User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Lösemi ile mücadele eden çocuklar için farkındalık konusu.

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lösemi ile mücadele eden çocuklar için farkındalık konusu.

Selamlar.

Uzun zamandır lösemi ile mücadele eden 14 yaşındaki yakınım ve lösemiye yakalanmış nice çocuk hastalar için sizlerden bir ricam var, Kızılay kan merkezlerine gidip kök hücre bağışında bulunmak istediğiniz bildirerek yardımcı olabilirsiniz. Gönüllü olmak isteyenler 50 yaşından gün almamış olması, kronik rahatsızlığının bulunmaması ve ilaç kullanmaması gerekmektedir. Kan grubunun önemi yoktur.
    Teşekkürler.
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düzenli olarak metrocitynin orda veriyorum kan fakat kök hücre bağışında bulunmak istediğimizi bildirmek gerekiyormu acaba kandan tespit edilebiliyormu ?
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En kısa zamanda kızılaydayım abi.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düzenli olarak metrocitynin orda veriyorum kan fakat kök hücre bağışında bulunmak istediğimizi bildirmek gerekiyormu acaba kandan tespit edilebiliyormu ?
    Kök hücre bağışlamak istediğinizi söylediğinizde farklı bir tüpe kan alıp inceleniyor, sonuçlar sisteme yüklenip eşleşme hangi hasta ile olursa sizi yeniden çağırıyorlar, tekrar test yapılıyor. En iyi bilgiyi kan merkezi doktorları verir.
    Teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En kısa zamanda kızılaydayım abi.
    Çok teşekkürler Anıl, inşallah uyumlu bir hasta bulunur, çocuklar gülsün, çocukla yaşasın...

Benim kök hücre bağışcı kaydım var Kızılay'da,yıllar önce kayıt yaptırmıştım. 2 yıl sonra yaştan dolayı bitiyor. Yeter ki genç nesilleri bilgilendirelim. Bayrağı onlar devralsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bir kaç ay önce kök hücre bağışında bulundum
    şimdi bi ömür bekleyeceğim bi çocukla uyuşması umuduyla
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sayın formdaşlar.
    Yiğenimiz için aranan kök hücre yurt dışından bulunmuştur. Biz diğer hastalarımız çocuklarımız için mücadeleye devam edeceğiz. Bu süreçte kök hücre bağışı yapan, dualarını ve iyi dileklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim. Şimdi hücre naklini bekliyoruz ve vücudunun kabul etmesi için dua ediyoruz. Yüce mevlam yar ve yardımcımız olsun.

burkaykalyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1998 yılının 20 ağustos günü 12 yaşında abimi lösemiden kaybettik. 23 Ağustos'ta Almanya'da benden kök hücre alınıp abime nakil yapılacaktı. Ömrü vefa etmedi.

O zamanki şartlarda elimizden bir şey gelmedi ancak geçen 21 yıllık süreçte tıp ilerledi ve Türkiye'de kök hücre nakli başarılı bir şekilde yapılmakta.

Benimde hali hazırda Kızılay'da kaydım mevcut, kök hücre nakli için bilgilendirme sağlıyorlar zaten. Herhangi bir Kızılay kan merkezinde ''Kök Hücre Bağışçısı olmak istiyorum'' demeniz yeterli.
    @naci Abi sakın yanlış anlama Allah yavrucağımızın kaderini benzetmesin ama ne kadar önemli bir şey olduğunu, sürelerin hatta saniyelerin bu konuda ne kadar değerli olduğunu anlatmak istedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burkaykalyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1998 yılının 20 ağustos günü 12 yaşında abimi lösemiden kaybettik. 23 Ağustos'ta Almanya'da benden kök hücre alınıp abime nakil yapılacaktı. Ömrü vefa etmedi.

O zamanki şartlarda elimizden bir şey gelmedi ancak geçen 21 yıllık süreçte tıp ilerledi ve Türkiye'de kök hücre nakli başarılı bir şekilde yapılmakta.

Benimde hali hazırda Kızılay'da kaydım mevcut, kök hücre nakli için bilgilendirme sağlıyorlar zaten. Herhangi bir Kızılay kan merkezinde ''Kök Hücre Bağışçısı olmak istiyorum'' demeniz yeterli.
    @naci Abi sakın yanlış anlama Allah yavrucağımızın kaderini benzetmesin ama ne kadar önemli bir şey olduğunu, sürelerin hatta saniyelerin bu konuda ne kadar değerli olduğunu anlatmak istedim.
    Yanlış anlaşılacak bir durum yok. Durumun ciddiyetini biliyorum ve aynı şekilde iş arkadaşımın oğlu için de oldu. Almanya dan kök hücre bulunda ama ömrü yetmedi. Böyle durumları başına gelmeyen bilmez o yüzden farkındalık yaratarak bilinçlendirmek lazım insanları.

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam geçtiğimiz hafta kan verdim bu hafta ilik testi vermek istiyorum dersem kan alırlar mı ? Bilginiz var mı ?
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk ülkeye dönüşümde Kızılay'a uğrayacağım, neden bugüne kadar unuttum bunu ben diye kızıyorum kendime. Başımıza gelmeden farkına varmalıyız. Geçmiş olsun...
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok önemli bir konu. Vereceğiniz 3 tüp kan. Verdim çok oldu ama bir eşleşme henüz çıkmadı. Sizin adınıza sevindim, geçmiş olsun.

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah yardımcınız olsun. Geçtiğimiz yaz biz de aynı korkuyu yaşadık. Abimin 8 yaşındaki oğlunda adını anmak istemediğim bu hastalıktan şüphelenildi. Çok şükür belirtileri çok benzeyen bir virütik enfeksiyon olduğu ortaya çıktı ama o 1 hafta içinde ailecek ömrümüzden ömür gitti. Para, pul, servet, hiçbir şey insanın umurunda olmuyor. Çok önemli ve hassas bir konu arkadaşlar, abiler. Bir kişiden ne olur diye düşünmeyip herkesin bu konuya destek olması gerekir. Hatta konu sabitlenir ve ara sıra güncellenirse çok çok iyi olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tiMachine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam geçtiğimiz hafta kan verdim bu hafta ilik testi vermek istiyorum dersem kan alırlar mı ? Bilginiz var mı ?
    Kök hücre bağışcısı olmak istiyorum dersin, 3 küçük tüp kan alınacak sıkıntı olmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah yardımcınız olsun. Geçtiğimiz yaz biz de aynı korkuyu yaşadık. Abimin 8 yaşındaki oğlunda adını anmak istemediğim bu hastalıktan şüphelenildi. Çok şükür belirtileri çok benzeyen bir virütik enfeksiyon olduğu ortaya çıktı ama o 1 hafta içinde ailecek ömrümüzden ömür gitti. Para, pul, servet, hiçbir şey insanın umurunda olmuyor. Çok önemli ve hassas bir konu arkadaşlar, abiler. Bir kişiden ne olur diye düşünmeyip herkesin bu konuya destek olması gerekir. Hatta konu sabitlenir ve ara sıra güncellenirse çok çok iyi olur.
    Çok geçmiş olsun. O bir haftalık sıkıntıyı aylaca çekenlerler var ve gerçekten yaşamayan bilmez. Teşekkürler.

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de şu anda ilaç kullanıyorum. Bitireyim hemen gidip kan vereceğim. neden daha önce gidip ihtiyacı olan birilerine umut olmadım diye kızıyorum kendime.

elimizden geldiği kadar yayalım çevremize

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de diş tedavisine başlamadan evvel düzenli olarak kan veriyordum. Kök hücre için ayrıca vermek gerekiyorsa bundan sonra ilk gidişimde belirtirim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler