User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arasý

Konu: Yeni askerlik sistemi

Smt_Krblt - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    29
    Þehir
    Edirne/keþan
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yeni askerlik sistemi

Her kafan baþka bir ses çýkan, tam olarak ne zaman yürürlüðe gireceði belli olmayan sistem hakkýnda gerçekten bilgisi olan var mý ?

Sivil havacýlýk/kabin hizmetleri mezunuyum, özel sektörde çalýþmak yerine gidip yedek astsubay olarak kalmak gibi bir niyetim var þuan için. 6 ay boyunca er olarak 7-24 askeriyede kalmaktansa 8-5 yedek astsubay olamayý düþünüyorum. Gerek maaþ, gerek þartlar göz önüne alýnýnca hem 1 yýl bir mesleði deneme fýrsatým olucak hem 12 ay boyunca para kazanýyor olacaðým.
    Þahsi düþüncelerim hakkýnda görüþlerinizi almak isterim. Nerede mantýklý nerede mantýksýz düþünüyorum?

denizhandinc - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Istanbul-Bodrum
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Smt_Krblt Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Her kafan başka bir ses çıkan, tam olarak ne zaman yürürlüğe gireceği belli olmayan sistem hakkında gerçekten bilgisi olan var mı ?

Sivil havacılık/kabin hizmetleri mezunuyum, özel sektörde çalışmak yerine gidip yedek astsubay olarak kalmak gibi bir niyetim var şuan için. 6 ay boyunca er olarak 7-24 askeriyede kalmaktansa 8-5 yedek astsubay olamayı düşünüyorum. Gerek maaş, gerek şartlar göz önüne alınınca hem 1 yıl bir mesleği deneme fırsatım olucak hem 12 ay boyunca para kazanıyor olacağım.
    Şahsi düşüncelerim hakkında görüşlerinizi almak isterim. Nerede mantıklı nerede mantıksız düşünüyorum?
    Saglam psikoloji ve sabır lazım. Öyle 8-5 calısırım sonra keyfime bakarım olmuyor cogu yerde. Ast-üst iliskisine uyum saglayabilecek bir yapın varsa olabilir yoksa zor olur. Cünkü yeri gelecek senin rütben omzundada olsa, rütbesi kolunda olan adam seni takmayacak onuda herkes kaldıramaz. Askerdeyken gözlemlerim bu sekilde olmustu

16EC813 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    57
    Þehir
    bursa / erzincan
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hazýr iþ valla mantýklý
    PROSTOCK GARAGE

Kekuti* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Smt_Krblt Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Her kafan baþka bir ses çýkan, tam olarak ne zaman yürürlüðe gireceði belli olmayan sistem hakkýnda gerçekten bilgisi olan var mý ?

Sivil havacýlýk/kabin hizmetleri mezunuyum, özel sektörde çalýþmak yerine gidip yedek astsubay olarak kalmak gibi bir niyetim var þuan için. 6 ay boyunca er olarak 7-24 askeriyede kalmaktansa 8-5 yedek astsubay olamayý düþünüyorum. Gerek maaþ, gerek þartlar göz önüne alýnýnca hem 1 yýl bir mesleði deneme fýrsatým olucak hem 12 ay boyunca para kazanýyor olacaðým.
    Þahsi düþüncelerim hakkýnda görüþlerinizi almak isterim. Nerede mantýklý nerede mantýksýz düþünüyorum?
    Daha önce de konusu geçti. Ben kýsa dönem istememe raðmen þanssýzlýktan ötürü 1 yýl askerlik yaptým. Teðmen olarakta bitirdim..
    Birliðimde bolca Mehteran birliðine ait asker mevcuttu. Astsubay'dan uzmana, Yüzbaþýndan Albaya þampiyonlar ligi gibi bir yerde yaptým. Ama lokasyonun verdiði keyiften mi, saygýsýzlýktan mý, kompleksten mi bilmiyorum ama bir iki tanesi gerçekten elimde kalýyordu (astlardan bahsediyorum)

Bence hayatta hiç bir iþe yaramayacak insanlara kolay para kazandýrma þekline döndü olay. (Bu arada gerçekten çok iyi niyetli, devletin verdiði nimetlerin farkýnda olup, hayvan gibi iþine asýlanda vardý). O yüzden bu parantez içindeki gibi biri olmayacaksan, rahat rahat otururum, zikim dasssaðým denk diyorsan yapma çok ah alýyorsun çünkü

Bir de özellikle þu dönemde dikkat edilmeli. Günah alma, milleti zan altýnda býrakma dönemi.
    Yaklaþýk 7 tane subayý görevden aldýlar, yaka paça Silivri'ye gönderdiler (***** durumlardan dolayý)..
    Hatta suçsuz olan, günahsýz olanlarda mevcuttu bence.. Alakasýz alakasýz kiþileri paralel yapý vs diye aldýlar götürdüler.

Bu arada yeni sistem ben askerliði bitirdikten sonra geldi. O yüzden pek bir fikrim yok. Seversen diye yazýyorum bu dediklerimi, darýlmaca gücenmece olmasýn
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

ÜSTÜNERC - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Trabzon
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2018 subat döneminde askere giderken sizinle ayný düsünceyle yedek subay olarak basvurmustum 6 ay yapmaktansa 12 ay yaparým paramý cebime koyarým diye ama çýkmadý o zaman üzülmüþtüm. Neyse gittik kýsa dönem birde kýbrýsta yaptým diye mi bilmiyorum lanet ettim yani. Çýksaydý kafayý yerdim herhalde traþ ol botunu boya kýlýk kýyafetine bak. Hergün ayný þeyleri yapýyorsun falan ne biliym böyle bi hayat bana göre degilmiþ .Yani diyecegim þudur disiplinle yaþayacagýn 1 sene olacak ki bunun 3 ayý acemi egitimidir yorulacaksýn , uykusuz kalacaksýn yeri gelecek ezileceksin . Sen rütben omzunda diyecekler seni ezemezler diyecekler ama kýdemli bi bascavus gelecek sana neler edecek neler Askerlikle ilgili ne kadarda kötü düsüncelerim varmýs bende suan ögrendim saka bi yana ciddi derecede disiplin gerektiren bir iþ iyi düsünmek gerek.

Yaþ
    29
    Þehir
    Edirne/keþan
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Kekuti* Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Daha önce de konusu geçti. Ben kýsa dönem istememe raðmen þanssýzlýktan ötürü 1 yýl askerlik yaptým. Teðmen olarakta bitirdim..
    Birliðimde bolca Mehteran birliðine ait asker mevcuttu. Astsubay'dan uzmana, Yüzbaþýndan Albaya þampiyonlar ligi gibi bir yerde yaptým. Ama lokasyonun verdiði keyiften mi, saygýsýzlýktan mý, kompleksten mi bilmiyorum ama bir iki tanesi gerçekten elimde kalýyordu (astlardan bahsediyorum)

Bence hayatta hiç bir iþe yaramayacak insanlara kolay para kazandýrma þekline döndü olay. (Bu arada gerçekten çok iyi niyetli, devletin verdiði nimetlerin farkýnda olup, hayvan gibi iþine asýlanda vardý). O yüzden bu parantez içindeki gibi biri olmayacaksan, rahat rahat otururum, zikim dasssaðým denk diyorsan yapma çok ah alýyorsun çünkü

Bir de özellikle þu dönemde dikkat edilmeli. Günah alma, milleti zan altýnda býrakma dönemi.
    Yaklaþýk 7 tane subayý görevden aldýlar, yaka paça Silivri'ye gönderdiler (***** durumlardan dolayý)..
    Hatta suçsuz olan, günahsýz olanlarda mevcuttu bence.. Alakasýz alakasýz kiþileri paralel yapý vs diye aldýlar götürdüler.

Bu arada yeni sistem ben askerliði bitirdikten sonra geldi. O yüzden pek bir fikrim yok. Seversen diye yazýyorum bu dediklerimi, darýlmaca gücenmece olmasýn
    Abi teþekkürler net yorumun için, duymak istediðim tüm gerçekliðiyle fikirleriniz zaten.

Yaþ
    29
    Þehir
    Edirne/keþan
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý ÜSTÜNERC Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    2018 subat döneminde askere giderken sizinle ayný düsünceyle yedek subay olarak basvurmustum 6 ay yapmaktansa 12 ay yaparým paramý cebime koyarým diye ama çýkmadý o zaman üzülmüþtüm. Neyse gittik kýsa dönem birde kýbrýsta yaptým diye mi bilmiyorum lanet ettim yani. Çýksaydý kafayý yerdim herhalde traþ ol botunu boya kýlýk kýyafetine bak. Hergün ayný þeyleri yapýyorsun falan ne biliym böyle bi hayat bana göre degilmiþ .Yani diyecegim þudur disiplinle yaþayacagýn 1 sene olacak ki bunun 3 ayý acemi egitimidir yorulacaksýn , uykusuz kalacaksýn yeri gelecek ezileceksin . Sen rütben omzunda diyecekler seni ezemezler diyecekler ama kýdemli bi bascavus gelecek sana neler edecek neler Askerlikle ilgili ne kadarda kötü düsüncelerim varmýs bende suan ögrendim saka bi yana ciddi derecede disiplin gerektiren bir iþ iyi düsünmek gerek.
    Her türlü þuan ya 1 sene ya 6 ay askere gidilecek mecburen, beni düþündüren bu yeni sistemin iþleyiþi. Hulusi akar’ ý 22 dakika kulaklýkla dinledim mantýklý geliyor bi yandan bakýnca, diðer yandan da bu yeni sistemde de tamamen þansla mý devam edicek bütün sistem onu düþünüyorum. Yani ben astek yapmak istiyorum dediðimde acaba yine er olma ihtimalim olucak mý ?

fthdrn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Fikirtepe
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence hayalin olarak bakmýyorsan, sadece meslek olarak dusunuyorsan yapýlacak þey deðil.
    Atsýzýn bir sözü var ; “Askerlik öldü general..” diye baþlayan.

Yigit-Y - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    ÝST
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Subay olacaksan sorun yokda

Astsubay sýkýntý

Ben 15 ay yaptým. Her türlü rütbeli ile abi kardeþ baba evlat oldum.

Subaysan kralsin gerisi hikaye
    Ýnsanlar ikiye ayrýlýr. Ýþine gelenler iþine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakýn için Kuran'ý oku, vatanýn için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnýz kalmayý göze alacaksýn...
    Dr.ECU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler