User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
42 sonuçtan 39 ile 42 arası

Konu: Kıdem tazminatı vergi iadesi

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oktay Özgül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de gittim aynı vergi dairesine dün. aynı işlemleri yaptık. bir görevli diyor ki bordroda yazan net yasal kesinti kaleminde yazan tutar kadar iade alırsın. diğeri diyor ki yazan brüt tutar üzerinden değerlendirilir. o ay yüzde kaçlık vergi dilimindeysen o tutarın yüzdesini alırsın. kendileri de pek netleştirememişler anladığım kadarıyla
    Aynen banada yatırılan brüt ek ödeme üzerinden değerlendirilir dedi

Otomobilkurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende araştırıyorum arkadaşlar. Kıdem tazminatı hakkına şurada baya detaylı anlatmışlar: Kıdem Tazminatı Nedir? Nasıl Alınır, Hesaplanır ve Artırılır? | Paratic

Kıdem tazminatı nedir:

Basitçe; çalıştığınız süre boyunca verdiğiniz emeğin karşılığını almanızı sağlayan yasal sistemdir. İşverenin iş akdi feshedilen çalışanlara vermek zorunda olduğu tazminat olarak da tanımlanabilir.

Tazminat ödemesi, 4857 sayılı İş Kanunu gereğince işçinin çalıştığı yıllar dikkate alınarak gerçekleştirilir. Yani çalışan kişi, çalıştığı her yıl için bir maaşı kadar kıdem tazminatı alır.

Bu yasal sistem sayesinde işverenlerin gereksiz işten çıkarmalarının önüne geçilmiş, işçiler güvence altına alınmıştır.

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Otomobilkurdu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende araştırıyorum arkadaşlar. Kıdem tazminatı hakkına şurada baya detaylı anlatmışlar: Kıdem Tazminatı Nedir? Nasıl Alınır, Hesaplanır ve Artırılır? | Paratic

Kıdem tazminatı nedir:

Basitçe; çalıştığınız süre boyunca verdiğiniz emeğin karşılığını almanızı sağlayan yasal sistemdir. İşverenin iş akdi feshedilen çalışanlara vermek zorunda olduğu tazminat olarak da tanımlanabilir.

Tazminat ödemesi, 4857 sayılı İş Kanunu gereğince işçinin çalıştığı yıllar dikkate alınarak gerçekleştirilir. Yani çalışan kişi, çalıştığı her yıl için bir maaşı kadar kıdem tazminatı alır.

Bu yasal sistem sayesinde işverenlerin gereksiz işten çıkarmalarının önüne geçilmiş, işçiler güvence altına alınmıştır.
    bu konudaki mevzu başka kesilen verginin iadesi söz konusu

bu arada konu gündeme gelmişken soralım varmı ödeme alan
    ben hala bekliyorum ulaşmak tam bir facia bi kaç kere ulaştım iş kazasından ötürü yazışmalar devam ediyor diyorlar.

Otomobilkurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erhanarici18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konudaki mevzu başka kesilen verginin iadesi söz konusu

bu arada konu gündeme gelmişken soralım varmı ödeme alan
    ben hala bekliyorum ulaşmak tam bir facia bi kaç kere ulaştım iş kazasından ötürü yazışmalar devam ediyor diyorlar.
    Bende almak için uğraşıyorum da daha bir tık yok.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler