User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
69 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Yanlış expertiz mağduru olduk.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende aynı şekilde sanayide bildiğim ustaya götürüyorum. Motordan exper ne anlar.

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Poyr4z Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İYİ bir balata 20 bin km götürür en kötü Orta bir balata yarısı dersek 10 bin km sen bunun kaç biniyle pistte tur atacaksın da bu balata kötüye gidecek? araç şuan 1xx km geçti experden çıktığından bu yana ve onuda zaten oradan evime 80km civarı 40 km ile balata mı bitiyor? iyi balata 200 km de mi bitiyor ? Bu işler bu kadar basit mi?
    Bunları söyleyen exper genel merkez müdürü
    Türkiye pist şampiyonasında İstanbul parka falan çikarken sifir balata takardık. (30 tur antrenmanla beraber) Yarısından biraz fazlası bitmiş balatayla fren pistonunu balata demirinden çikarip araç yakmişligim var. Extreme bir örnek ama imkansız değil. Balata disk sarf malzemedir. Umarım masrafi alirsiniz ama konu başlığını gorunce pert arabaya saglam rapor verdiler ya da yatak vuran arabaya saglam dedilerde noter satisibdan sonra kol çıkardı gibi anlaşiliyor.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende aynı şekilde sanayide bildiğim ustaya götürüyorum. Motordan exper ne anlar.
    2. elde motor işi kapalı kutu , kimse bu motor sağlam al diyemez diyeni de duymadım o kadar araç aldım. Motor tamemen şansa kalmış (en fazla sesini dinler dumana bakar o kadar) ancak tanıdığından nasıl kullanıldığını bildiğin birinden alırsan güvenli olur onda bile 2 ay sonra motor kırmıcanı yatak sarmıcanın garantisini kimse veremez.Benim için kasa sağlamlığı önemli ilk baktığım şeydir herzaman. Motoru orjinalinden daha iyi yaparsın ama kasa düzgün değilse o işin dönüşü yok.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Exper'e göstererek araba aldık,sadece enjektörlerde kaçak var denmişti, kaçak toplandı yapıldı,alışveriş tamamlandı, 20 gün sonra, turbo kırdı, enjektör işe yaptı, kol çıkardı.. Exper'e hak idda edilebiilyor muyuz ? Bu experlerden bu mağduriyetlerden para alabilen insan var mı hic ?
    Selam,

Ben bire bir şahit oldum, bizim burada bir vatandaş 3 parça değişeni olan arabayı, exper ile anlaşıyor, değişensiz diye rapor verdiriyor, adamda rapora güvenip alıyor, aradan bayağı zaman geçtikten sonra, servis kayıtlarında ortaya çıkıyor, ortada tarihler vs. herşey kanıtlı olduğu için, adam dava açıyor, yalan olmasın geçmiş zaman 8 bin tl mi ne almıştı, tabii exper ödemedi, arabayı satan vatandaş ödedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren disklerini bozmak çok zor bir iş değil. Yüksek hızda bir kaç kez sağlam fren yapsanız zaten diskler eğilebilir. Çok büyük bir sorun değil bence
    Coğrafya kaderdir

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence sonuna kadar gidin ekspertiz ismiyle kurumsal hizmet veriyorsa bitmiş balata disk e orta diyemez siz arabayı aldıktan sonra başınız ağrımasın masraf çıkmasın diye o adamlara gidip paranızla sözde ekspertiz hizmeti aldınız o parayı almayı biliyorlarsa o frenleride adam gibi kontrol edecekler
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre İlbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam,

Ben bire bir şahit oldum, bizim burada bir vatandaş 3 parça değişeni olan arabayı, exper ile anlaşıyor, değişensiz diye rapor verdiriyor, adamda rapora güvenip alıyor, aradan bayağı zaman geçtikten sonra, servis kayıtlarında ortaya çıkıyor, ortada tarihler vs. herşey kanıtlı olduğu için, adam dava açıyor, yalan olmasın geçmiş zaman 8 bin tl mi ne almıştı, tabii exper ödemedi, arabayı satan vatandaş ödedi
    Devletin bu konularda mağdur olan kişinin yanında olması güzel eskiden böyle şeyler yoktuy duymuyorduk yani yada bilinçli değildi insanlar yediği kazıkla kalıyordu.

çok önceden bi karşı komşumuz vardı birgün evine gittim girişte farlar stoplar çıtalar mıtalar dedim abi hayırdır ya dedi arabayı aldık kazalı çıktı yan sanayi toplamışlar bende orjinal aldım taktırcam falan diyodu

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracınız hayırlı olsun öncelikle. ekspertiz firması hatalı , bu konuda haklısınız. ama başlık insanın kulağını biraz tırmalıyor. disk balata yüzünden mağdur olunmaz. adamlar yine iyi yaklaşmış size. anladığım kadarıyla pinpiriksiniz biraz. mahkeme falan onlar biraz ağır olur bence bi disk balata için. bişey de elde edemezsiniz. yine de siz bilirsiniz tabi.

benim anlamadığım nokta bu ekspertiz firması nasıl anlamıyor balatanın bitik diskin eğri olduğunu. o kadar basit bir şeyi es geçen firma daha neleri es geçiyordur acaba ?
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Firma arka balataları alayım demiş bi şekilde uzlasmaya yanaşmış, arabayı aldıgınız kişiylede goruşun sorunu anlatın oda uzlasmaya yanasırsa kalan masrafı yarı yarıya boluşun yada eksperide total masrafa dahil edin 3e bolun bi şekilde orta yol bulunur bence. Avukat mahkeme vs ugrasmaktansa en mantıklı çözüm bu olur. Bu masrafı zaten yapacaksın bu arabaya binmek için hakem heyeti mahkeme vs 6 ay surse bide ustune red verse 5000 direk sana kaçacak.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İYİ bir balata 20 bin km götürür en kötü Orta bir balata yarısı dersek 10 bin km sen bunun kaç biniyle pistte tur atacaksın da bu balata kötüye gidecek? araç şuan 1xx km geçti experden çıktığından bu yana ve onuda zaten oradan evime 80km civarı 40 km ile balata mı bitiyor? iyi balata 200 km de mi bitiyor ? Bu işler bu kadar basit mi?
    Bunları söyleyen exper genel merkez müdürü
    Konunuzda haklısınız, hakkıyla bir dava görülürse de kazanırsınız ancak ben de kendi tecrübemden örnekle bir bilgi vereyim yukarda Can'ın yazdıklarına ek olarak;
    2015'te 0 km aldığım Focus 1.6 tdci sedan şirket aracımın fabrikasyon balatalarını 15binde bitirmiştim, sonrakileri de hiç sektirmeden 26, 37 ve 48 bin km'lerde yani sabit 11 BİN KM'de bitiriyordum, ki normalde Intercity patır kütür sarf malzemesi değiştirmez, arabada balata kalmadığı için ısrarla ve zorunlu olarak değiştiriyorlardı. Hatta 5. set balatalarım varken hala diskleri tornalatıp gönderiyorlardı, disk değişimi için savaşım devam ederken işi bıraktım o arada, araba zangır zangır titriyordu 2 sert frenden sonra

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Avukatin belirdigi 5bin disk balata fiyatı hangi arabanin bende oni merak ettim.
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avukatin belirdigi 5bin disk balata fiyatı hangi arabanin bende oni merak ettim.
    bmw. 1.18

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bmw. 1.18
    Fazla fazla yaziyimda avukatin biraz suur kazansin.

Delphi bosch ve turevleri balata 200 300tl, diskte guzel hatrina 500 600 desek ona göre hesab et kimse 5bin vermez sana
    1881 - 193

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel ticaret valla

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok sükür bu magduriyet olayınında suyu cıktı. araba al sarf malzemesi bitik cıksın sonra magdurum de. bizde araba aldık 3700 km sonra DSG si patladı ee napalım adama dava mı acalım adam satarken sanzıman yag gibi akıyodu. mekatronigin alnında mı yazıyo bak bozulabilirim ha diye. nitekim bi disk+balata takımı internetten ortalama 1000 liraya alınıyor ne 5 bin lirası sanki Veyron kullanıyosunuz

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fazla fazla yaziyimda avukatin biraz suur kazansin.

Delphi bosch ve turevleri balata 200 300tl, diskte guzel hatrina 500 600 desek ona göre hesab et kimse 5bin vermez sana
    aracımız doşland bmw yetkili servis bakımlıdır. yol masraflarını da kat içine

keşke benim aldığım arabada da sadece disk balata masrafı çıksaydı. 2. el 118 alana kadar sıfır bir araç alsaydınız keşke.

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah başka dert vermesin...
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bmw. 1.18
    iyide arabanın balatası bitse araba cayır cayır uyarı veriyor.hemde binlerce km kala.arac içi bilgisayardan bakım gecmısıne bakar mısın?
    balataların kmleri ne zaman sıfırlanmış.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hırsızın hiç mi suçu yok? Burada hırsız satıcı oluyor... Balata diske sürtecek kadar bitikse balata fişi patlamış olması lazım, yani uyarı vermesi gerekirdi , satıcı bunu bilmesine rağmen aracı satmış, neden ona ayıplı maldan dava acmiyorsunuz? Haa bu arada balatası diske değmiş aracı tecrübe ederken anlamadıysanız daha büyük sıkıntı var, karşı avukat diyecek 'madem bu kadar büyüktü tecrube ederken nasıl farketmedin?'... Orada 'ben arabadan çok anlamam!' dediğin anda zaten dava orada muhtemelen bitecek... Bence çok uzatmayın, eksper hatasını belli bir yere kadar kabul etmiş, uzlaşın... Yılların bmw cisiyim, aracı bundan sonra da Borusan a goturursunuz inşallah hep, ekspere itelemek için değil... Haa bak bu olay Borusan da herhangi bir bakım sonrası da olabilirdi, adam servis raporunu gösterip 'bizden çıkarken frenler saglamdi, bakın bu anahtar herşeyi kaydediyor, aracın balata uyarısı bile yanmamış!' dediğinde gerçeklerle biraz daha yuzlesmis olurdun...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler