User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: istanbul hakkında yardım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

istanbul hakkında yardım

arkadaşlarım abilerim sizlere bir sorum olacak.. kız arkadaşım bir operasyon için istanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Özel Gaziosmanpaşa Hastanesinde olucak. bizde hazır ankaradan geliyorken 1 2 gün önceden gelip biraz dolanalım gezelim diyoruz.. Bu konuda yardım isteyeceğim sizden..

öncelikle otel olarak nerede kalınır.. hastaneden çok çok uzaklaşmadan 8-10km ve hastaneye ulaşımın atraksyonun çok olmayacağı yakın çevrede bir yer lazım otel önerileri birinci isteğim..

ikinci olarakta otelin konumuyla bağlantılı nereler gezilebilir ne yapılabilir.. (hiç istanbul bilmeyen birisine yardımcı olacaksınız biraz detaylı yazarsanız sevinirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otel olarak titanic bayrampaşa var tramvay hemen önünde ve hastaneye 2 durak fiyatı biraz tuzlu olabilir , onun dışında ramada olabilir biraz daha uygundur fiyat olarak . Kalıcağınız yer ve hastanenin konumu itibari ile yakın çevrede gezilicek pek bi yer yok . Araç ile geliyorsanız bayrampaşa beşiktaşada bakırköy taraflarınada ortalama 14-15 kilometre uzaklıkta . Florya tarafında fly inn , aqua florya avm ler güzeldir havaalanına çok yakın olduğu için 2 konumda kafelerde oturulup bişeyler içilebilir. Bi günümü lokma da kahvaltı sahilde bi yürüyüş akşam üstü çırağanda kahve ye ayırırdım . Ulaşım olarak tramvaydan metrobüse aktarma yapmanız gerekicek o şekildede 35-40 dk civari sürer ama yoğun saatlerde kullanmamanızı tavsiye ederim , ilginizi çekebilcek şeyleri tam olarak bilmediğim için kendimi düşünerek örnek verdim .

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ramada encore bayrampaşa'da da kalınabilir.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gaziosmanpaşa konum itibari ile istanbulda gezilecek yerlere en uzak yer
    Havalar güzelleşiyor tarihi yarımada gezilebilir, boğaza inip sahilde gezinti, ortaköyde kumpir

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bulunacağın yere en yakın gezme yeri IKEA ve Forum İstanbul

Gidebileceğin yer de en hızlı Metro ile Bahçelievler ordan da ister yürüme ister taksi vs ile Yeşilköy.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enes_srb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otel olarak titanic bayrampaşa var tramvay hemen önünde ve hastaneye 2 durak fiyatı biraz tuzlu olabilir , onun dışında ramada olabilir biraz daha uygundur fiyat olarak . Kalıcağınız yer ve hastanenin konumu itibari ile yakın çevrede gezilicek pek bi yer yok . Araç ile geliyorsanız bayrampaşa beşiktaşada bakırköy taraflarınada ortalama 14-15 kilometre uzaklıkta . Florya tarafında fly inn , aqua florya avm ler güzeldir havaalanına çok yakın olduğu için 2 konumda kafelerde oturulup bişeyler içilebilir. Bi günümü lokma da kahvaltı sahilde bi yürüyüş akşam üstü çırağanda kahve ye ayırırdım . Ulaşım olarak tramvaydan metrobüse aktarma yapmanız gerekicek o şekildede 35-40 dk civari sürer ama yoğun saatlerde kullanmamanızı tavsiye ederim , ilginizi çekebilcek şeyleri tam olarak bilmediğim için kendimi düşünerek örnek verdim .
    bütçe olarak çok sarsmayacak 2 gün aslında genel olarak konaklama ve kahvaltı yeter bize otele vereceğim fazla paranın daha azını taksiye vs verebilirim diye düşünüyorum otel ve hastane arası olaraktan google maps den baktığım kadarıyla istanbulun deniz görmeyen taraflarına gidiyoruz o konuda şanssızız biraz.. otobüs ile gelmeyi planlıyoruz açıkcası.. öyle sahilde gezinti çay kahve atıştırmalık bişeyler yapmak güzel olur tabiki tavsiyeler için teşekkürler

Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ramada encore bayrampaşa'da da kalınabilir.
    araştıracağım teşekkür ederim

Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gaziosmanpaşa konum itibari ile istanbulda gezilecek yerlere en uzak yer
    Havalar güzelleşiyor tarihi yarımada gezilebilir, boğaza inip sahilde gezinti, ortaköyde kumpir
    başkanım mekan uzak biliyorum boğaza neyle ineyim sahile nası çıkayım ortaköyde kumpiri nerde yiyeyim ve nasıl gideyim bunlarıda tarif ederseniz bana efsane olur

Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bulunacağın yere en yakın gezme yeri IKEA ve Forum İstanbul

Gidebileceğin yer de en hızlı Metro ile Bahçelievler ordan da ister yürüme ister taksi vs ile Yeşilköy.
    ikeaya bayılırım avm fobim var çok girip çıkamam basıyo 10 15 dakkadan sonrası.. aklıma yazdım yeşilköy tarafını da

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    istanbul yabancısı için şimdi biraz daha netleştirdim olayları

gümüş palas diye bir yer bulduk hastaneye arabayla 1 dakka diyor yani bakınca yürüme mesafesinde ona okey gibiyiz. peki ordan deniz hasretimizi nasıl gidereceğiz.. bana bir yol tarifi yapın beyler gaziosmanpaşadan deniz turu olarak vapur vs nereye gidilir günlük gezmelik (adalar turu aklımda) onun dışında böyle neye binebiliriz nerden biner nerde ineriz manzaralı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tramvay ile tarihi yarımada gezintisi en kolay güzergah olabilir. Sultanahmet beyazıt kapalıçarşı mısırçarşısı vs.

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Deniz turu yapacağın en yakın yer Eminönü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garenta moov'dan araç kiralayarak rahatça gezebilirsiniz. Fiyat olarakta uygun araştırın derim.
    2012 Seat Leon 1.6 TDI DSG Style/2013 Acura ILX 2.0 Premium Pack /2022 VW Golf 1.0 TSI Impression

2023 Nissan Qashqai e-power / 2022 Honda PCX / 2013 Seadoo RXP 260 X

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce yazacaktım ama silmiştim. Planın biraz daha oturduğuna göre yazabilirim.
    Gop da belediyenin arkasından otobüsler kalkar(Toplu taşıma en hızlı ulaşımın olur gibi duruyor). Taksime gidip istiklalden aşağı inip galata kulesine çıkabilirsin. Oradan karaköye inip galata köpsünü yürüyerek geçtikten sonra eminönüne ulaşırsın. Oradan ister adalara tur yap istersen üsküdara geçip sahilde yürüyerek kızkulesi karşısında çay içebilirsin.
    Veya aynı rota ile galata kulesine çıktıktan sonra karaköye inip beşiktaş oradan da ortaköye yürüyüş yapılabilir. 20-25 dk yürürsün ama beşiktaş ortaköy arası yol güzel ağaçlı mağaçlı. Ortaköyde kumpir waffle gömülebilir ki muhtemelen kız arkadaşın ortaköydeki camiinin yanında boğaz manzarasıyla fotoğraf çekilmek isteyebilir.
    Gaziosmanpaşa eyüpsultanın yukarısında. İstersen eyüp camiiye gidebilir ve/veya teleferikle pierloti tepesine çıkıp haliç manzarasıyla çay içebilirsin.

Daha çeşit arttırılabilir buralarda ama sanırım bellibaşlı yerler buralar. Hem gaziosmanpaşadan ulaşım da kolay sayılabilecek seviyede. Aklınızda planladığınız yerler varsa ulaşım için nasıl gidilir- yakınlık uzaklık vs. durumlarında buradan veya pm ile sorabilirseniz daha rahat yardımcı olunur sanırım size.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence araç kiralamayın otopark trafik çekici çeker mi acaba derdin olmaz

Hondafatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gaziosmanpaşadan çıkılıp pierlotiye gidilebilir teleferik ile çıkıp bir çay kahve içilip deniz üstü seyir yapılabilir. Gaziosmanpaşadan trenvay ile eminönü tarihi yarım adayı gezilebilir.

Yeterki metro ile gidilsin karayoluyla zahmetli olacaktır. Tavsiyem metro istasyonlarında bulunan akbil alınıp içerisine 30 tl yükleyip gezintiye başlanabilir. Haftasonu birde hava güzelse o trafik hengamesine girilmez.
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Istanbulu bilmeden araba kiralayıp gezme denilince böyle bir titreme aldı beni

Akbil varsa sorun yok. Istanbul ici toplu taşıma en güzeli. Tabi itis kakış olmadığı saatler daha makul olur yolculuk. Yazılmış gop belediye arkası veya bereçten otobüsler geçiyor. Yine bereçten tramvay var ulaşımı onlar üzerinden kurmak baya rahat olur.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Istanbulu bilmeden araba kiralayıp gezme denilince böyle bir titreme aldı beni

Akbil varsa sorun yok. Istanbul ici toplu taşıma en güzeli. Tabi itis kakış olmadığı saatler daha makul olur yolculuk. Yazılmış gop belediye arkası veya bereçten otobüsler geçiyor. Yine bereçten tramvay var ulaşımı onlar üzerinden kurmak baya rahat olur.
    Düşünsene istanbula yabancısın navigasyon ile hafta sonu hava güzelken a noktasından b noktasına gitmeye çalışıyorsun tür:gerilim imdb: 8.2

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otel olarak ramada ve titanic olabilir bence. Hemen üstünde tramvay durağı var, oradan topkapıya geç.
    Topkapıdan tekrar tramvaya binip sahile geçebilirsin; Dolmabahçe - Karaköy civarına.
    Hava güzel olursa, dolmabahçede bi çay kahve içebilirsin. yürüyerek bile ortaköye varabilirsin burdan sonra.
    Ortaköy' de kumpir vs, güzel zaman geçirirsin
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim arkadaşlar gerekeni yazmış şu mahalleye dikkat edersen aksiyon az yaşamış olursun

YouTube
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende bir öneri sunayım ameliyatı istanbul harici başka bir ile aldırma imkanınız varmı ?
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim arkadaşlar gerekeni yazmış şu mahalleye dikkat edersen aksiyon az yaşamış olursun

YouTube
    Sadece sarıgöl değil ki gopta ara sokaklara hele ki karanlık çökünce girmemek gerekiyor. Mümkünse anayoldan gitmek en güvenlisi.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler