User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
33 sonuçtan 20 ile 33 arası

Konu: Toyota Corolla hybrid hk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ardicli2000

yazarken yanlışlıkla gonderdim devamını yazıyım edit yok

yeni corolla 1.6 olduğundan hem günlük yakıtta hemde otv mtv gibi şeylerde avantajlı

sadece uzun donemi sorgulamak lazım bende çok niyetliyim ama o yönde çekincelerim var , ikinci eldeki 1.8 aurisler ilgimi çok çekiyor biryandan fiyatlar uygun km ler çok duşuk
    Yeni Coralla 1.6, Yeni Corolla Hybrid 1.8

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni Coralla 1.6, Yeni Corolla Hybrid 1.8
    olaya bak ben ilk web sitesinde 1.6 gormuş hatta çok ilgimi çekmişti yanlış araca bakmışım demekki

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

yigitblr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toyotanın hybrid sistemli 1.8 motorları hükümetle yapılan anlaşma sonucu 1.6 hacim üzerinden vergilendiriliyor diye bir haber okumuştum sanki?

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yigitblr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toyotanın hybrid sistemli 1.8 motorları hükümetle yapılan anlaşma sonucu 1.6 hacim üzerinden vergilendiriliyor diye bir haber okumuştum sanki?
    ötv'de öyle de MTV'de değil halen. Birde olmamasının sebebi ise hükümet değil de bastıran üreticilerden olduğu bilgisini gördüm.

Dernekler de artık vizyon değiştirmeli - Emre OZPEYNİRCİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konu bence çok tartışmalı bir durum.
    "Benim araç 1.8 ama elektrik bataryası, motoru var" demek çevreci demek. E başka biri de çıkar "benimki 2.0 ama daha çevreci benden de vergi alma" der o zaman. Kanun ve yönetmelik bu yönde düzenlenmeden 3-5 firma baskısına yenik düşmek eziklik göstergesi olur. Emisyona gelince de milletin nasıl kandırdığı ortada.. Devlet TUBİTAK, Üniversite bilmem ne merkezli bir emisyon merkezi kuracak. Çıkacak her aracı alacak. Ölümüne kullanacak, test edecek, her türlü yağla, dağda bayırda yağmurda çamurda kullanım senaryoları simule edilecek sonra emisyon değeri belirlenecek ona göre de vergi konacak.... Çok mu zor? Değil. Yapılır mı? Mümkün değil....

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Enterprise da kiralama imkanı varmış. Reklamlarını görmüştüm havalimanına girerken sağda solda. Bir arayıp sor derim
    Instagram: mutusgarage

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enterprise da kiralama imkanı varmış. Reklamlarını görmüştüm havalimanına girerken sağda solda. Bir arayıp sor derim
    Daha önce kiralaman yoksa havalimanından araç vermiyorlar, sadece havaalanı müşterisine araç veriyorlar. Şehir içi ofislerden kiralamayı yapın.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

yigitblr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu bence çok tartışmalı bir durum.
    "Benim araç 1.8 ama elektrik bataryası, motoru var" demek çevreci demek. E başka biri de çıkar "benimki 2.0 ama daha çevreci benden de vergi alma" der o zaman. Kanun ve yönetmelik bu yönde düzenlenmeden 3-5 firma baskısına yenik düşmek eziklik göstergesi olur. Emisyona gelince de milletin nasıl kandırdığı ortada.. Devlet TUBİTAK, Üniversite bilmem ne merkezli bir emisyon merkezi kuracak. Çıkacak her aracı alacak. Ölümüne kullanacak, test edecek, her türlü yağla, dağda bayırda yağmurda çamurda kullanım senaryoları simule edilecek sonra emisyon değeri belirlenecek ona göre de vergi konacak.... Çok mu zor? Değil. Yapılır mı? Mümkün değil....
    Bir kaç yerde elektrikli araçların akülerinin yapımının doğaya daha zararlı olduğunu okumuştum hatta forumda da bir konuda bahsi geçmişti bu durumun. Toyotanın durumu Türkiyede üretilmesinden dolayı kaynaklanıyor galiba.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir kaç yerde elektrikli araçların akülerinin yapımının doğaya daha zararlı olduğunu okumuştum hatta forumda da bir konuda bahsi geçmişti bu durumun. Toyotanın durumu Türkiyede üretilmesinden dolayı kaynaklanıyor galiba.
    Yıllardır en yüksek yerlilik oranı sunan araç Honda Civic manueldi. Ne Fiat ne de Renault bunu sundu. Honda'ya ne ayrıcalık geçilmiş de Toyota'ya geçiliyor. Toyota hangi patentini hediye etmiş de vergiden indirim istiyor.

Yerli otomobil yapacağım diyorsun. Versin hayati patentleri 10 yıl vergisiz üretsin,y.dışına satsın. Orta Doğu'nun tamamı Toyota... Yapar mı? Yapmaz. Sen de yapma...

hondafit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayide üst düzey tanıdık yoksa test aracını vermezler, yani sizde kalmaz öyle bi kaç gün . Ama ben 2 saat test etmek istiyorum derseniz ve ciddi alıcı olduğunuzu hissettirirseniz tabiki saatlerce bile test edebilirsiniz. Ben daha önce çalıstım bayide ordan biliyorum.

Hatta uzun yol yapıcam uzun yoldaki sessizliğini begenirsem alıcam derseniz bursa-istanbul yapmanıza bile izin verebilirler .

Bayiden bayiye değişkenlik gösterir durum. Ama kaba olarak durum bu şekilde .
    opel ve bmw'de çalıştım nedense bu söylediklerinize hiç denk gelmedim ki genelde ben testlere çıkartırdım müşteriyi.Test alanının dışına asla çıkamazsınız,hız yapamazsınız aracı tehlikeye atamazsınız.Bu tarz davranıslarda bulunduğunuz zaman kibarca sağa çekmeniz söylenir.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı hondafit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    opel ve bmw'de çalıştım nedense bu söylediklerinize hiç denk gelmedim ki genelde ben testlere çıkartırdım müşteriyi.Test alanının dışına asla çıkamazsınız,hız yapamazsınız aracı tehlikeye atamazsınız.Bu tarz davranıslarda bulunduğunuz zaman kibarca sağa çekmeniz söylenir.
    Ben BMW'de Manisaya kadar bile gittim test arabasıyla hatta virajlarda daha da bas bas diye temsilci beni zorlamıştı
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence bu birazda temsilciyle gelişen anlık iletişime de bağlı, tanıdık kullanmadan gidip amarok için dar sokaklardan çekiniyorum diyince (güzergala çok alakasız) trafiğe/dar sokaklara girmişliğim var. Yada civic rs ilk çıktığında crv için fiyat teklifi alıyorduk bayide temsilciye yürümez aq edebiyatı yapınca zorla denettirmişti bu tarz davranışları. Yada 240lık passat, test aracı değildi rica edip randevuyla denemiştim. Tabi kapıda mx5 olmasına rağmen denettirmemişlerdi vs. gibi durumlarda başıma geldi ama kibarca sağa çekme durumunu hiç yaşamadım.
    123d

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende fiat ta test sürüş asistanlığı yaptım şuan çalışmıyorum ama aram iyi hayla bayiyle, buyrun gelin test güzergahının dışına çıkalım . Kendim gittiğim başka markalarda testlerde hep güzergahtan fazla kullandım. Aracı tehlikeye tabiki atamaz müşteri öyle bişey yazmadım ? Onu nerden çıkardınız ?

Hondafatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayı görselden çok canlısı beni açıkçası çok demolize etti önden görüntü çok basit ve söför mahalli bana rahat gelmedi açıkçası kullanılan malzeme segmentinin aşağısında kalıyor yani açıkçası beğenmedim birde şu vergi dilimi ile ilgili yıllık 2500 tl gibi bir rakam olduğunu söylediler açıkçası hem hybrid olması ve bir dolu vergi ödemesiyle çevreyemi yoksa devletemi duyarlı olmam gerektiğini çözemedim bu sebepten dolayı vazgeçtim.
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler