User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: Yapılan Kaza Sonucuna İtiraz İçin Avukat tarafından Aranma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadasiniz ile avukat arasinda bir avukatlik sozlesmesi yapilirsa avukatin ahzu kabz ile parayi cekse bile ustune yatma gibi bir durum olamaz. Bunu yapan avukat zimmetten yargilanir.

Arkadasiniz bu firmaya pek guvenmediyse ve hakliligina inaniyorsa baska bir avukatta tutabilir.

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu firma kazada siz haklı olmasanız dahi vekaletinizi alarak olayları kendi menfaatine çevirmek için yasadaki tüm boşlukları kullanacaklardır. Günümüz düzenbazları diyebiliriz.
    Sözüm ona bir adli bilirkişiden kusur tespiti yaptırıp, rücu için sigorta şirketine başvuruyorlar. Sigorta şirketi SBM üzerindeki kusur değişmedikçe veya mahkemece kusur değişikliği yapılmadıkça ödeme yapmayacak, dosyayı ret edecektir.
    Bunu siz de yapabilirsiniz. SBM.org.tr sitesinden kusur sonucunu kontrol edip, eğer sigorta şirketleri kendi aralarında mutabık kalmışlar ise kusurlu tarafın trafik sigorta şirketi ile irtibata geçip kusurun yeniden değerlendirmeye açılmasını talep edebilirsiniz.
    Eğer komisyon karar vermiş ise daha önce buna benzer bir davaya girmiş avukattan görüş alarak tatmin olursanız, kusur değişikliği için dava açabilirsiniz.

Önceki sayfada eksper şikayet edecek arkadaş için şunu söylemek isterim. Eğer bir sorun varsa eksper ofisi ile görüşün, çözemez iseniz eksper ile görüşün.
    Size en doğru bilgiyi onlar verecektir. Ben 10 senedir eksperlik sınavı bekleyen biri olarak şunu söyleyebilirim, bu kadar zor ulaşılan bir mesleği kimse kötüye kullanmayacaktır. Piyasada dolaşan "eksper şişirmesi" yalanlarına kapılmamanızı öneririm.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

R-13239 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fanatik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Ahzu kabza" ifadesinin çıkarılması demiştim ama bu yeterli olmuyormuş.

Bu ibare çıkarılsa bile vekalet vermekle avukat zaten ahzu kabz yetkisini almış oluyormuş.Onun için "ahzu kabza yetkili değildir" ibaresini eklemek
    gerekiyormuş.Bu hususta Yargıtay kararı var.

VEKALETNAMEDE AHZU KABZ YETKİSİ BELİRTİLMELİ MİDİR ?
    Aynen yazdiginiz gibi ahzu kabza yetkili degildir diye belirtmek gerekiyor.

Yakin zamanda bir avukat bu maddeyi ekletmek istedigim icin, ayni size yazan arkadasin yazdigini soyledi, bende kabul eden bir avukata verip islemleri baslattim.

Bazi avukatlarin ahzu kabza konusunda boyle bir hassasiyetleri var demek.

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu firsatcilar yerine baska bir avukat tercih etseniz? Benimde merak ettigim bir kaza yapsam bana boyle bir dava acilsa parayi kaskommu benmi odeyecem?

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şimdi ahzu kabz muhabbetini kaldıralım dedim bana hizmet sözleşmesi imzalamamız gerekiyor dedi alokaza
    Bakın bakalım noksan bir durum var mı

HİZMET SÖZLEŞMESİ
    Madde 1- SÖZLEŞMENİN TARAFLARI
    A-) ALO KAZA HASAR DEĞERLENDİRME ÇÖZÜM ORTAKLIĞI VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ
    TİC. LTD. ŞTİ.
    (İşbu sözleşmede ‘’ALO KAZA’’ olarak anılacaktır.)
    Yeşilbağlar Mh. Kaptan Sk. Metro Ofis No:19 K:3 D:311 Pendik/İstanbul
    B-)
    (İşbu sözleşmede “HİZMET ALAN” olarak anılacaktır. )
    (Adres)
    Madde 2 – YAPILACAK İŞİN NİTELİĞİ
    İşbu Sözleşmenin konusu, “HİZMET ALAN”ın üzerine kayıtlı ve/veya işletmecisi olduğu
    araçların karışmış olduğu trafik kazaları nedeniyle araçlarda oluşan hasar tazminatlarının,
    değer kaybı tazminatlarının, kazanç kaybı bedellerinin tazmini ve kusur oranlarına ilişkin
    gerekli itirazların yapılması işlemlerinin her türlü yasal yoldan ‘’ALO KAZA’’ tarafından takip
    edilip, vekil olarak tayin edilecek avukatlarla sonuçlandırılmasını sağlamaktır.
    Madde 3 - HİZMETİN VERİLMESİ VE YÖNETİMİ
    a) ALO KAZA tarafından bu hizmetlerin yerine getirilmesi amacıyla örneği ekte yer alan
    vekâletname, satın alınan tazminatlar açısından ise ayrıyeten Temlik ALO KAZA’ya
    verilecektir.
    b) “Danışmanlık ve Çözüm Hizmet Bedelinin” tutarı; tazminatın ALO KAZA tarafından satın
    alınması durumunda tazminat tutarının %25’i, tazminatın tahsili için Yargılama/Sigorta
    Tahkim Komisyonu/ Sigorta şirketine başvuru sonucu beklenmesi halinde ise tazminat
    tutarının %15 ‘i, yukarıda sayılan tazminatların tahsili amacıyla kusur değişikliği için
    başvurular yapılması ve kusurun değişmesiyle beraber tazminata hak kazanma
    durumlarında ise tazminatın %50’sidir.
    c) İşlem başlangıcında, sürecinde ve sonucunda HİZMET ALAN’dan sigorta şirketinden
    kazandırılan ücret üzerinden ….. i hariç hiçbir ücret talep edilmeyecektir. İşlem olumsuz
    sonuçlanırsa yine bir ücret talep edilmeyecektir. Avukatın, danışmanlık veya avukatlık
    ücreti talep ettiği durumlarda bu bedeller ALO KAZA tarafından karşılanacaktır ve hiçbir
    şekilde HİZMET ALAN’dan talep edilmeyecektir. Bu kapsamda HİZMET ALAN, ALO KAZA’ya
    vekil olarak tayin ettiği avukatla kendi adına danışmanlık ve avukatlık sözleşmesi yapma
    yetkisi vermiştir.
    d) HİZMET ALAN , sözleşmeye konu araçların karışmış olduğu kazalar ile ilgili olarak doğmuş
    ve doğacak hasar-değer kaybı-kazanç kaybı ve ne nam adı altında adlandırılacak olursa
    olsun alacağını sigorta şirketi ve 3. Kişilerden tahsil etmediğini , bunlara ilişkin hiçbir
    ödeme almadığını, sigorta şirketine yapılan başvuru sonrasında veyahut yargılama
    esnasında kendisine yapılan ödemeyi gecikmeksizin ALOKAZA ya bildireceğini ve derhal
    iade edeceğini, bunun yanı sıra başvuruya konu kaza nedeniyle elinde bulunan resim,
    video, fotoğraf ve her türlü bilgi ve belgeyi ALOKAZA ya gecikmeksizin ileteceğini taahhüt
    ve beyan etmektedir. Aksi halde yargılama gider ve masraflarını, reddolacak miktardan
    doğacak vekalet ücretini, ve Danışmanlık ve Çözüm Hizmet Bedelini ödemeyi peşinen
    hiçbir ihtar ve bildirime gerek olmaksızın kabul eder.
    Madde 4 - SÖZLEŞMENİN SÜRESİ VE FESİH
    a) İşbu Sözleşmenin süresi imza tarihinden itibaren 1 (bir) yıldır.
    b) Sözleşme süresinin sona ermesinden en az 15 gün önce herhangi bir taraf Sözleşmeyi
    feshetmezse, Sözleşme 1 (bir) yıl daha uzar. Bu hüküm işbu madde kapsamında uzamış
    dönemler için de geçerli olacaktır.
    c) HİZMET alan haksız bir şekilde sözleşmeyi feshederse yapılan masrafları ve Danışmanlık ve
    Çözüm Hizmet bedelini peşinen ALOKAZA ya ödemeyi kabul eder. Bu durumda daha önce
    ALO KAZA’ya atanmış veya bedeli alınmış alacaklar ALO KAZA’da kalmaya devam eder.
    Madde 5 - YAZIŞMA VE TEBLİGATLAR
    a) Taraflar sözleşmenin girişindeki adreslerinde meydana gelecek değişiklikleri yazılı olarak
    karşı tarafa bildirmedikleri takdirde, bu adreslerine yapılacak tebligatların geçerli olacağını
    kabul ederler.
    b) İhtar, ihbar ve benzeri yazışmalar iadeli taahhütlü posta ya da noter kanalıyla yapılacaktır.
    Madde 6 - YETKİLİ MAHKEME
    İşbu Sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanacak anlaşmazlıklarda; İstanbul Anadolu
    Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.
    İşbu Sözleşme ………………… Tarihinde taraflarca 1 nüsha olarak imzalanmış olup, damga
    vergisi doğması halinde ALO KAZA tarafından karşılanacaktır.
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yigit-Y selam yiğit naptın varmı gelişme bende aradım bunları vur kaç olayında neler yapabiliriz diye. Sadece değer kaybı var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Yigit-Y selam yiğit naptın varmı gelişme bende aradım bunları vur kaç olayında neler yapabiliriz diye. Sadece değer kaybı var
    valla ben bunlar bir sözleşme attılar. gelecek paranın yüzde 75 ini alıyorlar uzak dur.

kendin kovala vaktin varsa derim
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yigit-Y valla o sözleşmeleri banada gönderdiler bakacağım dedim. Yüzde 25 alıyoruz dediler bana. Kazanamazsak risk bizim diyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @Yigit-Y valla o sözleşmeleri banada gönderdiler bakacağım dedim. Yüzde 25 alıyoruz dediler bana. Kazanamazsak risk bizim diyor
    yazılanlar dedikleri gibi değil çok dikkatli oku her maddeyi ben neredeyse her maddeyi değiştirdim

gönderdim kabul etmediler. Bizi dünkü çocuk zannettiler bunlar akbaba imiş lakapları bu arada
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazılanlar dedikleri gibi değil çok dikkatli oku her maddeyi ben neredeyse her maddeyi değiştirdim

gönderdim kabul etmediler. Bizi dünkü çocuk zannettiler bunlar akbaba imiş lakapları bu arada
    Ben dedim zaten kirbacliyorsunuz hakedenleri���� ama bazısı hak ediyor. Bende bu konuyu bildiğim için ona göre baktım. Ben süreci öğrenmek istedim bide kendim yapayım diye��

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde ben değer kaybı başvurusu için karşı tarafın sigortasını bilmiyorum. Vur kaç olduğu için sadece polis tutanağı var onuda yarın alacağım. Sigortası yazar mı bilmiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Birde ben değer kaybı başvurusu için karşı tarafın sigortasını bilmiyorum. Vur kaç olduğu için sadece polis tutanağı var onuda yarın alacağım. Sigortası yazar mı bilmiyorum.
    plaka varsa gerisi kolay avukat buluyor onu
    Dr.ECU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler