User Tag List

Sayfa 1/8 123 ... SonSon
136 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Aracı Bağlanan Gardaşımın Serzenişi - Hyundai I20 N

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Aracı Bağlanan Gardaşımın Serzenişi - Hyundai I20 N

İzlerken içimi sinir bastı, yüreğim sıkıştı. Şu trafik/polis kardeşlerimiz ne zaman neyin ne olduğunu öğrenecek.

https://streamable.com/tzpq9f
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vatandaş haklı olabilir ama hakaret etmesi doğru olmamış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devlet memurunun hiçbir ceza almadığı sistemde gayet normal.
    Sen dava açıp, kazansan bile ceza iptal oluyor.
    Yanlış karar veren memura herhangi bir yaptırım yok malesef.
    Sistem değişmeli.
    Okumadan imzalamam.....

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İptal edilen cezayı kesen memurdan alsınlar
    Yeter

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Malesef çoğu polis bildiklerini doğru zannediyor. Ben trafik polisi olsam internete girer arabaların teknik özelliklerini araştırırım yeni çıkan araçların spor olan modellerinde ne gibi modifiyeler var öğrenirim çünki benim işim bu arabaları denetlemek kontrol etmek. Veya devlet bu trafikçilere bu konuda eğitim vermeli. Yoksa her eksoz ucu takılı olan arabaları abartı eksoz diye ceza yazıp bağlamaya devam eder... yaptığı işide hakkıyla yapmamış olur. Baksana videoda sen o adama aptal diyemezsin o bilirkişi diyor tamamda sen necisin o zaman sen bilmiyormusun yaptığın işin farkında değilmisin arkadaş.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    15 temmuzdan sonra emniyetin yarısından çoğu atıldı, bir kısmı da trafik şubeye sürüldü... şimdi ya trafiği zorla yapanlarla ya da 2-3 senelik memurlarla idare ediyorlar, sonucu da bu işte...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

BRKBRDL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilirkişi aptal denilmesine alınmış... lan... yaptırım yapacağına madem bilirkişisin al eline telefonu bi araştır.

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boş teneke.. Allahtan video kısa.

Allah sabır versin araç sahibine

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakaret işinin savunulacak bir kısmı yok ama..

Umarım valfli egzozlara bir emsal karar çıkar rahat ederiz.

Bendede varex var. Şehir içinde ve kalabalık otoyolda kapalı kullanıyorum.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün pist wp grubunda araç sahibi arkadaş ile baya konuştuk. Genç bir arkadaş, o sebeple sinirlerine hakim olamamış, zaten ses tonundan da belli, o anda yaşadığı baskının vücut diline yansıması falan. Memura hakaret konusu üzecektir kendisini, davaya giderse belki siciline bile işleyebilir.

Ben de zamanında stock egzoz ile muayneden bırakılma ile tehdit edilmiştim sevgili TÜVcü kardeşlerimiz tarafından. Tatlı dil ile çözmüştük neyseki. Ama bu örnekte belli ki tatlı dil de işi çözmeyecekmiş. Alacaksın tutanağı, alacaksın Hyundai'den yazıyı, sonra şikayetçi olacaksın, başa geen çekilir hesabı. O anda memurla tatlı dil ile anlaşamadıysan, daha ileriye gitmek ancak haklıyken haksız konumuna düşürecektir.

Yalnız, polisimiz ABD standardına erişmiş :P
    Cop Nails Unmodified 2022 Hyundai Elantra N for Loud Exhaust

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün pist wp grubunda araç sahibi arkadaş ile baya konuştuk. Genç bir arkadaş, o sebeple sinirlerine hakim olamamış, zaten ses tonundan da belli, o anda yaşadığı baskının vücut diline yansıması falan. Memura hakaret konusu üzecektir kendisini, davaya giderse belki siciline bile işleyebilir.

Ben de zamanında stock egzoz ile muayneden bırakılma ile tehdit edilmiştim sevgili TÜVcü kardeşlerimiz tarafından. Tatlı dil ile çözmüştük neyseki. Ama bu örnekte belli ki tatlı dil de işi çözmeyecekmiş. Alacaksın tutanağı, alacaksın Hyundai'den yazıyı, sonra şikayetçi olacaksın, başa geen çekilir hesabı. O anda memurla tatlı dil ile anlaşamadıysan, daha ileriye gitmek ancak haklıyken haksız konumuna düşürecektir.

Arkadaşlar kimse hakkını yedirmesin, herşeye eyvallah demesin, lakin orada ayarlamak demek hak araması değil içindeki sınırı dışarı atmaktır, yarar getirmez aksine zararı çoktur... 'memur bey haksız işlem yapiyorsunuz' diyerek girin, ikna edemiyorsanız 'kanunen gerekli itirazı yapacagim' diyerek konuyu orda kapatıp hukuga gidin ... Polise atarlanip da sonuç alan henüz hiç görmedim...

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün yaşanan olay çok üzücüydü, arkadaşımızın yanında kız arkadaşı da varmış.
    muhtemelen polisin saçma sapan muamelesini yediremedi ve hakaret etti, bu durum bence de yanlış ama bilirkişi dedikleri kimse cidden o hakaret sınırlarında hareket etmiş belli ki.
    son 1 yıldır her yerde reklamı yapılan arabayı bilmeyen bilirkişi!

neyse olan olmuş, süreç belli. iş davaya gidecek başka bilirkişiler gelecek, bakacak edecek, ceza iptal olacak ama bu olaylar bitmeyecek.

bir N sahibi olarak girdiğim her normal çevirmede 'bu araçta egzoz mu var?' lafını her seferinde duydum.
    cevabım da çok basit 'her arabada egzoz yok mu?' hani sorduğu soru bile cahilce ve ofansif maalesef.
    sonrasında ise aracı 'eco' moda alıp gaza basıp 204 beygir vs olduğunu anlatınca polisler 'tamam, devam et' diyip gönderiyordu.

ama dün belli ki ne yapsan bağlayacaklarmış, bundan sonraki çevirmelere bbakacağız...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dipnot, hyundai yönetimi sorumluluk aldı ve 81 il trafik müdürlüğüne yazı paylaşacak.
    aracın teknik özellikleri ve oem egzoz sistemiyle

inşallah bu bir işe yarar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşa geçmiş olsun haklı da olsa hakaret olayı kendisini zora sokar, ben olsam görevi kötüye kullanmadan polislere dava açacağımı belirtirdim.

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün whatsapp gruplarından geldi video. Hakaret iyi olmamış tabi.
    Dönem dönem çok sarıyorlar nedense polisler. Resmi bir yazı dolaşıyor modifiye araçlarla ilgili ama gerçek mi bilemem. Neredeyse tüm araçları kapsıyor
    İnsanları her yerden boğuyorlar. Bakalım nerede patlayacak.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dipnot, hyundai yönetimi sorumluluk aldı ve 81 il trafik müdürlüğüne yazı paylaşacak.
    aracın teknik özellikleri ve oem egzoz sistemiyle

inşallah bu bir işe yarar
    Hiç bir şey değişmez, Ferrari ve lambolar ayrıca corvette ler on plakasız ve de kendinden spor egsozla geliyor, onlar bile ceza yiyor... Madem öyle standarda çevirmeden ithalat yapsan bile ruhsat vermem de...

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim bu egzoz konusuna aklim ermiyor, kafam da basmiyor. Kanunda bunun karsiligi olarak desibel limitleri var (bence bu da sacma, onu da aciklayacagim). Trafik ekip otolarina koyarsin birer adet desibelmetre, suphelendigin aracin sesini olcersin, mevzuattaki karsiligindan fazlaysa yazarsin cezayi veya baglarsin araci. Uygulama bu sekilde olsa sanmam kimse itiraz etsin.

Desibel limitinin sacmaligina gelirsek, sehrin her yerinde gezebilen bilimum is makinasi, beton mikseri, hafriyat kamyonu kac desibel ses cikartiyor? Bunlara ses edebiliyor musun? Yok. Bu araclar trafigin anasini belliyor, herkesin canini tehlikeye atiyor, yaptirim? Yok. Hadi bunlari gecelim, mazotlu her agir vasita yine desibel limitlerinin ustunde ses cikartiyor. Ankara'da CNG'li, elektrikli otobusler bir muddettir piyasada da rahat ettik bir nebze.

Netice itibariyle Emin'in i20N konusunda da yazdigim gibi, 90'lardan beri bir arpa boyu yol alamamis olmak trajikomik oluyor artik.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç bir şey değişmez, Ferrari ve lambolar ayrıca corvette ler on plakasız ve de kendinden spor egsozla geliyor, onlar bile ceza yiyor... Madem öyle standarda çevirmeden ithalat yapsan bile ruhsat vermem de...
    evet katılıyorum, o olaylar rezil ve kötü örnekler.
    belki tüm oem egzozlu araçlar için bir iyileşme olabilir bu hareket

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Makaleyi baştan sona okudum, adamlar arabanın menini kaldırmak için teste sokulduğunda Track modda sokmuşlar ve 102 desibel çıkmış. Yasal sınır olan 95'in üzerinde. He mevzuata göre standart modda ölçülmeliymiş, adamlar araç sahibine sormuş hangisinde en gürültülü diye, saf adamda Track mod abi deyince yapıştırmışlar sonunda adam testi geçememiş ve şu an arabasına binemiyor. Hyundai'ye arabamı geri alın demiş, Hyundai ilk başta olur bi bakalım deyip sonra sallamamış falan.

Başta standart modda teste soktursa belki kurtaracakmış.

Bir diğer yandan, egzoz açıkken çatlarken patlarken bağırırken meskun mahalde yakalandıysanız da kuyruğunuzu kıstırıp arabayı vereceksiniz abi arabanın fabrikasyon olması bir şeyi değiştirmiyor, testlet stock modda yapılıp onaylanıyorsa trafikte stock modda kullanabilirsiniz anca. kanun adamı gömleği giyersek sonuç bu. adam eline desibelmetre alsa track modda açıp dinlese zaten kimse ağzını açamaz.

hemen vatandaş tarafına geçiyorum, o zaman ferrarileri lamboları da bağlasınlar yav. bağlasınlar abi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler