User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
69 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yanlış expertiz mağduru olduk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yanlış expertiz mağduru olduk.

Merhabalar,

Arkadaşlar geçen hafta bir araç aldım ve bilindik bir expertiz firmasında exper yaptım aracın balata ve disklerine (iyi) denildi. (diğer değerler normal bunlarda anormallik olduğu için bunu belirtiyorum.)
    Neyse aracı aldım geldim sanayide usta gördü bu araçta balata yok bitmiş disklerde aynı şekilde diyince exper firmasının genel merkezini aradım ve bizi çağırdılar gittik onlarda gördü durumu ve exper firmasının hatalı olduğunu söylediler size dönüş yapılacaktır vs. denildi ilerleyen süreç sizce nasıl olur?
    (Mahkeme-Tüketici hakları vs gidecektim gelin kontrol edelim karşılarız dedikleri için orta yolu bulmak adına gittim.)

Bundan sonraki süreç nasıl olmalı nasıl sürdürmeliyim sizce ?

ioz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış anlamayın ama bahsettiğiniz balata fren balatası ise eksik / beklemediğiniz gibi çıkan durumun bu olduğuna sevinin. Hatta baskı balata ise yine umursamayın geçin. Çünkü ortalık o kadar fazla sahtekar kaynıyor ki boyasız, hatasız denilen arabaların arabaların daha sonra feleğin çemberinden el freni ile döndüğü ortaya çıkıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ioz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayın ama bahsettiğiniz balata fren balatası ise eksik / beklemediğiniz gibi çıkan durumun bu olduğuna sevinin. Hatta baskı balata ise yine umursamayın geçin. Çünkü ortalık o kadar fazla sahtekar kaynıyor ki boyasız, hatasız denilen arabaların arabaların daha sonra feleğin çemberinden el freni ile döndüğü ortaya çıkıyor.
    Orası ayrı bir konu fakat bu bir sorumluluk almaktır sonuçta araç alan/alacak insanların kaderi bu insanlara bağlı ben onun fikirlerine göre alacağım ya da vazgeçeceğim ki bana orada bunun kötü olduğunu belirtse araç sahibi ile anlaştığımız şekilde o masrafı düşeceğiz ona göre yoluma devam edeceğim şuan bana çıkardığı masraf 2-4k arası.Sorumluluk almak gel bi' boya var mı bakayım demek değildir.

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hatasını kabul ettiyse büyük ihtimal tamir masrafını karşılarlar. Müşteri memnuniyeti adına bu uzlaşma adımını atmaları TR piyasasında bile büyük iş
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Masraflarınızı karşılarlar.

Aksi durumda konuyu görselli markalı tekrar açık

Şikayetvar açın

yine olmadı

dava açıp tüm masrafları alırsınız.
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

ioz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Poyr4z Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orası ayrı bir konu fakat bu bir sorumluluk almaktır sonuçta araç alan/alacak insanların kaderi bu insanlara bağlı ben onun fikirlerine göre alacağım ya da vazgeçeceğim ki bana orada bunun kötü olduğunu belirtse araç sahibi ile anlaştığımız şekilde o masrafı düşeceğiz ona göre yoluma devam edeceğim şuan bana çıkardığı masraf 2-4k arası.Sorumluluk almak gel bi' boya var mı bakayım demek değildir.
    Tabii ki sorumluluk alıyorlarsa gerekeni yapmalılar ama artık araç alım-satımında o kadar kötü şeyler okuyor veya şahit oluyoruz ki maalesef bahsettiğiniz bu durum normal geliyor. Başlığı okuduğumda bile dedim yine birinin canı yanmış, ya söylenenden fazla boya çıkmış ya değişen parça varmış vs. Umarım masrafı karşılatabilirsiniz. Hakkınızı aramanız bile zaten ayrı bir güzellik aslında.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Frenler bitik deseydiler almayacak mıydın arabayı yoksa fiyat mi kırmaya çalışacaktın?

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Frenler bitik deseydiler almayacak mıydın arabayı yoksa fiyat mi kırmaya çalışacaktın?
    O kisim kimi ilgilendirir?
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masraflarınızı karşılarlar.

Aksi durumda konuyu görselli markalı tekrar açık

Şikayetvar açın

yine olmadı

dava açıp tüm masrafları alırsınız.
    Evet şuan 2 exper ve farklı kişilerin söylediği bunu tüketici mahkemesinden çok rahat alabileceğim yönünde.
    Dediğim gibi hocam bize İYİ şeklinde bilgi verildi ve rapora bu şekilde geçti ve aracı aldığımdan bu yana 150-200 km civarı yaptım oda oradan evime gelmek ve 1-2 sanayiye gitmek.Zaten genel merkezdeki inceleyen müdür değil 200km, 2000km hırpalayarak kullansan iyi'den ortaya çekemezsin yada ortadan kötüye.Onlarda beni haklı buldu.

Bir şey yapmaya çalışmayacaktım hocam, araç sahibi ile anlaştığımız şekilde ya yaptırtacaktım ya da fiyatını düşeceği yönünde konuştuk zaten orada exper bir z rotun kırık olduğunu bize gösterdi arkadaşta parça fiyatına baktım ve bana bir miktar daha indirim yaptı.Sonuçta o kişi karşılamasa bile belki fikrim değişebilirdi 4 disk ve ön arka balatadan bahsediyoruz gider başka araç bakardım alternatif olarak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kisim kimi ilgilendirir?
    Arkadaş beni haksız buldu sanırım hocam.

hanz10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı durum başımıza geldi. Arkadaşım 2018 ekim ayında bilindik sağlam bir expertiz firmasında expertiz yaptırıyor. Kadıköy tarafında 400 tl para veriyor araba komple orjinal, deniliyor kabul edip alıyor + olarak Ön kaputta folyo kaplı olduğu için belirtiyorlar ama orjinal demişler parçaya buraya kadar okey, araçı 1 hafta önce bir müşteriyle anlaşıyor satıyor expere gidiyorlar, aynı firma başka lokasyon da ki yer. Bu sefer Ön kaput sök , tak çıkıyor, arkadaş şoklar içinde, Birde Folyo yaparken söküp takmışlar demişler, ne alakaysa? Geçmişe dönük raporlara bakmişlar, hatalarını anlamışlar. Şikayet etti ama birşey değişmedi ? Arkadaşım arabayı 16 binde aldı 25 binde satti, hep garajdaydı böyle birşey bizde yaşanmadı. İlana 102 yazmişti, 96 ya verdi, müşteri şehirdışından geldiği için. Napılabilir ki ? hakkımız hukukumuz nedir ?

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hanz10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı durum başımıza geldi. Arkadaşım 2018 ekim ayında bilindik sağlam bir expertiz firmasında expertiz yaptırıyor. Kadıköy tarafında 400 tl para veriyor araba komple orjinal, deniliyor kabul edip alıyor + olarak Ön kaputta folyo kaplı olduğu için belirtiyorlar ama orjinal demişler parçaya buraya kadar okey, araçı 1 hafta önce bir müşteriyle anlaşıyor satıyor expere gidiyorlar, aynı firma başka lokasyon da ki yer. Bu sefer Ön kaput sök , tak çıkıyor, arkadaş şoklar içinde, Birde Folyo yaparken söküp takmışlar demişler, ne alakaysa? Geçmişe dönük raporlara bakmişlar, hatalarını anlamışlar. Şikayet etti ama birşey değişmedi ? Arkadaşım arabayı 16 binde aldı 25 binde satti, hep garajdaydı böyle birşey bizde yaşanmadı. İlana 102 yazmişti, 96 ya verdi, müşteri şehirdışından geldiği için. Napılabilir ki ? hakkımız hukukumuz nedir ?
    Kaput sok tak diye 6bin tl dusmek alici icin sahane durum. Degisen ciksaydi kac bin dusecekti acaba

hanz10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı furkane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaput sok tak diye 6bin tl dusmek alici icin sahane durum. Degisen ciksaydi kac bin dusecekti acaba
    Bilemiyorum, aralarında ki pazarlıktan benim satiş sonrası haberim oldu araç 2016 model 1.2 dsg leon du. sunroof , alcantara ön arka park sensör vs vardı + body kitliydi o kadar. Arıyan soran tek tük 2-3 di. Üst rakama gidiceği de mechuldu biraz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Expertizlerin böyle bir şey için her hatada mağduriyet gidereceklerini sanmıyorum. Öyle olsa para kazanamazlardı.he tabi düzgün bakmaları gerekiyor orası ayrı konu. Böyle bir şey olmaması gerekir. senin araca gelince araç ney bilmiyorum ama ortalama bir araçta maliyet bin TL çıkar. Bin TL için bu piyasada araba almayacaksın gidip sıfır almalısın. Araçta başka kusur kaportada sıkıntı yok ise bence sevinmelisin. Burası Türkiye ve 2. El arabaların durumu ortada. Bin TL için genel temiz bulduğum arabadan vazgeçmem ben açıkçası. Seninde vazgeçeceğini sanmıyorum illaki fiyat kırmak isteyecektin. Her araba 4 4 Lük olmak zorunda değil. Adam bakımı gelmiştir satar lastik fren bitmek üzeredir satar ama onhn dışında temizdir. Olurda olur yani. Ben yeni araç sattım frenleri de lastikleride yeni idi��. Ama soran eden kimse olmadı millet kaportaya yöneliyor ve bizim millete mustehak gerçekten. Boyasız motoru bitik arabayı ver ustanın kapısında yatsın ama arabam boyasız der.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Expertizlerin böyle bir şey için her hatada mağduriyet gidereceklerini sanmıyorum. Öyle olsa para kazanamazlardı.he tabi düzgün bakmaları gerekiyor orası ayrı konu. Böyle bir şey olmaması gerekir. senin araca gelince araç ney bilmiyorum ama ortalama bir araçta maliyet bin TL çıkar. Bin TL için bu piyasada araba almayacaksın gidip sıfır almalısın. Araçta başka kusur kaportada sıkıntı yok ise bence sevinmelisin. Burası Türkiye ve 2. El arabaların durumu ortada. Bin TL için genel temiz bulduğum arabadan vazgeçmem ben açıkçası. Seninde vazgeçeceğini sanmıyorum illaki fiyat kırmak isteyecektin. Her araba 4 4 Lük olmak zorunda değil. Adam bakımı gelmiştir satar lastik fren bitmek üzeredir satar ama onhn dışında temizdir. Olurda olur yani. Ben yeni araç sattım frenleri de lastikleride yeni idi��. Ama soran eden kimse olmadı millet kaportaya yöneliyor ve bizim millete mustehak gerçekten. Boyasız motoru bitik arabayı ver ustanın kapısında yatsın ama arabam boyasız der.
    Expertize ses çıkarmayalım, elbise aldığımızda kusur çıkarsa ses çıkarmayalım, eve boya yaptırınca adamlara ses çıkarmayalım. Ben çalışıp kazanırken amir-memur sessiz kalmıyor hocam.Bin tl demişsiniz ama 1xxK bir araçtan bahsediyoruz nasıl bin tl çıkardınız merak ettim 1 tane Disk 860 lirayken. diğer 3 disk ve balatayı buyrun siz koyun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Poyr4z Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Expertize ses çıkarmayalım, elbise aldığımızda kusur çıkarsa ses çıkarmayalım, eve boya yaptırınca adamlara ses çıkarmayalım. Ben çalışıp kazanırken amir-memur sessiz kalmıyor hocam.Bin tl demişsiniz ama 1xxK bir araçtan bahsediyoruz nasıl bin tl çıkardınız merak ettim 1 tane Disk 860 lirayken. diğer 3 disk ve balatayı buyrun siz koyun.
    Ses çıkarmayalım lafını çevremdekiler duysa güler çünkü en çok ses çıkaran benim bu konularda. Ben zaten hakkını arama ne gerek gibi şeyler söylemedim ki. Hakkını tabiki arayacaksın. Umarım sonuçta elde edersin. Ben ne amaçla konuyu açtığını öğrenmek için yukarıda da o yüzden yazdım. Bir fren diski arabayı almaya engel olmaz. Amaç expertizi kötülemek ise yerinide söylemelisin ki herkes bilsin. Ayrıca ortalama bir araç için dedim aracınızın ne olduğunu bilmiyorum. Bu arada disk tek değil çift satılıyor olması gerek.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi balata disk iyi dendi bitik çıktı çok basit gözle görülebilcek birşey ben şahsen böyle birşey yaşasam kaporta boyasını tekrar başka bir yerde kontrol ettirirdim belli ki sallama iş yapmışlar daha ciddi eksikler varsa biran önce önlem almak şart

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keşke zamanında banada balatan iyi diyip bitik çıksaydı da böyle ucuz kurtaraydım. Arabayı alırken ekspere götürdüm, sağ arka kapı orj dedi. Sonrakinde satarken yine aynı yere gittim, bu sefer sağ arka kapı değişen dedi. Dedim zararımı tanzim edin, tamam abi olur abi, sonra fasa fiso, uğraşmadım 1000 tl ucuza vermiştim arabayı. Yetkili servis kayıtlarına üşenip bakmamıştım, orda sağ arka kapının değişen olduğu yazıyormuş. Onun dışında 2.5 parça boya vardı, onu şükür doğru buldular.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ekspertiz dükkanları bu kadar yaygınlaşmadan,ya da hiç yokken mı desek..
    ınsanlar nasıl otomobıl alıyordu acaba ??

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler