.. ilanlar yine açılsa insanlar kendini keser girmek için..
    kriz mriz yok ülkede herşey yolunda hiiç kasmamıza da gerek yok.. 100 lerce insan işsiz kaldı.. sağlığından oldu.. durmak yok durmadan parçalanmaya kırılmaya mücadele etmeye kaybetmeye devam...

En büyük hatası bu zaten herkes müh. Borusan oto ne üretiyor ? Bir civata bile üretmiyor. Bu kadar mühendis çıkışlı insan niye. Teknik bir ürün satmıyorsun ki ? Mühendis sıcak satıştan ne anlar (kendini yetiştirmiş kısımlar ayrı)

Servisde servis müh. olur arıza diagnoz için ayrı. Ben Renault'da satış VAG grubunda servis danışmanlığında çalıştım bu kadar müh. bi arada görmedim. Excel tabloları sama müşteri bağlamaz sana müşteri kazandırmaz bunu bilmiyorlar. Muhtemelen anlamayacaklarda. Herşey'e 1010100101 bakıyorlar ama satış da böyle işler yürümez. Serviste de yürümez müşteri yönetmeyi bileceksin idare etmeyi bileceksin ortak noktada buluşmayı bileceksin. Daha kötüsü buradan geçmeyen bunları yapmayan insanlar bu işleri yapanların üstünde yönetici olunca olan yine alt kademeye oluyor. Hele şuan ki sosyo-ekonomik durumda birleşince söyleneck birşey kalmıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En büyük hatası bu zaten herkes müh. Borusan oto ne üretiyor ? Bir civata bile üretmiyor. Bu kadar mühendis çıkışlı insan niye. Teknik bir ürün satmıyorsun ki ? Mühendis sıcak satıştan ne anlar (kendini yetiştirmiş kısımlar ayrı)

Servisde servis müh. olur arıza diagnoz için ayrı. Ben Renault'da satış VAG grubunda servis danışmanlığında çalıştım bu kadar müh. bi arada görmedim. Excel tabloları sama müşteri bağlamaz sana müşteri kazandırmaz bunu bilmiyorlar. Muhtemelen anlamayacaklarda. Herşey'e 1010100101 bakıyorlar ama satış da böyle işler yürümez. Serviste de yürümez müşteri yönetmeyi bileceksin idare etmeyi bileceksin ortak noktada buluşmayı bileceksin. Daha kötüsü buradan geçmeyen bunları yapmayan insanlar bu işleri yapanların üstünde yönetici olunca olan yine alt kademeye oluyor. Hele şuan ki sosyo-ekonomik durumda birleşince söyleneck birşey kalmıyor.

aynı dili konuşmak güzelmiş
    2014 - VW GOLF MK7 R 3K
    2002 - BMW X5 4.6is
    2005 - CITROEN C2 VTR

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    3 yılda kendi çapında 80 tane araba almış satmış galericimi kardeş mi daha iyi araba satar müşteri ile iyi ilgilenir

Yada Türkiye'nin en iyi üniversitesi mezunu herhangi bir bölümden olsun o arkadaş mı daha verimli olur

Tecrübe dünyanın her yerinde para kazanmana yardımcı olur.

Ben okumustan çok işi bilen adamı tercih ederim

Zaman = Para mantığı ile

Borusan İK sı açtığı lokasyon ben ne zaman temden gecsem hangi vatandaşın akliyla buraya borusan açmış derdim.

Bugün boomlamis konusunda yaziyoruz.

Birşeyi bilmek için tecrübe ve görmek gerek.

Sadece lisans eğitimi ile iş yaparsab cuvallarsin.

Sekil a da ki ornek.

Baska firmalarda var eşim dünyanın en büyük kargo şirketinde çalışıyor.

Ona gecen sene ne dediysem aynısı oldu.

Alman ceo geldi tüm turk yöneticileri suçladı.

Disiplinsiz, iş bilmeyen adamları ve arge yapılmamış bir yatırım sonu bugünden belli olur.

Kain olmaya gerek yok
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sessiz sedasız borusan otomotiv ve borusan oto internet sitesinden de borusan oto samandıra kaldırmış hiçbir resmi açıklama v.s yapmadan Borusan Oto - Borusan Otomotiv Yetkili Satıcısı Borusan Otomotiv | Hakkımızda

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlatacak o kadar şey var ki

Şuan ilişiğim kesilmediği için detay veremiyorum.

Mart sonunda detaylandıracağım.

Mercedes tarafında da işler aynı bozuklukta...

Kapanan şubeler, işten çıkartılan personeller vs. vs.

Heleki bazı bayilerde Genel Müdür seviyesinde işten çıkartılmalar yaşanıyor..

Mart sonu romanı yazacağım
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlatacak o kadar şey var ki

Şuan ilişiğim kesilmediği için detay veremiyorum.

Mart sonunda detaylandıracağım.

Mercedes tarafında da işler aynı bozuklukta...

Kapanan şubeler, işten çıkartılan personeller vs. vs.

Heleki bazı bayilerde Genel Müdür seviyesinde işten çıkartılmalar yaşanıyor..

Mart sonu romanı yazacağım
    biseyi merak ediyorum neden borusan bmw ve mercedes benz turk a.s herkese peynir ekmek gibi servis dağıttı. abarti diyen sitelerinden baksindan maslak ta 3 mercedes yetkili servisi esenyurtta 2 bmw servisi anadolu da 15 km icinde 4 bmw servisi var.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mart kapıdan baktırır , kazma kürek yaktırır

beklemede kalalım.
    imzasız..

Siyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lisede sbs ye hazırlandım, sınav sistemi son 9 ayda değişti. Üniversite sınavına girdim tercih döneminde darbe oldu birçok okul kapandı,açıkta kalan öğrenciler sınava girmeden nakil ile ikame okullara geçiş yaptı e haliyle puanım yettiği halde istediğim üniversiteye yerleşemedim. Tam yapacak bir şey yok dedim üniversiteye alıştım ve barıştım, yolumu çizmeye başlayayım sektöre giriş yapayım dedim, dönem tatilindeyiz renault'ta staj yapıyorum şimdi de ekonomik nedenlerle sektör batıyor *mk...
    (bkz: 6 milyar yıllık evrende ***** partinin dönemine denk gelmek)
    Simply the best.

01.05.1994
    Ayrton Senna

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Siyah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lisede sbs ye hazırlandım, sınav sistemi son 9 ayda değişti. Üniversite sınavına girdim tercih döneminde darbe oldu birçok okul kapandı,açıkta kalan öğrenciler sınava girmeden nakil ile ikame okullara geçiş yaptı e haliyle puanım yettiği halde istediğim üniversiteye yerleşemedim. Tam yapacak bir şey yok dedim üniversiteye alıştım ve barıştım, yolumu çizmeye başlayayım sektöre giriş yapayım dedim, dönem tatilindeyiz renault'ta staj yapıyorum şimdi de ekonomik nedenlerle sektör batıyor *mk...
    (bkz: 6 milyar yıllık evrende ***** partinin dönemine denk gelmek)
    Annemlerin kader isminde bir arkadaşları vardı.

'' Adın kader olacağına,kaderin kader olsaymış.'' derlerdi .. Kadın da biraz mahsun bir insandı,garipti..

harbiden öyle keşke kaderi güzel olsaymış.

hepimiz için geçerli
    imzasız..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler