User Tag List

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon
138 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Aynı birim paraya Türkiye'de ve Avrupa'da neye biniyorsunuz. (Moral bozabilir)

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    üstteki maaşları görünce teknik destek elemanı olarak kötünün iyisi maaş aldığımı görüyorum hatta eşim yönetici asistanı olarak fazla maaş alıyor

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 senedir mühendis olarak çalışıyorum 1 çocuğum var bindiğim aracım 206. Çocuğumu okumayı düşünüyorum deyince millet aval aval suratima bakıyor. Zamaninda babam beni sanayiye vermiş olsaydi emin olun bir alman arabasina biniyor evimi barkimi almış 2. degil 3. çocuğu bile yapmis olurdum.
    ABD yasayan iyi eğitimli bir elektrik elektronik mühendis abime neden Türkiye ye dönmüyorsun dediğimde. 2500 lira maaşla bir magazada cep telefonu satmaya niyetim yok demişti. Durum tam olarak bu
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memurlarda "derece" kavramı var.
    1/4 derecede mühendis ile (ki 1/4 en üst derecedir) 7/1 veya 9/1 kademesindeki mühendis maaşı yarı yarıya fark eder.
    Gazeteler hep en üst rakamı veriyor haberlerde.
    Babam kamuda mühendis. mühendislerde 9/1 diye birsey yok Muhendis 7den başlar hatirladigim yari yariyada derece ile maas farki edecegini sanmiyorum . isterseniz sordurayim yarin farki. Babam Alarkoda calisirken aldığı maaşın üçte birine kamuda başlamıştım der hep ozamanlar oyleymis. Yeni baslayan bir mühendis ile 30 yillik bir mühendisin arasında 1000 liradan fazla fark olacagini düşünüyorum.
    Kamuda calisacaksan işçi olacaksin 4-5 bin TL arasi maas alirsin hic bi sorumlulukta almazsin imza yok müfettiş yok khk derdi yok vs vs . laf gene dönüyor dolasiyor okumak iyi birsey değile geliyor
    Bu arada Isci kardeşlerimizin 1 Mayıs bayramını kutlarim
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben üniversite mezunu değilim. Ama bilişim sektöründe iyi konumdayım. Maalesef müşterilerim arasında bilgisayar mühendisleri de mevcut. Sadece mezun olmak ile bitseydi iş ülke bu durumda olmazdı. Biz sıfatları çok seviyoruz. Üni mezunu, mühendis, finansçı vs.vs. Sıfatı bir elde edeyim. Maaş o biçim sonra. Ne okurken ne okuduktan sonra kendini geliştirme. Zaten okuluda çan eğrisi kopya felan bi şekilde tüm teorik bilgiyi dahi edinmeden bitir. E maaş iyi olsun ama. Konu gene nasıl buraya geldi bilemedim.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı eregli42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu bi noktada mühendis üzerinden dönmüş mühendis maaşından apartman ünisinden mezun olmadıysak 7-8bin lira maaş alıyomuşuz felan. Piyasadan haberi var mı bu cümleyi kuranın bilmiyorum şu an ne kadar ispat edersen et kendini 3500 max yeni başlayan mühendis için. kastım anadolu üniversiteleri bile değil itü,odtü,ytü mezunu da bu maaşa çalışıyor. Devlette çalışan mühendis yaklaşık 7000 alıyor doğrudur ama özel sektör için maalesef bahsettiğiniz rakamlardan çok uzağız.
    24 yaşında okuma yazmanın iyi olduğunu düşünüyorum. Okuduğunu anladın mı? İyi okul mezunu, 3-4 yıl deneyimi olan, istanbulda ikamet eden iyi bir mühendis 7-8 bandında para alır. Bizim fabrikamız Manisada ona rağmen buna yakın ücret alıyorlar. İş hayatında bu okuma anlama ile başarılar sana.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Oto boya kaporta ustası mühendisten fazla kazanıyordur mesela

En iyi parayı ameliyat yapan doktor kazanıyordur bu ülkede bence.

Olay şu bir şey den çok varsa maaş dip az varsa maaş belli olmuyor Türkiye'de.

Mavi yakalılarda mesela bazı sektörlerde eleman bulunmuyor maaşlar değişik olabiliyor.

Mavi yakada sıkıntı beden çok yıpranıyor işte sağlık elden gidebiliyor.
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

gan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuMBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volkswagen Singapore | Pricelists | Singapore Model Prices

Fiyatlar Amerikan doları.

ŞÜKRETMEYİ ÖĞRENİNNN!!!!! gibi bir tavıra girmeyeceğim tabiki, adamlarda alan kıstlı olduğu için araba satılsın istemiyorlar astronomik vergileri var o yüzden. Ama gelirleri de bir o kadar yüksek zaten.
    Singapurda bile birime vurunca ucuz.
    181 k golf : )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mühendis forum sakinleri tecrübe (çalışma yılı sayısı) ve maaşlarını (net-brüt belirterek) paylaşsınlar burada da görelim o zaman.
    Konu araba fiyatından mühendis maaşına nasıl geldiyse artık .
    Okumadan imzalamam.....

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha mezun olmadım ama dış piyasaya freelance yazılım işi yapan bir genç olarak; maaş olayı çevremde gördüğüm Türkiye'de yeni mezun insanlarda kurumsal firmada başlayanlar 6-7.000tl civarına başlıyor fakat çoğu 15-18 maaş(yani 3ayda bir çift maaş gibi) olacak şekilde alıyor, yada yurtdışından bir firmayla anlaşıp 1500-2000 dolar arası freelance çalışıyor. Fakat bu insanlar okulun verdiğiyle kalmayan ve çalıştığı firmaya katma değer sağlayan insanlar bence olay da burada değişkenlik gösteriyor çünkü teknokent firmalarında 3500tl'ye çalışan arkadaşlarım da var yani standart ve yeni mezun iseniz zor. Durum Tr'de böyle ama yurtdışında rakamlar daha küçük diyenler olmuş, maalesef yazdıkları rakamlar junior(yeni mezun)'lar için geçerli. Almanya'da standart bir mühendis iseniz 4.000euro civarı küçük firmalarda, Daimler vs. gibi firmalarda 5-6.000 euro civarına başlıyorsunuz, senior olduktan sonra'da Tr ile rakamsal olarak yine çok bişey değişmiyor; geçenlerde Bentley'den bir iş ilanı düştü önüme(linkedin'de) Senior(4-6yıllık deneyim) developer arıyorlar, Birmingham'da çalışacaksınız, aylık 16.500 pound maaş belirtilmiş Almanya'da da çok farklı olduğunu sanmam. Türkiye rakamsal olarak dışarıyı takip ediyor o konuda bir sıkınıtı yok, sıkıntı TL'nin takip edememesinde.

Not:Yurtdışı için yazdığım rakamlar brüt, Almanya'da maaş kesintisi dilime göre %30lara dayanıyor(İngiltere'de de farklı olduğunu sanmam) fakat deneyimlediğim kadarıyla orada elinize düzenli bir rakam geçtiği sürece ne geçim derdiniz olur, nede hayalini kurduğunuz hayatın/arabanın gerisinde kalırsınız. Ekonomileri bizden iyi, çalışma şartları bizden iyi, hayat standartları her koşulda bizden yukarıda.
    123d

chatlaxs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Morali bozulan çıksın
    Trafik & Kasko Sigorta işleri Yapılır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2-3 senelik tecrübeli mühendis arkadaşlarım(ne iş yapıyorlarsa yapsınlar) maaşlarını 6-7 k bandına çekemiyorlarsa; kendilerinde büyük bir eksiklik vardır. Okuduğu okulun, ortalamasının hiç bir önemi yok.

Ya kendilerini sadece akademik & bilgi anlamında geliştirip, kurumsal ortama ayak uyduramiyordur.
    Ya kendilerini iyi pazarlayamıyorlardır, ya işe geç geliyorlar ya kıyafet & kılıklarına dikkat etmiyorlardır.(Dress-code'ya uymaktan bahsetmiyorum)
    Ya da gerçekten o işi sevmiyorlardır.

Yaptığı işi seven, düzgün çalışan, aklı başında olan, iletişimi kuvvetli ve kendisine saygısı olan birisinin ne iş yaparsa yapsın bu maaşlara gelmemesi kendi eksikliğidir, piyasanın eksikliği değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Singapurda bile birime vurunca ucuz.
    181 k golf : )
    Singapur ile çalışıyorum, araba gerçekten çok gereksiz ve lüks orada çünkü küçücük memleket. Carro & Uber & ComfortDelGro & Grab gibi pek çok ulaşım alternatifleri var insanların ulaşım için. Araba aldıktan sonra HDB'den de car park için abonmanlık almanız gerekiyor ayrıca insurance vb. bir çok detay var.

SG Car Mart'dan bakabilirsiniz güncel fiyatlara ama insanlar almıyor araba oralarda. Yanlış bir karşılaştırma arabanın gereksiz olduğu memleket ile arabasızlığın zülüm olduğu ülkemizi karşılaştırmak.

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler Avrupalı uyguna araba alabilir,ama kokoreç alamaz. kokoreç bulamaz.

bide bu açıdan bakın illa boktan yanlarımıza bakmanıza gerek yok.

lütfen..
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

RCkid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye'de hatrı sayılır bir firmada bir mühendis olarak çalışırken ayrılıp, Hollanda'da yine hatrı sayılır bir firmada
    çalışmaya başlayalı 4 ay oldu. Türkiyede maaş skalası çok farklılık gösteriyor ama aynı durum burası için de geçerli. Burada harcama kalemleri ve ağırlıkları çok farklı. Sosyal anlamda devlet yardım ve eğitim vs açısından burası önde. Vergi yükleri de iki taraf için benzer. En büyük gider kira, geri kalanda ortalama hayat standardını tutturmak çok kolay. İki ülke için geçerli olan şey ise eğer eğitiminiz iyiyse ve belirli tecrübedeyseniz iyi maaşla iyi bir pozisyonda iş bulmanız mümkün.
    Araba fiyatları olarak ise karşılaştırmayı şöyle yapıyorum. Türkiyede 4-5 maaşımla alabileceğim arabayı burada 1.5-2 maaşımla alabiliyorum. Ev için oranlar daha yakın. Ama karşılaştırma asgari ücret üzerinden yapılırsa maalesef Türkiye çok dezavantajlı.
    USPerformance by UtkuSelamoğlu
    https://www.facebook.com/Thresholdoftimingadvance

100-200 km/h 5.761sec

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    insanların neden başka para birimleri ile kendi para birimlerini karşılaştırdıklarını merak ediyorum.
    hep aynı örnekler veriliyor fakat mantıklı bir açıklamasını kimseden duymadım.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman napıyoruz, "polisin ulaşamayacağı mazın bir yer " bulup kenevir yetiştiriciliğine başlıyor ve kazancımızdan vergi vermeden (mümkün mertebe sakata da gelmeden) Lüks tüketmeye başlıyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı sasuta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman napıyoruz, "polisin ulaşamayacağı mazın bir yer " bulup kenevir yetiştiriciliğine başlıyor ve kazancımızdan vergi vermeden (mümkün mertebe sakata da gelmeden) Lüks tüketmeye başlıyoruz
    reyis yol verse istanbul boşalır hepimiz çiftçi olur parayı köyde ezeriz yaw Üretin işleyin paketleyin avrupaya abd ye satın dese

Hani muhafazakar bir kesimin ümmetin lideri idi ne olduda kenevir işine giriyoruz demez bu millet

Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insanların neden başka para birimleri ile kendi para birimlerini karşılaştırdıklarını merak ediyorum.
    hep aynı örnekler veriliyor fakat mantıklı bir açıklamasını kimseden duymadım.
    O açıklamayı 82m ülke olarak kendi kendine yapsa.Beni neden beceriyor bu hükümet ? Bu lanet olası telefona sigaraya yine zam kitlediler mesela de se .

Ama bizde küçükken öğretilen birşey var "Sorgulamadan İnan" bütün havadis burada başlıyor...
    Dr.ECU

sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    reyis yol verse istanbul boşalır hepimiz çiftçi olur parayı köyde ezeriz yaw Üretin işleyin paketleyin avrupaya abd ye satın dese

Hani muhafazakar bir kesimin ümmetin lideri idi ne olduda kenevir işine giriyoruz demez bu millet

KENEVİR YETİŞTİRİCİLİĞİ VE KONTROLÜ HAKKINDA YÖNETMELİK

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı sasuta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KENEVİR YETİŞTİRİCİLİĞİ VE KONTROLÜ HAKKINDA YÖNETMELİK

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü
    b) Çiftçinin daha önce izinsiz kenevir ekme, uyuşturucu imal etme, dağıtma, ticaretini yapma veya kullanma suçu işlemediğine, yetiştiricilik izni verilmesini müteakip bu Yönetmelik hükümlerine uygun olarak hareket edeceğine ilişkin Ek-2’de yer alan örneğe uygun taahhütname,

nerden kazanacak bu çiftçi
    Dr.ECU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler