User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
52 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Oto Rapor Rezaleti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5000 liraya balata disk değişecek araç değil mi bu.
    Aracın marka model yılı yazabilir misiniz merak ettim normal vatandaş olarak BMW servisini arayıp sorunca da 5000 lira mı verecekler.
    Bu arada exper kesinlikle hatalı ama size arka balataları karşılayalım demişken siz yok 5000 lira verin demişseniz bence onlar da el frenini çekip gitmiş diyebilirler
    Öteki konuda yazıyor
    BMW 118i
    Okumadan imzalamam.....

ulasoztas1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Firmadan aldığınız hizmetin yanlış verilmesi sonucu firma üzerine sonuna kadar gidin zaten her şey yfak şeyleri amaaan boşver bir şey değilmiş dememizden kaynaklanmıyor mu?

Sorunsuz arabanın sorunlu, sorunlu arabanın sorunsuz çıktığını çok görmüşümdür ekspertizlerde...
    Şahsen aracımı kaporta hariç ekspertize sokmam tanıdığım bildiğim bir ustaya mekanik ve motoru gösteririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cam suyu tam mi ?
    Kusura bakmayın ben sizin kadar rahat olamam ortada bir hak varsa peşini bırakmam, ben çalışırken sonuna kadar emeğimi ortaya koyup kazanıyorsam, benim para verdiğim de aynısını YAPACAK!
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5000 liraya balata disk değişecek araç değil mi bu.
    Aracın marka model yılı yazabilir misiniz merak ettim normal vatandaş olarak BMW servisini arayıp sorunca da 5000 lira mı verecekler.
    Bu arada exper kesinlikle hatalı ama size arka balataları karşılayalım demişken siz yok 5000 lira verin demişseniz bence onlar da el frenini çekip gitmiş diyebilirler
    Sizden özellikle haber bekliyorum bu konuda bmw servisini arayıp mümkünse ses kayıt bekliyorum bu böbürlenişinize karşı araç 2015 1.18i benim musluoğlunda aldığım fiyat İNDİRİMLİ : 4400TL Disk ve balata değişimleri. Beni kesin etiketleyerek cevap verin lütfen.

Amacım kar gütmek birşeyler koparmak değil. İşini düzgün yapsınlar 3 kişi bir araca bakarken ellerinde telefon ara ara mesajlaiarak araca bakılmaz, ben anlasam niye sana para verip getireyim hemşehrim. 30dk da bakma da 1 saatte bak gerekiyorsa 2 saatte bak, olur mu arkadan müşteri geliyor kaçırmasınlar onları

sinan-s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kabahat sizde,Ekspere araç sokulmaz...
    2003 BMW E46 330 Cİ Topassss
    2006 BMW E46 318 Cİ SİYAH (SOLD)
    ]2001 PEUGEOT 106 GTI SARI SOLD)
    1998 DOĞAN SLX 1.6.İE BORDO (SOLD)
    2008 PORSCHE 911 TURBO S SiYAH (SOLD)

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Balata ve diskler kontrol edildiyse nispeten kapsamlı bir ekspertiz yapılmıştır. 200-300 lira kıvırıyorlar bu işten. otorapor kurumsal bi firmaysa paşa paşa karşılayacak o zararı. Aynı gün bakılan aracın balatalarının bitik olduğunu anlayamıyorlarsa fren-süspansiyon testi yapmasınlar.

Konu sahibi, 100 liraya Hamdullah Oto Ekspertiz gibi bi firmaya yaptırsaydı amenna derdim. Kurumsal firma öyle kolay kurtulamaz bu işten. Hologram basmakla bitmiyor çünkü kurumsallık.

Disk+balata fiyatına gelince; yetkili servis bu fiyatı verebilir bence. Geçenlerde arkadaşın e90 için ön disk + balata değişimine 3500tl fiyat verdiler.

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.techturkey.com/forum/gene...tml?highlight=

Zaten balatalarin degisecegini bildiniz bi arabada bunun pazarligini mi yapiyosunuz ?
    O cakma kaliper kapaklari dava konusuna girerse anca kapak olur yanliz bilginize
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

exclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle geçmiş olsun umarım çabuk çözülür
    2011 den beri 2.el araç işindeyim ve BENCE şöyle bir gerçek var ki ikinci el araç demek istediği kadar bakımlı ıvır zıvır vs olsun alır almaz yağ bakımı fren kontrolü yapılması gerek demek
    buna masraf gözüyle değil de güvenlik sebepli bakmak gerek çünkü senden öncesini bilmiyorsun satıcının ne söylediğine bakılmaz aracın ne istediğine bakılır
    ikinci el demek alır almaz bir iki milyar belki harcarsın ki genelde bu masraflar araç fiyatından düşülür düşmeyen görmedim sonra eksiği yapılır temiz temiz binilir
    bana da geliyor aşırı titiz müşteri 3 bin( üç bin ) km de polo satarken yaşlı bir abiye eksper sonrası kibarca sıfır araç almaya yönlendirdiğimi hatırlıyorum çünkü anlaşmamız mümkün değildi
    tekrardan geçmiş olsun

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bu davanın sonucunu çok merak ediyorum o parayı alırsanız eğer araba al satına başlayıp ekspertizleri dava ederek geçinmeyi planlıyorum bende Lastikleri sökmeden fren durumuna bakamazlar. Lastiği sökmeden fren testi yapsalar bile bu sonuç çıkmaz ben aracımı aldığımda fren testleri vb herşeyi yapıldı ancak aracın yol bilgisayarı hidrolik sıvısının bittiğini söylüyordu bu yüzden frenlerim zayıftı ben bunları bilerek aracımı aldım. Siz alacağınız arabaya hiç bakmadınızmı ekranına yol bilgisayarına hiç test sürüşüdemi yapmadınız araçla en az ekspertize suç aramak yerine bence kendinizdede arayın suç kusura bakmayın yazdıklarıma kızabilirsiniz ama sizin bile farketmediğiniz bir durumu ekspertizin farketmemesinden dolayı şikayet ediyorsunuz
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu davanın sonucunu çok merak ediyorum o parayı alırsanız eğer araba al satına başlayıp ekspertizleri dava ederek geçinmeyi planlıyorum bende Lastikleri sökmeden fren durumuna bakamazlar. Lastiği sökmeden fren testi yapsalar bile bu sonuç çıkmaz ben aracımı aldığımda fren testleri vb herşeyi yapıldı ancak aracın yol bilgisayarı hidrolik sıvısının bittiğini söylüyordu bu yüzden frenlerim zayıftı ben bunları bilerek aracımı aldım. Siz alacağınız arabaya hiç bakmadınızmı ekranına yol bilgisayarına hiç test sürüşüdemi yapmadınız araçla en az ekspertize suç aramak yerine bence kendinizdede arayın suç kusura bakmayın yazdıklarıma kızabilirsiniz ama sizin bile farketmediğiniz bir durumu ekspertizin farketmemesinden dolayı şikayet ediyorsunuz
    sorun orada zaten konu sahibinin anlamadığı bilmediği şeyi ekspertiz inde anlamaması yapmaması ekspertizin yapacağı şeyi biz yapacaksak o zaman neden para veriliyor bu adamlara
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.el araçta önceliğin 1. A B C sütunları, 2. Motor (mümkünse yap geçmişi ve kompresyon testi istenmeli) 3. Mekanik ve yürüyen aksamına bakılmalı.

2 ay sonra baskı balata bitebilir, kayış da kopabilir bu gibi sarf ürünlerini ilk imkanda yenilemek gerekir.

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim hakkını helal et ama bence sen o arabaya binme. Açıkcası senin harcın değil o araba bence.
    Konudaki en mantıklı yorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorun orada zaten konu sahibinin anlamadığı bilmediği şeyi ekspertiz inde anlamaması yapmaması ekspertizin yapacağı şeyi biz yapacaksak o zaman neden para veriliyor bu adamlara
    Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konudaki en mantıklı yorum
    Mantıklı yorum arıyorsanız @Drive Fast arkadaşın dediğini 1-2 kez okumayı deneyin.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekspertizin baktığı alan şasede işlem varmı kaportada boya değişen nedir motorda durumj nedir vb bunlarda bir sıkıntı çıksa tamam anlarım masrafı büyük zararı olan şeyler ama yok bu arabanın lastiği bitik ekspertiz bana iyi demişti yok frenleri kötü bana iyi demişlerdi şikayetçiyim demek gereksiz. Ekspertizde fren testi sapma vb varmı diye bakılır yok bunun balatası 3000 km kalmış bu 4000 km kalmış diye bakamazlar. Aracın şasesi yamuk olsa ekspertiz hatalı dese aç dava haklısı motor iyi dese motor bitik çıksa haklısın yürüyeni iyi dese kötü çıksa haklısında aracın rutin bakımı geldi yapılması gerekiyor diyede dava açılmazki. Avukat tutup aracın bakımı için dava açmak ekspertize gereksiz
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.el araçta önceliğin 1. A B C sütunları, 2. Motor (mümkünse yap geçmişi ve kompresyon testi istenmeli) 3. Mekanik ve yürüyen aksamına bakılmalı.

2 ay sonra baskı balata bitebilir, kayış da kopabilir bu gibi sarf ürünlerini ilk imkanda yenilemek gerekir.
    "yap geçmişi" nedir?
    Okumadan imzalamam.....

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Poyr4z Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mantıklı yorum arıyorsanız @Drive Fast arkadaşın dediğini 1-2 kez okumayı deneyin.
    Bunun arkasına sığınmak çok yanlış.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allahtan araç 2015 model bir araç, 2000 model altı bi araba alsa nelerle karşılacaktı acaba

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Galeride hergun bu tarz basit muhabbetler ile ugrasiyoruz. Millet ikinci el arac aliyim , sifiri ile yari fiyatina olsun ama hicbir masraf yapmiyim derdinde. Ya tuketici sen 150 - 200bin tl'ye bmw mercedes aliyorsun polo benzinli sifirinin 115bin tl oldugu ulkede. Bu arabaya colugunu cocugunu bindiriyorsun bi zahmet lastik bakim balata bunlarin muhabbetini yapma. Okadar bilincsiz insanlar var ki. Ekspertiz kismina gelirsek o x , y z firmasi farketmez bu isi insan yapiyor. Ekspertiz yapan adamin derdi vardir ogun gozden kacirmistir vs vs. Diye uzar bu is. Her bayisi , her ustasi ayni olucak diyede bi kural yok. Oto rapor ekspertiz sektorunde onde gelen firmalardan sen burda konu actin diye zarar da gelmez. Ayrica forum ahalisi seni tiye almasi kadar olagan bi durum yok , burdaki cogu insan sanayide arabada gunlerini gecelerini harcamiz bu insanlara balata vs muhabbeti yapilinca biraz komik oluyor .simdi sizde suda baslar ben bu arabadan sogudum , musterilerden geri donusler oluyor cunku ya ben bu arabadan sogudum noldu abi w205 c kasa aku uyarisi veriyormus , pil uyarisi sis fari uyarisi veriyormus bi bitmediniz diyemiyoruz iste.

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Galeride hergun bu tarz basit muhabbetler ile ugrasiyoruz. Millet ikinci el arac aliyim , sifiri ile yari fiyatina olsun ama hicbir masraf yapmiyim derdinde. Ya tuketici sen 150 - 200bin tl'ye bmw mercedes aliyorsun polo benzinli sifirinin 115bin tl oldugu ulkede. Bu arabaya colugunu cocugunu bindiriyorsun bi zahmet lastik bakim balata bunlarin muhabbetini yapma. Okadar bilincsiz insanlar var ki. Ekspertiz kismina gelirsek o x , y z firmasi farketmez bu isi insan yapiyor. Ekspertiz yapan adamin derdi vardir ogun gozden kacirmistir vs vs. Diye uzar bu is. Her bayisi , her ustasi ayni olucak diyede bi kural yok. Oto rapor ekspertiz sektorunde onde gelen firmalardan sen burda konu actin diye zarar da gelmez. Ayrica forum ahalisi seni tiye almasi kadar olagan bi durum yok , burdaki cogu insan sanayide arabada gunlerini gecelerini harcamiz bu insanlara balata vs muhabbeti yapilinca biraz komik oluyor .simdi sizde suda baslar ben bu arabadan sogudum , musterilerden geri donusler oluyor cunku ya ben bu arabadan sogudum noldu abi w205 c kasa aku uyarisi veriyormus , pil uyarisi sis fari uyarisi veriyormus bi bitmediniz diyemiyoruz iste.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.techturkey.com/forum/gene...tml?highlight=

Zaten balatalarin degisecegini bildiniz bi arabada bunun pazarligini mi yapiyosunuz ?
    O cakma kaliper kapaklari dava konusuna girerse anca kapak olur yanliz bilginize
    Bence bu durum daha ilginç önceden yazmışsınız zaten diskler ve balatalar bitik diye?
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler