User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Oto yikama icin cesitli fikirler

sahinsp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Oto yikama icin cesitli fikirler

Oncelikle merhabalar ,
    Acicagim oto yikamaya farkli bakis acilarindan yaratici fikirlere ihtiyacim var,konsept %80 self %20 kendi elemanimiz yikama yapicak, ve kafeteryam olucak.Bir self servisten neler beklersiniz? Su,sampuan ve supurge harici neler olmali sizce?cok enteresan da olsa her turlu fikir yurutmeye acigim.Degerli fikirleriniz icin simdiden tesekkur ederim

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdiden hayırlı işler. Detailing konusunda önee gelen markaların ürünleri olsa ve o ürünleri siz tek kullanımlık şişelerde hazırlayıp self yıkamaya gelenlere satışını yapabilirsiniz. Mesela gyeon wetcoat alcam ama önceden denemek istiyorum eğer böyle seçeneğiniz olursa alır tek sefer denerim sonra tekrar geldiğimde direk şişe alırım hem kullanıcılara sattığınız ürünü pazarlamış olursunuz hemde talep karşılanır. Birde self servise yakın bi giyinme kabini mantıklı olur bence

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bayanlar yikasin

Cekirdek koladan bile parayi bulursun
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

By_Carizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    foam lance kesinlikle olmalı foam şampuanları oranları ile müşterilere satılabilir ( örn. 100 ml fiyatı bölünerek ) tabi ücreti de uygun olmalı ki müşteriyi çekebilsin
    Alıntı Crack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaputun altındaki beygirlere bile tecavüz etmişler. yok böyle birşey.

Alıntı Caesar; Nickli Üyeden Alıntı
    imam os.rmamış s.çmış cemaat ise dünyada bu güne kadar yapılmamış bir eylem yapiyor. hey maaşallah

aday31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 tane playstation koyabilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Imkaniniz varsa Amerika’da yaygin olan tarz en guzeli.
    YouTube
    Bol kopuklu firca, gercekten kaliteli waxlar, lekesiz durumala suyu ve supurge benzeri bir aletle basinci havayla kurulama en cok hosuma giden ozellikleri.
    Ayrica bu tip yerlerde calisan personel bile yoktu adamlar bakima ve para toplamaya geliyordu sadece

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi aracını kendin yıka olayını bende düşündüm 2 yıl evvel... Anadolu yakasında özellikle erenköy-göztepe-maltepe arasında bir yer.. 7-8 aracın aynı anda yıkanabileceği yan yana bölümler. Yıkanan aracların kurulanacağı , gelenlerin sohbet edip araçlarını yan yana dizebilecekleri bir alanla beraber. Ama bizim bu bölgelerde kiralar o kadar yüksek ki bu tarz bir işletme kendini döndüremez. Anca yukarıya ümraniye dudullu vs veya ataşehir üstüne gitmek lazım oralarında müşteri zihniyeti ile uğraşamam.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    İzmirde yok sanırım ama Manisa sanayide var. Gidiyorum arada 1TL'lik lerle çalışıyor yıkama, köpük, süpürge ayrı ayrı alanlarda mevcut, kapalı alan bu arada. Ayrıca ortada kasa bölümünde araç yıkama ihtiyaçlarını karşılayacak malzemelerde (manisa standartlarında ucuz ürünler) mevcut. Genelde sanayide çıraklar vs hemen yıkamak için arabayı getiriyor. Herşey kaliteli olmalı ki ayak takımı yerine senin benim gibi adamlar gelsin, yan ürünlere de para harcasın.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi aracını kendin yıka olayını bende düşündüm 2 yıl evvel... Anadolu yakasında özellikle erenköy-göztepe-maltepe arasında bir yer.. 7-8 aracın aynı anda yıkanabileceği yan yana bölümler. Yıkanan aracların kurulanacağı , gelenlerin sohbet edip araçlarını yan yana dizebilecekleri bir alanla beraber. Ama bizim bu bölgelerde kiralar o kadar yüksek ki bu tarz bir işletme kendini döndüremez. Anca yukarıya ümraniye dudullu vs veya ataşehir üstüne gitmek lazım oralarında müşteri zihniyeti ile uğraşamam.
    bu sistemi sakarya da birisi yaptı, gidip inceleme fırsatım olmadı ama gördüğüm kadarıyla.

5 araçlık bölümler yapmış, dışarıya da 4 tane süpürge koymuş.

Geçerken sürekli görüyorum ( hava iyiyse) hep dolu oluyor.

Ama fiyat konusunda fikrim yok, işi yaptığı yerde kira ise sağlam bir kira ödeyeceği lokasyon.

Bu sistem ile yaptığı yatırımın (tesis oldukça iyi) geri dönüşü kısa süreli olmaz diye düşünüyorum.

İnceleyip foto çekip detay paylaşırım bir ara, konu sahibi arkadaşa da fikir olur.

Yıkama işi yapılacaksa mutlaka kamera olsun, çizik arabamı siz çizdiniz diyen adamlar olabiliyor.

İçeriye sürülecek parlatıcı araç sahibine sorulsun, kimi insan istemiyor.

Yıkama elemanı sirkülasyonu çok olan personel çeşidi, elemana güvenip dükkan açılmamalı. Yeri geldiğinde kendin yıkaman lazım.

getirisine göre az kazandıran bir iş. Müşteriyi memnun etmek zor.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence self servis olayı pek mantıklı değil.
    zaten problem bu işin yoruculuğu..

bilmiyorum belki siz gençler zımba gibisinizdir ama ben arabayı yıkayayım 2 gün belim ağrıyor sonra.
    30 lira vereyimde uğraşmim diyorum. -ki kendi işimi yapmayı,araba yıkamayı severim..

Yukarıda bi arkadaşımın paylaştığı ürünlerin küçük şişe olayı çok mantıklı , çok iş görür..

DÜkkan olarak bir tema bulup bunu dükkana uygulayabilirsiniz adınız duyulur.
    médiocrité partout

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence self servis olayı pek mantıklı değil.
    zaten problem bu işin yoruculuğu..

bilmiyorum belki siz gençler zımba gibisinizdir ama ben arabayı yıkayayım 2 gün belim ağrıyor sonra.
    30 lira vereyimde uğraşmim diyorum. -ki kendi işimi yapmayı,araba yıkamayı severim..

Yukarıda bi arkadaşımın paylaştığı ürünlerin küçük şişe olayı çok mantıklı , çok iş görür..

DÜkkan olarak bir tema bulup bunu dükkana uygulayabilirsiniz adınız duyulur.
    Sen de bizi emekli amca yaptın ha.

O zaman Hakan AMCA bu kadar bakımla 1 hafta evden çıkamaz. @imprezaWRC
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Self Servis işine hiç girme bence. Elinde basınçlı hava ve su tabancası alan adam arkadaşına şaka yapıcam derken yaralar olan sana olur. Su tabancasını elinden kaçırır yandakine çarptırır kavga gürültü olur vs vs.
    IN BOOST WE TRUST

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben self servis işini çok kullanıyorum araba az kirliyken tozunu atmaya veya çok kirliyken kabasını almak için su tutuyorum. Gerektiğinde içini süpürüyorum. Detaylı yıkama lazım olunca adres Detailworks oluyor zaten

Su kullanım süresine dikkat ediyorum ben, Aytemiz'lerde 2 TL'ye verdiği su arabayı çok detaylı sulayıp üzerine vakit artıracak seviyede olduğu için sık sık kullanıyorum. Sonra da otobana çıkıp yolda kurutuyorum.

Bence kurulum sermayesine bağlı olarak mantıklı bir iş olur. Ankara'ya gittiğimde çok görmüştüm epey dolu hepsi. Ayrıca İstanbul Göztepe'deki Class'a uğramıştım bir kere orada 20 tane falan self istasyon var heralde, millet kuyrukta bekliyor ama çok beğenmemiştim oranın teçhizatını

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    self servis işi hikaye olur. senin 45 dk da çıkaracağın arabayı adam gelir 2 saatten çıkarır alanını meşgul eder. onu da düşünmek lazım. her ne olursa olsun , güzel bir bekleme salonu , ufakta olsa çocuk oyun alanı , play station fikirleri mantıklı... hatta hani butik cafe ler oluyor ya , güzel küçük bir cafe de düşünülebilir içinde. sosyetikler gelir iyi iş yapar lokasyona göre.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Aytacd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Self servis olayı bencede tutmaz,ama buhar olayını seviyorum ben örneğin dışı normal yıkayıp içini;en azından göğüsü falan buharla temizleyip uygun fiyat yaparsanız tutar bence

Mert Safa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence self servis olayı tamamen tutar benzinliklerin coğu elinde cift kova yapanlarla dolu. insanlar sadece basınclı su olsun parasını verelim derdindeler. bugun normal sokak arası yıkamacısı oldu 30 tl Meguiars - Sonax tarzı yerler 50 tl den aşağı yıkamıyor. Siz sadece su-alan hizmeti 10 tl deseniz istanbul için dolar diye düşünüyorum. Ama istanbulda 10 lirayla kira çıkmayacaktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Self servis olan yerde cafe yürümez. Anca adam arabayı yıkarken yazın terleyince su,soda,gazoz içer o kadar.
    IN BOOST WE TRUST

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayret bana hiç kovayla yıkamaya gelen denk gelmedi, hatta arabanın üstündeki suyu yıkama yerinde çekmeye kalkınca gelip "kenara çeksene birader" diye söyleniyorlar ki haklılar.

2'ye ayrılabilir bence hızlıca su tutup çıkacaklar için 2 TL'ye 2 dk su, veya detaylı uğraşmak isteyene dakika bazında ücretlendirme açılabilir.

karsiyakaliozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Self servis işini yıllardır yıkamacıları ikna etmeye çalıştım olmadı self servis de alan kiralama mantıklı bence, saatlik mesela ekipman senden işçilik araç sahibinden isterse senin elemanlarında yıkayabilir devamlı müşteriler için abonelik olabilir dolap olabilir bölünmüş ürün satılabilir izmir de kimseyi ikna edemedim en sonunda kendi garajımı yaptım mis gibi takılıyorum arkadaşlarım geliyor kendileri yıkıyorlar işin potansiyeli var bence ama oturtmak zaman alabilir sabit giderleri düşük tutmak gerek en önemlisi kira gibi yoksa olur bence .
    ''Türkiye; Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e..." DANIEL DUMOULIN

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler