User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Self Servis Yakıt

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Self Servis Yakıt

Ankara’da Külliye’nin yanındaki Aytemiz’e gelmiş, bana yakın olduğu için Shell’i aldatıp deneyeyim dedim. Kullanımı tahmin edeceğiniz üzere zaten kolay. Milletçe 10 kuruş zam gelecek haberini duyunca geceden önce fullemeye gidiyoruz, bu sistemin de tutmasını isterim ama tutmayacağından son derece eminim, severiz ayak işlerimizi yaptırmaya parayla. Pompaların üzerinde E5 yazıyor, eğer doğruysa Aytemiz’den böyle devam edebilirim.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben çıktığından beri kullanıyorum litre başına benzinde 15 dizelde 20 kuruş daha ucuza veriyo yakıtı. Çalışanlarda gayet yardımsever her seferinde gelip yine ilgileniyorlar. Ben tutmasa bile mecburen yaygınlaşıcağını düşünüyorum. İstasyonların kar oranı azaldıkça daha az çalışan ile devam etme şansı olucak bu şekilde. Bu arada yakıt kalitesi için bence büyük bir fark yok bende shell’den vazgeçip almaya başladım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben çıktığından beri kullanıyorum litre başına benzinde 15 dizelde 20 kuruş daha ucuza veriyo yakıtı. Çalışanlarda gayet yardımsever her seferinde gelip yine ilgileniyorlar. Ben tutmasa bile mecburen yaygınlaşıcağını düşünüyorum. İstasyonların kar oranı azaldıkça daha az çalışan ile devam etme şansı olucak bu şekilde. Bu arada yakıt kalitesi için bence büyük bir fark yok bende shell’den vazgeçip almaya başladım.
    Vallahi burdaki pompacılar akıllı, hiç güleryüzlü karşılamıyolar Adam yaygınlaşırsa ekmeğinden olacak tabi biliyor. Daha önce iki defa gittiğim zaman arızalıydı self servis, arada bir sistemi çöküyor burdaki istasyonun, umarım belli bi standarta oturur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim ülkemize uygun değil gibi. büyük şehirlerden belki olabilir. Dikkatimi çeken tam da kadınların petrol istasyonlarında görev almaya başlamalarından sonra çıktı. bir şey daha zaten eskisi kadar istihdam yok bu sektörde, bir istasyonda max 2-3 kişi görüyorum 4lü 5li pompa grubu olanlarda.
    Alıntı .CeM. Nickli Üyeden Alıntı
    99 yaşında bi amcada vardı 99 model 99 binde noldu kimbilir bulupta müzeye koymak lazım aslında çok değerli

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gece tekli pompacı olan istasyonlarda pompacılar önce çalmayı bıraksın sonra bu sistemi eleştirsinler.

Bir pompacının maliyeti küçük istasyonlarda ortalama 2.000 TL.

3 vardiya olsa sigortaları derken ciddi bir rakam bu oranda indirim yapıp self servise dönülmesi bence gayet mantıklı.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de videosunu çektim, alt yazı eklesem iyiymiş de neyse, idare ediverin

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer az da olsa indirim oluyorsa bu sistemde millet olarak kullanırız diye düşünüyorum.

Şahsen ben daha denk gelmedim bu uygulamaya yaşadığım yerde fakat gelirse denemek isterim.
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer az da olsa indirim oluyorsa bu sistemde millet olarak kullanırız diye düşünüyorum.

Şahsen ben daha denk gelmedim bu uygulamaya yaşadığım yerde fakat gelirse denemek isterim.
    Mazotta 20, benzinde 15 kuruş şimdilik. İnsanlar alışınca azalabilir bu miktar.

Kendi indirim kartları %5 yapıyordu onu %3'e çekmişler, burda da aynı yolu izlerler muhtemelen. Geçen gün aklıma geldi de self servis doluydu, bakacağım self servis fiyatı üzerinden ekstra %3 daha düşecek mi?

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her pompa da olmalı bu olay,

adam gelene kadar 3 kere doldururum.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende son gittiğimdeki story’den ek yapiyim bu arada son 3 seferdir gidişimde birşey farkettim. Enpara banka kartını onaylamıyor sistem. Garantide sorun olmuyor ama enparayı kabul etmiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bursada varmı bu sistem. Varmı bileniniz ?

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Opet te sistem hazır ama yapmaktan vaz gecılsı turk ınsanının alısknalıkları karsısında yatırımın karsılık almayacak dusuncesı var

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BENDe şimdi 3.köprü yolundaki aytemizfe gördüm, tek kullanımlık eldiven olmasıda hoş olmuş
    - Bize Her Yer TRABZON

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mazotta 20, benzinde 15 kuruş şimdilik. İnsanlar alışınca azalabilir bu miktar.

Kendi indirim kartları %5 yapıyordu onu %3'e çekmişler, burda da aynı yolu izlerler muhtemelen. Geçen gün aklıma geldi de self servis doluydu, bakacağım self servis fiyatı üzerinden ekstra %3 daha düşecek mi?
    Tabi ki detaylı bir izlenip yapıp burada deneyimleri bizimle paylaşmanı bekliyoruz başkan
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

beratyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koşuyolu Aytemiz'e abone oldum ben bu self servis olayından sonra, yakıttan da memnunum açıkçası iyi km yapıyor performans da iyi.
    20 kuruş ucuza alıyorum dizel yakıtı.

Ama tabi her seferinde yanaşınca self servis kısmına pompacı geliyor kendim alcam diyince yüzleri düşüyor tabi doğal olarak onlar da haklı da napalım be abicim sürekli zam geliyor artık 20 kuruş çok büyük fark bize...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bende de yanaşıyolar, illa işin ucundan tutacak Geçende takım elbiseyle gittim, abim dur sana yakışmaz biz dolduralım falan, yok yaparım diyorum. En son yakıtı doldurunca pompayı yerleştirdi. Bahşiş vereyim diye düşündüm, lan daha ucuza gelsin diye geliyorum ne vercem bahşiş dedim, devam

Konya yolu Aytemiz’de nefretle bakıyolar Ankara’da, nefret bakışlarını yaşamak isteyen gidebilir

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben gidip bakmadım ama farklı plaka yazılıyor mu arkadaşlar araca plaka tanıyan sistem var ı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben gidip bakmadım ama farklı plaka yazılıyor mu arkadaşlar araca plaka tanıyan sistem var ı?
    Pompaya yaklaşırken videoda olduğu gibi plakayı okuyan bir kamera var, pompa ayarlamaları yaparken otomatik olarak plaka oraya geliyor, düzenleme yapmanıza izin veriyor ama belli bir sınıra kadar, eğer okunanla düzeltilen arasında fark çok ise onay vermiyor.

Bu arada, dün de yakıt alırken düşündüm. Plaka tanımlama sistemi sayesinde çalıntı arabalar yakıt alamıyormuş fakat bu sistem ile tek bir harfi değiştirerek yakıt alınabilir. Bunun nasıl önüne geçecekler?

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi ki detaylı bir izlenip yapıp burada deneyimleri bizimle paylaşmanı bekliyoruz başkan
    İndirim kartı self serviste geçmiyormuş, uzaktan izlemeye devam. Sistem güzel kurulmuşa benziyor

Amerika'da self servise göre bizim üçkağıtçı milletimize özel plaka tanıma ve en fazla 3 karakterini değiştirme ile kısıtlaması getirilmesi yerinde olmuş.

Self Servis

Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pompaya yaklaşırken videoda olduğu gibi plakayı okuyan bir kamera var, pompa ayarlamaları yaparken otomatik olarak plaka oraya geliyor, düzenleme yapmanıza izin veriyor ama belli bir sınıra kadar, eğer okunanla düzeltilen arasında fark çok ise onay vermiyor.

Bu arada, dün de yakıt alırken düşündüm. Plaka tanımlama sistemi sayesinde çalıntı arabalar yakıt alamıyormuş fakat bu sistem ile tek bir harfi değiştirerek yakıt alınabilir. Bunun nasıl önüne geçecekler?
    Çaktırmadan ihbarı geçiyordur belki o arada

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler