User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Toyota Corolla hybrid hk.

Hondafatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Toyota Corolla hybrid hk.

Merhaba, arkadaşlar.

Yeni çıkan corolla hybrid modelini çok beğendim ve incelemek istiyorum bir bayii ile iletişim kurdum ve hafta sonu için yerinde gidip inceleyeceğim.

Burda test için bir araç alabilirmiyim?

Aldığımda dikkat etmem ve ödemem gereken bir tutar var mı? Sürüş deneyimi yapmak ve akabinde belkide satın almak istiyorum. Daha önce araç almak isteyip alan yada almayanlardan fikir alışverişi yapmak isterim yardımcı olabilirmisiniz?
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayide üst düzey tanıdık yoksa test aracını vermezler, yani sizde kalmaz öyle bi kaç gün . Ama ben 2 saat test etmek istiyorum derseniz ve ciddi alıcı olduğunuzu hissettirirseniz tabiki saatlerce bile test edebilirsiniz. Ben daha önce çalıstım bayide ordan biliyorum.

Hatta uzun yol yapıcam uzun yoldaki sessizliğini begenirsem alıcam derseniz bursa-istanbul yapmanıza bile izin verebilirler .

Bayiden bayiye değişkenlik gösterir durum. Ama kaba olarak durum bu şekilde .

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayide üst düzey tanıdık yoksa test aracını vermezler, yani sizde kalmaz öyle bi kaç gün . Ama ben 2 saat test etmek istiyorum derseniz ve ciddi alıcı olduğunuzu hissettirirseniz tabiki saatlerce bile test edebilirsiniz. Ben daha önce çalıstım bayide ordan biliyorum.

Hatta uzun yol yapıcam uzun yoldaki sessizliğini begenirsem alıcam derseniz bursa-istanbul yapmanıza bile izin verebilirler .

Yolda kişinin hatası olmadan karşıdan uçan bir araba gelip çarparsa deneyen arkadaşa, yasal sorumluluk kimin üzerinde oluyor ?

Bayi bunu karşılıyor mu ? Bu iş baya riskli göründü bana açıkçası. Ama test etmeden de mal almak kesinlikle manasız zira tonla para vereceksin.

Alana da satana da zor.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bu pillerin belirli kmlerde (ne bilim 100bin km) gibi sarpa saracağı , sonra 40-50 bin masraf acağı gibime geliyor.

yada benim gibi düşünenler 2. ele yönelmeyecek ve elde kalıcakmış gibi.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bayinin bana söylediği şu gelip yerinde inceleyebilir aracıda test edebilirsiniz yönünde idi ayrıca elbette günlerce kalmasını gibi bir düşüncem olsa yada olmasa bile vereceklerini düşünmüyorum böyle bir durum normalde kiralama gibi olur düşüncesindeyim. Tabii bilemiyorum
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha önce alışveriş yada tanıdık yoksa değil saatlik belirlenmiş test güzergahından bile çıkmazlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bu pillerin belirli kmlerde (ne bilim 100bin km) gibi sarpa saracağı , sonra 40-50 bin masraf acağı gibime geliyor.

yada benim gibi düşünenler 2. ele yönelmeyecek ve elde kalıcakmış gibi.
    2.el hybrid için ülkemiz de çok yeni bir durum tercih edilmeyecek tek yönü piller ama tam elektirikli kadar olmayacağı yönündeyim.
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmetfikri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önce alışveriş yada tanıdık yoksa değil saatlik belirlenmiş test güzergahından bile çıkmazlar
    bayinin söylediği ile bende açıkçası çelişkideyim yani alacağım arabanın hazırlanması getirlmesi vs tamamlanan kadar belkide iyi niyet anlamında bir test aracı olur gibime geliyor.
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

R.S.C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gerçek tüketimini merak ediyorum. test sonrası yorumlarsanız sevinirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piller sıkıntı illa kideğişecek. Pirius'lar 5 yılda bitiyordu ve değişimi pahalıydı. Garanti konusunu detaylıca sorun. Süreci bitince uzatma veriyorlar mı öğrenin.

1.8 motor olması hasebiyle MTV si yüksek çıkıyor. Değeri nedeniyle sigorta+kasko maliyeti de yüksek olacak.

Az yakıtı MTV ve diğer giderleriyle gölgelenebilir. Fabrika çıkışlı Corolla çok daha performans ve yakıt ekonomisi sunabilir. 1.6 motor nedeniyle vergisi de düşük olacaktır.

Bunları da hesaba katın derim.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bayiiye gidin 1 günlük test olmaz basın test aracını bile zorla veriyorlar. beni sürekli öteleyip duruyorlar. ehliyet fotokopini alıyorlar test ettiriyorlar.

pil konusunda ise 10 yıl uzatılmış garanti alınabiliyor.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de bence corolla hb'i beklemeye değer bence daha agresif

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yolda kişinin hatası olmadan karşıdan uçan bir araba gelip çarparsa deneyen arkadaşa, yasal sorumluluk kimin üzerinde oluyor ?

Bayi bunu karşılıyor mu ? Bu iş baya riskli göründü bana açıkçası. Ama test etmeden de mal almak kesinlikle manasız zira tonla para vereceksin.

Alana da satana da zor.
    Bu test araçlarında farklı bi durum yok abi normal trafikte herhangibi bi araç gibi yani, sadece sahibi bayi oluyo yani sigortası kaskosu var, müşteri arabayı hatalı olarak bile çarpsa bişey diyemezler. Ama son zamanlarda trafik cezası işini müsteriye yıkmaya çalışan bayiler var olmaya başladı. Normalde radar cezası bile gelse bayi öder-di

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Hondafatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayinin bana söylediği şu gelip yerinde inceleyebilir aracıda test edebilirsiniz yönünde idi ayrıca elbette günlerce kalmasını gibi bir düşüncem olsa yada olmasa bile vereceklerini düşünmüyorum böyle bir durum normalde kiralama gibi olur düşüncesindeyim. Tabii bilemiyorum
    Siz ciddi alıcı olduğunuzu hissettirin, gerisi kolay bunun icin önce pazarlık sonra test sürüşü talep edin bakın nasıl test ettiriyolar hatta ayagınza test arabasını bile getirirler dediğim gibi sadece sizde kalması mümkün olmaz.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ikili ilişkiye bakıyor biraz. 3008 de standart güzergah dışına çıkarmadı max 15-20dk insignia da 1,5 saat otoban trafik dahil güzel deneme imkanı tanımışlardı

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çanakkale de ilk en full hybrid corollayı bizim tanıdık aldı. Ondan öncede 2016 dizel corollası vardı yakıt 6-7 arası gidip geliyormuş dizel corollası 5 lt yakıyordu.15.000 km den sonra düşer demişler. Bende bayide test arabası kullandım pek hoşuma gitmedi açıkcası araç 1.8 motor olmasına rağmen gitmiyor. Aynı motormu bilmiyorum ama oda 1.8 ti prius kullanmıştım o bayağı kaçıyordu elektrik motoru uzun süre devrede o hoşuma gitti gaza abandığında bile benzin elektrik aynı anda harcıyor. Chr gibi gaza dokununca hemen elektiğe geçmiyor. Sunroof sonunda geldi ama biraz on koltuğun gerisinde normalde sunrooflu araba ferah olur ama bu değildi tavanı basık araç sessiz değil elektrikte bile ses çıkarıyor içerden duyuyorsun.Klasık japon yol sesi alıyor. Ama sürüşü keyifli hoşuma gitti kullanması. Fazla elektronık şeritin ortasında gidince seni sağa atıyor virajları erken donuyor, takip mesafesını o belirliyor yanı hata yaptırmıyor neredeyse arabayı o kullanıyor. Ben o kadar elektroniğe karşıyım şahsen hata yapma özgürlüğünü kısıtlıyor. Bayi tanıdık olduğu için 1 saati geçik kullandım tahmını 20 km yol yaptım range i binmeden sıfırlamıstım 6.6 yaktı ama hıc sıkısık trafiğe girmedim benzin hiç düşmedi. Babam 97 den beri sıfır toyotaya biniyor.kasa değiştimi gidip alır.Corolla bizim ailede bambaşka yere sahip ama bu kasayı almıcaz dizeli olsa belki alırdık ama hybridin çok tasarufflu olduğuna inanmıyorum. Kaskosuz binilmez allah korusun kaza yaptın şasesi düzelmiyormuş. Benzinli hybrıd motor aynı yerde.bi yere kafadan girdin motor aşağıya indi kasko karşılamadı kime motoru toplatıcan pil 5 sene sonra arıza verdi ya da servis kullanıcı hatası dedi kaç paradır o piller Allah bilir. Bi de 2. Elde tutacağınıda hiç sanmıyorum aynı paraya 1.6 dizelini satsalardı kapış kapana giderdi ama 5 sene sonra kimse hybrıd 2. El arabaya yanaşacağını sanmam. Yalnız benzinlisi alınır onuda kullandım güzel kaçıyor. Cvt şanzıman olmasına rağmen hondalardaki gibi bayılmıyor saçma sapan vites atmıyor. Bi de benim için bi eksik tam hafızalı koltuk yok şofor koltuğunda bile yarı elektrikli koymuşlar. Isıtmalı koltuk en fullunde bile yok
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ch-r almıştım birkaç ay kullandım, teknoloji ile haşır neşir olmayı sevenler için güzel araçlar ama benim tarzım değil ben sevmedim.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piller sıkıntı illa kideğişecek. Pirius'lar 5 yılda bitiyordu ve değişimi pahalıydı. Garanti konusunu detaylıca sorun. Süreci bitince uzatma veriyorlar mı öğrenin.

1.8 motor olması hasebiyle MTV si yüksek çıkıyor. Değeri nedeniyle sigorta+kasko maliyeti de yüksek olacak.

Az yakıtı MTV ve diğer giderleriyle gölgelenebilir. Fabrika çıkışlı Corolla çok daha performans ve yakıt ekonomisi sunabilir. 1.6 motor nedeniyle vergisi de düşük olacaktır.

Bunları da hesaba katın derim.
    yeni corolla 1.6

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ardicli2000

yazarken yanlışlıkla gonderdim devamını yazıyım edit yok

yeni corolla 1.6 olduğundan hem günlük yakıtta hemde otv mtv gibi şeylerde avantajlı

sadece uzun donemi sorgulamak lazım bende çok niyetliyim ama o yönde çekincelerim var , ikinci eldeki 1.8 aurisler ilgimi çok çekiyor biryandan fiyatlar uygun km ler çok duşuk

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler