User Tag List

Sayfa 1/10 123 ... SonSon
176 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: megachips müşteri davranışı işlemi yapmadan önce yaptıktan sonra

lider-58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

megachips müşteri davranışı işlemi yapmadan önce yaptıktan sonra

merhabalar arkadaşlar

uzun zamandır arabama yazılım attırıp biraz canlı kullanayım hevesi ile seneleri devirmişken geçtiğimiz ay aracım egr arızası verdi aracım2011 golf 1.6 tdi , bir kaç araştırmadan sonra artık iptal edip üstüne birde chip tuning yaparsak tadından yenmez dedik

sonra başladık araştırmaya nerede yapalım derken aklıma megachips geldi benim aklımda kaldığı kadarı ile bu arkadaşlar işinin ehli ve kurumsal olmuş veya buna aday sağlam bir firma bu kanıya nasıl vardım bilemiyorum ama yıllardır bir algı olmuş muhtemelen.

ve aradım arkadaşları fiyatta anlaştık 900 tl ye hem egr iptali hemde yazılım yapılacak , arkadaşlara defalarca belirttim benim için önemli olan sorunsuzluk güç ikinci planda arabada sadece egr iptal olacak onun haricinde hiçbirşeye dokunmadan kullanacağım o yüzden ona göre bir yazılım yapalım , aldığım cevap abi canını sıkma bu bizim için çok standart ve sıradan bir durum hiç bir sorun yaşamadan kullanırsınız

işlem bitti ben sordum dyno ölçümü yapacakmıyız aldığım cevap 500 km kullanın sonra gelin ölçüm yapacağız kısa bir test turu tabi ilk defa yazılım yaptırdım evet bir canlılık var fakat bunu ayırt etmem kolay değil geldik karşılıklı teşekkür ederek bende kendisine anlaştığımız nakit 900 tl verdim ve ayrıldım oradan

sonrasında ikinci akşam araç rejenerasyon yapmaya başladı bende bir kartal sahil yapayım hem oraya gidene kadar normale döner hemde bir çay sigara yaparım edası ile düştüm kartal yoluna kartal , pendik , tekrar kartal en son sultanbeyli toplam 22 km fakat rejenerasyon değişmedi rolanti yüksek sonra otobana girdim hız sabitleyici ile 2700 devire sabitledikten sonra 65 km sonra nihayet rolanti normale düştü , ertesi gün aradım arkadaşları ve sonradan adını öğrendiğim serkan ile görüştüm tekrar aynı tavsiyeyi aldım 500 km kullan problem olursa çözüleceğini aracın alışması gerektiğini ve bu döngü her hafta yenilendi rejenarasyon başlıyor ortalama 60 km sonunda normale dönüyor 3. kez yapınca bir cuma günü ataşehirin yolunu tuttum

durumu oradaki personele anlattım oraya gitiğimde araç 40 km civarı yol yapmıştı yağ sıcaklığı 110 derece ve hala rolanti yüksek sorunun çözülmesini istedim ilerleyen dakikalarda serkan geldi ve bana direk olarak ne istediğimi sordu bende bu sorunun çözülmesini eğer hatırlarsa benim için kriter güç değil minumum sorun olduğunu söyledim arkadaş önce aracın PDF ünitesi dolu bu durum normal dedi bende daha önce böyle bir hata almadığımı bu yazılımdan sonra başladığını belirttim arkadaş bu sefer bu işi benmi biliyorum senmi ben binlerce araç yaptım ben burada , sen benden ne istiyorsun nasıl memnun olacaksın demeye başladı hata olarakta ya PDF iptal olacak yada yenisini alacaksın ben o parçada arıza yok desemde fayda etmedi en son bana istersen ücretsiz orjinale ceviririm istersen dedi bana büyük bir lütuf tabi , baktım laf anlatamayacağım dedim çevir orjinale o arada sordum işi yapan arkadaşa ücret iadesi yapacakmısınız dedi hayır işlem yapıldı yazılım orjinale cevrildi onların deyimi ile , ben en son içeri girdim serkana genede elini sıktım ve yaptığının ayıp olduğunu ben sonuçta ücret ödeyen bir müşteri olduğumu söyledim ama genede tabi o umursamaz eda ile tabiri caiz ise ben bildiğimi okurum senkimsin edası ile uğurladı beni yapılan saygısızlığa çok kızdım ama o an bir şey yapmak istemedim çünkü işler karışırsa geri dönüşü olmayacaktı çokta gerekli değildi

son çare olarak mehmet gazihanı aradım belki bu duruma kayıtsız kalmayacağını düşünenerek önce çok kibar ilgilendi görüntüsü verdi sonra en son bu konu serkanla senin aranda siz anlaşın dedi bende kendisine sadece hakkımı helal etmediğimi belirttim elimden bir şeyin gelmeyeceğini düşünerek ve hala geçerli eğer hakkım geçti ise helal etmiyorum sonuçta inanan bir insanım diğer tarafada alacak lazım geçmedi ise sorun yok.

sonuç : aracı ümraniye avek yetkili servise çektim komple orjinale çevirdim şu an sorunsuz binmeye devam ediyorum bir daha bu işlere bulaşırmıyım asla

verdiğim 900 tl bana akıl parası oldu üstüne birde saygısızlık oda bonusu oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu biraz uzun oldu arkadaşlar umarım yormadım kimseyi .

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Megachips'e 1.6Tdi için Yazılım cıktığından ilk benim aracıma yazılım yapmıştı. aracım 40.000km civarındaydı 110.000km'ye kadar kullandım. sıkıntı yaşamadım. benden sonrada sayısız araç yaptıklarını düşünüyorum. Yani dedikleri gibi bu konuda baya uzmanlaşmışlar. Bir iletişim eksikliği yada her ikiniz içinde ters bi zamana denk gelmiş olabilir. Ama ben olsam yazılımsız hayatta kullanmam artık şuan Yine 1.6 Tdi Leon'um var X bir firma yazılım yaptı 8k km'de 93k km oldu aracım. Bence sizinki biraz şanssızlık olmuş. Mehmet bey'de görünce yazacaktır. Umarım tatlıya bağlanır.

Keyifli forumlar dilerim
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bu yazilim araba yukleme isleri bu tarz konulari okudukca insananin 50kere dusunup yaptirmasi lazim dedirtiyor.

900Tl lik bir tecrube olmus.
    Seat IBIZA FR

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık bu tarz işler yaptırmak için araya tanıdık eş dost koymak şart oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dirk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Megachips'e 1.6Tdi için Yazılım cıktığından ilk benim aracıma yazılım yapmıştı. aracım 40.000km civarındaydı 110.000km'ye kadar kullandım. sıkıntı yaşamadım. benden sonrada sayısız araç yaptıklarını düşünüyorum. Yani dedikleri gibi bu konuda baya uzmanlaşmışlar. Bir iletişim eksikliği yada her ikiniz içinde ters bi zamana denk gelmiş olabilir. Ama ben olsam yazılımsız hayatta kullanmam artık şuan Yine 1.6 Tdi Leon'um var X bir firma yazılım yaptı 8k km'de 93k km oldu aracım. Bence sizinki biraz şanssızlık olmuş. Mehmet bey'de görünce yazacaktır. Umarım tatlıya bağlanır.

Keyifli forumlar dilerim
    buradaki konunun en can alıcı noktası saygısızlık benim ters anım olamaz sonuçta müşteriyim ve bir problem için gittim hatta ilk konuyu açmaya karar verdiğimde önce gazihanı aradım hani belki o çözer diye oda umursamadı ve konunu serkanla çöz ben ne kadar sahibi isem oda o kadar sahibi dedi

iletişim kurmak işin kolay tarafıdır karşında çözüm odaklı biri olunca

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir Japon atasozu dermis ki “Ne kadar duman o kadar randuman “ shahaha

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artık bu tarz işler yaptırmak için araya tanıdık eş dost koymak şart oldu.
    evet gerçekten neredeyse yüksek mevkilerden tanıdık gerekecek duruma geldi ama aslında olması gereken herkes yaptığı işe saygı duymalı yani siteye yaz müşteri memniyeti ilkemiz adama sormazlarmı bu cümleden ne anlıyorsun diye

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yazılımcıların mark zuckerberg seviyesindeki egosunu bende sevmiyorum. Aracınızın kmsi neydi ? Ben olsam yazılımı orijinale çevirmeden önce dpf'yi uzmanlaşmış bir yerde temizletir birde öyle denerdim.

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Megachips'in bu tarz memnuniyetsizlik konusunun ilki değil bu. Sanırım sonuncusuda olmayacak. Yani böyle baştan savarmış gibide yapması yakışmamış. Halbuki ortada bi anlaşmazlık, sorun varsa çözüm odaklı olup yapıcı olmak zorundalar.. Desenki sana 900tl vereyim nasıl birisi olduğunu göster böyle bişi yapmaz kimse.. Ama olsun sen 900TL'ye kocaman bi firmanın nasıl bi tavırda olduğunu öğrenmiş oldun. Bu konu ile buradaki çoğu insanda buna şahit oldu. Yerine konabilecek şeylere üzülmemek gerek ama kimsede parayı sokakta bulmuyor. İnşallah tatlıya bağlanır.
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yazılımcıların mark zuckerberg seviyesindeki egosunu bende sevmiyorum. Aracınızın kmsi neydi ? Ben olsam yazılımı orijinale çevirmeden önce dpf'yi uzmanlaşmış bir yerde temizletir birde öyle denerdim.
    aracım 124000 km de yetkili servis bakımlı ve bu güne kadar en ufak dpf hatası vermedi ve şu an 10 güne yaklaştı orjinale çevireli hala sorun yok rejenarasyon başladığında en fazla 5 bilemedin 8 km sonunda normale dönüyor bu araç ve yeni sahibi olmadım kendi aracım biliyorum zaten sorun olsa orjinale döndüğümdede devam ederdi

buradaki en büyük problem karşıma geçer geçmez sanki problemli bir müşteriymişim edası ile ben 40 yaşında adamım bana ne istediğini söyle bende onu yapayım bana soruyorsan ya o dpf yi boşalt iptal et yada yenisini al tavrı beni çileden çıkarttı

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Techte bile bir suru konu acildi. Artik bir sey alinacagi zaman saticiyi ve firmayi kesinlikle google uzerinden arastiriyorum.

Cok gecmis olsun. Arac orjinale donunce problem duzeldi mi?
    Bir de yazilim sonrasi test turunda 1.6tdi ciddi anlamda guc farki olusturuyor. Hissetmemek pek mumkun degil, belki baska bir problem olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Techte bile bir suru konu acildi. Artik bir sey alinacagi zaman saticiyi ve firmayi kesinlikle google uzerinden arastiriyorum.

Cok gecmis olsun. Arac orjinale donunce problem duzeldi mi?
    Bir de yazilim sonrasi test turunda 1.6tdi ciddi anlamda guc farki olusturuyor. Hissetmemek pek mumkun degil, belki baska bir problem olabilir.
    güçle ilgili bir sorun yaşamadım ciddi bir güç artışı oldu fakat sorun DPF rejenarosyonunda oldu ben her hafta sırf rolantiyi düşürmek için 60 km yol yapamam ve bunun ileride nelere yol açacağını bilemem işlem bittiğinde veya ben oraya gittiğimde dyno ölçümü yapıp baksaydı arkadaşlar ne kadarlık bir yükleme var öğrenebilirdik ve bana şunuda diyebilirdi bu kadar güç artışı DPF te tıkanmaya sebep oluyor bunu biraz daha makul seviyeye getirelim ama o yukarıdaki muhabbeti tercih etti

araç şu an gayet sorunsuz çalışıyor hiçbir sıkıntı sözkonusu değil öncesindede yoktu zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Megachips'in bu tarz memnuniyetsizlik konusunun ilki değil bu. Sanırım sonuncusuda olmayacak. Yani böyle baştan savarmış gibide yapması yakışmamış. Halbuki ortada bi anlaşmazlık, sorun varsa çözüm odaklı olup yapıcı olmak zorundalar.. Desenki sana 900tl vereyim nasıl birisi olduğunu göster böyle bişi yapmaz kimse.. Ama olsun sen 900TL'ye kocaman bi firmanın nasıl bi tavırda olduğunu öğrenmiş oldun. Bu konu ile buradaki çoğu insanda buna şahit oldu. Yerine konabilecek şeylere üzülmemek gerek ama kimsede parayı sokakta bulmuyor. İnşallah tatlıya bağlanır.
    herkes kendine yakışanı yaptı aslında haklısın ben zaten paranın peşinde olmadım ancak dediğin gibi kendi elimle götürüp verip üstüne bu muamele insanın zoruna gidiyor gazihanla yaptığım ilk telefon görüşmesindede şunu belirttim ben o tabelanın altında bu davranışa inanamadım bu nasıl müşteri memnuniyeti oda bana ben bundan gereken mesajı aldım ilgileneceğim dedi sonuç ben konuştum serkanla ben ne kadar sahibi isem bu firmanın oda o kadar sahibi sen onunla çöz bu sorunu yani şunu dedi aslında ne halin varsa gör serkan sorunu çözse bu durum zaten yaşanmayacaktı

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ilk konu değil muhtemelen sonda olmayacak. Peki bu kadar araştıran biri Nasıl olurda megachips e gidiyor onu anlamıyorum. Her memnuniyetsizlik konusunda 2 yada 3 tane memnun olan çıkıyor anca. İlginç. Ayrıca forumda olan birisiniz dr ecu gibi yer var iken macera aramışsınız. Birde genelde ücret iadesi oluyordu kısa sürelerde ücreti vermek zorunda. Hakem heyetine bile başvurulur

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada ben yazılım yaptırdıktan sonra dpf daha az rejenerasyon yapmaya başladı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sıkmayın canınızı yahu tech e konu açılınca ilgileniyor onlar zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ilk konu değil muhtemelen sonda olmayacak. Peki bu kadar araştıran biri Nasıl olurda megachips e gidiyor onu anlamıyorum. Her memnuniyetsizlik konusunda 2 yada 3 tane memnun olan çıkıyor anca. İlginç. Ayrıca forumda olan birisiniz dr ecu gibi yer var iken macera aramışsınız. Birde genelde ücret iadesi oluyordu kısa sürelerde ücreti vermek zorunda. Hakem heyetine bile başvurulur
    bazen basiret bağlanıyor demekki gazihan benim çok eskiden aklımda kalan ve güvenilir olarak düşündüğüm birisiydi belkide hiç sorgulamadım o yüzden ancak ne kadar sorunlu olursa olsun bu muamele şaşırttı sorun yaşadığım halde gazihandan beklemediğim bir tavır çıktı ortaya birde üzerine gazihan diyorki serkanı ara onunla hallet hani arayıp kardeşim gel bunu izah edeyim veya güzellikle çözeyim diyende yok gene.

ben 43 yaşında ticaret yapan bir adamım ticaret hayatımda şunu öğrendim helal kazanç ve dürüstlük uzun vadede kazandırır her zaman.

mehmet gazihan ve serkan eğer dürüst olduklarına inanıyorlarsa sorun yok zaten ben yaşadıklarımı yalın bir şekilde anlatıyorum eksiği var fazlası yok

900 tl

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oğuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıkmayın canınızı yahu tech e konu açılınca ilgileniyor onlar zaten
    o geçti artık ben konuyu açmadan ilgilenmeliydiler her yolu denedim ve ilgileneceklerinide sanmıyorum gazihanla ilk görüşmede konu açacaktım fakat seninle görüşüyorum umarım çözüm üretirsin dedim

sonuç ortada

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler