User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 20 ile 29 arası

Konu: Hayat o kadar KOLAY değil!

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Doğum kontrolünde çığır açılmadığı sürece bu düzen kötüleşerek devam edicek.

Zaten doğum kontrolünü prezervatif veya ertesi gün hapından çıkartıp belirli kitleler için kalıcı bir hapvari çözüm veya erkekler için doğum kontrolü sağlamayı başaran firma veya kişi dünyanın en zengin kişisi / kurumu olacak ve dünyayı yönetecektir.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okumadan imzalamam.....

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne hayatlar var üzülmemek elde değil.

Özellikle afrika bölgesinde bulunan yoksul insanlara o kadar üzülüyorum ki.

Bir yandan da batının vurdum duymazlığına nefret kusuyorum.

Ne vardı herkes kardeş gibi yaşasa..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işim gereği kenya-tanzanya-bangladeş gibi ülkelere de gidiyorum ve orada yaşamaya çalışan insanları gördükçe kısıtlı olan doğal imkanların daha adil dağılması için dünya nüfusunun 3'te 1'e düşmesi gerektiğine inanıyorum
    korkmayın hocam komünizmden bahsedin, eninde sonunda gideceğimiz nokta orası
    ha bu kısıtlı imkanlar bitince ya da ayıkırsak bitmeden önce ama mutlaka marxın tezi gerçekleşecek
    dünyanın 2/3ünü de katletmemize gerek yok kapitalizmi yenelim yeter
    "kar için her şey mübahtır" diyen neoklasik iktisatçıları alt etmemiz gerek önce
    yoksa ztn iklim değişikliğinden dolayı çocuklarımız bizim yaşımıza geldiklerinde içme suyu bulamayacaklar
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde derdimiz var diyoruz.

coyote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle fotoğraflar, hayatın çok acımasız olduğu ve hiç de adil olmadığı gerçeğini hatırlamamıza vesile oluyor. Her yetişkinin, içinde bulunduğu sefalet konusunda az da olsa sorumluluğu olabilecekken, günahsız çocukların bu hallere düşmeleri beni kahrediyor.

Elbette beterin beteri olduğu için halimize şükretmeliyiz. Ancak biraz da, şükretmeyi abartıp herşeye sessiz kalmamız durumunda, sonumuzun nerelere varabileceği konusunda düşünmeliyiz.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dünyanın her canlıya ait olduğunu kabul etmeyip, kul yapısı devletlere yaptığımız sürece daha çok çocuk olur...

Buraya gelmeden önce eminonunden beyazita oradan Aksaray'da kadar yürüdük bir akademik toplantı sonrası... Alanımız uluslararası ilişkilerdi *****...

Suriyeli çocukları görünce parçalandık... Sebepleri kim? Siyasiler....
    Afrika da ölen çocukların oldugu ülkelerde yönetici çocukları açlıktan ölüyor mu ? Hiç sanmıyorum...
    KHK ile atılmış öğretmen ailesi ile çocukları ile denizde boğuldu gitti... Pardon onlar fetö'cü idi değil mi? Çocuk çocuk....
    Geçen gün solcu bir genç boğuldu mericte... Hmmm oda sisteme karşı gelmişti... Teröristi ... (Mahkeme savunmasını bir okuyun)
    Doğuda bir çok çocuk öldü... Onlarda terörist çocukları idi tabi...
    Bir çocuk kurban eti dağıtırken başı ezildi... Oda islamciydi...
    Öteki çocuk Alevi beriki Sünni, diğeri türk öteki kurt beriki İranlı vs vs...

Bakın... Her kesimden çocuk olmuş.... Insanlık ise "ama"demeden kinamamis bu ölümleri...

Şükür konusuna gelince... Şükür anlam olarak farklı olsa da şu dönemde benim için "fakir sukredecek ki zengin daha zengin olsun" lafindan öte gecemiyor...

Aynı şekilde... Zenginler doyarsa fakirler ac kalmaz sözü gibi...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Polo6c
    Misafir
    Konuyu başlattığın için teşekkür ederim.
    Farklı bir konu.
    ALLAH yardımcıları olsun tüm zorda olan çocukların.

lider-58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    insan doğası gereği aç gözlü olsa gerek

başka bir açıklama bulamıyorum , bu dünyanın en tehlikeli bakterisi insan ırkı , yoksa dünya kaynakları kısıtlı felan değil türkiyede çöpe giden gıda miktarı herhangi kıtlık çeken bir ülkeyi komple doyurur , insanlar artık alırken tüketirken vücudunun ihtiyacına göre değil gözünün açlığına göre alıyor tüketebildiğini tıka basa yiyor yiyemediğini çöpe atıyor

hiçbirşeye yanmıyorum ecdadımızda yok bu durum yani savaşlarda bile hem düşman ile savaşmış hemde açlıkla savaşmış bir geçmişimiz var onlarca örnek çıkabilir bununla ilgili

insanoğlu ne kendi ırkına nede dünyada yaşayan diğer canlılara saygısı yok uğradığı heryerde kolonileşmiş ve oradaki tüm yaşamı yok etmiş etrafında olup bitene saygısı olmayanın diğer ülkelerde olanlara saygısı olurmu

anadoluda karşılıklı 2 köy su birinin köy alanından çıkıyor ve bırakın 2 köyü 12 köye yeter belki ama ne diyor kendi köy alanından su çıkan köylü hayır ben buradan kimseye su vermem belki bunun için kavgalar ölümler bile oluyor

dünyada insanın az bulunduğu heryer hep huzurlu bu bile yeterli

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lider-58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insan doğası gereği aç gözlü olsa gerek

başka bir açıklama bulamıyorum , bu dünyanın en tehlikeli bakterisi insan ırkı , yoksa dünya kaynakları kısıtlı felan değil türkiyede çöpe giden gıda miktarı herhangi kıtlık çeken bir ülkeyi komple doyurur , insanlar artık alırken tüketirken vücudunun ihtiyacına göre değil gözünün açlığına göre alıyor tüketebildiğini tıka basa yiyor yiyemediğini çöpe atıyor

hiçbirşeye yanmıyorum ecdadımızda yok bu durum yani savaşlarda bile hem düşman ile savaşmış hemde açlıkla savaşmış bir geçmişimiz var onlarca örnek çıkabilir bununla ilgili

insanoğlu ne kendi ırkına nede dünyada yaşayan diğer canlılara saygısı yok uğradığı heryerde kolonileşmiş ve oradaki tüm yaşamı yok etmiş etrafında olup bitene saygısı olmayanın diğer ülkelerde olanlara saygısı olurmu

anadoluda karşılıklı 2 köy su birinin köy alanından çıkıyor ve bırakın 2 köyü 12 köye yeter belki ama ne diyor kendi köy alanından su çıkan köylü hayır ben buradan kimseye su vermem belki bunun için kavgalar ölümler bile oluyor

dünyada insanın az bulunduğu heryer hep huzurlu bu bile yeterli
    Rahmetli Annem soylerdi... Bir koyde su cikmis vermemisler diger koye... ortalik karismis... Sonra oteki koyde su bulunmus, ve vermeyen koyde su sorunlari baslamis...

Ben resmi tarihe inanmayan bir insanim... Resmi tarih siparis uzerine yazilir kaba tabirle... O yuzden, ihtilalciler ya kahramandir ya hain... Yani guce gore yazilir Tarih

ve o resmi tarih olen cocuklari kendinden degil ise asla yazmaz... hatta mesru sayar olumleri...

Sahi... bir insani oldurmek insanligi oldurmek gibidir denir... Gelecegi Allah'tan baskasi bilemez, bildigini iddia edende sirk kosar denir... Ama 'daha kotu sonuclar olmasin' diye, kardes katledilebilir... kundaktaki cocuk yani... Bir anda Allah'in yartattigini oldurmek hak olur, Allah,tan baska kimsenin bilmedigi gelecegi bilir, anlar ona gore olduruveririz kundaktaki cocugu...

mantalite ayni bakin... Cocuk katledilmez... Cocuk acliga terkedilmez... cocuk hapse atilmaz... cocuk otekilestirilmez... cocuk terorist olmaz vs vs.... Ta ki, bizim dusuncemize uymayana kadar...

neyse..

mesele cocuklar olunca cok dertliyim...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler