User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
52 sonuçtan 39 ile 52 arası

Konu: Oto Rapor Rezaleti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "yap geçmişi" nedir?
    yağ geçmişi yazacaktım. mobilde yap olmuş. sonradan da edit edemedim.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Testi kırılmış artık ne desek boş.Gelecek için tavsiyem hangi aracı alıyorsanız alın kenarda mutlaka 1000-2000-5000 TL (artık araç ne ise ) para ayırın.
    2, elde hiç bir şekilde masrafsız araç yoktur.Ben istediğim kadar rutin bakım yaptırayım ama hiç dert etmediğim ön arka tampon senin gözüne takılır sök tak boyat extra masraf çıkarır
    öte yandan araç alıyorsanız ve servis kaydı km ve yapılan işlem detayı yoksa triger yağ balata filtre gibi değişimlerini yapmak hem akıl sağlığı için hemde yarın bir gün doğabilecek sorunların önüne geçmek için daha iyi olur.
    Tabiki hakkınızı arayın ama çok umutlu olmayın.Hep aman ne olacak lanet olsun diyerek kulağımızın üzerine yatıyoruz.Belki sizin adınıza bir sonuç çıkmasa da bundan sonrası için emsal teşkil eder adamları biraz olsun disipline sokmuş olursunuz, işlerini extra dikkatle yapmaya çalışırlar.
    Sonucu bende merak ediyorum
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece expere araba göstererek araba alınmaz. Hatta Exper'e araba göstererek araba alınmaz.

Araba ustasında gösterilir, kaportacıya götürülür en son serviste arıza kaydı & bakım geçmişi vs bakılır. Yakın zamanda satış düşünülüyorsa satış için boya & değişen belgesi olması adına sokak arasında 100-150 liralık expere götürülür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mevzu disklerin bitik olmasından ziyade kurumsal takılan bir firmadan verilen kötü/yanlış/eksik hizmet.

Yok sen hastalıklısın, yok bu arabaya binme, yok harcın değil vs vs,

İyi yada kötü hakkını aramaya çalışıyor, yanlış mı yapıyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Testi kırılmış artık ne desek boş.Gelecek için tavsiyem hangi aracı alıyorsanız alın kenarda mutlaka 1000-2000-5000 TL (artık araç ne ise ) para ayırın.
    2, elde hiç bir şekilde masrafsız araç yoktur.Ben istediğim kadar rutin bakım yaptırayım ama hiç dert etmediğim ön arka tampon senin gözüne takılır sök tak boyat extra masraf çıkarır
    öte yandan araç alıyorsanız ve servis kaydı km ve yapılan işlem detayı yoksa triger yağ balata filtre gibi değişimlerini yapmak hem akıl sağlığı için hemde yarın bir gün doğabilecek sorunların önüne geçmek için daha iyi olur.
    Tabiki hakkınızı arayın ama çok umutlu olmayın.Hep aman ne olacak lanet olsun diyerek kulağımızın üzerine yatıyoruz.Belki sizin adınıza bir sonuç çıkmasa da bundan sonrası için emsal teşkil eder adamları biraz olsun disipline sokmuş olursunuz, işlerini extra dikkatle yapmaya çalışırlar.
    Sonucu bende merak ediyorum
    Dediklerinizi arttırıyor ve üst sınıf sıfır araç almıyorsanız, yalıtım ve ekstra 3-5 özellik, üst sınıf araç alıyorsanız da boya koruması vs gibi kozmetikler için her daim bütçede 3-5bin TL nin ayrılması gerektiğini düşünüyorum.

Ben de aracımı alırken 15000 EUR barem belirlemiştim. 13500 e aldım. Aradaki 1500 ile acil çıkan ihtiyaçları gideriyorum.

KM si 80 bindeydi. ama 9 yaşında. Normlde triger değişmeli. Değişmiş mi hayır.. Normal mi normal.. Bana girdi mi... Esasen hayır çünkü beklliyordum. Hazırlıklıydım sorun yok. Ama sen kalkıp bu araç 9 yaşında kayış değişmiştir yeni dersen yanılırsın.... Haa geçende de arka balataları değiştirdim bitmiş.... tüh

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mevzu disklerin bitik olmasından ziyade kurumsal takılan bir firmadan verilen kötü/yanlış/eksik hizmet.

Yok sen hastalıklısın, yok bu arabaya binme, yok harcın değil vs vs,

İyi yada kötü hakkını aramaya çalışıyor, yanlış mı yapıyor?
    Otorapor firması fren sistemi kontrolü için ekstra para alıyor. (web sitelerini inceleyin, oradaki paketlere göre tarife var). Parayı almışlar, ama kontrol etmemişler ya da geçiştirmişler. 5 bin tl olmasa bile makul şekilde zararı karşılamalılar.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otorapor firması fren sistemi kontrolü için ekstra para alıyor. (web sitelerini inceleyin, oradaki paketlere göre tarife var). Parayı almışlar, ama kontrol etmemişler ya da geçiştirmişler. 5 bin tl olmasa bile makul şekilde zararı karşılamalılar.
    fren testi balata kalınlığına bakmaz.
    frenlerin tutma kuvvetleri. disklerin oval olup olmadığı. (diskin bitik olmasını yada yeni olmasını göstermez. )
    el freninin çalışıp çalışmadığına bakar.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla kusura bakmayın ama rezaletlik bir durum yok. Ustanın gözünden kaçan sadece balata olsun... Hem balata bitik diye pazarlık yapmak nedir? 2. el araç alıyosun. Sıfır masraf araba almak istiyorsan gidip sıfır araç alman gerekir.

Aralık ayında Konya’dan araç aldım, oto rapora soktum. Memnun ayrıldım(Ankara Ostim bayisi daha iyiydi, almak istedğim bir araç vardı, çok almak istiyordum, vazgeçirdiler). Arka balataları değiştirin dediler. Peki dedim, adamla pazarlık bile yapmadım balata için, sadece emme manifoldundaki yağlanma için risk alıyorum güzel indirim yap dedim, yaptı aldım. Ayrıca araç sahibinden balata parası kesmek doğru değil. İyi adam 1000 lira kessin sen gidip 100 tl lik balata tak.

Konya’dan aldığım arabanın motoru sağlıklı çıkmadı. N’apim, otorapora dava mı açayım? Yapacak bir şey yok, adamlar gerekli kontrolleri yapıp sonucu elime verdiler.

Daha önce başka bir ekspertiz bayisi daha önceden aracı alırken orj dediği kapıya sonradan değişen dedi. Adamlara gidip zararımı tanzim edin dedim. Olur abi falan diyip oralı bile olmadılar, üstüne soğuk su içtim, anlaştığımız fiyatın 1000 tl altına vermiş oldum. Benimki daha net sonuç alınacak bir olay olmasına rağmen uğraşmadım.

Ekspertizlere güvenmiyorsanız(ben güvenmiyorum ama el mahkum), alacağınız arabayı 5 farklı ustada inceletip almanız gerekir. 2. El arabada hatta sıfır arabada bile risk vardır. Bu işin kaçarı yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca BMW nin arka balatası öyle uçuk kaçık bir fiyat değil. 1.5 yıl önce ferodo marka arka balatayı 180 TL ye almıştım. Orj i de pahalı değildi, ferodo bayisinin bana borcu vardı o yüzden almıştım.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Ustan demir demire sürtüyor demiş de, demir demire sürter vaziyette acaip ses çıkar. Duymadın mı bu sesi hiç ?

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Poyr4z Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın ben sizin kadar rahat olamam ortada bir hak varsa peşini bırakmam, ben çalışırken sonuna kadar emeğimi ortaya koyup kazanıyorsam, benim para verdiğim de aynısını YAPACAK!
    hakkınızı mutlaka arayın yanınızdayız,

fakat arkadaşların belirttiği üzere 1800-2000 gibi çıkan balata disk ikilisine 5000 tl istemeniz bizi üzdü... meblağız servis fiyatı isteseniz yine oluru vardı.

bu arada zamanında bizide üzdüler, deplasmanda motoru yağ yakan, bagaj havuzu çürümüş araba sattılar. hiç alın terimize bakmadan...

ben kendi iyi niyetime kızdım, cezayı kendime kestim. ses çıkarmadım. satanla yüz yüze gelene kadarda hesabı erteledim. illaki yüz yüze geleceğiz.

bu nedenle seni çok iyi anlıyorum. ama sen yine de cam suyu olayına bak. olası kuru silecek çalıştırmada çizilecek camın masrafı da can sıkar.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

HellRot06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kiminin ekmeği bayat , Kiminin pırlantası küçük... Vay bee

0 Araç alıp aracında değişen parça veya boya çıkan insanlar oldu. Onlardan biri siz olsanız idam isterdiniz herhalde. Garip...
    Golf MK3 Sport - SATILDI.
    Jetta MK3 1.9 TD- SATILDI.
    Golf MK2 GTD...
    -Ne Mutlu Türküm Diyene...
    K.Atatürk.

coyote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınız hayırlı olsun.

Alınan mal her ne olursa olsun, "ikinci el" olunca, tüm konular "siyah" ya da "beyaz" gibi net olmayabiliyor. Özellikle, sarf malzemeler, genelde bu "gri" bölgede kalıyor. Benzer hassasiyetleri olan bir kişi olarak, bence hakkınızı aramanız konusunda haklısınız. Ancak tavsiyem, ekspertiz firması balataların durumunu rapora yazmış olsaydı, aracın sahibinin araç fiyatı üzerinden en fazla ne kadarlık daha ek bir indirim yapacağını düşünüp, ekspertiz firmasından da o kadarlık bir tazmin talebinde bulunmanız olur. Neticede, kimse ikinci el sattığı bir aracı sıfır ya da orjinal balata ile teslim etmek zorunda değil. Sizin tabirinizle demir demire sürtmeseydi de, balata sizi 1-2 ay idare edebilecek durumda olsaydı ya da yan sanayi olsaydı, doğal olarak satıcıdan sıfır orjinal balata takmasını talep etmeyecektiniz.

Daha ciddi konular için bile mahkeme işleri pek çekilecek dert değil, hala imkanınız varsa, ekspertiz firmasının teklifini kabul edip yeni aracınızın keyfini çıkarmaya başlayın derim.

nrkdrarsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birçok insan disk balata için mi bu kadar yaygara yapıyorsun yazmış. Eğer 1 parça fazladan boya çıktı olsaydı ses çıkarmazlardı. 1 parça boyalı olsa değer kaybı da aynı seviyede olabilirdi. Kimse boş yapmasın bence. Az bir rakam değil. Bu lafları söyleyip 3 kuruşun çirkefliğini yapanlar vardır kesin.
    İns: @superarabalar16

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler