User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
46 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kırmızı ışıkta arkadan çarptılar, önerilerinize ihtiyacım var

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kırmızı ışıkta arkadan çarptılar, önerilerinize ihtiyacım var

Merhabalar,

2 gün önce kırmızı ışıkta arkadan çarptılar, sol şeritteydim, önüm ve sağım dolu olduğu için kaçamadım, benim arabanın arka tampon, tamponda ki geri vites lambası ve darbe emici çelik bar'da sorun var,

Servise gittim, sigorta orijinal parçayı karşılamıyormuş, muadili karşılar, aradaki farkı siz ödersiniz dediler, exper henüz bakmadı ancak tahmini 1500 lira gibi bir rakam cebimden çıkacak, bu ne saçma iştir, itiraz edemiyor muyuz? dedim, itiraz etme şansınız yok, yasal olarak bu şekilde dediler,

15 yıldır araba kullanırım ilk defa başıma geldi, bu konuyla alakalı ne yapabilirim, birde değer kaybı durumu söz konusu, tramere işleyecek, bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaskonuz yokmu kasko ile işlem başlatıp kasko diğer tarafa rücu etmiyor mu?

Polo6c
    Misafir
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yada size çarpan aracın kasko su yok mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Polo6c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yada size çarpan aracın kasko su yok mu?
    Çarpan aracın kaskosu bizi bağlamaz. Bize bizim aracın kaskosu lazım. Ayrıca servise bırakınca mecbur orjinal parça kullanılmalı. Tabi Karşı tarafın sigortasında özellikle yan sanayi yazmıyorsa. Genelde sigortalar dandik şirketten yapıldığı için yetkili servis bile olmayabilir anlaşmalı

Gokmen Erbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaskonuz yoksa yetkili servis kabul etmeyebilir tamir etmeyi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, kaskom yok

Alıntı Gokmen Erbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaskonuz yoksa yetkili servis kabul etmeyebilir tamir etmeyi.
    evet servis diyor ki; biz senden parayı alırız, karşı tarafın sigortası size ne öderse artık.

bu noktada hiç bir şey yapamaz mıyız? hiç suçum yokken cebimden para çıkması zoruma gidiyor, birde arabamın orjinalliği bozuluyor, açıkçası sigortanın önereceği muadil diye tabir edilen yan sanayi parçayı taktırmam

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre İlbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, kaskom yok

evet servis diyor ki; biz senden parayı alırız, karşı tarafın sigortası size ne öderse artık.

bu noktada hiç bir şey yapamaz mıyız? hiç suçum yokken cebimden para çıkması zoruma gidiyor, birde arabamın orjinalliği bozuluyor, açıkçası sigortanın önereceği muadil diye tabir edilen yan sanayi parçayı taktırmam
    Hangi parçayı takarlar bilmemde ciddi bir değer düşümü yaşatacaksa değer kaybı davası açılır çatır çatır kusurlu tarafın sigortasından tahsil edilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çarpan aracın kaskosu bizi bağlamaz. Tabi Karşı tarafın sigortasında özellikle yan sanayi yazmıyorsa.
    Karşı tarafın sigortası bizi bağlıyor sanki bu yazdığına göre
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ACTPK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi parçayı takarlar bilmemde ciddi bir değer düşümü yaşatacaksa değer kaybı davası açılır çatır çatır kusurlu tarafın sigortasından tahsil edilir.
    Aslında değer kaybı için yüksek bir rakam değil sanırım, servis 3 bin lira hesap çıkardı, benim asıl zoruma giden boş yere para ödemek zorunda kalıyor oluşum

Not: tabi ki yapılacak işleme göre rakam yüksek, dışarıda yarı fiyatını yaptırılabilir

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu konu haricinde Kaskoyu yaparken dikkat edin 3kurus ucuza gelecek diye orjinal yerine muadil parca kullanimi olursa malesef yapacak birsey kalmiyor.
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben nerdeyse yaptıgım işten dolayı 2 ayda 1 araba topluyorum trafik sigortasından hiçte yan sanayi ürün gelmedi benim araclarıma.

Yeni kasa symbol aracım kaza yaptı gecen hafta. ön sağ far ön tampon değişim sağ öncamurluk onarım verdiler. Parcalar cuma günü geldi gittim baktım hepsi renault logolu oem kutusunda. Bence bi arastırın. başka biyerede sorun.
    #KGdetanirlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KGüneyli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben nerdeyse yaptıgım işten dolayı 2 ayda 1 araba topluyorum trafik sigortasından hiçte yan sanayi ürün gelmedi benim araclarıma.

Yeni kasa symbol aracım kaza yaptı gecen hafta. ön sağ far ön tampon değişim sağ öncamurluk onarım verdiler. Parcalar cuma günü geldi gittim baktım hepsi renault logolu oem kutusunda. Bence bi arastırın. başka biyerede sorun.
    Merhaba, sigorta firmanız nedir aceba, karşı tarafın ki Güneş sigorta imiş, henüz exper gelmedi, o geldikten sonra netlik kazanacak, ancak böyle bir ön bilgi verdiler

Burak53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuda yaşadığım bir tecrübeyi paylaşabilirim sizinle. Benim de aracıma çarpmışlardı. %100 kusurlu yani karşı taraf. Yetkili servise gittiğimde. Karşı tarafın sigortası ile anlaşmamız yok. O yüzden aracınızı servise alamıyoruz dediler. Israr edince de; ''o zaman aracın yapımına başlansın, siz aracın masrafını ödersiniz, sonra karşı taraftan ödemeyi alırsınız.'' dediler.

Sonra baktık ki; karşı tarafın sigortası aracın yan sanayi parçasını karşılıyor sadece. Baya itirazlar ettim. Dedim ki bana çarpan aracın sigortasının hangi şirket olduğunu ben nasıl belirleyebilirim? Seninki şu sigorta, dur sen çarpma, seninki şu aa sen çarpabilirsin tamam mı diyeyim dedim )) Neyse sonra lanet olsun dedim serviste orjinal parçalarla tamir oldu araç. Sigorta bana 450 TL eksik ödeme yaptı. Tabi mevzu 3 sene önce falan oldu. O kısmı cebimden ödedim malesef. Hakkını yasal yollarla arayabilirsin tabi ama adaletin ve hukukun düzgün işlediği bir ülkede daha kolay olurdu elbet. O süreç sıkıntılı olacaktır. Karar senin.
    https://www.instagram.com/rr_ek_project/
    inananlar mutludur, şüphe edenler ise bilgili.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda yaşadığım bir tecrübeyi paylaşabilirim sizinle. Benim de aracıma çarpmışlardı. %100 kusurlu yani karşı taraf. Yetkili servise gittiğimde. Karşı tarafın sigortası ile anlaşmamız yok. O yüzden aracınızı servise alamıyoruz dediler. Israr edince de; ''o zaman aracın yapımına başlansın, siz aracın masrafını ödersiniz, sonra karşı taraftan ödemeyi alırsınız.'' dediler.

Sonra baktık ki; karşı tarafın sigortası aracın yan sanayi parçasını karşılıyor sadece. Baya itirazlar ettim. Dedim ki bana çarpan aracın sigortasının hangi şirket olduğunu ben nasıl belirleyebilirim? Seninki şu sigorta, dur sen çarpma, seninki şu aa sen çarpabilirsin tamam mı diyeyim dedim )) Neyse sonra lanet olsun dedim serviste orjinal parçalarla tamir oldu araç. Sigorta bana 450 TL eksik ödeme yaptı. Tabi mevzu 3 sene önce falan oldu. O kısmı cebimden ödedim malesef. Hakkını yasal yollarla arayabilirsin tabi ama adaletin ve hukukun düzgün işlediği bir ülkede daha kolay olurdu elbet. O süreç sıkıntılı olacaktır. Karar senin.
    Merhaba abi, tam olarak benzer bir durumu şuan bende yaşıyorum, aynı kaderi paylaşacağız sanırım,

Herkese tekrardan merhaba,

Yetkili servisten vazgeçtim, tanıdık özel servis vardı, bütün süreci o takip edecek ve işlemleri o yapacak, muhtemelen cebimden daha az para çıkacak, gelişmeleri paylaşacağım

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun öncelikle.

Bizim millet okumayı sevmez diye boşuna söylemiyorlar.
    Aracınız 3 yaşını aşmış ise trafik sigorta poliçesi genel şartları diyor ki; hasarlı parçanın düzeltilmesi, onarımı mümkün değil ise alternatif (çıkma) veya eşdeğer (yan sanayi) parçalar ile hasarın giderilmesi gerekmektedir.
    Yani araç 3 yaşından büyük ise sigorta şirketinin size orijinal parça ödeme zorunluluğu yok. Dava da açsanız tahkime de gitseniz bu değişmez.
    Özel serviste cebinizden 5 kuruş çıkmasına gerek yok. Hasarlı parçaları tedarik geçerler. İsterseniz siz de temin edebilirsiniz uygun fiyatlı şekilde.
    Değer kaybı için ise, plastik ve mekanik parçalar değer kaybının konusu değildir.
    Araçta 3000 TL hasar var diye 3000 TL değer kaybı çıkacak diye bir durum yok. Hiç çıkmayabilir de.
    Araca yapılan işlemler, rayiç ve km önemli.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun öncelikle.

Bizim millet okumayı sevmez diye boşuna söylemiyorlar.
    Aracınız 3 yaşını aşmış ise trafik sigorta poliçesi genel şartları diyor ki; hasarlı parçanın düzeltilmesi, onarımı mümkün değil ise alternatif (çıkma) veya eşdeğer (yan sanayi) parçalar ile hasarın giderilmesi gerekmektedir.
    Yani araç 3 yaşından büyük ise sigorta şirketinin size orijinal parça ödeme zorunluluğu yok. Dava da açsanız tahkime de gitseniz bu değişmez.
    Özel serviste cebinizden 5 kuruş çıkmasına gerek yok. Hasarlı parçaları tedarik geçerler. İsterseniz siz de temin edebilirsiniz uygun fiyatlı şekilde.
    Değer kaybı için ise, plastik ve mekanik parçalar değer kaybının konusu değildir.
    Araçta 3000 TL hasar var diye 3000 TL değer kaybı çıkacak diye bir durum yok. Hiç çıkmayabilir de.
    Araca yapılan işlemler, rayiç ve km önemli.
    Merhaba, 3 yaş konusunu yetkili serviste söylemişti, yazmayı unutmuşum kusura bakmayın, değer kaybı vs. ile uğraşmayacağım

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler neredeyse hiç kaza yapmadım ama bu sene de kasko yaptırmadım sormak istediğim şimdi bi araç bana çarptı veya kaza oldu hatalı o, kaskosu olsun olmasın kaza anında yapılması gerekenler neler ? Fotoğraf çekmek yeter mi, kaza tutanağı mı tutmak lazım polis mi çağıralım konu açılmışken bir öğreneyim dedim? Kaza oldu foto çekip borusana bırakmak yetecek mi aha bu bana çarptı diye falan? Nedir bunun sırası?
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resim tutanak kesin şart. Yaralanma var ise polis tutanağı şart. Resmi araç isede polis gerekli sanırım.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resim tutanak kesin şart. Yaralanma var ise polis tutanağı şart. Resmi araç isede polis gerekli sanırım.
    tutanak dediğin şu araçlarda bulunan tespit tutanağı herhalde ? Onu doldurduk sonra fotoğraf çektik ondan sonra aracı servise kaldırıyoruz bu kadar ?
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler