User Tag List

Sayfa 6/28 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
514 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: (İfşa Konusu) Tech'de yazdığım yorumlar yüzünden BİMER'e şikayet edildim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Ertekin bunun bedeli aşağıda zaten sen göze almışsın.

Ben olacakları söylüyorum simdi sana.

İlk önce bana attığın suçlama düşecek .

Sonra bana attığın iftira için sana dava açacağım.

Yorumları kaldıramayabilirsin kanına dokunmuş olabilir.Ama bu senin karşı tarafa iftira atma hakkı vermez.
    Adalet herkese var kanunlar nettir.Senin kafana göre hukum degil kanunlara göre hüküm verir.Biz burda yorum yazarken bunlara göre yazarız.Kufur etmemiz zaten yasak iken sen birde devlet büyüklerine cumhurbaşkanına küfür hakaret ediliyor diye forumu zan altinda bırakmissin.

Olay davalık dediğin gibi ordaki her karar saygi duyacağız.

İftira Suçu Cezası (TCK 267)
    Basit iftira suçu cezası, 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasıdır (TCK md. 267/1).

Nitelikli iftira suçu işlenmesi halinde suçun cezası yarı oranında arttırılır. Yani fail, iftira suçunun maddi delillerini de kendisi üretirse suçun basit halinin cezası yarı oranında arttırılacaktır (TCK md. 267/2).

İftira konusu fiili işlemediği için beraat kararı veya kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiş mağdurun aleyhine olarak bu fiil nedeniyle gözaltına alma ve tutuklama dışında bir tedbir uygulanmışsa, yukarıdaki iki fıkraya göre verilecek ceza yarı oranında artırılır (TCK md. 267/3).

İftira konusu fiili işlemediği için mağdur hakkında beraat kararı veya kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmişse; mağdurun bu fiil nedeniyle gözaltına alınması veya tutuklanması halinde; iftira eden, ayrıca kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçu hükümlerine göre dolaylı fail olarak cezalandırılır (TCK md. 267/4).

İftira konusu fiil nedeniyle mağdurun ağırlaştırılmış müebbet hapis veya müebbet hapis cezasına mahkum olması halinde; iftira suçu işleyen kişi 20 yıldan 30 yıla kadar hapis cezasına; mağdurun süreli hapis cezasına mahkum olması halinde, iftira eden hakkında iftira suçu nedeniyle, mağdurun mahkum olduğu cezanın 2/3’ü kadar hapis cezasına hükmedilir. Mağdurun iftira suçu nedeniyle mahkum olduğu cezanın infazına başlanmışsa, iftira edene bu fıkra hükümlerine göre verilen ceza yarısı oranında arttırılır (TCK md. 267/5-6).

Mağdura atılan iftira neticesinde, mağdur ile ilgili hapis cezası dışında adli veya idari bir yaptırım uygulanmışsa; iftira eden kişi, 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır (TCK md. 267/7).
    hapis olmaz muhtemelen para cezasına dönüşür ama sicilinde bir ömür kalır ne güzel..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende seni tanımam etmem. Gözümde herhangi bir imajın yok. Msj ına cevaben ise ozamanlar ortam çok gergindi bir çok kişi Cumhur başkanına hoş olmayan şeyler yazdı
    Ben de ozaman lar sinirime yenilip şikayet ettim. Şuan olsa sanırım boş verip çıkarım ama ozamanki ruh halimi de tahmin ediyorum. Ben her zaman neyse onu söylüyorum ve şuan da da diyorumki hangi postu şikayet ettiğimi anımsamıyorum.

Paylaşamam. Hatırlamıyorum. 1 aylık 1 senelik bişey değil sanırım.
    Sorunlarini kavgayla cozen adamdan zarar gelmez mantigiyla olustuydu o imaj. Ama goruluyor ki sâfi rüzgarlik bir durum varmis. Vicdanin rahatsa gerisi bos.. Selametle.
    Tango-1 never dies.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Eğer eski bir mevzu şuan görülmeye başlandıysa kim bilir daha kimleri şikayet etti..
    @Ertekin kimleri şikayet ettiğinizi hatırlıyorsunuzdur inşallah daha kaç kişi suçsuz günahsız yargılanıcak bilelimde avukatlarımıza söyleyelim.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah yüzünden tebessümü eksik etmesin Gökhancım
    varlık kuyruklarından memnunsun farkındayız, hatta maalesef anam bile memnun. ancak sen ve ispiyonculuk kelimesini aynı cümlede okuyunca cidden şaşırdım doğrusu. senin görüşündeki adamların her allahın günü chpli seçmene pkklı demelerini, sürekli chpkk gibi yaftalar yapmalarını haburu unutmalarını, pkklıların lahmacunlarını devlet kasasından ödeyen akpyi unutturmak için sürekli kendilerinden olmayan seçmenleri terorist ilan etmelerini filan kaldıramamazlık yapıp hiç bir zaman gidip suç duyurusunda bulunmadım şikayet etmedim. kaldı ki eş dost akraba uzaktan arkadaşlar filan bütün gün facede v.s görüyorum sürekli iftira atıyorlar, iyipartili adamlara bile terorist diyorlar.

bizde şikayet etmeye başlarsak artık bu devlet işi gücü bırakıp sürekli bu karşıt görüşlülerle uğraşmak zorunda kalır. yaptığın kısacası hiç yakışık almadı.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayır ben şikayet etmeyi anlamadım, babasının oğlu mu bu adamlar

FB şampiyon olamayınca oturup ağlayanlara benziyor. Çok gülüyorum onlara da. Futbolcuların umurunda değil anasını satayım.

Siyasette de böyle, kimsenin umurunda değil, ama millet birbirini yiyor abuk subuk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Git arabistanda yasa desen gitmezler..
    halkı kin ve düşmanlığa sevk etmekten sende ceza yersin yazdığından hazır deniz çakır olayı bilgin olsun sende şikayet yersen
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köfrezde klima açık drag yapan ankaradan dönerken 290 + da motorcunun yanına gelip sigara yakan kaç kişi kaldı kardeşim

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muzurasd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    halkı kin ve düşmanlığa sevk etmekten sende ceza yersin yazdığından hazır deniz çakır olayı bilgin olsun sende şikayet yersen
    Sen şikayet edeceksin gibime geldi
    imzasız..

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun yok etsin. Gorusumuz belli bizim . 7 sulalemi arastirsinlar birsey cikmaz .

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @mert_can 41

muhtemelen konu 2016 senesine ait inceledim. Herkes vaziyetini alsın
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kin ve düşmanlığın sözlük anlamını biliyor musunuz?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tech en son club da toplanmıştı neydi onun adı hatırlayamadık.

Sanırım bir sonraki toplandı adliyede olacak, herkes birbirini şikayet edecek gibi duruyor.

Ben de baya muhalifim ama sanırım bir tık usturuplu yazmışım daha evden almadılar.

adliye madliye işleri sıkıntılı işler, gerek yok. Varsa bir fikriniz özelden yazın , konuya yazın. Karşı tarafı sizin gibi düşünmüyor diye şikayet etmek gereksiz.

Bas engeli geç en kötü.

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    varlık kuyruklarından memnunsun farkındayız, hatta maalesef anam bile memnun. ancak sen ve ispiyonculuk kelimesini aynı cümlede okuyunca cidden şaşırdım doğrusu. senin görüşündeki adamların her allahın günü chpli seçmene pkklı demelerini, sürekli chpkk gibi yaftalar yapmalarını haburu unutmalarını, pkklıların lahmacunlarını devlet kasasından ödeyen akpyi unutturmak için sürekli kendilerinden olmayan seçmenleri terorist ilan etmelerini filan kaldıramamazlık yapıp hiç bir zaman gidip suç duyurusunda bulunmadım şikayet etmedim. kaldı ki eş dost akraba uzaktan arkadaşlar filan bütün gün facede v.s görüyorum sürekli iftira atıyorlar, iyipartili adamlara bile terorist diyorlar.

bizde şikayet etmeye başlarsak artık bu devlet işi gücü bırakıp sürekli bu karşıt görüşlülerle uğraşmak zorunda kalır. yaptığın kısacası hiç yakışık almadı.
    Daha önce ki bi postta yazdığım gibi ozamanki ruh halimi tahmin ediyorum ama şuan olsa devlet e değil yine rabbime havale ederdim. Ozaman ortam çok gergindi.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen şikayet edeceksin gibime geldi
    Nedense banada öyle geldi
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elbet vardır dini yada ahlaki olarak ters bişey . İftira atmak yorum la olur ekran görüntüsü ile karşındakinin yorumunu göstermekle değil.
    Ben bu forumda bugüne kadar kimsenin dinine küfreden, hakaret eden görmedim. Kimsenin de haddine değil zaten.

Fetöcü damgası nasıl yapıştırıyorsunuz onu da anlamam. Yani adam ne yazdı da fetöcü diye şikayet ettin?

Fetö ile teröristlerle kol kola omuz omuza yürüyenleri çok gördük biz. Yemez o yüzden.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tech en son club da toplanmıştı neydi onun adı hatırlayamadık.

Sanırım bir sonraki toplandı adliyede olacak, herkes birbirini şikayet edecek gibi duruyor.

Ben de baya muhalifim ama sanırım bir tık usturuplu yazmışım daha evden almadılar.

adliye madliye işleri sıkıntılı işler, gerek yok. Varsa bir fikriniz özelden yazın , konuya yazın. Karşı tarafı sizin gibi düşünmüyor diye şikayet etmek gereksiz.

Bas engeli geç en kötü.
    kılap şanzalize miydi
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kin ve düşmanlığın sözlük anlamını biliyor musunuz?
    kanunda geçen kısmını ilettim güncel olay olduğu için

tabiki biliyorum neden sorma ihtiyacı duydun yazdığı durum bu madde ile yargılanıyor garip ama öyle
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köfrezde klima açık drag yapan ankaradan dönerken 290 + da motorcunun yanına gelip sigara yakan kaç kişi kaldı kardeşim

HellRot06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu aralar çok gerginim 3-5 inizi şikayet edeyim de rahatlayayım bari...
    Golf MK3 Sport - SATILDI.
    Jetta MK3 1.9 TD- SATILDI.
    Golf MK2 GTD...
    -Ne Mutlu Türküm Diyene...
    K.Atatürk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şöyle sakıncalı şeyler yazmasanıza kardeşim
    Senin soyadını yazmış abi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler