User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hangi 100MBit Fiber Internet Firması

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hangi 100MBit Fiber Internet Firması

Başlık size enteresan gelebilir. IT sektöründe olmama rağmen kullanıcı tecrübesi odaklı bir sorunum var. Bütün müşterilerime Turk Telekom yada Turk.Net kullanın diyordum hep. Ama maalesef Turk.Net bizim FTTH üzerinden internet veremiyor.

Oturduğum evde daireye kadar fiber (FTTH) var. Geçen sene 24 ay taahhüt ile 109TL'ye 200GB AKN ile 100Mbit net almıştım 1 Ocakta AKN kalkacak diye. Ama TürkTelekom olacak soyguncu firma taahhüdünüz 12 ay ve süreniz 4üncü ayda bitiyor. Yeni kampanyamız şu diye 270 TL gibi bir fiyat istiyor. O kadar şikayet maili ve konuşma sonucu değiştirmedi. Önümüzdeki 15 gün içine taahhüt bitiyor.

Sabit IP ihtiyacım yok hatta olmasa daha iyi ama paylaşımlı CGN IP ile sorun yaşayacağım aşikar. Millenicom 85 TL + 7 TL Modem kirası + 14 TL ile aşağı yukarı geçen seneki fiyatıma 100Mbit FTTH verebiliyor. Taahhüt te istemiyor ama taahhüt olmaması istediği zaman zam yapması demek.

Birde Vodafone var aynı altyapıdan hizmet verebilen. Cep hattım olan 18 yıllık Turkcell'i de Vodafone a taşıyabilirim. Onun fiyatlarından da gına geldi.

100Mbit sınırsız için abidik gubidik huyları olmayan fiyatı makul kim neyi öneriyor ? Sadece NET için 140 TL'yi geçmek istemiyorum. 24 ay taahhüt verebilirim.

Ayrıca altyapı TurkTelekom olduğu için Superonline'dan rekabetçi fiyat çıkmıyor. Onda yardımcı olabilecek varsa oda olur.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı sorunu bende yaşıyorum ttnet 50mbit kullanıyorum vdsl yeni tarife 160tl

ilk alternatifim

VDSL Tarifeler - Netspeed İnternet 75mbit aylık 76TL ciddi uygun

2. alternatifim ise vodafone fiber bulunduğum bolgede uydunet ile anlaşmış kablo alt yapısını kullanıyor o yüzden bugun 50mbit ayda 99tl olarak bağlattım

iki hattı paralel test ediyorum ama şuan için 7 gün cayma hakkımı kullanmama gerek yok gibi duruyor eğer gerek olur ise netspeed denicem

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Salça olacağım ama yarın ttnet üyeliğimi iptal edicem. 160 lira oldu yeni tarife ile. Türknet düşünüyorum bana 35mbit yetiyor şuan için. Siz ne tavsiye edersiniz ?

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pek bir seçenek yok. Ben de aynı şekilde 100MBit 250GB kotalı Superonline kullanıyordum, sınırsız 100 MBit fiyatı olmuş 290 TL. Mecburen bir alt paket olan 50MBit'e düştük sınırsız olsun diye.

AKN varken işler daha iyiydi. Kota dolsa da en azından interneti kullanabiliyorduk. Şimdi kota dolunca çat diye kesiliyor internet. Saçmalıktan ve insanları soymaktan başka birşey değil.

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turkcell Superbox fiyatlarına baktınızmı ? Bulunduğu bölgede yakın merkez varsa çok şaşırtıcı hızlara çıkıyor. Gerçi 4G full paketi 270tl civarındaydı. Oda ethernete dahil edilebiliyor.

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kablonet'te 100 mbps 500gb kotalı paket var 120 tl civarına.

3-4 ay kadar önce superonline taahhütüm bitince, yine superonline'dan 100 mbps 200gb almıştım (125 tl), nası olsa bitiremem diye. ama 20 günde bitirebiliyormuşum. pişmanım
    keşke kablonete baksaymışım tahhüt yenilemeden önce.. arkadaşım kullanıyor. evde 3 kişi bitiremiyolar 500 gb.

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle bir yanlış anlaşılma var daha doğrusu call centerdakilerin bilgisizliği, eskiden kotalı diye tabir ettiğimiz tarifeler aslında sınırsızdı. Belli bir kotayı doldurunca, internet hızı yavaşlıyor ve devam ediyodu.

Şimdi ise 2 seçenek var: ya tamamen her şeyden bağımsız internet(kotasız), ya da yine kotalı fakat belli bir kotadan sonra internet komple kesiliyor.

Fakat yanlış anlaşılan ve bizleri bilgilendirmedikleri bir nokta var. Yeni kotalı tarifeler kota dolunca internet kesiliyor fakat 18TL ye 100GB ek kota satın alabiliyorsunuz. Pek önemsenmeyecek rakam. Kota dediğim şey AKN

Aynı tarifemden olsun bu şekilde devam edicem dediğinizde size sınırsız paket ve 270küsür lira teklif sunuyolar. Dakikalarca konuşsanız da anlaşamıyorsunuz o esnada

Mesela ben eskiden 100mbit 200AKN tarifesini kullanıyodum 200AKN dolunca internet 6mbit e düşüp devam ediyordu.
    Şuan yine 100mbit 200GB kota tarifesindeyim, 89lira gibi bi ücreti var sanırım. Kota dolunca internetim kesilecek bende gidip ek kota satın alıcam. 10GB-4TL, 25GB-7TL, 50GB-12TL, 100GB-18TL şeklinde. Aldığınız ek kota sadece o ayın faturasına yansıyor. Bir sonraki aylarda devam etmiyor. Kotayı geçmezseniz yine sabit aylık ücret devam. Yılda 1-2 kez 200GB dolduruyorum zaten o da PS'ye oyun indirirken vs.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @McKrop,

Karıştırmışsın, AKN ve Kotalı farklı şeyler. Kotalı tarifeler de ayrıca vardı, halen de var, kota biterse ISS'nın tarifesine göre ya "duran kotalı" ya da "ek ücret ile kota paketi alma" şeklinde veya "aştığın kadarını öde" gibi seçenekleri var. Yani sınırsız değil, hiç bir zaman da olmadı.

AKN tamamen farklı bişey, 100mbit 100gb AKN'li tarife kullanıyorsundur mesela, 100gb'ı geçersen hız 24'e düşer, ay sonuna kadar öyle devam ederdin. Bu kısmı sınırsız.
    @Schumi,

Kablonet kullanıyorum, 100mbit 500 gb kotalı. 2 senedir baya memnunum, bu süreçte sadece 2 defa bağlantı sorunu yaşadım, Cumartesi günü gelip çözdü adamlar.

Kötü yanı, halen birlikte verdikleri Netmaster modemler boktan, yanına bi AP istiyor, AirTies'ın bi modelini almıştım zamanında, çatır çatır kablosuz şekilde bile 100mbit alıyorum. Sınırsız tadında olsun diye böyle aldım, mevcut sınırsız tarifeler salak saçma fiyatlarda olduğu için baya mantıklı oluyor aslında.

Bağlantı stabilliği vs. anlamında çok iyi. Oyunseverler multide fibere göre bazen biraz ping yüksek kalıyor diyor ama bilemiyorum.

SOL'un olmadığı yerde Kablonet'e Abdurrahman Çelebi derler Buna göre bi tercih yapabilirsin

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekleme, aslında sonrasında McKrop düzeltmiş gibi olmuş, sonrasında bahsettikleri doğru olmuş ama baştaki kısım yanlıştı, yazdıklarımı bu kapsamda değerlendirin

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dsmarttan senelerce çektim... Türknet'e bir risk alıp geçtim, 50 mb hız, 79 tl , 2 senedir kullanıyorum, hep kotasız hep limit sınırlaması olmaksızın sundu paketini. Hep öyle olacak diyorlar. Evde wifi'speed test ile 4-5 png, 45 mb hız görüyorum. Eğer altyapınızda mevcutsa mutlaka geçin.. Ttnet vs geçin bunları, Bu marabaları senelerdir zengin ediyoruz üstüne çile çekiyoruz başka birşey değil..
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekleme, aslında sonrasında McKrop düzeltmiş gibi olmuş, sonrasında bahsettikleri doğru olmuş ama baştaki kısım yanlıştı, yazdıklarımı bu kapsamda değerlendirin
    Tarife isimleri, terimleri hic bilmiyorum saat 04'te bu kadar anlatabildim

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    türk telekom sahtekarlığı ile ilgili cimere uzun bir yazı yazdım ama inşallah kaale alırlarda birşeyler yaparlar senelerden beridir akn kalksın dedik sonunda kalktı ama ne oldu zararlı yine vatandaş çıktı bu sefer bizim arkamıza doğru kalktı fiyatlar 2 katı oldu '
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Dağhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkesin dertleri benzer sanırım.
    Evde yaklaşık 14 yıldır Türk Telekom, cep telefonu olarak ise yine 14-15 yıldır Turkcell kullanıcısıyım.
    Türk Telekom'un hem hizmetinden hem fiyatlarından, Turkcell'in ise hizmetinden memnun olsam da fiyatlarından yıldım diyebilirim.
    Rekabetin zayıf olması maalesef böyle sonuçlar doğuruyor.

Evdeki internetimde iki yıldır Türk Telekom'un FİBERNET (50Mbps'ye Kdr) 100GB paketini kullanıyorum, 85,5 TL / ay ödüyordum, Mayıs ayında da taahhütüm sona erecek. Açıkçası henüz aramadılar ancak mevcut paketin devamı ya da ikamesi için ne gibi bir ücret talep edecekler merakla bekliyorum. Özellikle son 1-2 aydır inanılmaz bağlantı kopmaları yaşadığım düşünülürse sanırım Mayıs itibariyle benim de yeni bir sağlayıcıya geçmem gerekecek.
    Turknet ilk düşüncemdi, bulunduğum adrese göre bana önerdiği paket taahhütsüz ayda 79,99 TL'ye 75mb download 4mb upload paketi (Özgür İletişim Extra). Ama şikayet sitelerinde Turknet'in müşteri hizmetlerinin inanılmaz kötü olduğundan bahsetmiş herkes.
    Kablonet ise TTNET kadar fiyatları var neredeyse. Mevcut paketimin benzeriyle devam edeyim desem; 50mb download 5mb upload paketine 345TL / ay diyorlar. Şaşırmışlar sanırım.
    Superonline'da ise bulunduğum binada destekleri yok.
    Konuyu takipteyim.
    psn: DAGHAN26

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turkcell Superbox fiyatlarına baktınızmı ? Bulunduğu bölgede yakın merkez varsa çok şaşırtıcı hızlara çıkıyor. Gerçi 4G full paketi 270tl civarındaydı. Oda ethernete dahil edilebiliyor.
    Ben de bunu önerebilirim, 100Mbit hıza ulaşır mı bilmiyorum ama fiberde de ben hiç yazan hızı görmedim SOL'de

Superbox'a yavaş yavaş daha uygun tarifeler gelecek abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Salça olacağım ama yarın ttnet üyeliğimi iptal edicem. 160 lira oldu yeni tarife ile. Türknet düşünüyorum bana 35mbit yetiyor şuan için. Siz ne tavsiye edersiniz ?
    turknet 35 mbit kullanıyorum, hat değerlerim 110mbit destekliyor. aksam 5-12 arası torrentte yavaşlık oluyor ama youtube, netflix vs olsun sorunsuz. İptal ettirmeyin, geçmek istediğiniz iss ye başvurun, geçişi onlar sağlıyor. Aksi halde portunuz dolar ise sıkıntı yaşarsınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bununla beraber başka bir yerde mavi fiber kablosunun gpon ile apartman dairesinin içinde sonlandırılmışı+burdan direk routera bağlantılı şeklinde superonline fiber de kullanmaktayım. Tarife 25mbit platin. Hiç bir zaman ne yavaşlama ne de ping sorunu, minnacık dalgalanma yok.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı golgeoyunu03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turknet 35 mbit kullanıyorum, hat değerlerim 110mbit destekliyor. aksam 5-12 arası torrentte yavaşlık oluyor ama youtube, netflix vs olsun sorunsuz. İptal ettirmeyin, geçmek istediğiniz iss ye başvurun, geçişi onlar sağlıyor. Aksi halde portunuz dolar ise sıkıntı yaşarsınız.
    Öyle mi bilmiyordum bugün işlerim dolayısıyla gidemedim kapatmaya yarın o zaman önce türkneti arayıp geçiş talebinde bulunayım.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sorunu bende yaşıyorum ttnet 50mbit kullanıyorum vdsl yeni tarife 160tl

ilk alternatifim

VDSL Tarifeler - Netspeed İnternet 75mbit aylık 76TL ciddi uygun

2. alternatifim ise vodafone fiber bulunduğum bolgede uydunet ile anlaşmış kablo alt yapısını kullanıyor o yüzden bugun 50mbit ayda 99tl olarak bağlattım

iki hattı paralel test ediyorum ama şuan için 7 gün cayma hakkımı kullanmama gerek yok gibi duruyor eğer gerek olur ise netspeed denicem
    dun akşamdan beridir vodafonemax 50mbit ile ttnet vdsl 50mbit paralel olarak evde kullanıyorum

lol de ttnet de ping 12 iken vodafonemax da 20 fakat genel anlamda başka bir olumsuz yan goremedim gayet tatmin edici

eğer stabil sorunsuz olarak devam ederde vodafone kullanmaya devam edicem arada sıkıntı yakalarsam haftaya salı iptal ettiririm

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Millenicom 100mb fiber , taahütsüz 84 TL. Tavsiye ederim , zaten turk telekom ve ya superonline alt yapısı kullanıyorlar hangisi uygunsa . Benim sitede turk telekom fiber vardı , kurulumu bile turk telekomun adamları yaptı , modem ve fiber sonlandırıcı bile turk telekomun .
    Form > Function

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler